Як налагодити ГВ після КР або інших ситуацій, коли дитина розділена з матір'ю

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Ука, 22 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    подобається мені міф прокесарське як перешкоду до ГВ.... Найсмішніше, це коли мене з моїми трьома операціями починають в цьому переконувати
     
    • Подобається Подобається x 9
  2. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Як налагодити ГВ після кесарського розрізу

    Кесарський розріз ніколи не є на перешкоді успішному ГВ.
    Найчастіше на перешкоді це лікарі які безпідставно, нагло дають лікарства не сумісні із ГВ, або молодший медперсонал який не приносить дитину на годування чи інші чинники. Чи звичайне не знаня мамою основ успішного ГВ.


    Вартує прочитати!
    Организация грудного вскармливания после кесарева сечения
    Кормление грудью после кесарева
    Налаживание вскармливания в нестандартных ситуациях
    Как вернуть молочко?
     
    Останнє редагування: 14 Вересень 2010
  3. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Як налагодити ГВ після кесарського розрізу

    Зі мною в палаті лежала дівчина - друге кесарське, так вона ні разу навіть не спробувала прикласти маля до грудей.. Хоча приходила лактолог і молозива в неї аж порскало.. А дитина на пляшці і дурнику. Так і з першою в неї.. Мене пробувала переконати що після кесарського молока в неї небуло і цього разу нема, а лактологу брехала що годує і недогодовує вже.. Видно то все від жінки залежить.
     
  4. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Як налагодити ГВ після кесарського розрізу

    Мені малого принесли через пару годин, як прийшла до тями після КР (на Батальній).
    І дівчині, що зі мною була.
    А в другої дитя після КР забрали, бо щось йому погано було, так до тієї мамочки весь час приходили, щоб вона цідила молочка.

    Моє мацьопство, як з голодного краю, присмокталося до мене:).

    Мама, яка хоче годувати, буде годувати і після КР, і ніякі порадники та власні недомагання її не зупинять. А як бажання нема - то відмазки завжди знайдуться.
     
  5. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Як налагодити ГВ після кесарського розрізу

    Я би не казала так категорично, а швидше погоджуюся з Танею, що часто на перешкоді
    Моя сусідка народила дитину на 7 місяці. КР, дитину забрали в інкубатор, годувати забороняли майже 2 місяці, потім дали пляшечку з величезною діркою, після чого дитина відмовлялась брати груди. А мама зі сльозами під наполегливі переконування "мудрих" родичів визнала свою ситуацію безнадійною і склала руки. Досі жаліє, але тоді вона не бачила альтернативи.
     
  6. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Як налагодити ГВ після кесарського розрізу

    Все індивідуально. У мене два КР. ДО першого я не була готова морально і не встигла підготуватися. Молоко прибуло на другу (!) добу після операції. Лікарі не могли повірити, хоч ніхто й не обмовився про можливі проблеми із годуванням.
    Другий малий був голодніший :) Молока таки не було три доби, малий постійно висів на циці, плакав, нервувався, але ми дали собі раду.
    А моя сусідка по палаті таки віддавала малу на догодовування, вона взагалі не збиралася годувати. Думаєте я не переконувала? Думаєте вонамала недостатньо інформації? Та ні, просто не було бажання. Вона читала брошуру про користь ГВ, плакала і просилася додому, бо вдома мама дасть дитині пляшечку із сумішшю, а вона нарешті відіспиться.
    Це називається не хочеш гірше ніж не можеш.
     
  7. cream

    cream New Member

    Відповідь: Як налагодити ГВ після кесарського розрізу

    Я після кесарського - 1.5 роки успішно вигодовувала, аж доки "шпака" не дістала і відлучила, досі себе картаю
     
  8. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: Ліки та грудне вигодовування

    Моя подруга народила за допомогою неапланового К.С. і їй не дозволяють годувати дитину. Чи є на це підстави медичні? Бо в мене теж було непланове К,С, але я годувала уже через півтори години, як сама отямилась від загального наркозу і дитині давали біфідум. А так лежав біля мене і смоктав постійно - я не дозволяла забирати в окреме ліжечко. Перекладати - допомогала медсестра , бо дитину підняти не могла. Подруга каже, що їй не дозволяють годувати, але мені здається справа не тільки в цьому, а і в її бажанні. Чи то в мене такі хворі лікарі були, що дозволяли дитину годувати при тому , що ліки мамі ліки вколювали, вливали через вену і давали деякі таблетки, чи там роблять неправельно не даваючи годувати грудьми? Для мене особисто КС - це не показаня до негодування грудьми. Але виходить все інакше... А потім вона скаже у мене молока нема, у мене КС(а у мене?)...Може зсилочку на якесь джерело дасте, там медичний документ, що спростовує цей міф. Хоча сама не знаю, чи треба допомогти тій людині, яка цього не дуже і бажає. Але хоча б спробую переконати.
     
