Лактостаз чи мастит? що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 10 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Важливо.
    Зараз почастішали випадки, коли дуже швидко розвивається гнійний мастит. Це характерно для ситуацій, коли жінка заражена внутрішньолікарняною інфекцією (ВЛІ). Власне, нещодавно в пресі обговорювалась ситуацію в ПБ, що на вул.Мечнікова у зв*язку із кількістю заражень ВЛІ жінок, що народжували там.
    Тому, якщо у Вас підозра на лактостаз, мастит і Ви народжували в пологовому на вул.Мечнікова, як найшвидше звертайтесь по допомогу до лікаря. Консультанти Львівської асоціації радять звертатись до Людмили Жук, якщо Вам важливо зберегти грудне вигодовування.
    *********************************************

    Що це таке і з чим його їсти?

    Лактостаз- це закупорка молочної протоки, тобто застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози.

    Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болючістю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груді спостерігається розгалуження розширених вен. Нагрубання і болючість ділянки залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.
    Застій у протоках проходить через 24-48 годин після того, як з'явився. Поки протока закупорена, дитина може бути незадоволеною під час годування з проблемної груді, тому що молоко тече повільніше (ймовірно через те, що закупорка протоки здавлює інші протоки).


    Причини:
    Найчастіше це недостатнє або невчасне спрожнення грудей. Великі перерви між годуваннями - більше 1,5-2 годин. Наприклад, прогулянка тривалістю 3-4 години, під час якої дитина весь час спить і не прокидається для годування.
    Або обмеження тривалості годування.

    Детальніше про інші можливі причини лактостазу:



    Що робити?
    В залежності що спровокувало ми зобов'язані забрати причину!
    Основний алгоритм дій при лактостазі:
    Тепло перед годуванням (тепле пиття і теплий душ на плечі, груди), в душі можна трохи зцідити (щоб дитині було легше розсмоктати застій), тоді прикласти до грудей дитину в такій позі, щоб підборіддя дитини було направлене в сторону закупорки. Прикладання має бути правильним. Тривалість годування не обмежувати. Після годування можна накласти холодний компрес, мазь Траумель С на місце набряку.



    Потрібно виключити грубі масажі грудей.



    А що таке тоді мастит?

    Маститбактеріальна інфекція грудей.


    Абсцес: мастит іноді ускладнюється абсцесом. В цьому випадку не потрібно припиняти годівлю, навіть проблемною грудю. Раніше абсцес майже завжди розкривали хірургічним шляхом. Тепер частіше проводять кілька відсмоктувань за допомогою голки або дренажа при контролі радіографії - це менше впливає на годівлю грудьми. Якщо є потрібна операція, розріз треба робити якнайдалі від ареоли.


    Профілактика застоїв лактостаз/мастит!


    Вартує прочитати!
    Дівчата прочитайте як з простого лактостазу через дурість можна заробити абсцес!!! Будьте дуже обережні із масажистами, бо їх взагалі не потрібно!!! Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию


    Лактостаз, или застой молока
    Предрассудки о маститах
    Застой молока и мастит
    Повторяющиеся маститы – что я могу сделать?
    Мастит и лактостаз
     
    Останнє редагування модератором: 10 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    А закупорки немає??
    В мене буває гуля на одному і тому ж місці, часто одна протока закривається.
    Придивіться добре.

    І навіть якщо застій розійшовся відчуття "синяка" може бути, біль схожа, траумелем мажте. А от температура не дуже добре, вам би консультанта щоб глянули
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Переміряла Т в трьох місцях: під одною рукою, під іншою і в паху. Кругом однакова, 38.3. Груди вже не болять, гуль нема. Може бути просто застуда? Вчора намагались парком прогулятись, трохи впріла. Але ж зранку боліла одна грудь? Мала смокче ніби нормально. Якщо Т буде до завтра, то треба буде викликати когось(((.
    --- дописи об"єднано, 16 Жовтень 2017 ---
     
  4. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    Лише мій досвід.
    Я гуль не мала ні разу у всі 5 застоїв за двома дітьми, останні вчора поборола, але біль і температура одразу гнала до сорок.
    То розціджувала обов'язково, бо без того темпеоатура не падала і я була як танком роз'їхана. Цідив мені чоловік. Перед тим розігрівала теплим рушником, після того капусту клала.
    Діти мої не справлялися розсмоктати, і не дуже ту хвору грудь хотіли.
    Не знаю, чи добре робила, але мені помагало.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    @Rodionochka у мене досвід мабуть менший щодо дітей))
    Але на рахунок проблем з ГВ ого який)))
    Часто було що я ті гулі розціджували до "потєрі пульса" , ще й температура вічно під 39,...
    А то вже була не гуля (бо розцідила) а набряк після застою а я дальше його мордувала, робила гірше поки не показалась консультанту.
    Мені після того як зійшов застій достатньо було траумелю і сухого холоду а не жмакати далі ті груди :)

    Відповідно у вас (можливо) також був застій, боліло, тому то місце буде пару днів боліти як синяк. Але треба чітко зрозуміти коли набряк а коли дійсно застій і треба щось робити активніше.
    я вже це вивчила завдяки -надцятьом лактостазам (ч/з певні проблеми з груддю) і завдяки допомозі консультанта.
    За 10міс вже думала то гв кидати не знаю скільки разів, але годуємся ;) і плануєм далі, то все проходяще.
    Консультанти є у вайбер на скайп і тд, поговоріть з ними хоч якось бо так то ми вам навгадуєм
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    дівчата, у мене перший раз високо піднялась температура із застоєм, і я запанікувала - причому піднялась, коли дитина вже гарненько кілька разів виїла грудь. Підкажіть, бо розгубилась - треба терміново зараз звертатись по допомогу, чи це нормальний симптом, і робити все по схемі хоча б до завтра? Т- 38, 7. Сама нічо не зціджу.
     
