як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Juliasia, 24 Вересень 2010.

  1. Juliasia

    Juliasia Member

    Пошукала інформацію в гілках - не знайшла, тому нова темка.
    Нашому хлопчику 1 рочок, в листопаді будуть оперувати, операція не складна ніби заповідається, але все ж таки це операція. Хто має такий досвід - поділіться будь-ласка тонкощами до- та післяопераційного періоду. Як дітки переносять наркоз? Чи не відображається це на нервовій системі? Тощо. Питались у лікаря - він сказав, що жодних премудростей немає, просто за тиждень до операції здати ряд аналізів і якщо хороші то привести дитину в лікарню у визначений час і все. Але це для лікаря буденна справа, а батьки ж хвилюються, хочеться все можливе зробити для того, щоб дитина якомога легше перенесла операцію.
     
  2. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    ми мали досвід. точніше 2. в такому ж віці.

    якщо у вас є можливість фінансова, то дізнайтеся у лікаря чи можна вводити препарат для знечулення імпортного виробництва (він дууже дорогий). Один з таких варіантів застосовують в дитячій стоматологічній практиці. щось типу гіпнотичний сон (швейцарського виробництва), але я не впевнена, що саме його можна в загальній хірургії використовувати. Він не такий токсичний і дуже швидко виводиться з організму дитини. Тоді не буде негативних наслідків, які бувають від кінської дози класичного наркозу.

    підготувати дитину навряд чи вийде добре, бо це наша система дибільна. Якщо б дозволили, то попросіть, щоб до повного "відключення" вам дозволяли бути при дитині, і при перших його сигналах виходу з дії наркозу теж щоб були ви, його найближчі і ті кому він довіряє беззаперечно!

    але якби там не було, знайте, що з часом малеча повінстю то забуде. а вам про цю операцію нагадуватиме невеличкий шрам.

    щось мені важко дати толкову пораду в ту тему.. спогади важкі...

    Нехай лялька ваша не хворіє і то все швидко і вдало минеться!!
     
  3. Juliasia

    Juliasia Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    Дякую Умо! Я чула, що сучасні препарати дуже добре переносяться і менш токсичні. А можете зорієнтувати +- у вартості?
     
  4. irinkakosiv

    irinkakosiv Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    І ми мали досвід. У нас правда трішки інша ситуація, але все-таки. Операцію робили старшій доці, їй 8,5 років.Так от, домовились ми з лікарем , здали всі аналізи і призначений час приїхали в лікарню, а, оскільки дитина у нас велика, то треба було все пояснити, а сказати, що їй будуть робити операцію, значить вбити зразу, тому ми вдома пояснили , що треба провести додаткове обстеження і т.д. і т.п. , з лікарем домовились, щоб підтримав нашу версію і все було би дуже добре, якби нас не відправили на обстеження до анестезіолога. Він з нами гарно поговорив, все розпитав, а потім каже до дитини: Ти велика дівчинка і тому я тобі розкажу що ми будемо робити. І все як є розказав. Ми в шоці, дитина в істериці.Далі смутно пам"ятаю.Тільки знаю, що була з нею поки вона не заснула і коли вона почала пробуджуватися також вже була з нею. Це , на мій погляд, дуже важливо і не тільки для дитини, але для мами.
     
  5. Juliasia

    Juliasia Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    Ще дуже цікавить як дітки після операції поводяться, чи є зміни в поведінці, нервозність, вередливість? Питаюсь, бо одні наші знайомі кажуть, що їх дитина після операції стала дуже нервовою. Я чомусь думаю, що це у них так співпало, тому цікаво запитатись як у інших було.
     
  6. irinkakosiv

    irinkakosiv Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    у нашому випадку все було гаразд, навіть краще , ніж я очікувала. Ніякого вередування чи нервозності не було, навпаки дитина себе вела дуже чемно, чого я від неї не сподівалася
     
  7. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    ціна залежить від тривалості операції і ваги дитини, якщо більшу дозу препарату, відповідно дорожче.

    той швейцарський, що я писала раніше, приблизно вартував 2000грн за півгодини сну. Але може в хірургії, то інші розцінки. Говоріть з анестезіологом.


    п.с. мій не був нервовим після операції. якось ніяк не змінився
     
    Останнє редагування: 24 Вересень 2010
  8. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    Напевно Вам вже лікарі казали - не їсти та не пити перед операцією. ПІсля операції дитина швидше за все сама не схоче. Може хотіти пити, може рвати, схоче їсти - добре, дайте їсти ( але перепитайте в анастазіолога, що саме можна). Не впевнена, що перед кожною операціє, але робиться предмедикація - укол з заспокійливим. Треба слідкувати за тим, щоб дитина лежала рівненько, стежити за диханням.
    Аналізи крові обов'язково, ну це зрозуміло.....
    Ще раджу самім стежити за дитиною, бо в нас операція співпала з захворюванням, добре, що я поміряла температуру ( але поки бігала купляла термометр, малому вже зробили предмедикацію, т - 37.5......) , бігала шукала анастезіолога, операцію відклали...
    Після операції діти відходять від наркозу порізному, хтось довше і тяжче, хтось легше. Можуть не пам'ятати, як звати маму , себе.
    Тримайтесь, все буде добре! :)
     