  9. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Дівчата хелп! Коліжанка сьогодні народила на 35 тижні дитину. Його забрали на Орлика. ЯК годують недоношених дітей в реанімації? Ще не знаємо чи він може смоктати бо спить і його ще не годували. Чи не дадуть йому пляшечку? Чи може мама наполягати, щоб давали зціджене молоко зі шприца? І ще, де можна взяти напрокат електричний молоковідсмоктувач?
     
  10. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Якщо дитина не може смоктати, то годувати можуть через зонд, який опускають в шлунок - мама може зціджувати молоко і давати. Зі шприца буде більше мороки, чи захоче персонал? Але якщо дитина не може ще смоктати, то вона не може ні груди, ні пляшку. Тому залишається або зонд, або шприц.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Дуже нетипова ситуація в мене зараз, тому потребую поради.
    У мене нині в другій половині дня з'явилося молоко. Відчула, що прибуде, бо почали збільшуватися й боліти лімфовузли під пахами. Особливо мучить з правого боку, не можу руку вниз тримати. Намагаюся рятуватися зимним вологим рушником, але хотіла спитати, чи ще щось можна зробити і чим воно мені грозить. Маю враження, що в правій груді починається застій. Чи допоможе прикладання до неї Натусика, бо відсмоктувач навряд чи. Чомусь у мене на ньому з правої цідиться наполовину менше молока.

    Далі щодо годування й цідження. Меласі призначили годування на першу добу 30 мл кожні три години, а тоді збільшили до 40 мл. Оскільки в мене було молозиво, то її догодовували сумішшю. Тобто було скажімо 15 мл молозива, то давали спершу його, а тоді решту 15 мл - суміш. Зараз з'явилося молоко, але я лише півдня в лікарні, а другу половину дня сплю, відпочиваю й ціджуся. Нараз вдається зцілити 30-45 мл молока, тобто вистачає на повноцінні годування. Але я не можу ще націдити наперед стільки, щоби можна було цілковито відмовитися від годувань сумішшю, а тримати її голодною теж не вихід. І не можу бути в лікарні постійно, аби цідитися перед годуваннями. Якщо я буду цідитися кожні 3 години, як мені радять, це не замало? Після деяких зціджувань ще малий прикладається до грудей. Тобто виходить, що я маю цідитися 8 разів на добу, і ще й малого годувати (а він нині так втішився, що є молоко, що після того, як я зцідилася, смоктав мене майже годину), то ще додаткові 4 годування. Наскільки то все можливо втримати на якомусь путньому рівні, аби потому я не мала проблем із надміром молока й лактостазами, яких дуже боюся? Дуже хочеться зробити максимально можливе для обох дітей, але боюся, аби раптом не перестаратися. Мордує мене відчуття безпорадності й бездіяльності, тому потребую погляду й поради зі сторони.

    Ціджуся електричним молоковідсмоктувачем. Не знаю, чи то має значення.
    Якщо є моє молоко, то суміші дитині не дають, дають молоко, поки є. Увечері я завезла молока на 3 годування (11 вечора, тоді вночі на 2 і 5), але вже на ранішнє (8ма ранку) не вистачить і я не встигну, бо поки дітей порозвозимо до школи й по знайомих, то в лікарні я аж о 8:30, тому буде суміш. Зі собою привезу зціджене двічі за ніч, ще зціджуся двічі в лікарні, а тоді поїду додому, відповідно буде на 4 годування (11:00, 14:00, 17:00, 20:00). Тобто в мене виходить, що десь 1-2 годування лишаються без молока, відповідно то буде суміш. Дуже мене то все мучить і не знаю, як то найкраще організувати. (((

    Годують доню трубочкою через носик, тому перехід від пляшки до грудей мені не загрожує. Дурника їй дають виключно для заспокоєння, бо для неї дуже зле довго кричати.
     
