Лікарі і вимагання грошей: Довіддячувалися?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Ksani, 29 Квітень 2008.

?

Відзначте вірні твердення:

  1. Знаю таксу, по ній +- плачУ

    24,1%
  2. Навіть не цікавлюся таксами, даю, скільки вважаю за потрібне

    49,6%
  3. Знаю, не дам, бо злочин, гріх

    6,0%
  4. Хабарництво ліквідує Начальник

    0,4%
  5. Хабарництво подолаємо МИ

    24,6%
  6. Хабарництво - наше всьо!

    1,7%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Мамусі у різних гілках вже не раз писали випадки, коли дитячі лікарі у пологовому вимагали гроші, затягуючи з випискою або залякуючи погіршенням здоров'я малечі. Але історії, яку я почула від подруги, яка щойно виписалася з пологового, вразили мене своєю наглістю. Дитячий лікар налякала молоду маму, що у дитинки нерівне серцебиття і що її треба забирати у дитяче відділення. Коли та мама вийшла за лікарем у коридор і дала їй 100 грн, лікар сказала: "що це ви мені даєте? у нас такса - 250 грн". Що характерно, дитину у дитяче після цього не забирали (мабуть, серцебиття покращилося). Інша мама, яка хотіла швидше виписатися, після переговорів із дитячим лікарем повернулася у палату позичати у інших мам гроші, бо тих якими вона вже "віддячила", а саме так ЦЕ називається лікарською мовою, виявилося замало. Це все випадки з нашого обласного перинатального центру на Батальній, які сталися в сусідніх палатах у межах 5 днів. Коли я там народжувала у 2006 р, я такого вимагання з боку дитячих лікарів не зауважила, хоча з моєю випискою теж затягували, але ніхто ніякої платні за виписку мені не озвучував. Це мені пощастило ? Чи у свідомості дитячих лікарів трапився якийсь переворот ? Чому вони так себе поводять, нікого не бояться? Чи ніхто на них ще не скаржився? Чи все це вимагання грошей відбувається за мовчазної згоди керівництва перинатального центру ?
     
    • Подобається Подобається x 24
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Тю...
    Це Ви натрапили на випадок, коли лікар вже відбив "проданих на навчання і працевлаштування корів", і може собі "Світя другим, згоряти сам". :)

    Додано через 2 хвилини
    ТАК десь уже писали, що від тих грошей лише частка осідає в Центрах, а решта пересилаєцця далі. Корупція у нас, знаєте... :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  3. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    А далі - це куди? А в пресі про це вже писали? Може у славній нашій газеті львівській?
    На жаль, не знаю прізвища тієї дитячої лікарки, що таксу озвучила. Але там їх тільки дві на Батальній, при бажанні її можна впізнати з опису, така чорнява.
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    ЯІ ТАК думаю, що пресу тому ТАК і називають, що "пресують" її зо всіх сторін. :)
    Тю...
    Хіба ж тільки по кольру їх пізнаємо? :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Масік

    Масік Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Вимаганння грошей у пологових - це система, у нашій державі корупція існує усюди і на всіх рівнях, тому більшість з нас просто відмовчується і таки дає ці подяки (взятки ) лиш би в мене все було добре, ми самі цю систему підживлюємо...
     
    • Подобається Подобається x 8
  6. Степаныч

    Степаныч Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Гм, зважаючи на написане, Ви настільки широко трактуєте слово "вимагати"... Та головне не в цьому. Перший випадок - повна нісенітниця. Погодьтеся, якби лікар взяла гроші, то логічніше було б забрати дитину в дитяче відділення, протримати там кілька днів, "нормалізувати" сердцебиття і "зрубити" ще кілька сотен. Гарантія, ніяких би скарг не було, батьки були б переконані, що лікар допомогла і ще були б вдячні. Чи лікар повна дура, чи мама прибріхує. Ну а другий випадок - це взагалі чорт ті шо. Лікарня - не тюрьма. Пишіть розписку і забирайте дитину. В чому проблема?
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    ТАК у нас вся Система ТАКа!
    Якщо ти не у "свого" лікаря - гаплик...
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. sem41

    sem41 Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Так на Батальній давно так.Цікаво що дружина народжувала в 1994-му,правда і дитячій щось платили,але то було суто символічно тоді.А от сестра двоюрідна в 1995-му там же народжувала,так дитяча лікарка щось недоотримала напевно і була та ж історія-не виписувала,відправила в інфекційну лікарню.Ситуація вирішилась просто.Вийшли з швидкої,викликали таксі і поїхала з дитиною додому.За годину вже до квартири дзвонила чергова лікарка з поліклініки.Виписку лікарі оформили самі,щоб скандал не розрісся.І дитині як виявилось не потрібна була інфекційна.Тобто така практика існує давно,і якби про то не знала адміністрація було б дивно.
     
    • Подобається Подобається x 11
  9. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Я вже писала, що це система і ми самі її живимо зсередини.
    У мене в пологовому гроші не вимагали, тому що я свідомо роздавала їх сама :). Звісно, краще б мені назвали суму і я офіційно заплатила в касу, але... маємо те що маємо. Тут можна писати багато, є різні люди, різні лікарі і всюди спрацьовує людський фактор.
    Як боротися з цим? Не знаю, вважаю, що боротися слід на рівні держави, а нашу державу такий стан речей цілком влаштовує.
     
