Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Я знаю, що до 3-х років дитина має заговорити, тобто почати розмовляти реченнями. Якщо цього немає, треба звертатися до ЛОРа, бо може бути проблема зі слухом. Маю таку знайому, в неї два синочка - інваліди по слуху. З першим до 4-х років думала заговорить, а він мовчить і нервується дуже, що його не розуміють, потім виявилось, що в нього повна глухота правого вушка і майже на 80 % лівого... У другого майже те саме, тільки не в таких відсотках, але виявили раніше, бо вже знали що то таке... Така сумна історія...:umbrage:
     
  2. roksolanka

    roksolanka Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    не знаю як буде розмовляти моя дитина, бо після 7 місяців почав говорити слова: баба, тато, мама, дядя, дідо, де, бе (якщо чогось не хоче), йди (якщо довго з ним на одному місці сидіти і йому надоїсть), причому в такій послідовності як я написала і з правильним звучанням, лише в слові дідо наголос ставить на останній склад. саме смішне в тому його слові "де": стає зранку і починає кликати бабу, я кажу, що баби немає, а він мені - де? відповідаю - пішла на роботу, він знову - де? кажу до Львова ...... заспокоюється після повної інформації про нашу бабусю. так само з дідом, з татом ....

    а взагалі, я до року говорила словосполученнями, а після року реченнями, причому моя мама казала, що говорила повністю зрозуміло, тобто називала речі своїми іменами, а не давала дитячі. мій брат молодший за мене на 3 роки. реченнями почав говорити після 3 років. маю також 2 племінників: дівчинка говорити почала швидко - до року словами, потім словосполученнями і реченнями, а хлопчику через місяць 3 рочки, а лише пару місяців тому заговорив словосполученнями і то по своєму, мені його дуже тяжко зрозуміти. кажуть, що хлопчики завжди говорять пізніше за дівчаток. подивлюся по свому малому, чи це так
     
  3. Girljanda

    Girljanda New Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Ваша дитина так само може скоро говорити, гени...:girl_curtsey:
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Мій Дарко все більше перекладає з англійської. Ніби й пильнуємо, виправляємо, але відчувається, що дитина мислить не українською.
    Вчора розповідав мені, що вони ходили з татком на якийсь фільм. Питаю, а де я була. Дарко: а ти був нема. :girl_crazy:
    Інші формулювання теж змушують мозок закипати. От ніби присутність дідуся й бабусі цілий місяць покращила мову й словниковий запас, але все одно щодня купа ляпів.
    Відмінки взагалі голови не тримаються.
    Я йду в моє кімнату.
    Я буду показати тобі це книжка.

    Дієслова теж мають забавні форми:
    робию, пию, сміяюся, біжию (замість біжу) і т.д.
    Переживаємо через це, бо скоро 8, а розмовляє як каліка. (((
     
  5. Hochynamore

    Hochynamore Важлива кожна мить...

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моє чадо практично не розмовляло до 1 рік і 8 місяців. "Мама", "тато", "дай", "на". А все решту - було "У-у". Я переживала, бо ми разом гуляли з дітками його віку і в них набір слів був значно ширший. Я з малим з народження багато розмовляла, читала, докладно розказувала про все, що його зацікавило, ми вчили букви..., а він "у" та й "у". А потім стався різкий ривок. Протягом двох днів він так розговорився, що ми всі роти порозтуляли. Та... І по сьогоднішній день ( а синові вже 6 років) рот не закривається.

    В нас теж були ляпи: "В садочку ми малюли літо." "Мама, танцювай зі мною". Кульбаба - кульбабулька. Але, ми виправляли відразу, робили делікатно зауваження. І нічого, виправився.
     
  6. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    І в нас цей вік став переломним у розмові.
    У Вас оточення, на відміну від Лілі з Дарком, україномовне... Їм складніше.
     
  7. Hochynamore

    Hochynamore Важлива кожна мить...

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    У Вас оточення, на відміну від Лілі з Дарком, україномовне... Їм складніше.

    Так, Ви праві. Я не зауважила місця проживання. А це справді важливий фактор. Знаю дорослих людей, які народились у Львові і розмовляли чистою українською мовою, а переїхали у іншу область і тепер розмовляють суржиком. Кажуть, що хочеш-не хочеш, а коли у повсякденному житті навколо тебе всі говорять не так як ти, то поступово забуваєш звичні для тебе слова. Хоча думали, що це нереально.
     
  8. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    В якому віці діти починають говорити?

    Цікаво в якому віці чиї дітки починають говорити?
    Нам рік і чотири з хвостиком і ми говоримо лише де-кілька слів, а в основному якась не зрозуміла мова.
    Моя подружка хвалиться, що її малий одноліток мого сина вже вміє пояснити що хоче словами, а в нас поки тільки крик і нічого не допитаєшся.
     
  9. nalia

    nalia Member

    Відповідь: В якому віці діти починають говорити?

    Ви головне не переживайте.В мене малий почав говорити після 3, то тепер в нього рот не закривається.Хтось починає говорити в рік, хтось в три.В мене малий в такому віці говорив тільки мама, тата, дай.
     
  10. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: В якому віці діти починають говорити?

