Город моєї мрії))

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Bree van deKamp, 14 Квітень 2014.

  1. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Цього року хочу посадити город. 8 с в Наварії.
    Поділіться досвідом, як і що садити-вирощувати? Коли садити, коли від жука кропити? Які насіння краще купляти?
     
  2. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    В залежності від того, що ви хочете вирощувати. В цьому розділі нижче є тема город біля будинку:).
     
  3. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Город моєї мрії))

    З того що варта садити то морква, буряк, часник, цибуля, ну і ясно що картопля... Хіба як будете часто їздити то можете кріп-петрушку-салат садити. Картоплесад на початку травня. Ну але в нас в селі сезон починається після Великодня. З часником ви певно вже пролетіли, але все решта то ходове діло!
     
  4. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    А я би казала обов'язково сіяти. Щотижня можна собі нарвати. А ще, ми заморожуємо - мию, обсушую, ріжу і по кульочках в морозилку. Супер!!!
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. сяняНЯНЯ

    сяняНЯНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    Картоплю у нас вже певно всі посадили) ми от сьогодні закінчили з нею! Часник можна садити такий який треба зараз садити, тобто не зимовий, взнавайте у продавців. Горох, фасолю спаржеву(кажуть шпарагівка) вже посадила- буду заморожувати асорті овочеве. Сьогодні посіяла кріп,петрушку різну.....та в принципі можна багато чого, залежно що ви любите.шпинат,салат...

    ---------- Додано в 21:28 ---------- Попередній допис був написаний в 21:26 ----------

    О, а кріп-петрушка заморожена на зиму то святе! Що я би без того робила?! До тепер використовую.
     
  6. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Город моєї мрії))

    А як щодо злодіїв? Чи крадуть в полі?
     
  7. SOLODKA

    SOLODKA Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    Перш ніж ви візьметесь за роботу,давайте порахуємо,скільки потрібно вкласти в той город.-зорати20 грн+закультивувати 20 грн=зробити рядочки 15 грн - це за сотий.Отже,8 сотих-це вже 440 гривень.Далі картопля-добре,коли маєте свою(на 6 сотих приблизно потрібно 120 кг_це ще +60 грн).Потім обов"язково перегній(дві фіри мінімум- 250 грн коштує одна) або нітрофоска (ціни не знаю).Дехто практикує обприскування городу від бур"янів(потрібен свій обприскувач+ препарат гривень70)...Розкладаєте картоплю на 6 сотих і загортаєте-для 2 дорослих на 2 години роботи..Тепер грядки -якісне насіння- чудовий урожай...З власного досвіду- насіння моркви польське(якщо для зберігання ,то пізню,бо ранння буде гнити),цибуля 12 грн літр,буряк можна наш( люблю довгий), пертрушка на корінь та листя(беру голандське насіння-швидше сходить,),Юсалат краще сіяти в декілька етапів(беру головчастий червоний та зелений),кабачки садити,коли земля добре прогріється(непогані"Кавілі"-кущові,не плетуться,нетверді,гарно наростають), квасолю(саджу кущову,яка не потребує тик),гарбузи(хто любить кашу чи сік),огірки( насіння краще оброблене,ідеально-корнішони,садити ,коли температура вище 15 градусів три-чотири дні.Минулого року гарно зійшли ,але вночі температура впала,кинулась фітофтора...Зібрала лише декілька кілограмів).Капусту саджу лише ранню (зараз 20 штук-10 грн,та середню)..Сію кріп в декілька етапів.Коли посадили ,грядки потрібно прополювати, картоплю ще й підгортати( конем-дорожче або чоловіком -задарма) ,збирати жуків( або кропити- тоді ще потрібен препарат).А коли всі суми додати , врахувати вашу працю,поїхати на "Шувар" і побачити ,що там картопля дешевша- садити щось на наступний рік бажання відпадає..Але своє- то своє...Успіхів вам у почининнях. Добре,коли не покрадуть чи не зайде якась худобина- тварина
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Город моєї мрії))