  7. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    @Mansikat Якщо від температури себе погано почуваєте думаю що варто ще випити нурофен (він сумісний з гв)
    Чи звертатись по допомогу залежно від стану.
    До мене консультант і пізно ввечері приходила.
    Там вони по районах поділились, якщо у Львові.
     
  8. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    дякую, якщо знайду вільного консультанта - викличу. Ваш був з групи підтримки ГВ?
     
  9. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    Так, там консультує наскільки знаю пані Олена і ще хтось вони якось діляться.
    Але вона в районі в великого наукова (сихів інколи)

    Я коли була в лікарні з малою,вночі бахнуло під 40 вночі, то казали можуть і туди приїхати, тобто домовляєтесь хто може оплачуєте таксі і їдуть
     
  10. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    В той день ввечері набрала консультанта з гарячої лінії, гарно мене проконсультували. Ще ввечері було 38,7. Потім був душ теплий. І вже за годину Т спала. Мазала траумелем. Холод не прикладала, фізично не мала можливості. Наразі все добре.
    Думаю, що моя проблема якраз в тому, що коли сплю щось притискаю, бо сплю лише на боці (на спині не можу через спину). В минулі рази спала якраз на спині.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. tinkaKris

    tinkaKris Just do it!

    Бачите а ви хвилювались ;)

    Годуйте двома грудьми, старайтесь або більше давайте ту на який бік лягаєте.
    Чи подушку ставте під бік щоб небуло спокуси перевернутись))
    У мене тепер постійно в морозилці живе акумулятор холоду і пакетик мороженого горошку :)
    Тільки чую недобре)) дію по схемі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Bloody

    Bloody ...Отака-то-Дівчинка...

    Дівчата, потребую поради і вашого досвіду. Закупорки, лактостази навідують мене останні 1,5 місяці. З тим справлялась, усувала причини (пропустила годування, не той розмір бюстика і т.д.) Але зараз нова біда - заростають протоки шкірочкою, і відповідно застій. Проколюю стерильною інсуліновою голкою, ну і стандартно тепло-масаж-дитина-холод-Траумель. Але ті шкірочки залишаються, і таке враження що тільки міцнішають. Що з тим робити? Було на одному соску, сьогодні вже на іншому, вічно проколювати не варіант. Чимось їх мазати? Оливковою олією? Розпарити і рушником не допомагає((
     
    Останнє редагування: 22 Грудень 2017
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    @Bloody подзвоніть консультантам на гарячу лінію, телефонна консультація (в ситуаціях коли виїзд не потрібен) безкоштовна.
     
  14. Melian

    Melian Well-Known Member

    Не знаю в якій темі спитати, тому спитаю тут. Дитина 2 р 1 м., відлучила повністю тиждень тому. На другий день були дискомфортні больові відчуття в грудях, але самі груди мягкі, відповідно нічого не робила. Після цього все було ок, больові відчуття зникли. Сьогодні нащупала невелике затвердіння над лівим соском, при натискання не болить, але з протоки фонтаном пішло молоко. Це нормально? Є ще трохи болюче місце (вроді затвердіння там немає) майже під пахою, де закінчується чашечка бюстрагтера. Варто з цим щось робити?

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
  15. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Я при відлученні підціжувала трошки , масажуючи легенько дискомфортні місця. За тижнів 2 часу проходило повністю...
     
  16. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Вчора ввечері в лівій груді почався лактостаз. Приймала міри (як ьут пишуть: тепло-дитина-сціджування-холод). Ліва легше себе почуває, комочків не відчуваю. А от тепер права... Зараз температура зліва 37.5, справа 38.6. Температура на сгибі ліктя 37.5.
    Просто продовжувати заходи?
    І не розумію щодо пиття: краще більше і тепле чи менше?
     
  17. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Так, просто продовжуйте, то ще не так багато часу пройшло. Пиття в звичайному достатньому режимі, обмежувати не можна, а щоб тепле - то хіба безпосередньо перед годуванням для посилення витоку молока.

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
    • Корисно Корисно x 1
  18. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Пийте як Вам хочеться,@Freedom UK. Температура спадає? Є позитивна динаміка?
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Температури нема. В лівій - є ще ущільнення і біль при натисканні. Права - ущільнень не намацую, зовсім маленький ареал болю. Сьогодні ось так. Цілий день ще додатково ходжу з капустним листям.
     
  20. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Ну то не пошкодить, але, здається, що капуста працює лише як холоднний компрес після годування, а для цього досить хвилин 10 (щоб зняти набряк). Тому не знаю чи є сенс цілий день капусту на собі носити)) Одразу добре не стане, але має бути позитивна динаміка - має ставати краще. Ущільнення - підберіть позу, щоб дитину в ту сторону підборіддям під час годування була. Можна трохи зцідити під теплм душем, а тоді вже дитину прикладати, щоб легше було ущільнення розсмоктати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  21. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @Freedom UK, це може і пошкодити, ну, принаймні не сприяти одужанню - бо груди запарюються в тому листі. Воно добре, так як @Suzi пише, поки холодне.
     
    • Корисно Корисно x 1