    • Подобається Подобається x 7
  10. Abraira

    Abraira Чорний пояс по хендмейду

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Думаю, що людина, яка знає свої права, випишеться з лікарні спокійнісінько!
    Гірше варіант з "нерівним серцебиттям" бо якщо ти сам не розбираєшся у цьому питанні, то викладеш любі гроші, за новонароджену малечу. А нечесні на руку лікарі є всюди, не тільки у нашій державі, просто система покарань у нас не налаштована, ось хабарництво і вимагання, і здобуло повальний характер.
     
    • Подобається Подобається x 12
  11. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    А я не роздавала. Але суть не в тому.
    Я написала не з приводу вимагання хабарів - про це і так всім відомо, а з приводу МЕХАНІЗМУ їх вимагання...залякують маму, що дитина хвора...а після грошових вливань дитина одразу одужує.
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Abraira

    Abraira Чорний пояс по хендмейду

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Нажаль, це найстрашніше, а зробити з цим найближчі роки, навряд-чи щось вдасться. Про це потрібно просто знати, якщо хтось вміє "понти колотити", то можна "випадково проговоритися" про родичів у прокуратурі, чи ще щось подібне бовкнути, іноді помагає, та це не вихід. З нашої позиції, систему не перевернеш.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Але про такі маніпуляції потрібно говорити, щоб якмога більше людей про них знали.
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Я була на Батальній, то в нас була жовтушка і дуже губка тремтіла. Дитину світили і кололи якоюсь заразою (за що я воювала). Нас 5 днів не виписували. А тоді лікарка сказала: "Ну все, ми вас вилікували, тепер гарно дякуйте і додому"... Хотілося їй просто гарно подякувати, але чоловік сказав, щоб не було нервів з документами і випискою дати їй ті гроші...
     
    • Подобається Подобається x 6
  15. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Говорити, звісно, треба, але толку з того? Невже Ви б не злякалися, якби Вам сказали, що дитинка хвора? І що, не платити, а залишити дитя нехай залікують? То вони взагалі бідацтво хворе віддадуть.
    Повторююсь, всю є люди а є людиська, як кому пощастить з лікарем.
     
    • Подобається Подобається x 6
  16. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    з нервовим стресом і зчезненням молока....
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Нагадала собі, ми з сусідкою по палаті народли в один день, в одного лікаря, тільки неонатологи були у діток різні. Так от, приходить моя дитяча і готує вписку, сусідку ж додому не пускають. Пішла вона, пошуршала і вияснила, що неонатолог у неї заввідділенням, відповідно заплатити їй слід було більше. Доплатила і передімною додому пішла :).
     
    • Подобається Подобається x 7
  18. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    І в нас була жовтушка. Але мені дитяча лікар сказала: "НІчого страшного в цьому нема. Просто кладіть дитину тиждень-два до сонечка в хаті і воно само пройде".
    А платила я лікарці ще десь на другий день після КР. Я наперед в мамочок попитала скільки кому там платять, от і була вкурсі.
    І ще... Коли нас виписували, то лікарка прочитала мені лекцію як правильно доглядати за дитиною, показала мені (ну це ще відразу) як чистити вушка, як міняти памперси, як мити і т.д.
    Я розумію, що це недобре, що гроші треба лікарям платити, я вже про це писала. Але я заплатила добровільно, бо не хотіла ніяких проблем ні для себе ні для дитини.
    латила, бо ы так выдомо, що треба платити. Якщо в жіночій консультації лікарка (завідуюча1) не хотіла мені виписати лікарняний при тому, що в мене був тиск 170/100 і грип з температурою 39, я ледве ходила, то само собою, що і в роддомі грошей хочуть. Тільки є лікарі, яким скільки заплатиш, то і за це вдячні, а є такі, в яких "такса". Залежно до кого попадеш.
    І я одна не зміню цієї системи, тому краще заплатити, щоби не мати лишніх клопотів. А от якби масово спротивлялись, то, може, і змінили б щось. Але це ну дууууууууууууууууже мізерна імовірність. В нашому-то суспільстві, яке на тих взятках живе... :sad:
    Сумно, звичайно.
     
    • Подобається Подобається x 8
  19. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    Я платила дитячим лікарям перед самою випискою (медінститут). В двох випадках виписували на 3 добу. Добрі лікарі в мене були, чи погані не знаю, бо я ними практично не спілкувалась, хіба з першою перед випискою трохи про догляд розказали, а з другою навіть не розказували, бо дитина друга, і так вже мала б знати. А ще думаю відіграло свою роль те, що лежала в платній палаті, пару раз забігали якісь лікарі і питали коли нас виписують. Не вигідно в платній палаті довго тримати :) бажаючих на місце багато.
     
    • Подобається Подобається x 6
  20. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Дитячі лікарі: вимагання грошей у пологовому

    До речі про місце... Згадалося. Мене ж перед родами місяць тримали ще в роддомі, лікар не спішив мене стимулювати чи кесарити. ТАк от я розказувала як озна лікарка кожен раз при своєму чергуванні сварилася на мене, що мол "чого її вже стільки тримають?! Тільки місце займає. Давно пора прокесарити і мати спокій". Їм дійсно не вигідно довго тримати.
     
    • Подобається Подобається x 2