Каміння в жовчному міхурі. Оперувати чи ні: за і проти

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем olevitska, 2 Травень 2010.

  1. olevitska

    olevitska New Member

    у мене уже більше 5 років камені у жовчному міхурі. виявили їх під час першої вагітності перед самими пологами. консультувалась з кількома хірургами і всі однієї думки - оперувати. зараз вони мене не турбують, приступів болю немає, але кожних пів року роблю УЗД. камінці розміром до 5 мм заповняють більшу половину міхура. знайомі порадили пити "урсофальк". якщо хтось вживав даний препарат чи проходив додаткове обстеження поділіться досвідом.
     
  2. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    моя бабця зробила лапароскопію - витягнули два чи три, легко, маленькі практично непомітні шрамчики, через три дні вже була вдома. Думаю, що варто оперувати, бо значно гірше, коли вони почнуть лізти, плюс ще залежить від їхньої форми і величини.
     
  3. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Деякі, ніби , можна розчинити. Колись цікавилася цим питанням, то мені одна лікарка казала, що якщо нічого не турбує, і узд без змін то можна і не рухати, деякі люди з цим живуть ціле життя і нормально.А операція це завжди операція і хірурги, в більшості, хочуть вирішити це кардинально, На то вони й хірурги щоб різати.

    А от з припаратом обережно. Не займайтеся самолікуванням. Як на мене то обов*язково потрібна консультація спеціаліста. Може хтось з ваших знайомих когось знає хто б міг вас проконсультувати не з точки зору своєї кишені, а точки зору вашого здоров*я.

    Спробуйте знайти "знайомого" хірурга, який би вам розповів все як є.
     
    Останнє редагування: 2 Травень 2010
  4. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Моїй мамі робили в Винниках лапароскопію, витягли цілу жменю каменів. Вона страшенно боялася йти на операцію, але приступи були настільки сильними, що наважилася. Пройшло 14 років і вона себе чудово почуває, дотримується правильного харчування (не їсть смаженого, копченого), має 3 малесенькі шрамчики розміром з 3-4 мм. А до операції перепробувала купу препаратів "самолікуючись" з нашими "світилами традиційної і народної медицини", сказали, що вчасно звернулася, бо якби жовчний тріснув то пішла б "до Бозі гайту".
     
  5. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Лапароскопія це не погано. Наскільки я знаю це робиться кілька дірочок у жовчному і камені витягаються, але якщо на лапароскопії щось їде не так як слід, то вирізають жовчний (дані з консультації з хірургом, який робить такі операції) А от коли вирізали жовчний то функціонування організму порушується, це як годинник у якого бракую деталі, звісно з цим живуть, але це може стати причиною інших хвороб (це вже з інтернету)

    Тому ОДНОЗНАЧНО потрібна консультація спеціаліста, але дійсно спеціаліста, а не "заробітчанина" і хороший лікар, який би добре і правильно зробив лапраскопію якщо в цьому буде потреба.

    А то що потрібно правильно харчуватися то в тому нічого страшного немає, то тільки перший місяць важко, а потім тої фігні і не хочеться. Суджу по собі, колись мала проблеми з підшлунковою то дієта була така, що спочатку мало не плакала, а потім звикла, вже роки чотири можна їсти все що хочу, а я і далі практично дотримуюся тої дієти, чогось "шкідливого" просто не хочеться ))) , не смакує.
     
  6. Gorodocka

    Gorodocka New Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Як тільки виявляють каміння потрібно йти на операцію, і не чекати жодних приступів. Бо в моєї мами каміння аж загноїлися і видаляли зразу і жовчевий міхур з каміннями і ще печінки кусочок. Одним словом повний жах.
     
  7. Daisy

    Daisy Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Моя мама теж все перепробувала, коліжанка лікарка колола знеболюючими, робила УЗД де їй порадили КОЛИСЬ видалити каміння, а на другий день жовчний тріснув каміння розсипалось, кілька пішло в печінкові проходи, під час операції виявилось що жовчний просто зігнив і там почалась гангрена. Результат: ми ледве пережили виживе-не виживе, лікар дав три дні, три місяці в лікарні, потім санаторій. Maмі просто пощастило з лікарем, який був "лікарем від Бога"
    Я вважаю, що краще видалити і жити спокійно.
     