  9. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    не їсти і не пити перед операцією треба хоча б 6 годин. найкраще у такому випадку дитині робити операцію з самого ранку - вночі ж дітки багато хто не їсть, а як і їдять, то легше приспати, відволікти. Якщо маля на циці, то краще, щоб не мама, а хтось інший забавляв, відволікав, щоб не просило циці. Перед забиранням на операцію роблять укольчик, від якого багато діток засинає, але не всі. У цей час ви ще з дитинкою і вона може заснути у вас на руках, а потім його забирають.
    Після операції дитя кладуть в палату післяопераційну, де за ним слідкують медсестри, а ви під дверима, і, як тільки малюк починає прокидатися, вас кличуть. Хоча б 2 годинки треба ще не пити не їсти - дивитеся на стан дитини. тут вже хто як поводиться. Добре, якщо Ваше маля ще на ГВ, тоді потроху даєте цицю і слідкуєте за станом. після операції у профілактичних цілях колять антибіотик, то треба щось захисне для шлунка давати. Пам"ятайте, що самій треба слідкувати що і коли вкололи, бо часом медсестри можуть не відмітити що вже зроблено. І, якщо все добре, то на другий день дитя вже буде активне і жваве, то ж майте про запас забавки. :)
     
  10. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    Ума Вам дуже слушну пораду дала. Не віддавайте їм несплячу дитину. Бажано, щоб дитина приВас заснула і при Вас прокинулась.
     
  11. Drimka

    Drimka Well-Known Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    В нашого Данилка заблокований слізний канал, дитині 3 роки, а в Брюховичах одна розмова - зондувати на живо. Я собі, чесно кажучи, того не уявляю, як то дитину в такому віці замотають і будуть пробивати той канальчик. Боюся, щоб чогось подібного не сталося і не хочу віддавати дитину на ту муку. Але і з очком щось робити треба, бо чекали, чекали поки розблокується, а результату немає. Знайшла в неті інформацію, що діткам після року роблять зондування під загальною анестезією, але то київські і російські клініки, а може хтось у Львові зустрічався з подібною практикою. Хоча загальний наркоз теж дуже страшно, тому хочеться зважити всі плюси і мінуси. Буду вдячна за будь-яку інформацію.
     
  12. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    I у нас була операцiя... Марко залiзними дверима вiд пiдiзду вiдiрвав собi нiгтеву фалангу на пальцi, крiм того розтрощилася вона, висiла на шкiрцi... Я з Михасиком, тато наш у вiдрядженнi. Руку в лiд, поiхали в 8, там сказали иiльки ампутовувати... Ми тодi на Орлика погнали, там старенький хiрург чергував ( сталося то ввечерi) Марка з шоку нiчого не болiло... Повна палата дiтей з батьками, я з Михасиком ( йому було 8 мiсяцiв) поздавали аналiзи, чекали i чекали... Марко вже засинати зiбрався Як прийшли вкололи йому щось, вiд чого вiн почав дивитися в одну точку i розривчато повторювати - "мама", за якийсь час заснув. Тодi приiхали каталкою i забрали його. Михасик постiйно був зi мною. В палатi задуха, мiльйони комарiв i дiтей пiсля операцiй. Хлопчик на сусiдньому лiжку дуже тяжко вiдходив вiд наркозу - кидався, кричав, плакав ( Маркового вiку) я чекала i переживала. Привезли Маркусика коло 3i, я все чекала коли почне вiдходити. Але Маркусик проспав до ранку спокiйно, збудився i вiдразу попросив пити. Коло 12 нас вiдпустили вже додому. Зараз в нас тiльки пепретяжечку видно i нiгтик вiдрic повнicттю
     
  13. penn

    penn Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    Владу в 6.5років робили трепанацію черепа,видаляли пухлину,під наркозом 3год,коли відходив мене пустили в реанімацію ,ніч в реанімації .зранку віддали мені,добу він плакав,поринав на 10-20хв в сон І далі плакав,а потім все раптово скінчилось і впринципі він став менш нервовий,ніж до операції
     
  14. burunduchoc

    burunduchoc New Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    Дівчатка маємо робити синочкові операцію( йому 3 рочки), але ще є другий 8 місяців і досі практично повністю на грудному годуванні підскажіть чи можна хоч деякий час що меншенький був зімною в палаті бо старший також (дуже мамин синочок) потребує лише мене.
     
  15. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

     
  16. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    Чекає нас операція в Чорнобильській в Могиляка О.І. Хто оперувався в цій лікарні, як там та вся процедура виглядає? Чи пускають до дитини в реанімацію? Можливо хтось видаляв невус там, розкажіть наскільки складно то все, можна в пп. Буду дуже вдячна
     
  17. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    А чому в реанімацію? Це якась складна операція? Антона 2 роки назад оперували на Орлика то зразу після операціі привезли назад в палату і я була поруч з дитиною.
     
