Кожному по заслугах,або рівень нашої зарплати

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем viltis, 29 Січень 2010.

?

Моя зарплата

  1. заслужено висока

    26,0%
  2. незаслужено низька

    48,5%
  3. а що це?

    25,5%
  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Інертні.
    Багато завчено інертні, багато інертні тільки коли доходить до відстоювання своїх законних прав. Ну але інертні, з цим не посперечаєшся.

    І рівна оплата праці має бути за рівну роботу.

    І лупати сю скалу можна молотком, а можна просто хоч не підмуровувати.

    І займатися собою можна шляхом не повторювання закляття про «нормальну як для жінки зарплату» - дуже помічне на егрегор.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Чекайте, ви маєте на увазі загалом соціум жіночий, який нічого революційного не робить, щоб зрушитись чи просто кожну жінку окремо в своїй особистій ситуації? Бо я наприклад бачу отакий цікавий факт: подружня пара заробляють умовно кожен однаково - по 5 тис.грн, знову ж умовно. Чоловік, з барського плеча виділяє якусь частину на комуналку і харчі, решту "відкладає" - хз на що - чи то на ремонт, але як правило собі на якісь прибамбаси до компа, хобі, мотоцикл і т.д. А жінка тим часом йде на 2-3 роботи, щоб забезпечити дітям і собі: одяг, взуття, дозвілля, гуртки і тд. Потім той чоловік, в кращому випадку, везе на наскладані гроші всіх в Єгипет( а ти жінко свої гроші візьми, ну там за екскурсії заплатити, мали щось купити) або купує стареньке авто, на яке потім буде ще з виділених грошей віднімати, ну то то ж треба, то сімейне ж авто. Що ми бачимо збоку - хлоп молодець, "добре" заробляє(на одній роботі), діти ситі-одягнені, жінка при манікюрах, авто купив, в Єгипет звозив, мужик, "арьол" і т.д. А жінка- бідна, мусить на 3 роботах, бо їй мало платять. Я знаю багато таких сімей, дуже багато. Це про інертність. Тобто не такі вже й малорухливі наші жінки в буденнному житті, але те, що інертні на загал як соціальне явище, то таки так.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я не упустила цього фактора. Я просто не розглядаю жінку, як "апріорі працівника на півдня". Працівник - значить, повна ставка.
    До повноцінного найму цьогоріч я ще навряд дійду. Але так, я про все це думаю, зважую і розраховую.
    поки що точковий аутсорс деяких послуг.
     
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Інертні назагал. Написала довгий текст-пояснення і витерла:) я далі при своїй думці і не маю ілюзій, що хтось прийде і зробить для всіх жінок роботу з 9 до 13 з хорошою оплатою, офіційну, з можливістю перериватися на декрети і лікарняні без втрати своєї ринкової вартості як працівника і всяке-таке.
    В мене лише одне питання залишилося: чоловікам на тих трьох роботах, на яких працює жінка, платять більше, просто тому, що це чоловіки? Я серйозно зараз. Бо в моїй сфері ні.
    --- дописи об"єднано, 29 Жовтень 2020 ---
    Юльцю, і тут тобі бінго. Так буде дуже і дуже часто. Бо саме жінки більш схильні вважати, що роботодавець має зрозуміти їх особисте життя. І я зараз не про серйозні речі, як от хвороба.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    а хто казав про "з 9 до 13"? :)

    на будові - так.
    --- дописи об"єднано, 29 Жовтень 2020 ---
    ніколи. І я цього зовсім не хочу.
    Я хотіла би, щоб жінку припинили сприймати як "гарна, смачно готує, - в житті ради собі дасть" і не думали, що робота для жінки - це бонус. І щоб самі жінки краще розуміли ціноутворення на ринку праці. Звичайно, за "я хочу заповнювати папірці, я не хочу відповідальності" нормальних грошей не буде. І за "в мене гуманітарний розум, я не буду розбиратись зі всією цією технікою" - теж.
     
    Останнє редагування: 29 Жовтень 2020
    • Подобається Подобається x 1
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Я вірю, що комусь підходить жити в цих умовах, і проти того, щоб інші страждали від цього стереотипу. Все.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    От бачиш. Ти зла і не розумієш потреб і запитів різних категорій працівників :girl_smile:


    Тобто? За укладання кубічного метра цегли чоловіку заплатять втричі більше, ніж жінці? Неподобство.


    А жінки би не хотіли. І я тут абсолютно серйозно. Ти хочеш забрати у великого відсотка жінок право бути просто гарними і просто господинями. В мене є родички 18-20-річні, яким таке ставлення подобається.
    --- дописи об"єднано, 29 Жовтень 2020 ---
    Але то закон збереження енергії. На місце одного стереотипу мусить прийти інший. Від якого буде страждати протилежна сторона.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    В багатьох сферах - так, жінці будуть платити менше тільки тому що вона може піти в декрет і «підвести» роботодавця. За фактом наявності матки. Не всюди, звісно. На деякі зарплати взагалі йдуть тільки жінки. А мали б ніхто не йти.

    До речі про декрет - я сподіваюсь що ніхто з учасників дискусії не думає, що держава на рівні законів регулює збереження робочого місця, дає отих скільки то там гривень і решту з любові і піклування про жінку як таку?

    Державі насправді вигідно, щоб жінка працювала і народжувала нових платників податків. Іди дорога народжуй, а ми місце потримаємо.

