Гірськолижні курорти Карпат

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем карапуз, 29 Грудень 2008.

  1. Virginia

    Virginia Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Катаюсь 2 роки.... до того всі спроби не рахуються:girl_haha:
    Перший раз їздили в Розлуч, але там немає добрих умов проживання!
    Тепер їздимо в Буковель... красота:girl_in_love: Правда, ціни трошки дорожці ніж на інших гірськолижних курортах! Зупиняємось в приватній садибі "Сосна", там дуже приємний хазяїн, а жіночки на кухні просто якісь феї! Раджу!
     
    • Подобається Подобається x 6
  2. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Мій стаж - 5 років, перший раз встала на "коханому" Політесі. Ми тоді в Славську екватор справляли і з дівчатами вирішили спробувати. Тато мене переконував встати на лижі ще дуже давно, але я казала, що то не моє :girl_crazy: Як я помилялась! :girl_haha:
    Далі набивала гульки та синці на Тростяні. Памятаю, як ми ледь з подружкою не плакали, бо тяжко було спуститися назад (хто катався. той знає, що дорога назад на Центр (до бобиків) набагато тяжча за "долину чайників" Захід). І це ми пережили теж. Тепер впевнено стою на лижах і того року без шолома на них встану - з такою швидістю як ми з чоловіком льотаєм, забитися можна на раз-два-три.
    Були ми також на Воловці-Подобовці-Пилипці. Гора ніяка, а садиби дуже класні (100 у.о. доба/будиночок).
    Минулого року переважно були на Буковелі - є там непогані чорні траси. Всі інші гори нас не так приваблюють, бо легкі для нас. :girl_curtsey: Єдине Тростян...некомофортабельна гора (нема ратраків, сервіс так-сяк, витяги замість крісел тощо), але люблю її. Треба того року на свіжий сніг туди вибратись. А ще кортить подивитись як у них, закордоном (Високі Татри, наприклад), але того року ніяк - ремонт :girl_sad:
    Пишу то все і снігу так хочеться, що капець!:girl_cray:
     
    • Подобається Подобається x 8
  3. nirvanka

    nirvanka Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Вставлю і свої 5 копійок, може комусь пригодиться. Перший раз стала на лижі 7 років тому. Каталась щороку по 1-3 рази, минулого пропустила сезон :sad: Стою на лижах впевнено, люблю ганяти, іноді падаю :) З власного досвіду:

    Грабовець (станом на 5-7 років тому).
    Плюси: мало людей, дешевий підйом, гарні цікаві траси, нератрачено (від того утворюються невеликі пагорбки, на яких класно з'їжджати слаломом).
    Мінуси: тоді були проблеми з витягом. Щоб повернутись в Славськ з гори, треба було піднятись витягом на гору і десь на середині траси повернути в лісок і через нього спуститись до траси. Якось знайомі піднімались пів гори пішки, бо витяг не працював і не було як інакше добратись на базу.
    Кількість спусків за день: якось на 8 березня в понеділок не було людей і зробила 20 спусків :)

    Варшавка (станом на 2 роки тому).
    Плюси: швидкий підйом.
    Мінуси: дорого, багато людей (в черзі стояла деколи і по 40 хв), ратрачено до землі і каміння, про що вже писалось в цій темі, а ще вершина і підніжжя занадто круті. Хоч для мене вже не дуже проблемно по таких місцях спускатись, але я люблю поганяти, а не акуратно з'їжджати влііііііііііііііво-впраааааааааво-влііііііііііво-впрааааааво.
    Кількість спусків за день: до 7 спусків.

    Тростян (станом на 3-5 років тому).
    Плюси: велике різноманіття трас, комбінації горбків, прямих схилів, доріжок через ліс, труб і т.д, відносно невеликі черги.
    Мінуси:
    коли ми були там 2 роки тому на гору не їздили бобіки взагалі - суперечки місцевих; тим, хто там вперше, легко заплутатись куди з'їжджати, бо трас багато.
    Кількість спусків за день: в середньому 10.

    ФМІ, Політех (станом на 4-7 років тому).
    Плюси: можна було лапати палками бугелі, або чіплятись до когось і підніматись на халяву :))).
    Мінуси: занадто проста гора, щоб розігратись, треба відпихатись постійно палками; черги величезні (на вихідні до 2 год); багато людей і новачків, через що там просто небезпечно ганяти.
    Кількість спусків за день: до 15.