    В мене з удобрення проблем нема- удобрює власник городу, бо мє чим. Поорати-100грн, теж власник. Обробляти хімікатами не хочу. Бульба на насіння-використовую попарощані шкарлупки)) то порада однієї дуже обдарованого агронома))
    Ну і картопля росте в ціні... На осінь мабуть по 10 точно буде((
     
  9. сяняНЯНЯ

    сяняНЯНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    Розкажіть про шкарлупки ? Що за метод такий?
     
  10. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Город моєї мрії))

    А у вас то де? Бо у нас всі чекають 1 травня :)
     
  11. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Город моєї мрії))

    Картопля дає паростки, ви як чистите, щоб зварити, відрізаєте трошки грубше шкірку, так щоб паросток не пошкодити. Оті шкірочки складаєте, бажано в якик, і ставите дозрівати(щоб паросток був більший)
    От і все.
     
  12. сяняНЯНЯ

    сяняНЯНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    Самбірський район. Моя бабця би певно до 1 травня посивіла по другому колу!:8:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  13. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    Ще б грядочку полуниці...
     
  14. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    Хі- хі, аналогічно. Посадили біля хати ще позаминулого тижня. А в полі, то вже по Великодню.
     
  15. SOLODKA

    SOLODKA Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    А я тільки грядок трошки.Своїх 8 сотих садитиму після Пасхи.Чого поспішати? Бо вже сусіди посадили? Ну і що? Бачила таких в суботу- змерзли,як собаки,хукали на руки,шморгали носами ,але картоплю садили ,бо треба садити ...,бо вже сусіди посадили..А я почекаю...
     
  16. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    В нас він сам розсіюється по городі.
    Ще можна щавель посіяти. Редиску сієм в рядки з морквою, салатом, бурачком(на 1метр десь 2-4шт), вона скоріше сходить і видно де рядочки - зручно полоти.
    Цибулю можна садити під зиму, в нас вже є своя зелена цибуля.
     
  17. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    І у нас вже посадили (в Червонограді):), ще минулого тижня.

    ---------- Додано в 07:44 ---------- Попередній допис був написаний в 07:42 ----------

    Ну то й не поспішайте, хіба хтось вам каже вже садити?:) Кожен робить так, як йому зручно.
     
  18. Serceedka

    Serceedka Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    Я про те саме кожного року говорю своїй мамі, але бачу що звичка то страшна сила. І не поїхати допомогти додому якось не пасує, а з іншої строни - всі вихідні коли хороша погода замість відпочинку та поїздок на озеро/шашлик проводжу на городі в позі зю))) і наробитись потрібно ого-го! Коли урожайний рік і вродить то добре, а коли неврожай, то тільки даремно витрачені кошти, час та здоров'я.
    Але кожен сам вирішує зв'язуватись з цим чи ні.

    ---------- Додано в 13:31 ---------- Попередній допис був написаний в 13:25 ----------

    І якого розміру у вас родить картопля, а то скільки років вже садим картоплю, то підмітила те що чим менший коренеплід садимо, тим гірший урожай((
     
    Останнє редагування: 17 Квітень 2014
  19. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Город моєї мрії))

    То не в мене, то в тої пані, що мені так радила)) родить велика бульба. Вона має всю одного сорту. Червону.
     
  20. Serceedka

    Serceedka Well-Known Member

    Відповідь: Город моєї мрії))

    Як варіант можете спробуати, але дуже нанадійтесь на дуже хороший результат, тому посадіть і звичайну картоплю , але все і залежить і від сотру і від землі. У нас в дома - буро-підзолисті поверхнево-оглеєні ґрунти, що є достатньо важкими, тому урожаї не такі великі як на Волині де переважають опідзолені чорноземи, що є досить родючими, тому в них добре родять овочі.