Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Мої батьки кажуть, що я почала говорити пізно, аж у 3 роки, але реченнями, і "р" гарно вимовляла. Моя мала почала говорити в рік. В рік і 3 місяці ми вже знали 30 коротеньких слів, могли повторити гарно за мамою. А в два роки мала через деякий час після хвороби почала заїкатися. Це тривало 5 місяців. Морально я пройшла всі кола пекла. Психоневролог казала, що то могло бути викликане як хворобою, так і незрілістю нервової системи, типу в дитини прискорений психічний розвиток, а що занадто швидко, то нездорово, і десь там воно дало збій. Ми пропили ноофен і кожного дня я з нею співала, співала, співала повільні протяжні пісеньки. Потім дитина перед тим як щось сказати, мусила зробити 8-12 глибоких вдохів-видихів, бо інакше не виходило. Слава Богу, ми з того видряпалися. Тепер приколюємося з малої: он татко з мамою в чотири роки самі читати навчилися, мама писала і гарно малювала в п"ять років, а ти...:xaxa::xaxa::xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 8
  2. Dobra

    Dobra Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моя мала в 5 місяців сказала тато, в 7 - ХТО ТАМ?
    Потім перед двохріччям було затишшя. Я вже трохи переживала. А потім в 2 роки з фрази "Мама, купи мені кульчики і кольцо" ПОЧАЛОСЬ. Цього періоду затишшя не потрібно боятись. Вони збирають дані, потім мало не покажеться.
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. Зая

    Зая Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    А я взагалі рахую,що не треба вихвалятися хто раніше почав а кто пізндніше :no:.Дівчата завжди розвиваються зовсім інакше ніж хлопці,починають розмовляти раніше,хлопчики потім наздогонять.А своїми дописами ми можливо лякаємо і всіляємо сумління іншим мамочкам ,у яких все ще по-переду.Ми всі різні і діти наші унікальні:)!
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Згідна!

    Абсолютно не згідна! Мій старший почав розмовляти дуже рано і вимовляв в півтора року всі літери, крім "щ". В моєї подруги хлопчик теж почав говорити дуже рано. А ось дівчатка у всіх знайомих заговорили набага-а-а-ато пізніше. Багато з них в 2 роки казали одне-два слова, про речення навіть і мови не було. Але зараз, в першому класі, майже всі однакові - що хлопці, що дівчата. То чого перейматися? Перейматися тре, як дитина після 3 років ще ніц не каже!
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Зая

    Зая Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Оце так :xaxa:,а у нас все навпаки,моя дитина рано почала,знаїомі дівчата також з першого року балакають,зато ВСІ! знайомі хлопчики(деяким майже по три рочка)-мовчать як партизани:confused::xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Опитування це для чого? Щоб хтось міг похвалитися, а хтось занепокоїтись ? Давно і, судячи з дописів,всім відомо, що до 3 років особливо турбуватись нема чого, ну говорить окремі слова, а не речення, як у сусідки - ну і що?
    Можна провести опитування "В скільки пішла (сіла, встала, перевернулась, вперше впала, вперше взяла ложку ) ваша дитина" і тд. :)
    Інша справа коли є проблеми і їх варто обговорити, дізнатись чиюсь думку, отримати пораду. А це опитування ( а ще зважаючи на результати:)) не можу зрозуміти навіщо.
     
    • Подобається Подобається x 10
  7. Оляна

    Оляна Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Спостерігаючи за своїми дівчатками,роблю висновок,що кожна дитина індивідуально починає говорити. Мені порадили вчити їх так, щоб вони бачили артикуляцію. Марічка з 7 місяців говорила мама, але тільки коли щось хотіла, причому, безперервно-ма-ма-ма-ма-... Потім всі важкі букви заміняли на "К"-кококе-не хочу, Теж думали ,що треба звертатись до спеціалістів. Після двох почали говорити активніше, особливо після того, як вдома було багато людей і вони чули діалог. Тепер рот не закривається.
     
    Останнє редагування: 14 Травень 2009
    • Подобається Подобається x 4
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  8. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моі обидві почали говорити коло року.Старша в півтора рочки уже віршики і казочки розказувала.Зараз в Оксанки ротик закритий коли спить.Увесь інший час вона розмовляє,розмовляє,розмовляє....навіть коли ість.Усе хоче знати.
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. Lesunya

    Lesunya Well-Known Member

    Відповідь: Здоров’я малятка

    Мамочки, а коли ваші дітки почали говорити "мама" чи, взагалі, якісь перші слова? Може я сильно придираюсь до своєї дитини, але у 8 місяців вона "говрить" тільки "абу, фу, ой, авва, ма, ке, бу" і більше нічого...:sad: Доцюня взагалі мовчазна у нас - ніби і говоримо з нею, я їй співаю, книжки читаю (не цілодобово, звичайно, але стараюсь...), називаю предмети і т.д. А вона тільки уважно дивиться і все...
     
  10. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Здоров’я малятка

    У вас чудова розвинена дитина. Норм щодо вимови слів НЕМА, звуки вимовляє - ось що головне! Ну можете ще МАЛІ НІМЦІ - ту темку почитати, але повірте, зовсім нема про що хвилюватись.
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Здоров’я малятка

    нам рік і три і ми говоримо тільки -ПаПА тобто допобачення і все
    а вам 8 місяців і хочете від дитини говоріння???:confused:
     
    • Подобається Подобається x 7
  12. Ксеня26

    Ксеня26 Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моїй доці 1 рік і 5 місяців, до року вона почала говорити окремі слова, але дуже не виразно...мамі...тятя...бабу...нє-а..і все решта на китайскій мові, зараз вона розширила свій запас слів звуками звірів..гав-гав...мяв...му-му..ква-ква...охоче їх повторяє, а слова типу іменен чи назви предметів не повторяє. Ми навіть тепер почали говорити як говоре телефон, і тоді вона говоре льольо, що означає алло. Цікаво в кого таке було, і коли вже почне вона повторювати слова?
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Юля почала говорити в рік. В півтора вже шпарила поширеними реченнями.

    Ликера в рік почала розмовляти (бесідувати). В два то вже була пані професорка і вчила говорити решту недолугих ровесників. :)

    Мартинові чотири з половиною і старатись говорити так, аби його розуміла не тільки мама, він почав у вересні (цього року), коли пішов у садок.

    Попри те, говорить чеською і українською. Ликера чеською, українською, російською (плюс ше англійська у школі). Юля чеською, українською, англійською, французькою.
     
  14. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    хм...
    я вже в два роки вміла читати, трошки писати, але говорити мені було просто лінь і дивилась на всіх з виразом типу "я собі знаю, а вам знати не треба"... поки бабця мене не вирішила до когось повести в 4 роки, бо дитина не говорить... так я так настрашилась, що на порозі з хати почала видавати цілі уривки текстів, лиш би мене не чіпали...
     
  15. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Христинці зараз 1 рік і 4 місяці. Вона вже давно говорить "ма-ма". Тиждень тому почала говорити "тя-тя", то наш татко тішиться, як слон :) Десь біля року почала говорити, як каже киця. Тепер ми ще знаємо і вміємо казати, як каже песик (ав), машинка (не можу написати, бо таке не пишеться :)), коровка (муууу), дощик (кап-кап), курочка (ґо-ґо).
    "Льо-льо" (альо) кричить, коли дзвонить телефон, або коли приносить мені, щоб я подзвонила. Іноді в Христі є бажання поговорити по телефону, то забираємо в мене трубку, коли я з кимось розмовляю, або бере тубку чи будь-яку іграшку і ходить по кімнаті туди-сюди і з серйозним виразом обличчя комусь щось розповідає :)
     
  16. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Малий (рік і три) свідомо говорить "мама", "дай","гуаи" (гуляти:)), "гау" (на пса - гав)
    На машинку бррр губками робить.
    Зараз нова фішка: "тррррррррр" і "р" так чітко вимовляє.
     
  17. olena

    olena New Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моя старша донька почала говорити дуже швидко,після пів року казала:мама,тата,баба,діді,до року часу освоїла імена всіх близьких родичів і як кажуть різні тваринки,а у два говорила реченнями,розказувала віршики,причому дуже чітко.А от синочок-спражній німець в порівнянні з нею.В рік він каже:мама,баба,тато і ляляля(то він так кличе сестричку Улянку),дай і циця(бо то для нього святе).
     
  18. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Мій говорить багато. Знає дуже багато слів, правда, перекручує трохи. Навіть 2-3 слова в речення ліпить. Я в 1 і 10 в садочку розказувала віршик. Зато тепер - з мене важко слово витягнути. А знаю дівчинку, яка почала говорити пізно, то тепер рот не закривається. Словом, всьому свій час! Звичайно, що з дитиною треба займатися, але всі вони ж різні!
     
  19. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    До двох рочків ми розмовляли тільки поодинокі слова, а після двох- нас "прорвало":), Юльчика, як підмінили, він так багато почав розмовляти, але тільки з рідними. До цього ми дуже багато читали різних книжечок: від казочок і віршиків до енциклопедій на різну тематику. Тепер дитина вільно розмовляє, на різні теми, пам'ять має чудову.
     
  20. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Янка говорить звичайні слова. Знає хто мама, хто баба і хто дідо і вміє покликати, щоправда першим словом було "так" і "тата". Ше коли підходимо до вікна то каже "гату" (певні гайту гуляти має на увазі, або то я вже я так трактую). Коли гуляє і бачить машинки то каже "біба" і робить "бррррррррр" (шось схоже).
    А сьогодні у неї був прорив, або чисто випадково після місяця бабиного товкмачення хто у книжечці хто, показала мені котика і песика. На запитання як робить котик відповіла "Мау". Мому щастю не було меж. От тільки вона мене називає так як мама у дитинстві кликала скорочено Адя. Вот і вона коли шось хоче то кричить "ма-мам Адя ма-мам" а інколи і просто "Адя". Ше каже "дай". Бабуся навчила її біля дзеркала говорити "ляля" вот вона і лупить по люстерку і верещить "ляля".
    Чую я шо скоро тому цуду ротик закриватися не буде. Постійно шось собі белькоче, але поки я ше мало розумію шо вона там каже.

    А я перше слово сказала у шість місяців "тата", а потім пішло поїхало. У 1,5р. вже знала віршика про косолапого мішку і зайчика. В чотири навчилася читати, писати і рахувати. Все подвір*я було списане моїми буквами і цифрами.