    Плай (станом на 2 роки тому).
    Плюси: швидкий підйом на 4-місному диванчику (чи то називаються кріселка?), через це черга рухається швидко і навіть в неділю чекати не доводилось більше 10 хв; гарні траси, гора доглянута, грає музика.
    Мінуси: хіба що те, що від потяга далеко, доїзд машиною.
    Кількість спусків за день: зробила 11 спусків і ще б з 10 зробила, якби компанія не зібралась о 14:00 вертатись додому (там спуски були по 10 грн, трохи дорогувато).
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. Galysik

    Galysik Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    За Орявчик забула написати. Цілком пристойна гора! І покататися є де і поїсти в теплі і в асортименті і машиною можна підїхати до самого підніжжя. Поїзд туди не їде і народу там суттєво менше. Рекомендую їхати в будні! Черги ноль, не катання а кайф суцільний! Була цього року там двічі, а втретє поїхали з колегою-початківцем, в нього снаряги не було а в прокаті всі черевики були мокрі (бо не було в Орявчику світла напередодні цілу ніч), довелося їхати на Тисовець. Мої враження від гірки позитивні (може тому що заїжджали на гору на машині і не довелося їхати 40 хв. на кріселці. Перший мій візит на Тисовець я назавжди запамятала, бо поламався підйомник, а випав якраз пухляк перед тим, і маса народу з дітьми змушена була лізти рачки нагору, ще й з лижами! мені ще пощастило бо якраз піднімалася тим підйомником коли він зломався, то виїхала майже на сам верх, до передостанньої опори, то метрів 80 до кінця лишалося, так я годину з лижами лізла, бо провалювалась по пояс у пухкий сніг! Цей підйомник був тоді єдиний працюючий і зламався він в 11 ранку, тобто я встигла зробити лише 1 спуск! Абонемент тоді на день коштував 60грн. і грошей ніхто не вернув!! Друзі які мене загітували на цю гору почули тоді все і ноги моєї там не було 3 роки!)
    Проте цього року від Тисовця лише позитив! Я перша проїхалась зранку після ретрака!!! Гірка не просто розретрачена, вилизана до блиску ретраком! Абонемент на день 70грн. Це був четвер, людей майже не було, єдине що дуже довго повзе підйомник, коло 10хв, а спуску, якщо з вітерцем, то біля хвилини. Для початківців там ідеальне місце для навчання, підтримую. Особливо якщо підніматися до середини гірки, там друга половина зовсім полога і можна не переживати що чайник зіб'є вас з ніг, як на Політесі чи ФМІ, де всі вчаться, людей тьма і траса зчесана до трави і болота, ніякого задоволення. Ще чим причарував Тисовець - комплексною вечерею на базі (де тренується національна збірна з Біатлону). Перше, друге, салат і компот + десерт - сирна запіканка з родзинками - 15грн з чоловіка! Була в березні цього року! Приготовано дуже смачно, відать столовка державою дотується і меню для спортсменів розроблене, хто там буде - рекомендую! Проживати на Тисовці десь 70грн було без харчів, я дізнавалася, проте не жила, місць часто нема.
    Захар Беркут (Плай) нічим особливо не вразив. Добре що є підсадка на крісло, проте їхати 40хв у кріслі це задовго. І гірка дуже коротка. А на вихідних там народу тьма і скажу чому: в Славську багато хто заробляє таксуючи на бобиках. Коли Беркута не було, возили на Тростян і Грабовець, коли Беркут відкрили бобикам вигідніше везти до Беркута по рівній асфальтованій дорозі ніж на Грабовець горами чи на Тростян калабанями, от вони і пруть на Беркут, а гірка з таким напливом не справляється. Ще один недолік що як кріселка зламається то ніде з свого крісла не злізеш, вже ото люди висіли 6 годин на холоді. Хай той Грабовець і поломиться, то взяв конячку за 10 грн. і виїхав на вершину ФМІ, а в повітрі застрягнути, хіба дельтопланісти не бояться, гг.
    А взагалі від поломки ніякий підйомник не застрахований, бо у Славську принцип - "Робе значи сі спрауне а як сі зломило то так сі стало".
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    То хіба не дві різні горки? Захар Беркут хіба Високий Верх називають, а Плай - це інша гірка.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Galysik

    Galysik Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Можливо Плай і інша гірка, я не впевнена, тоді може хтось знає де вона знаходиться? Бо ще є гірка Волосянка і ще деякі з нових в районі Славського. Якщо хтось був то розкажіть що там є хорошого.
     
  7. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Можливо я і не права,але Захар Беркут ще називають Волосянка,бо ця гора розташована у селі Волосянка.:girl_in_dreams:
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Саме так, Захар Беркут ще називають Волосянкою, ще Високий Верх. Це там де канатна дорога - приблизно 40хв.
     
