Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    А ми вперше сказали "А де тата (десь в 5 міс)". Але сумніваюсь, що то і малось на увазі :). З 10 міс. свідомо каже "мама", "тата", "діда", "дядя", "бррр" (на машину), десь з року "дай". Тепер говорить "кар-кар", "гав-гав", "ме-ме-ме", "бе-бе-бе", "му", "мао" (киця). Вже два дні на запитання "скільки тобі рочків?" показує один пальчик і каже "ди". Іншими словами, зрозуміти нас ще важко, хоч рот і не закривається :)
    пс. Нам 1 рік і 4 місяці.
     
  2. сяняНЯНЯ

    сяняНЯНЯ Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    В моєї Софії донедавна найпоширенішими словами були ака,ада,аґа-до всіх так зверталася і на все так говорила.правда ше деколи виривається мама.А зараз дуже активно белькоче на своїй мові!
     
  3. соломійка

    соломійка Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    А ми уже три дні постійно говоримо "тя-тя", а от "ма-ма" - тільки коли хникає:girl_cray:
     
  4. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    як кажуть- час "искажает" пам'ять...може то було в рік і десять ...але головне,шо був вже рік:)


    ну і про нас. мала заговорила ще до року окремі слова,то були "мама", "тато", "баба", "ня", "каку", "Баль"(м'яч по -німецьки),"ням-ням","це", "вава"(собака,та і всі звірі),"пульк-пульк"(купатися).поступово повторювала все нові склади.якшо багато раз повторювалося слово,вона повторювала якийсь склад в ньому,н-д, зі слова цибуля -лише "бу" каже. зараз намагається складати 2 слова докупи,типу "дай пий-пий", "ляля бі-бі", "мама цицю"..от. а ще я її вчу німецьких слів,ми слухаємо німецькі дитячи пісеньки,віршики,читаємо нім книжечки. з німецької мови знає слово ball(м'яч),auf(закривати шось),zu(відкривати),gummibaer- кажеgugi (гумовий медведик ).
    а ще має улюблений віршик,який зі мною разом розказує:)
    ось він...
    _каже курка "ко-ко-ко",у гаю пасуться ко....
    -коні?
    -ні,не коні
    -каже курка "ко-ко-ко",у гаю пасуться ко....
    -кози?
    -ні,не кози
    -каже курка "ко-ко-ко",у гаю пасуться ко....
    -корови?
    -так,корови рябенькі,пийте дітки молочко,будьте здоровенькі!

    Софія повторює слово каже, потім каже що курка робить "ко ко ко", коли питаю "коні?" чи "кози"? вона каже -"нііі".на слові корова каже "муу";):) а коли завершемо віршик просить "сє":):)
     
  5. Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Скажіть, будь-ласка, як оприділити чи дитина каже перші слова чи то просто дитяче белькотання? Я маю на увазі, як часто має дитина те слово сказати? Просто мій синочок вже сказав мам, ще місяць тому(йому вже 7 місяців).
    В нас було так, вже на 3-тому місяца він активно водив губками, ніби намагався щось сказати, потім було якесь гугання, а потім цілковите затишя і так чередувалося. А зараз активно кажем тя-тя (воно звучить як так).
    В мене запитання до olenkastar : "Коли ви почали вчити свою Софійку другої мови і по якій методиці(якщо таку використовували)?" Я дуже мрію навчити синочка хочаби англійської з дитинства:girl_in_dreams:
     
  6. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    ще з вагітності:) я просто співала пісеньки.моя сестра і чоловіковіа заміжні за австрійцями,ми маємо трохи реальне спілкуванняч німецькою.розказую їй віршики,дитячі потішки,читаю німкнижки,деякі речі називаю по-укр і по-нім.
    н-д, питаю "де ніс?"- вона показує. потім питаю те саме по-нім"wo ist die Nase?"-показую спочатку на собі і їй.потім вона вже показує.але у нас то скорше як мимовільна гра,а не спеціальна програма.я сама є вчитель нім.мови,жила за кордоном і працювала з дітьми.в процесі праці вивчила купу пісеньок і всякого дитячого,передаю це і донечці:)
    взагалі,потрібна персона,яка би говорила з дитиною ЛИШЕ однією мовою,у вашому випадку англ. Наприклад,попростіь подругу ,яка знає англ. мву говорити з малюком вашим тіки англійською,коли приходитиме до вас.:)
     
  7. Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Дякую, за інформацію. Ну, подругу не потрібно просити, я сама можу з дитиною говорити англійською:girl_cool:
     
  8. Kobka

    Kobka New Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Чи займалися ви з дітками по системі розвитку Глена Домана "вундеркінд з пелюшок"? ЇЇ можна придбати в магазині "Знайка"(трохи дорогувато), а можна скачати з інтернету(безкоштовно). Заняття з дитиною по 5 хв. в день, починаючи з 6 місяців .А ще читала про "Бебі-Енштейн" що хороша програма. Моїй Софійці зараз 6 місяців ото планую починати займатися з нею. Може варто спробувати , може розговоряться ваші малі-німці.
     
