Мережевий маркетинг - добро чи зло?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем sofcja, 9 Квітень 2011.

?

Мережевий маркетинг - це

  1. зло!!!

    31,5%
  2. добро!

    17,4%
  3. а що воно таке?!

    4,3%
  4. мені до нього байдуже...

    46,7%
  1. sofcja

    sofcja Member

    Дівчата, як ви ставитесь до роботи у компаніях мережевого маркетингу? Чи асоціюєте його з заробітком чи з "лохотроном"?
    Давайте ділитись досвідом і враженнями: де були, чи пробували таким займатись і чи вдавалось вам на тому нормально заробити?
    Яке у вас ставлення до продукції таких фірм? Чи користуєтесь і чому?

     
  2. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    я ще в студентські роки займалась Оріфлеймом, Ейвоном і Мері Кей.
    Заробіток?- ні. Просто купувала собі косметику за знижкою, тому й займалась цим. Навіть тому, що на якіснішу косметику з стипендії грошей не вистачало.
    Зараз цього не купую, і тим більше не хочу займатися мережевим маркетингом. Не вірю, що на цьому можна реально заробити на прожиття.
     
  3. Nemi

    Nemi Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    до компаній, що торгують косметикою, ставлюся позитивно, хоча сама тим не займалася й не маю таких намірів. Оріфлеймом займалися багато моїх одногрупниць, але більше для себе й заради тих знижок, за які вже писала Tyfelka. тож за меншими цінами й для подружок своїх брали, так що поки усі разом вчилися (а в нас на потоці була переважна більшість дівчат), то зрозуміло, що їм то було вигідно і постійно хтось щось замовляв для себе чи на подарунок.. я теж дещо з тої косметики купувала, але перестала, бо тих кілька продуктів, що подобалися, зняли з виробництва, а оскільки й так дуже рідко косметикою користуюся, то підбирати щось інше ні потреби, ні бажання не було..

    а от одна торгувала Мері Кей, то навіть після третього курсу перевелася на заочне, щоб робити кар'єру. але вона компанії справді багато часу присвячувала й мала бажання саме у тому напрямку розвиватися, тому сподіваюся, що свої плани вона реалізувала. :girl_smile:
     
  4. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    можна, якщо стояти у "джерел" цього бізнесу в конкретному напрямі. Я маю знайомих та коліжанок ( по одній у кожній структурі)у "Емвеї", "Оріфлеймі", "Ейвоні" та "Мері Кей"- вони там уже "якісь золоті лідери і т.д.", то вже багато років не займаються безпосереднім розповсюдженням товару ( хоча починали з цього, але дуже-дуже давно. Наприклад, в "Ейвоні"- 14 років тому, "Емвеї"- теж у 1997-98 р.р). На них тепер працює їхня мережа, а вони займаються керівництвом, періодично вивозять сім ю на відпочинок на путівки, отримані як винагороду за роботу у компанії і т.д.). Тобто для досягнення цього рівня у них пішло більше 10 років роботи у компанії. Особисто я ще у 90- х, будучи студенткою, була записана у "Оріфлеймі" та"Ейвоні", але виключно для того, щоб брати товар для себе. Моя мама вже кілька років "підписана" в "Емвеї", але це також для "внутрішнього користування".
    В 90- х роках я кілька разів була на тренінгах "Нью Вейсу", "Емвея". Але це мені нагадувало "зомбування" і "проповідницькі гурти". Особисто це не для мене. Особливо після того, як треба було розповідати клієнту про супер-масочку для людей, схильних до алергії, в той час, як на неї моя неалергічна шкіра досить таки "зреагувала". Не моє це. Але має право на існування.
     
  5. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Залежить від того як побудована мережа і який рівень маркетингу :)
     
  6. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Сама б ніколи не пішла. В житті стикалася з тим, чітко знаю, що не моє. Хто вміє і кому вдається - хай працюють :)