    Молодшому 2.6 - тільки починає. Старший в тому ж віці вже добре розмовляв абсолютно все, розмірковував, вжива такі слова " я подумав" "мені здається". А от в молодшого "мова" зовсім незрозуміла , наприклад " сія нямня" означає "синій м"ячик" а " таля піпі" - червона машина. Поки що спілкується так :)
    Родич наш почав розмовляти....в 5 років (!), батьки вже не сподівались.
     
  11. Sertce

    Sertce Member

    Відповідь: В якому віці діти починають говорити?

    Не переживайте. Спілкуйтеся з дитиною, як з дорослою людиною.
    Мій малий в такому віці теж так говорив, а зараз йому 2.3 то вже все розказує, будує речення. Але часто каже, як дівчинка" Богданьо зробила/ написала/ пішла і т.д. Не вимовляє ще "р", "з", "ж", "ч" і "л".
     
  12. Kucheriava

    Kucheriava Well-Known Member

    Відповідь: В якому віці діти починають говорити?

    Моєму - 2 рочки, говорить - мама, нан це означає дай, баба і деякі слова проскакують поодиночно. Загалом якщо щось хоче, тоді покаже або візьме за руку і заведе туди. Я не переживаю бо мій брат почав говорити після трьох років.
     
  13. Klava

    Klava Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Десь читала, що Енштейн почав говорити в 4 роки. І що пізній початок мовлення - один з проявів геніальності. Тому, думаю, в два рочки точно не варто переживати. Ми заговорили в 1,6 р. Я навіть не сподівалась! Просто поїхали на відпочинок і він раптово почав кожне слово повторювати. Зараз вже речення пробує будувати.
     
  14. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    У нас поки найбільш вживане словосполучення: "цицю дати".:xaxa:
    А так слова: мама, тато, ди, тобто йди, де, пав (впав), ляля, ес (пес), аму (гамати), вай (вставай, це особливо вранці).
    Крім того себе називає Сяв, замість Святослав і нині я розшифрувала ще одне словосполучення "Сяв опик", так звучить ні би Святослав хлопчик.:smile: Все решта якісь геть не зрозумілі слова і фрази.
    Правда моя мама говорила, що я в такому віці вже чуть вірші не читала, але то таке. Не всі діти одинакові. Головне, що я бачу, що він мене чує і розуміє. Наприклад коли прошу принести ту, чи іншу річ бере і несе. Ну, це звичайно тільки тоді, коли має добрий настрій, але всі предмети побуту знає добре, тільки поки що їх не називає.
     
  15. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Ооо! Думаю таке словосполучення кожний чув:girl_haha:
    Я не переживала, що не говорить моя дитина в рік і чуть, а от мама.... :), а чи то нормально, а от баба тої цьотки двоюрідної каже, що вірші знає :) Моя тоже знала і знає, але по своєму - якщо віршик про звіряток, то говорила як вони кажуть, або якесь слово в кінці, чи десь по тексту вставляла. Зараз уже балакуча стала і досить багато говорить і знає "лізе рррак нерак як щіпу щіпу буде знак" :) І в магазин як заходимо то на весь голос до продавця (але ми туди постійно заходимо, то уже не встидається) "Посю дати малятко, бубики, ефічик" (прошу дати воду Малятко, бублики, кефір) і завжди скаже дякую :)
     
  16. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Я вас прошу!
    Мому рік і 8, і тільки у, угу і у-у.
    Шоб я переживала?

    При тому старша - повна протилежність, ось мій допис про неї кількарічної давності
     
  17. Юстина

    Юстина Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Пригадую, що дуже розпереживалася, коли почула, як коліжанки малий в свої рік і 5 міс. (на 1. 5 міс. старший від нашої Юстини) Говорить, як звати маму, тата, бабів, дідів, псів, котів, марки машин. А на сьогоднішній день вже не знаю що моментами на донині запитання відповідати і під який диван від сміху ховатися від її "перлів". В нашому випадку все конкретно почалося в 2. 5 роки. В 2 вона теж багато говорила, але дуже перекручено. До сих пір на людях не особливо розмовляє, більше приглядається і спостерігає, а вдома... я вже зошит списала її висловами і висновками.
    Головне, не лінуватися беседувати з дитиною, хоч моментами видається, що вона тебе не розуміє. Штовхаєш возика і плети собі що небудь, дитина все сприймає і чує. Розглядати і аналізувати малюнки, читати коротенькі віршики, бавитися разом. Воно все з часом дає потужні результати.
     
  18. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Та і я не переживаю, зовсім.))
    Цікаво просто дізнатися як в кого от і все.
     
  19. Magnolia

    Magnolia Active Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моя старша донечка почала говорити дуже швидко, в 2 роки говорила вже, "як стара", розмірковувала, співала, декламувала вірші. Нашою першою книжкою для "розговорення" була книга Н.С. Жукової "Вчимося говорити правильно ". Я купила її, коли малій було 10 місяців. Книга побудована на принципі мовного наслідування. А на початку книжки є ще досить цікавий теоретичний матеріал для батьків.
     
  20. manka

    manka Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Мій старший до 1,7 говорив лише мама, баба, тата і звуки, які тваринки видають. А в 1,7 почалось: щодня по два-три слова. Ми говорили з ним завжди "дорослою мовою". То ж в нас були зразу "машина", а не "бі-бі", хлопчик/дівчинка, а не ляля і т.д. Далі завжди виправляла: "шаша" на "саша"... Правда, згодом в садку набрався "дитячих слів", знову ж таки виправляла.