Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

Тема у розділі 'Свята великі та маленькі', створена користувачем Liliyah Romanova, 24 Листопад 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    То лише у тих, хто в заграманиці такі проблеми, чи в Україні дядько в червоному вже теж став популярним?

    Я он щороку розкладаю дитині по поличках, що Санта Клаус, котрий на полюсі живе й на санях по небу льотає - то казочка для дітей, а Миколай - був реальною людиною, котра жила в Італії й допомагала людям, приносила несподівані й дуже потрібні подарунки.
    Зі школи лише раз жалілися, що Дарко решті дітей казав, що Сента Клоз не існує, але хто би там дбав за публічну школу...
    Аналогічним до Санта Клауса є дід Мороз, якого створили на основі Санти, бо хоч комуняки й були про релігії, самі створювали її замінник.

    А як і що ви розповідаєте дітям про Миколая?
    І якщо одного разу вас застукають за помаганням Миколаєві, що ви будете робити чи говорити?
     
    Останнє редагування: 25 Листопад 2009
  2. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    В нас ще Дід мороз є.

    Я малою вірила і у Діда мороза. і у Миколая. Батьків не раз застукувала. Вони казали, що Миколай щойно приходив, але мене будити побоявся, тому подарунок мамою передав.
    на новий рік вночі 1 січня батьки за чимось дітей з кімнати відсилали, під ялинку клали подарунки і балконні двері відчиняли. А потім нас кликали, а коли ми прибігали, то казали, що на мить спізнилися - дід мороз вже до інших поїхав.
     
  3. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    Подібне виникало з Дідом Морозом. То так і казали, що це казка.
    Ну якщо ще маленькі, тобто в такому віці, що знають що повірять, то так би і сказала, що Миколай не встиг і я помагаю. А якщо вже будуть старші, то сама розкажу, що це такий звичай, дарувати подарунки. Звідки пішов звичай, вони вже знають.
    Памятаю, коли я була мала, то вже всі діти знали, що Миколай подарунки не носить, а мені мама відповідала, що носить. І я одногоразу найшла (випадково) подарунки і так ревіла. Краще б мені самій розказали, чим я так розчарувалась.
    А ще мене дуже здивувало, коли минулого року на зборах в школі одна мама сказала (це був 1 клас), що її дитина від народження знає, що це вона подарунки дарує. І мені здається, що ця дитина чогось "недоотримала" з дитинства, бо як згадаю, як то класно було, особливо отой останній вечір, коли лягаєш і чекаєш чуда............. А ще памятаю, як була мала, ми жили в гуртожитку, і майже всі діти були одного віку. То батьки так організовували, когось передівали і той хтось ходив з величезним мішком по хатах, а ми вже мали спати (в цей вечір всі лягали спати дуже рано, тобто лежали з закритими очами) і Миколай будив і ми розказували віршики і чи чемні були.... Ох, радості було. Це було дійсно чудо......... Хочу в дитинство (на одну ніч)
    П.с. А в Америці як? подарунки Санта розносить, а Миколай - ні. я маю на увазі американських дітей.
     
    Останнє редагування: 24 Листопад 2009
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ну, він Новорічний в принципі, тому я його не згадала. Чи з ним теж плутають? Здається, його якраз із Санта Клауса й переробили.

    Ну, я за американських дітей точно не скажу, бо я в тих колах не обертаюся. Ті канадці, котрі без українських коренів, але в нашій Церкві, адоптували нашу традицію в тому плані. Тобто діти дістають подарунки на Миколая (удома й у церкві), а від дідусів і бабусь (бо ті не в нашій Церкві) дістають подарунки на Різдво. Отак усе заплутано.
     