    "Ейвон", "Оріфлейм", "Мері Кей", "Фаберлік", "Емвей", "Ньювейс", "Лайн оф лайф" (чи щось типу того), "Тянь Ши" - так чи інакше стикалася з цими компаніями-мережами.
    "Ейвон", "Мері Кей", "Фаберлік" - там працюють знайомі мої та родичі. Усі мають невеликий, але стабільний щомісячний прибуток. Я маю можливість брати продукцію зі знижкою. Здається, навіть зареєстрована там консультантом :girl_crazy: (треба було в цілях допомоги сестрам-подругам). Була на майстер-класах від "Мері Кей", сподобалося, якістю продукції задоволена. "Фаберлік" - задоволена косметикою та засобами для догляду за тілом. "Ейвон" - в моєму рейтингу поступається попереднім двом компаніям. Задоволена лише окремими парфумами, і все.
    "Оріфлейм" - зловила мене на Ференца Ліста дівчина, завела в офіс, дала картку на знижку. Протягом півроку кожних 4-5 тижнів дзвонила, цікавилася, чи щось замовлятиму - хоч я і казала, що надумавши зробити замовлення, передзвоню сама. Але це вже в кожній компанії є настирливі та не дуже представники :) Якість продукції - може бути. але не користуюся.
    "Ньювейс" - зомбують народонаселення :) Спілкувалася з фанатичною представницею фірми, яка зазомбувала мою двоюрідну сестру (сестра потім пішла від неї). Пила вітаміни від "Ньювейсу", нігті, волосся, шкіра- стали просто супер!!! Але це було дуууже давно, то вже не пам"ятаю назви того препарату. Постійно були ще запрошення на всякі лекції, семінари, наголошення на унікальності продукції. Не подобалося, відчувався тиск.
    "Емвей" - ще одна зомбо-мережа для мене. Продукція хороша (мені подобається засіб мити посуд і зубна паста і ще серветки виводити плями). Сам стиль спілкування з потенційним клієнтом - не подобається. Казки про райське життя і нечувану кар"єру. Нав"язування.
    "Тянь-Ши" - продукцію не пробувала. Була на двох співбесідах. Перша (була на Шота Руставеллі) - просто жах, ледве втікла, схоже на викачування грошей і промивання мозку. Друга (на Чорновола) - культурна, приємна, в хорошому приміщенні, без навали претендентів, всього з одною представницею компанії. Ага, ще була на обстеженні організму на апараті "Оберон" (взнала,що то Тяньши аж після обстеження, так сі стало). Сказали те,що я і сама знала і повідомила їм перед початком обстеження. Нічого нового. Запропонували купити БАДів на суму щось 1500 грн. Що лікувати ними - не розказали. Це здалося непрофесійним, БАДів ми не взяли.
    А взагалі, про кожну мережу скажу так: є різні представники компанії, одні агресивно впарюють товар, інші підходять спокійно, ще інші розказують казки, четверті - статистику. То все людський фактор. А продукцію варто пробувати самому або орієнтуватися на відгуки хороших знайомих.

    ---------- Додано в 17:06 ---------- Попередній допис був написаний в 17:04 ----------

    Мені не вдалося, бо не працюю в тому. Орієнтовні доходи моїх знайомих "мережевиків" в середньому від 55 до 250 грн/міс. (це косметичні фірми).
    Далекі знайомі на "Емвеї" доробилися до машини і оплати навчання дітям в ненайгірших вузах. Інші знайомі на "Емвеї" ще ні до чого не доробилися.
    Знайомий (зауважу. мужчина) у Мері Кей працює вже напевне 5 рік, після закінчення, як то кажуть, дуже "крутого" факультету. З продукцією не бігає. сидить в офісі, і дума, що непогано там йому сидиться :)
     
    Останнє редагування: 9 Квітень 2011
  7. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    колись, ще в школі була в оріфлеймі - нічого особливого, зареєструвалась щоб знижку на косметику мати. нормально заробляти вдається, як вже писали, лише коли ти золотий чи ще там якийсь директор.
    ставлення до цього - байдуже, якщо це існує, значить воно комусь потрібно
     
  8. atma

    atma New Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Я відповіла що це зло, тому що, нема моралі а тільки е бажання продати. А ще заражають тим підлітків в яких ще незформований характер. Я бачила моральних уродів вирощених на Американській мрії без моралі. А товари в них різні так само як в магазинах, е різні по ціні та якості. Не бачу нічого поганого якщо людина цим займаеться. Сама не займалась та не займатимусь.
     
  9. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Золоті слова :) Ніякого зла у мережевому маркетингу не бачу - це такий же бізнес, як і усі інші. Інша справа, хто і як його будує, і якими методами. Одні обирають за метод зомбування, навіювання, інші - аргументи та переконування. Я стикалася з різними методами, але мене не так просто зазомбувати чи переконати - поки сама в то не повірю і не переконаюся :) Просто у багатьох, здається, залишилися погані спогади про мережевий маркетинг у зв'язку з МММ, але кожен має свою голову на плечах і вибирає, що йому потрібно ;)
     
  10. Milochka

    Milochka New Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Особисто для мене мережевий маркетинг - це "ЛОХОТРОН". Поки була студенткою шукала підзаробітку і з 10 пропозицій 9 були саме у цій сфері. Приходиш на співбесіду все гарно розказують, а приходиться до діла, то вимагають грошей. Для прикладу попала у фірму "Тянь-Ші", так спочатку купіть книжок на 50грн., потім, щоб попасти на 3 рівень потрібно заплатити 300 доларів. Заплативши попадаєш на 4 рівень, тоді шукаєш клієнтів на діагностику, знайшовши 30 чоловік дають змогу мати хоча б якусь інформацію про те, яку продукцію продає. ЖАХ!!!!
     