  9. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Я там ніколи не була, але здається мені казали колись, що Плай розташований селі Плав"є, Сколівського району.
    Захар Беркут = Волосянка (від назви села, село розташоване 10 км від Славського) = Високий Верх (не плутати з Великим Верхом, то інша гора)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. IraG

    IraG Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Нікому не раджу Захар беркут (він же Високий Верх)- крім незручностей з канатною дорогою(40хв.) постійне намахування з цінами. Можуть підняти ціни як собі захочуть буквально за один день. Траси в жахливому стані, минулого року страшно лижі поцарапала, бо траса вся в камінні, і ніхто не збирається чистити. А якщо кататись зверху(верхній бугель коло канатної дороги) , то там завжди страшенні вітри і часто туман, про черги взагалі мовчу. Тому не ведіться, якщо вам запропонують ту трасу для ставання на лижі, зіпсуєте все враження від лижного катання.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Lsveta

    Lsveta Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Я раджу Плай, нам там сподобалось. Швидко піднімаєшся на гору на нових кріселках, не встигаєш замерзнути і черга невелика. І, як на мене, хороше місце для початківців дорослих та дітей.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Юська

    Юська Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    я так хочу в КАрпати на сніг!!!:girl_cray::girl_cray:
    але як піднімаюсь на підйомнику догори, в мене таке враження що я впаду в низ!!!!
    Ми раз були на Захарі Беркута, вже зїджали в низ з гори на підйомнику і тут бах і його виключили :girl_mad: я чуть невмерла:girl_flirt:, стояли десь до 5-хв, я кажу все капець приїхали......але почали кричати що ми ще є та можливо вони почули і ми поїхали дальше, бо так як ми їхали останні а вони вже закривались!!!
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. adyl

    adyl Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Я дуже люблю Високий Верх. Траси на будь який смак і для професіоналів і для новачків:) Єдине, що там вічно боїшся зависнути на підйомнику:sad: Вже кілька разів МНС знімало лижників:sad:
     
  14. nirvanka

    nirvanka Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Саме так! Саме про цю гору я писала :)
    Там підйомник значно кращий, ніж кріселко на Тростяні, бо:
    - там на 4 людини - вже не скучно і не страшно,
    - не треба лижі в руках тримати - є підставка на ноги,
    - підйом швидкий - не встигаєш замезнути :)
    - відносно невисоко над землею, тому не так страшно.
    Забула ще сказати про плюси гори Плай - там є вказівники на трасах куди їхати, а також великий плюс за мати на стовпах та огорожі довкола ямок чи перед лісом, тому там досить безпечно для новачків.

    Фотки з позаминулого року:

    По дорозі з паркінгу до каси:
    [​IMG]

    Власне підйом:
    [​IMG] [​IMG]

    Пейзажі:
    [​IMG] [​IMG]

    Карту схилів знайшла в неті:
    [​IMG]
    http://ski.putivnyk.com/index.php?lang=ru&countr=ukr - до речі, там є список і опис чи не всіх гірсько-лижних комплексів України ;)
     
  15. IraG

    IraG Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Як професіонал вам скажу, траси просто ге. Одна чорна не почищена, під снігом каміння і пеньки. А новачкам тільки зверху кататись де вічні вітри і туман.
     
  16. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    +1 за Плай! для новачків і для одноденної поїздки - саме те! і доїзд зі Львова швидший та набагато комфортніший ніж у Славськ, наприклад. А в одноіменному кафе при трасі ТААК смачно готують! і дуже вже мені їхній 0.5 л трав'яний чай власного в-ва подобається!
     
  17. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Такссс,ще одне питаннячко а куди краще для новачків ,на рахунок трас -на Плай чи в Буковель?Де меньше народу?Того року була 1 раз на лижахв Буковелі ,то народу дуже багато .
     
  18. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    На Буковель тре їхати в будні дні. Перевірено.
     
  19. nirvanka

    nirvanka Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Не була в Буковелі, але от на Плаї самі бачите скільки людей по фотках ;) То було в неділю. Черг не було ні до каси, ні до підйомника, та і поганяти можна було без страху в когось врізатись :)
    Хоча може за 2 роки гірка більш прославилась і цієї зими там буде більше народу..
     
  20. Dolma

    Dolma Well-Known Member

    Відповідь: Гірськолижні курорти Карпат

    Тростян - форева! Таке моє власне переконання, що може бути краще для гострих відчуттів? ;)
    Але... коли моїй доці буде 3 рочки, доведеться, мабуть, нудитись на Плаї :sad:

    Багато моїх друзів катались по закордонах: Австрія, Франція, я вже не кажу за Польщу чи Словаччину, та всі хочуть назад, на Тростян, хоча й бурчать на місцевий сервіс (якщо то можна так назвати), недоглянуті траси, та все одно, тягне сюди, кажуть: там швидко набридає, скучно. Але то, звісно, є певна порода людей: їм пригод хочеться, дикості, неприлизаності, а комусь комфорт - найголовніше.
     
    Останнє редагування: 28 Жовтень 2009