  8. nora

    nora New Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    У моєї мами було багато маленьких камінців у жовчному міхурі, операцію вона все відкладала, аж поки не почався приступ і каміння застрягло у протоках. Лапароскопію робити було вже пізно і мамі розрізали весь живіт,жовчний видалили. Після операції тяжко відходила. Тому я думаю краще не затягувати з операцією.
     
  9. olevitska

    olevitska New Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Дякую. Усі одноголосно за операцію, а я щось боюсь...відкладаю... Просто надіюсь, що станеться чудо і вони розчиняться!!!!!
     
  10. Daisy

    Daisy Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    В мене був пісок і іноді поболювало, казали що треба буде робити операцію. Після вісьми років проживання в Америці піску нема незнаю причини але десь читала що допомагає оливкова олія, а тут я готую все на ній, просто іншої не купуємо.
     
  11. LadyEva

    LadyEva Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Моя мама теж зволікала з операцією, а коли зважилась, то з ясувалось вже під час операції, що якби зачекала ще місяць-два, то вже не допомогла б ні лапароскопія, ні загальна операція- жовчний міхур був запалений і почались видозміни в його оболонці. В результаті- хід операції- 4 год ( при звичайній її тривалості 45 хв.), на ногах всі лікарі відділення. І СЛАВА БОГУ, що все закінчилось добре- обійшлось лапараскопією і без ускладнень. Проте. хочу зазначити, що в силу того, що з цією проблемою мама жила приблизно 10 років, то набула ще язву і хронічний панкреатит.
    А моїй другій мамі- свекрусі (мала лише один великий камінчик) відразу після першого приступу зробили лапараскопію, все пройшло швидко, без ускладнень, знаю що зараз навіть дієти не притримується і почуває себе добре.
    Я вважаю, що не треба відтягувати неминуче, але потребу операції має визначити кваліфікований лікар.
     
  12. katrinka

    katrinka Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    теж зіткнулась з цією проблемою. мама багато років мучилась від болючих приступів жовчового. на УЗД говорили камінці є, але дрібні, спорбуємо лікувати і так багато років. в результаті минулої осені приступ затягнувся на кілька днів, ношпа, анальгін (в уколах) вже не допомагали, в лікарню категорично відмовлялась. практично силою відвезла в медінститут. через день прооперували. жовчний був збільшений у 2,5 разів, наповнений гноєм і камінцями різних розмірів, якби не поїхали в лікарню, він би тріс за добу-дві. оперували лапароскопічним методом, лікар не признався, але під час витягування міхура з очеревини, він тріс (не дивно, при таких станах вже весь живіт ріжуть), зайве відсмсоктували шприцом і камінці визбирували. закінчилось все благополучно, тільки замість трьох дірок на животі, зробили чотири. Лікар був просто чудовий, золоті руки, навіть візитку його мала, але вкрали разом із сумкою, прізвище на Г починається....
    зараз мама все їсть, болей ніяких не відчуває.
     
  13. Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Дівчата, терміново потрібні координати хорошого хірурга по лапороскопії.
     
  14. SORRI

    SORRI New Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Дівчата, можливо це вже не актуально,але може мій досвід комусь допоможе.Почалося все з болей в ямці,думала шлунок.Пішла в діагностичний на Пекаській,зробили ендоскопию шлунка і УЗД.Жовч в шлунку ,а решта все ОК.Прописали ліки і дієту.Через 2 міс по колу.Не допомогло.Так я зробила 6 ендоскопій ,це був жах, за рік часу.Схудла з 72 кг до 44.Їсти не могла нічого.Робила біопсію шлунка.Все марно поки не попала до Довганя і він не побачив камінці в жовчевому.Порадив робити операцію,але наші гастроентерологи всі мене відмовляли від цього і на Чупринки,і в Медінституті, і Залізодорожній.Промучившись щє пів року,потративши купу грошей на ліки які "розчиняють камінці "(а вони в мене були 2-3мм),я наважилася піти на консультацію до хірурга,якого мені порадили,на Топольній.Ця людина мене врятувала від всіх кошмарів.Я раджу всім хто страждає на цю хворобу,йти і робити операцію не витрачаючи даремно своїх грошей на сумнівне лікування,бо каміння в жовчевому не розчиняється,на відміну від каміння в нирках.:girl_bye2:
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Я б таких кардинальних кроків нікому не радила. Все залежить від того наскільки великий камінь в жовчному. Якщо він справді такий що небезпечний для життя - тоді на операцію, але якщо ваш організм добре реагує на лікування а тим більше на природні препарати або трави, то я б не була категорична і не бігла б на операцію як тільки дізнаюсь що є камені в жовчному.