  11. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Теж так само пройшла через ту аферну кантору!!!! Жах то ще слабо сказано
     
  12. Rona

    Rona Мама-йожик

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    колись займалась мережевим маркетингом :) вірніше, були спроби... (компанія "Вівасан" - ефірні олії переважно)

    навики/плюси, які винесла для себе:
    1. допомагає дуже сильно в роботі з клієнтами банку (вести переговори напр.)
    2. сприяє особистісному розвитку взагалі (багато читала/ю про бізнес, гроші, планування в різних сферах життя)
     
  13. Shuvarivna

    Shuvarivna New Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Цікава тема. Дуже дякую всім за висловлені думки.
    Щодо мене - МЛМ добро за умови тверезої голови. В ****** зареєструвалася 6 років назад лише тому, що постачальник косметики переїхала в інше місто. Потім якось показала каталог коліжанкам і (для мене це була несподіванка - продавець з мене ніякий) отримала замовлення. Різниця перекривала власні потреби. Згодом наставник запросила на заняття і я почала залучати знайомих. За півроку мій заробіток був вищим за оклад на роботі. І це при тому, що на основній роботі - 8 год./день, а в компанії - 2-3. Після народження першої дитини отримувала виплати більші, ніж держава дає. Зараз користуюся тільки для себе - з двома малявками не попрацюєш!
    Не сприйміть це як рекламу. Моя думка така - хочете, щоб МЛМ був для Вас лохотроном - буде, хочете, щоб був забавкою - буде, а хочете мати зиск - також буде. Кожна компанія має свій унікальний продукт, свій маркетинг і своїх представників. І коли обираєте перші дві позиції, звертайте увагу і на третю. Від неї залежить 90% вашого успіху.
    Удачі!
     
    Останнє редагування модератором: 2 Травень 2011
  14. DolceVita

    DolceVita Well-Known Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Якщо заробляєш багато грошей і отримуєш приємні подарунки-машину!!! То злом це не може бути аж ніяк!!!!
     
  15. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Млію віж логіки...
    Злочинці теж "заробляють багато грошей". Не зло?
     
  16. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Як ви ставитесь до "Амвей" та "амвеєвців"?

    Що в них справді варте уваги (наприклад, фільтр для води)? Чи це продаж товарів посередньої якості за завищеними цінами та певного роду "лохотрон"?
     
    Останнє редагування: 13 Червень 2011
  17. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

  18. dollymom

    dollymom New Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    А в мене на роботі був випадок. ПРиходила до нас одна тітонька з Амріти. В принципі, непогані там є вітамінки але і не дуже дешеві. Я кілька раз купувала "Завербувала" вона мою колегу. Ну - та погодилася, але голову собі не мастила - хто цікавився пропонувала але сама не чіпалася. Потім та пера тітонька прийшла до мене і запропонувала приєднатися - як гілка моєї колеги. Я довго не погоджувалася, казала що то не моє. Вона таки мене намовила, з тим, що дзвонити не будуть - а задля "кількості". ОЙ що тут почалося! З другого ж дня почала мені на мобільний надзвонювати дівчинка і прємним голосом сповіщати що в мене на рахунку 0 балів, коли буду щось замовляти. Я перше казала що сама прийду як буде потреба. На разі 5-му я вже злостилася,і почала надзвонювати тій тітоньці, що мене загітувала, щоб посваритися. Трубку вона не взяла жодного разу. Коли та пиємні дівчина подзвонила наступного разу, я їй сказала - так і так, не дзвоніть, бо я підписалася просто "для галочки". Це не подіяло. Дзвінки продовжувалися ЩОДНЯ! Врешті-решт я просто н витримала, і сказала, що це просто свинство, мене отак щодня турбувати, і що я маю зробити, щоб дзвінки припинилися. На цей раз дійшло, фух.... Більше не дзвонили. Не залишайте номери телефонів! :girl_mad:
     
  19. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Приходила в офіс до нас дівчинка з "конфіскатом"-парфуми (кращі ніж справжні), крема, декоративка. Язик підвішений, не з боязких-закомплексованих, грамотна мова, симпатична. Питаюсь- чого фігньою займаєшся, ти супер, знайди собі роботу нормальну, не розказувати людям казки про конфіскат, а займатись офіційною дистрибуцією . Образилась чогось, каже- добре вам, а я заробляю як можу. Низька самооцінка? Чому туди взагалі йдуть працювати?
     
  20. marycherry

    marycherry Member

    Відповідь: Мережевий маркетинг - добро чи зло?

    Я поважаю МЛМ, але тільки за умови, якщо не кажуть "в нас найкраще, ніде такого немає, і взагалі як ви жили, живете і будете жити без цього". Мені подобається користуватися продукцією косметичних фірм, бо дівчата підберуть косметику, дадуть попробувати чи підійде.