  9. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Це також був наш улюблений віршик, і розказували ми практично так само :).
    тепер у фаворі:каже котик мур-мур-мур, побудуєм мур-мур.
    Моя Іра щоб гарно говорити-то ні, пояснити-вирозумітись - то дає собі раду, але так щоб гарно, то ні. От останні слова:
    Риба -біба
    спить -псить :)
    сусідка Настуся - Цюка (мама ображається деколи, але ж вона сама так придумала)
    м'яч -м'як
    пташка-птах.
     
  10. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Зараз рік і вісім. Зрозуміти вже легше. Говорить: чай, пий-пий, мий-мий, бой (борщ), буба (бублик), сий (сир), хлі (хліб), кака (кашка), моль, руль, фува (шуба), капка (папка), сясьо (щастя), сяйт (сайт) :), пу (пульт), тиця (киця), О'одя (Володя), О'ве (Олег), Люля (Юля), ляля, тоці (цьоця), чіча (квіточка), ту'чі (ключі), альо, папа (зубна паста)... Речення поки на "китайській", але з дуже мудрим виглядом. Називається "Тату'тау" (Святослав) або "Тато" (Святик).
     
  11. Girljanda

    Girljanda New Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    недавно дивилась по телевізорі передачу, там казали, щоб дитина швидше почала говорити потрібно робити масаж пальчиків на руках.
     
  12. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Маю двоє малих племінників, то так цікаво отут почитати...
    Коли я залишаюсь інколи зі старшим (3 рочки скоро), то не розумію що він говорить, щось белькоче, і лише декілька слів зрозуміло, то я намагаюсь вловити якесь слово, наприклад корова (звучить як ова), то я починаю виразно як до папуги (вибачте за порівняння)) повторювати це слово. Він спершу на свій манер перекручує, тоді розуміє, що йому не получається, а тоді злиться, валить мене на землю і починає копати, я мушу тримати його на витягнутих руках на спині над собою, поки він не закінчить мотиляти руками ногами... Не знаю чи я правильно роблю, але хочу щоб тітка зробила щось корисне, а не получається))) Інколи розмовляю виключно англійською, але малий починає мене бити, показуючи що він мене не знає. Я не маю часу читати спеціальну літературу по дітях, то вже хай мамулька займається. Але може підкажете одну-дві вправи для таких випадків?
    Коли він був менший, то я малювала крапочки на листку паперу, і показувала малому, що їх потрібно з'єднувати докупи, потім з тих крапочок буква получалась, на таку букву ми малювали тваринку, і намагались сказати як та тваринка називаєтсья, але малий знову починав злитись, якщо його вчити... На тому моя фантазія закінчилась...
     
  13. Diana

    Diana мрійниця

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    і ще масаж щік і язика зубною щіткою,
     
  14. тетяна7777

    тетяна7777 Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моя знайома говорила,що її доця в рік 12 віршиків розказувала))))
     
  15. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Просто деякі батьки вважають, що якщо ти говориш "Киця мура де ти ", а дитина завершує "була", то це вже означає розказувати вірш:). маю сусідку, яка в 1,9 вимовляє всі букви, включно з "р", то говорить досить зрозуміло, в неї хіба деякі комбінації букв не виходятьь
     
  16. Girljanda

    Girljanda New Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Ну хоч застрель, не можу в таке повірити! В рік у дитини ще не такий багатий словниковий запас, щоб 12(!!!!!) віршиків розказувати! Зичайно, кожна мама хоче, щоб її дитина була сама-сама, тому і треба трохи прибрехати.
     
  17. natusik

    natusik Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    мої дітки теж різні. Доця в 2 рочки знала 2 абетки і муху-цокотуху з тарганищем десь в 2,5 рочки, а малий і зараз толком ні одного віршика не скаже-хіба що буде останні одне-два слова повторювати
     
  18. meri5

    meri5 Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Нам зарас 2рочки і 3місяці на цей вік ми дуже гарно говоримо. Повторимо практично все, можемо собі самі щось нафантазувати. Але я неможу похвалитись, що моя донечка розказує віршики вона просто може за мною повторювати і то як їй захочеться. Але зате знає як всіх баб, дідів звати, прізище (а в нас їх багато по 5 шт, так що памя'ть є), що кожна тваринка робить. Як її прізвище ім'я по батькові. А віршики ніяк нехоче...
     
  19. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    І моя в 2,5 рочки то сама розповідала на пам'ять, а ще "телефон". відкривала книжечку з цими віршиками і робила вигляд, що вона то читає, сторінки перегортала абсолютно відповідно до тексту... колись їхали в потязі, вона "читала", так хлопець з верхньої полиці ледве не впав... каже:"а вона в вас читати вже вміє???" :eek: Довго сміялися з того.. А конкретно реченнями почала говорити ще повних 2-х років не мала, перші слова -1,2 - 1,3 приблизно...
     
  20. Diana

    Diana мрійниця

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    так назва теми "Малі німці", вважаю тут потрібно поради і відгуки батьків як навчити дитину швидше і правильно розмовляти, а не про віршики в 2,3р., вам тоді у вихвалянки