  5. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    В нас завжди в сімї було прийнято що подарунки приносить Дід мороз. Про Миколая я вперше дізналась десь в класі 6-му, коли однокласниці хвалиись тим що їм Миколай приніс, памьятаю прийшла до мами і питалась а чому я без подарунка. А про те що Діда мороза не існує я здогадалась десь років в 6, коли вночі не спала, чекала поки його побачу, а в результаті застукала батьків під ялинкою коли вони подарунки розкладали.
    І в мене чомусь коли я бачу чоловіка з бородою, з посохом, в червоному одязі оздобленим білим хутром - в мене одна асоціація - Дід мороз, назвати його Миколаїм навіть в голову не приходить ну і Санта Клаусом теж не особливо його назву. А діткам як на мене взагалі без різниці хто з них реально був а хто вигаданий персонаж, головне щоб подарунки приносив.
     
  6. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    Для моїх дітей Дід Мороз, як і Санта Клаус, то то саме, що і золота рибка, яка виконує бажання.
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    Ну і цілком правильно. Бо Миколай так ніколи не виглядав. :xaxa:
    А вам подарунки коли під ялинку клали?
    Щодо без різниці - то все залежить від батьків. Даркові різниця є, бо я поснюю, хто і що.
     
  8. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    в мене був і Миколай і дід Мороз ( і досі є), і в моїх діток буде:) а ще я дуже довго вірила в їх існування і ніяк не вдавалось "застукати". Памятаю,що раз з братом, а він на 9 років старший навіть закрили кватирку щоб він (Миколай) не міг до кімнати попасти, тоді б стукав і ми б його побачили,але не впильнували і позасинали:) і листи завжди писала, а в класі 5-ому чи 6-ому написала сценарій сценки щось про історію Святого Миколая, роздала слова однокласникам і ми створили собі гарне свято:) а от Дід Мороз мені якийсь відразу не справжній видавався,а ще мені здавалось що в нас Мороз , а десь там... Санта:)
     
  9. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    В ніч з 31 грудня на 1 січня. І я до речі малій так само буду подарунки класти. Верніше Миколай буде їй приносити цукорки, мандаринки, шоколадки, а от вже Дід мороз на новий рік буде приносити саме подарунки - іграшки, забавки, і т.д.
     
  10. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    А мені Дід Мороз нічого не носив, бо, хоча тато і росіянин, але повсністю підтримував мамину ідею щодо подарунків від Миколая. А на Миколая... ото було... всі гості сходилися, і як щось дарували, то казали: ото тобі Ірцю, на День народження, і відразу на Миколая :sad:

    А недавно мало не попалила свою перукарку: почала при її малому говорити, що починаю купувати презенти дівкам на Миколая. Мусила викручуватися, казати, що то я до дня народження маю традицію всім щось дрібне дарувати :) Дитиняка повірила :) хай ще вірить, йому всього 11 :)
     
  11. Angel

    Angel Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    всього??!!:eek:о то добре мама конспірувалась ті всі роки.....
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    От я думаю Даркові запровадити альтернативу Санта Клауса - подарунки на Різдво, але від мами з татом. )
     
  13. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    в нас Миколая то найулюбленіше свято. І чомусь так сталося, що найкращі подарунки робляться саме тоді.
    А про дідів морозів і клаусів мої діти не знають і не сприймають. Правда минулого року Соломія сказала, що Миколай - він справжній, а дід мороз, це той, що в садку подарунки приносить, переодягнутий дядько.
     
  14. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    Пам"ятаю, десь на початку 90-х у церкві св. Юра вирішили зробити для діток свято Миколая. Домовилися, що батьки наперед принесуть подарунки, а потім Миколай пороздає, переважно всі приносили стандартні українські набори цукерок, а одні - щось таке величезне, яскраве і явно імпортне. Так було шкода дивитись на бідачок з їх нещасними цукерками, якими очима вони дивились, як Миколай дістає тій дитині розкішний подарунок! :sad:
     
  15. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    ми незнаєм санту, і навряд колись будем чекати саме його...До нас приходить Миколай і Дід мороз.
     
  16. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус?