    ---------- Додано в 14:57 ---------- Попередній допис був написаний в 14:49 ----------

    Мому вуйку так зробили операцію і щось пішло не так, то він кілька років ходив з діркою в животі з якої постійно виходила жовч. А може це вони так спеціально йому зробили дірку щоб та жовч виходила бо не було іншої ради? я вже не певна. Вуйко вже он скоро 8 років як в кращому світі.

     
  16. Oresta

    Oresta New Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Камені в жовчевому міхурі це є показ до оперативного втручання, а який буде метод проведення вибирає хірург. Я сама лікар і так само маю повнісінюку жменю камінчиків в жовч. міхурі, це моя доня мені подарувала, виявили після родів, але операцію відкладала, бо боялась, що пропаде молоко. А потім приступи припинилися і я про операцію взагалі забула. Але в практиці стільки випадків є, що розуміє відкладати не потрібно.
     
  17. Vероніка

    Vероніка Never give up

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Моя свекров теж робила лапароскопію, але в неї був тяжкий випадок - були болючі приступи, так що це була вимушена дія. Порадили їй хірурга у Медінституті, через день після операції вже була вдома, досить швидко прийшла в норму. Єдиний нюанс - трохи переборщили з наркозом.
     
  18. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Марусю, Ви не правильно мене зрозуміли. Я мала наувазі, що лапароскопія це краще ніж вирізання жовчного взагалі. Звичайно краще уникнути операції, але ж випадки бувають різні, і комусь вчасно проведена операція рятує життя.
     
  19. SORRI

    SORRI New Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Якщо камінці в жовчевому спричиняють постійні приступи,це може викликату гнійну кісту на підшлунковій,а це вже зовсім не жарти.На рахунок препаратів які начебто розчинять камінці,то я їх приймала довго і багато,витрачаючи на них шалені гроші,а результату ніякого (хоча моє каміння не було навіть 0,5 см ).Якщо вам про щось говорять прізвища таких лікарів як Довгань,Сімо і Рачкевич,то ці лікарі всі одноголосно казали мені,що каміння в жовчевому,на відміну від каміння у нирках розчинити не можливо.Дівчата,моя думка така:якщо каміння вас не турбує,з операцією можна зволікати,але якщо в вас постійні приступи -не витрачайте даремно грошей на дорогі препарати і не гайте часу.Що до не вдалих операцій,то вони можуть бути будь з яким органом,навіть з зубом,треба вибирати хороших спеціалістів і не доводити ситуацію самим до того моменту, коли починаються ускладнення.

    ---------- Додано в 11:12 ---------- Попередній допис був написаний в 11:10 ----------

    Я з вами цілком погоджуюсь.
     
  20. SashaV

    SashaV New Member

    Відповідь: камені в жовчевому міхурі, оперувати чи ні, за і проти

    Вже три місяці минуло від моєї операції( лапараскопії)Видалили 1 камінчик 12мм. Оперував лікар Прикупенко Максим Васильович( залізнодорожна лікарня) Все минуло доре, а від лікарів та молодшого мед.персоналу я до сих пір під дуже гарним та приємним враженням! Якщо хворіти, то тільки там)))
    Дієти майже вже не притримуюсь(але шкодую, це непогана можливість схуднути))) Думаю, повернусь до стриманного харчування...