  18. Magnit

    Magnit Від себе не втечеш

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    Оперували старшого сина, 6 років тому. Була водянка сім'яного канатика.
    Вкололи в мене на руках, потім через 10 хв забрали в операційну. Під час операції я стояла в коридорі, під операційну не впустили. Через 40 хв винесли малого на руках, в тому вбранні (светрику і колготах), що забирали (а я то думала, що то страшніше/складніше якось). Занесли одразу в палату. На другий день виписали додому.
    Думаю, що і тепер так. З "простішими" операціями.
     
  19. marianast

    marianast Well-Known Member

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    Ми в лютому оперували крипторхізм в Охматдиті. Приїхали зранку, на голодний шлунок. Першим ділом мене з малим забрали вставляти венфлон (метелик) у вену. В маніпуляційну мене не впустили, малий дуже накричався, вставляли того метелика десь 10 хв, я аж за 2 дні побачила, що кололи кілька разів, видно не попали з першого. Потім анестезіолог зробив укол, малий був в мене на руках, анестезія подіяла за кілька секунд. Малого забрали в операційну, операція тривала 1,5 години. Ми з чоловіком чекали біля операційної. Після операції анестезіолог приніс малого на руках і поклав в сестринській, туди ми заглядали кожних 10 хв. Десь за 2 год. малий прокинувся, ще через годину анестезіолог дозволив дати цицю. Так на циці ми провисіли наступних кілька годин. Дитина була спокійна, час від часу прокидався щось белькотів і знову засипав. Операція пройшла ідеально (це хірург так казав), під вечір малий вже гасав по відділенні, бавився з дітками, перекусив. Наступний день пройшов теж дуже добре, ввечері нас відпустили додому, зранку ми мали повернутись щоб виписатись. Вдома малий поїв гречки і через 15 хв. блював фонтаном. Блювота трималась добу. Зранку ми прилетіли у лікарню, там малого спостерігали аж до 16 години і вже тоді поклали під крапельниці. Знову ставили венфлон, на цей раз малого не віддала, тримала його сама. Відкапували майже добу. Сказали, що винна я, бо нагодувала малого ввечері в день операції. Лише моя свекруха і чоловікова сестра обривали телефон, щоб я здала малому аналіз на ацетон. Після операції ніхто про жодні аналізи навіть не заїкався. І виявились правими - ацетон зашкалював. Виписали малого з лікарні кволим, вдома нас по черзі скосив кишковий грип, усіх хто був в лікарні - малий, я, чоловік, мій тато. Ледь вилізли з грипу - рівно 20 днів після операції (інкубаційний період) - всі дістали краснуху.
    З власного досвіду раджу :
    20 раз перепитати що їсти, коли і скільки після наркозу. Не стидайтесь і питайте у всіх лікарів, які вами займаються. Це питання для мене до кінця не прояснилось, оскільки мені дитину дозволили годувати рідкими стравами, якщо все буде гаразд - на наступний день дати їсти. Я так зробила і виявилась винною. Свекруха невитримала і проконсультувалась з італійськими лікарями, там після операції обов"язково відкапують глюкозою, бо для дитини будь яке втручання це величезне виснаження. Ацетон власне з"вляється коли глюкоза закінчується;
    Пам"ятайте, що маєте право заходити в маніпуляційну разом з дитиною. Я перший раз свідомо цим правом не скористалась, бо зробила би тільки гірше, я морально дуже розхитана була. Потім вже всякого надивилась, перестала жахатись і не залишала сина ніде.
    Спробуйте обмежити контакт з іншими дітками, бо всяка зараза з наших лікарень не вилазить.

    P.S. Операція дійсно пройшла успішно, шви заросли дуже швидко. В синочка було два надрізи - зараз їх майже не видно. Якщо б не лікарняні "подаруночки" можна було б стверджувати,що відбулись легким переляком. Трохи картаю себе, що не лягла в приватну клініку - побоялась і родичі відмовили. Хірург оперував би той самий, але після операції принаймні був би догляд.
    Питайте якщо цікавлять якісь подробиці, сама всі форуми перешарила щоб приблизно знати з чим я зіткнусь.
     
  20. Judice

    Judice Закохана в гори ))

    Відповідь: як підготувати дитину до операції та допомогти відновитись після неї

    Були в Могиляка, треба видаляти невус під загальним наркозом у два етапи((( В голові каша. Операція не термінова, можна й через рік зробити, а то й пізніше. А як краще? Сину 2,2 і він ще на циці. Переживаю через наркоз, не знаю як краще - чи зараз зробити чи краще почекати? Може хтось має досвід - підкажіть.. Про Могиляка враження жахливе, консультував 20 секунд, на питання не відповів, сказав - я все пояснив, або записуєтесь на оперцію, або до побачення. Але кажуть, що спеціаліст він ніби добрий... Буду вдячна за поради і досвід