    В нас завжди був і Миколай і Дід Мороз. Це я про себе, бо в малого вперше будуть свідомі новорічні свята.
    Різниця між Миколаєм і Дідом Морозом була - Миколай приносив невеличкі дарунки: цукерки, мандаринки, шкарпетки, якісь іграшкові дрібнички. Ввечері, напередодні свята, ми вичищували черевики, викладали на підвіконня і саме туди Миколай приносив подарунки. Вірила в нього - поклала я свій чобіток на підвіконня, але з боку подвір"я (жили тоді у власному будинку), а сама сіла з мамою у тій кімнаті,не пам"ятаю, що тоді робила, здається щось вишивала, краєм ока завжди поглядала на підвіконня - не вгледіла, коли знов підняла очі подарунок вже був у чоботі. Тато певно на вулиці мерз.
    А Дід Мороз приносив серйозніші подарунки, під ялинку 31 грудня.
    В сусідній Словаччині подарунки приносить Ісусик (Йежішко, як вони кажуть) 24-25 грудня на Різдво. Новий Рік вони називають Сільвестр і відзначають скромніше ніж Різдво.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    У нас мудріше. Поставили батькам обмеження на 10-15 доларів, тому всі рівні.
     
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    для американських дітей приходить лише Санта Клаус на Різдво і залишає подарунки під ялинкою. Подарунки є не тільки для дітей а й для дорослих і цілої родини. Потім на наступний день, з самого ранку всі сідають в піжамах довкола ялинки і розбирають подарунки. Миколай до дітей не приходить
    У нас є тільки Миколай. Санта Клаус і Дід Мороз до нас не заходять:girl_haha::girl_haha:

    Як розказала про Миколая? А так що то був колись такий єпископ який дуже допомагав людям. А також подивились мультик - Nicolas.The boy who became Santa.
    [​IMG]

    А як скажу коли раптом застане? А скажу що колись Св. Миколай сам роздавав дітям подарунки а потім коли він пішов в рай, то на згадку це роблять батьки дітей. А он ті дітки які сироти і не мають мами тата нераз не мають подарунка, тому ми мусимо бути жертвенними і для них щось добре зробити, або віддати свої забавки для них. Минулого, чи то позаминулого року ми позбирали купку забавок з дітьми і відправили в Україну до одної сім*ї де діти напів сироти. Я їх знаю через свою товаришку і їм передавала гроші.

    Лілю, а ви таке вже маєте?
    http://www.youtube.com/watch?v=HHyoobnj3YA
     
    Останнє редагування модератором: 25 Листопад 2009
  19. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    А до мене в дитинстві приходив тільки Миколай і до моєї доці теж приходить тільки Він,зате як вона вірить що Він все бачить, намагається бути чемнючою,і ввечері не забуває помолитися . А на Різдво ми всі обмінюємося подарунками один з одним, і найбільше цінуються подарунки зроблені своїми руками. Чесне слово, якби прийшлося обирати між хорошими парфумами чи власноруч зв"язаними бабусею шкарпетками я б обрала шкарпетки, бо вони зігрівають її теплом душу! Це в нас вже як традиція- самим робити подарунки, та й цінуються вони зовсім по їншому, особливо коли самих дарувальників вже немає серед нас...
     
  20. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    У нас завжди ходив і ходить Миколай. Дід Мороз хіба в садочок забігав:girl_crazy:
    Миколай приходив завжди, навіть коли ми вже виросли з сестрою. Так і чоловіка свого привчила. Як зустрічалися ще і я на Миколая йому подарунок подарувала. Він, звичайно, сказав, що то для дітей, бо йому вже десь з 7-го класу ніхто нічого не дарував, але мені побіг також купувати:girl_haha: І так у нас повелося, що ми в сім"ї всі маємо подарунки на Миколая: і батьки, і сестра, і ми з чоловіком. А цього року ще й наш синочок обов"язково щось отримає!
    Ніяких сумнівів, що я постараюся продовжити таку традицію і для своїх дітей та внуків ото вже далеко заскочила:girl_haha: