Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Я пропустила це в тексті. Але це швидше за все є причиною поганого спорожнення грудей.
    Найкраще - задзвоніть до дівчат на гарячу лінію, викличте консультанта додому - вам все покажуть і розкажуть, як налагодити у Вашому конкретному випадку.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Від обіду середи годую без накладок. То так класно, хоч і болюче. Груди мені двічі розмасажували масажистки. Залишилася хіба проблема, що я не вмію сама себе зціджувати.
    Консультанта не викликала, бо я далеко від Львова зараз.
     
  4. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Тоді дивіться відео на ютубі про правильне прикладання.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Мене болить через те, що маю тріщини ще з часу накладок. На правій груді маленька тріщина, то майже не відчутно її. З лівою гірше. Прикладати намагаюся правильно, про це я ще до вагітності дивилася і читала.
     
  6. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Маю невеликий застій в найбільш верхній частині груді, прямо біля кістки)) Вчора зранку відчула. Застій невеликий. Була в душі, довго цідила, хоч грудь малий брав добре, вона не тверда, а просто всередині відчуваю ту ділянку. Один момент здається, що нічого нема, а коли підніму руку - випирає та ділянка. І щось пробка не вискакує при зціджуванні... сама не знаю з якої протоки той застій має виходити.
     
  7. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    І чи можливі застої, якщо я годую сидячи і можу часто вставати до старшого, напружуюсь при вставанні, нахиляюсь. Ну і позавчора на вечір понервувалась... а вранці вже був той невеликий застій.
     
  8. Raven

    Raven Мама малятка

    Вам валетиком тре поїсти. З тої ділянки найгірше в мене молоко відходило.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Не знаю чи так зможе взяти, бо груди малі... інколи й лежачи не хоче, а лиш на руках. Та й щойно в душі пробка вийшла.
     
  10. Raven

    Raven Мама малятка

    В мене -1:) нічо брала. Циця все одно кругла;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Сьогодні була весела ніч. Світло звечора виключили і опалення не працювало. В 1 ночі відчула біль у лівій груді. З неї якраз годувала. До ранку вже так добряче вся грудь набрала. Вранці цідилась годину в душі і виходили пробки, кусочки "старки", потім жовтувате солоне молоко. Тих пробок було безліч і зараз ще трохи підціджую, щоб виходило жовте. Грудь м'яка, болить від розтягнення певно
    .. але менше. Була т-ра 38.2. Випила парацетамол 500мг. Зараз все одно 37.7. То так може триматись? Траумелем мажу. Зараз ще капусту прикладу.
     
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Одразу може не пройти, але має ставати все краще і краще. Ще нюанс - може бути не лише від застою, а ще плюс застуда.
     
  13. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    За день майже все зцідила. Болючість є. Набряклості ніби ні і почервоніння не було. Від ранку т-ру не збивала. Зараз 37.7. Була 37.3, до вечора 38, зараз 37.7. Застуди ніби нема...
     
  14. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    схоже у мене така ж проблема. Набрякла грудь зверху, вдень я це відчула, дитину приклала - наче зійшло, а на вечір знову появилась набряклість, пробувала зцідити під душем, потрохи молоко йде, але видно наче така біла цятка, з якої молоко не тече. То це і є пробка?
     
  15. maavka

    maavka Well-Known Member

    Та, це вона. Дитина може її висмокнути, якщо там прикладати


    Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. IrynkaMandarynka

    IrynkaMandarynka Well-Known Member

    і в мене раз таке було. Я під душем цідила до тих пір, поки вона не вискорила, десь півгодини, і тоді звідти молоко саме фонтаном лилося, без натискань навіть
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    В мене інколи така пробка, що самій важко вицідити, не те що малому виссати... довше ціджу в душі і вискакує. Буває, що шкірочка над пробкою заросла - то її треба легко зняти стерильною голкою від шприца. Тиждень тому пробка ніяк не виходила аж поки шкірочку не забрала. А як застій був - то ті пробки одна за одною йшли, а потім і жовте солоне молоко... від середи ще дотепер легка болючість є, але щоразу менше і молоко нормальне тече. І в мене ті пробки щось дуже часто. Навіть без застою і при м'якій груді...
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    та якось ніяк не можемо ми так прикластись, щоб борідка його була над тим затвердінням, цілий ранок їли валетом, то наче трохи зійшла набряклість і цятки вже немає, але болить( і сосок болить
     
  19. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    пробуй цідити, бо в мене після одної цятки знову цятки йшли, глибше той застій був.
     
  20. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Важливо, щоб була позитивна тенденція, одразу навряд чи пройде. Часто прикладати підборіддям до застою.
    Я якось дуже солодко на животі поспала))) пройшло повністю на третій день
     
  21. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    вже набряклості немає, біль ще трохи є. Надіюсь, що вже все минуло, я вдень ще капусту прикладала.