  12. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Лілю, тут краще проконсультуватися з лікарем, якщо це не просто груди віддають
    можна перед сціджуванням в душі розігріти те місце, потім молоковідсмоктувачем (можна зробити повноцінне сціджування, я так розумію в вас електричний) а тоді вже дати досмоктати дитині, щоб саме під кінець він смоктав і добрався до закупорки,потім можна холод на 5-10 хв через пеленку до того місця, до лімфовузлів краще не прикладати
    в принципі це не замало, то виходить в такому ритмі десь 8 зціджувань, я би наприклад додала ще одне десь під рання, тобто щоб за добу виходило 8-10 зціджувань, чого цілком достатньо, бо тут важлива регулярність, краще часто і регулярно, по 10-15 хв кожну.
    все буде добре, головне настрой, спокій і віра, що в вас все вийде, не переживайте
    Тут вже мусите виходити з того що є - ви робите все, що можливо, все решта, якщо треба буде довиправвляється, коли малеча буде із вами вдома, максимальний контакт, носіння, і молочка стане більше, зараз важливо втримати лактацію наскільки це можливо. Успіхів вам! Хай Бог допомагає!

    ---------- Додано в 10:14 ---------- Попередній допис був написаний в 10:09 ----------

    так-так, спочатку теплий душ, потім зціджування в Ліліному випадку, потім дати старшому досмоктати, а тоді можна і холод, щоб не було набряку :)
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Нас нині переносять на поверх, тому знову потребую поради.
    Отже, цідилася я кожні 2,5-3 години 10 хвилин. Одночасно обидві груді, бо так помпа зроблена. Від сьогодні мені дають прикладати малу до грудей, але після цідження й водночас із годуванням через зонд. Її стан ще нестабільний, тому сильний наплив молока може спричинити або стрибок у диханні, або вдихання молока, а від кисню вже відключили й не хотілося б підключати знову.
    Цілком імовірно, що вже від завтра я залишатимуся тут наніч, аби годувати вночі також. І можливо, що завтра зонд заберуть і вона буде на мені.
    Як мені з нею вертатися зараз на ГВ? Груди в мене набрякають одночасно і то так порядно. Натусика коло мене не буде. Роман привозитиме його рано і ввечері на годування. Сподіваюся, що дозволять нам висіння на циці.
     
  14. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Можна буде зціджувати трохи менше, щоб запобігти сильному потоку молока, який є на початку прикладання, якщо ще буде зонд, то те, що ви зцідете можна буде доливати, залежно як ефективно маля буде смоктати. Другу грудь, яка набрякає в той момент також, можна підціджувати до стану комфорту.
    Якщо буде можливість годування не по режиму, то й груди не будуть так набрякати, як при вимушеному зціджуванні з 3-годинними перервами.
    І ще, якщо щоб дитина справлялась з потоком молока можна годувати так, щоб дитина була на мамі, коли мама напівлежачи, якщо так вам дозволять
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Вона ще дуже слабка. Лежання на мені й годування водночас можуть бути засильним навантаженням.
    Наразі робили так, що я цідила не до кінця й давала груди, а зціджене давали їй через зонд.

    Мала ще не має сили довго годуватися. Не стане в мене менше молока, якщо я менше цідитимуся? Годування в нас нерегулярні, залежать від її дихання на момент годування.
     
  16. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    значить так хай буде
    не стане, головне регулярність і стабільність, якщо буде так як ви кажете, що ви будете з нею, то можна доціджувати ще й після годування, якщо будете розуміти, що вона мало посмоктала.
    Тому-то тут не скажеш однозначно, так і так, по ходу будемо дивитися, а лактація нікуди не дінеться, якщо будуть зціджування і прикладання
     
  17. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Як налагодити ГВ після кесарського розрізу

    Дівчата, поділіть досвідом ГВ після КР. На що слід звернути увагу?
     
  18. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Відповідь: Як налагодити ГВ після кесарського розрізу

    Не знаю, можливо я в тому не порадник, бо не маю з чим зрівняти, але в мене після КР (але КР був не плановий, тобто пологи почались самостіно, були схватки...), то молочко прибуло на 3-тю добу. Молозиво теж було в достатній кількості. Трохи на початку була гіперлактація, але малий дуже гарно їв і проблем з застоями я не мала. А далі все як звичайно, годувала по вимозі вдень і вночі.
     
  19. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Як налагодити ГВ після кесарського розрізу


    А після КР мамі щось з ліків дають? Надіюсь ліки сумісні з КР, чи то треба наперд з лікаркою то все узгодити?
     
  20. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Як налагодити ГВ після кесарського розрізу

    першу добу дають знеболююче (анальгін+димедрол), далі антибіотики (цефтріаксон), але я чула що і від того, і від того дехто відмовляється.