    Як роботодавець: так, це класика - посварилась з чоловіком - на роботу сьогодні не вийду. Я ридаю.
    Або я якось неправильно сварюсь, чи що, бо мої особисті обставини не впливають на виконанн моїх зовнішніх зобов‘язань.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    не знаю про цеглу, але коли в нас був ремонт, приходила жінка-майстриня, на роботу називала ту ж саму ціну, що чоловіки.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    інформаційний маятник, ага. То фактично в нас вже апофігей пострадянського реваншу.
    малярні, штукатурні роботи. Укладка стіни з газобетонного блоку. Оплата - мінімалка офіційно, доплата в конверті. З жінками торгуються зі значно меншої ціни. "Я вам не скажу за всю Одесу", але стикалась з порадою "найняти майстринь, бо буде дешевше"
    --- дописи об"єднано, 29 Жовтень 2020 ---
    мені зазвичай кажуть, що я просто заздрю гарним жінкам :) або стандартне - про недосекс.
    сподіватись, що вони мудрі настільки, щоби збудувати подальше життя за своїм теперішнім уявленням. Це ото "мистецтво бути дружиною" і іже з ним.

    Я не хочу ні в кого нічого відбирати. Я за вибір і відсутність стереотипу "сімейна жінка=правильна", "окрема самостійна жінка=неправильна", і всіх витікаючих звідси фінансових перекосів.

     
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Ну тут би хотілося сказати що хай би кожен мав що хоче. Хто прийшов на роботу заробляти, а не прикрашати сірі будні чоловіків-співробітників (практично цитата з тосту на 8 березня на корпоративі), то до того ставилися як до працівника, а не оцінювали її потенційну фертильність, а хто хоче бути просто гарною і господинею - то і їм знайшлись люди, які оцінять.
    Ну але це так не працює.

    І про стереотипи теж згідна. Люди вони такі люди - все виходить через одне місце.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
    • Смішно Смішно x 1
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @Orman там з майбутніми платниками податків і їх мамами теж не все просто. Я не рилася зараз в дослідженнях, але, на хлопський розум, вигідно тримати місце певний час. А не 10 років, скажімо. Це я зараз чисто з прагматично-економічної точки зору, а не роблю спроби вказувати, скільки дітей і коли народжувати. Жінка втрачає кваліфікацію. Можна сперечатися, сваритися, плакати і топати ногами, але я через 2 місяці канікул вже в вересні не можу вчити дітей так ефективно, як в квітні. Є різні аспекти конкретної професії. Але ти дивишся на це десь трохи так, як я, бо ми жінки, що не «сидять в декреті», а постійно щось вчать, читають, дивляться, слухають, вдосконалюються. А як має поводитися роботодавець, якщо з декрету в декрет, поки в’їхала в нові робочі вимоги - нова перерва. Та купа проблем в тому пласті низькооплачуваних професій. Це не можна розглядати лише з точки зору зручності для жінки. В мене минулого року вклали стільки невидимої праці, щоб я твердо стала на ноги після 8-річного декрету. Я дуже вдячна колегам і керівництву. Це направду тяжко - сформувати працівника і професіонала. А якби я знов пішла в декрет, знов би когось вчили. Це важко, реально. І в моїй сфері чоловіків знайти непросто, щоб замінити працівницю, яка якраз у віці дітонародження.
    Я не заперечую, що є проблеми в оплаті праці. Але мені якось так виглядає, що це таки проблеми сфери зайнятості і особистих пріоритетів, а не гендеру. Ну в про стереотипи, то я не знаю. Ну не стикаюся я з таким. Може в мене на писку написано, що зі мною не треба говорити в руслі «жінка-чоловік». Але всі мої розмови стосовно роботи завжди робочі і я не відчуваю тиску через свій сімейний стан, зовнішність, трьох дітей чи чоловіка. Ну хіба часом після роботи хтось питає, чи є в мене діти, а я відповідаю: «О, так! Троє! Всі дівчатка! Вони просто чудесні в мене!» І було таке, що поважні чоловіки відповідали: «Класно, в мене теж троє. Але всі хлопці». І на тому наші смол-ток про дітей закінчувалися.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • мімімі мімімі x 1
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Так, звісно що і три роки тримати місце - це забагато. І я зараз тільки прагматично говорю.

    І так, я «в декреті» кваліфікацію не втрачаю. Зрештою, я і працюю з цього декрету. І мене ніхто на етапі подавання резюме не питає чи я вагітна і скільки в мене дітей. Ну але ж і професія специфічна і до такого добре надається.

    Баланс дуже крихкий, насправді. Умовно жінки найпродуктивніші в період з 20 до 50 років і рівно в цей же час вони плідні. Ішотибудешробити.

    І є окремо проблеми гендеру. Просто в одних сферах їх нема взагалі, в інших трошки, а в деяких просто жах і ужас.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Можна не скромне запитання: чому не хочете працівника на півставки? Мені здається, що це якраз той вид роботи, який підходить жінкам з дітьми (поки діти в школі/садочку), які б хотіли присвячувати хоч кілька годин на день дітям.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

     
  17. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Погана податкова система
     
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    "Роби те, що можеш там, де ти є" (С)
    Коли буде ближче до діла - подивлюся. Наразі задача максимум - вистояти самій
     
  19. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Насправді це має сенс тоді, коли "півставки" менше за "мінімалку". ЄСВ доведеться заплатити, як з мінімалки.
    Якщо ж ставка 12000, то за дві людини по 6000 заплатиться стільки ж, як за одну по 12000. Але не завжди специфіка роботи дозволяє мати 2х однаково кваліфікованих людей (їх ще й знайти треба), щоб працювали по пів дня, і знали, як доробити ту роботу, яку почав той, хто "до обіду"; тим більше, скоріше всього обидві захочуть "до обіду". В деяких сферах (напр, 2 перекладачі), це допустимо і не впливає на результат, а в інших - 0.5+0.5 не еквівалентно 1...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
  20. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Ага, якась певна логіка в таких податках є, але можна було би і зручніше зробити.
    0,5+0,5 не завжди = 1 - це зрозуміло