Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

Тема у розділі 'Свята великі та маленькі', створена користувачем Liliyah Romanova, 24 Листопад 2009.

  1. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    А торбинка з добрими ділами - гарна ідея. Треба буде запровадити, коли доні трошки підростуть.
     
  2. Canary

    Canary New Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Я вже хоча і трохи давня :girl_bye:, але і в ті далекі 70-і роки до мене щороку приходив Миколай, а Дід Мороз дійсно асоціювався з дитячими новорічними ранками у дитячому садочку, пізніше у школі . На Новий рік вже ,як правило, нічого не дарували, хіба приносили батьки з робіт цукерки. А мої дітлахи також вже виросли з дитячого віку, але вчора, коли познаходили подарунки, то розбудили мене в 2 год ночі, щоб подякувати Миколаю і тішились мов маленькі дітки.
     
  3. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    А в Празі оголосили війну Санта Клаусу -

    вчора після демонстрації на захист національного Єжішка (маленький Ісус, котрий приносить різдвяні дарунки) спалили фігуру-опудало Санта Клауса...
    також було зібрано більше 30 тис. підписів у петиції до уряду з проханням про захист національних інтересів...
    молодці, чехи, відстоюють національне :)
     
  4. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Так як я виросла на сході, про Миколая почула лише тут, у Львові. В моєму дитинстві був лише Дід Мороз, що приходив до нас щороку додому і дарував подарунки. І я щиро вірила у нього, поки старша сестра не "відкрила очі".
    А своїм діточкам я так пояснила (по-моєму досить вдало), що Миколай, Дід Мороз Санта Клаус (та інші) це одне й те саме, але в кожній культурі по-різному називають. Маргаритка досі вірить, що це дух, що не має фізичного тіла (вона розуміє, що по вулицях та на "Ялинках" ходять звичайні дядькі у костюмах), але може матеріалізовувати подарунок.
    На цей раз хотіла дочекатись його, щоб побачити, а я кажу: "як же ти побачиш Дух?". А вона: "хочу побачити, як подарунок з"явиться"...
    Довелось пояснити, що при такому пильнуванні диво наврядчи станеться.

    Саме цікаве, що я дещо також вірю в Миколая. Мабуть саме завдяки йому у нас з"являється можливість порадувати наших діточок.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Але ж це не так. Миколай був реальною людиною, єпископом, його тіло поховане в Італії. При тому людиною був дуже реальною. Арієві зацідив у писок за богохульство (хоча про це не люблять говорити). А людям у потребі допомагав завдяки спадкові, що отримав від батьків. Фактично він є прикладом чудової людини й нівелювати його до "духа" не варто, багато цінного втрачається.

    Санта Клаус - вигаданий персонаж, фактично казковий, котрий літає по небі на санях, живе на північному полюсі... Про діда Мороза відомо. Передертий із санти й трошки перероблений.

    Як на мене, варто дітям подавати достовірну інформацію. Якщо мене дитина питає про свята інших релігій, я стараюся знайти інформацію й відповісти так близько до факту, як можу.

    А щодо Миколая та Санти дуже гарно написав Кротов. Я ставила цитату в "думках для роздумів".
     
  6. natalka-matias

    natalka-matias Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    ОДНОЗНАЧНО МИКОЛАЙ, то наше рідне!!!!!!
    нащо нам всякі негенетичні Клауси і ВідМорозки?
    МИ своїм повинні опікуватись і розвивати і це найкраще виховує дітей якщо вони мають грунт під ногами!!!!!

    Перед Миколаєм печемо з синочком і моїми похресниками+племінниками пряники, розмальовуєм шоколадом і глазурю, пишемо листи на гарному папері!!! нащо видумувати і навязувати собі нові традиції, якщо є свої набагато цінніші і рідніші!!!!
     
  7. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Кардинально. але молодці, та глобалізація і американізація вже дістали:girl_devil:
     
  8. Cranberry

    Cranberry Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Санта Клаус був створений(його зображення)як рекламний трюк для розкрутки такого "продукту" як Coca-Cola. З того і повелось,що його почали уявляти як такого собі товстенького дідуся в червоному кожушку. Поправте мене,якщо помиляюсь:girl_blum:
     
  9. veroni4ka

    veroni4ka Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    В дитинстві вірила в Діда Мороза, навіть з сусідською дівчинкою сперечалась, хто справжній. Тепер розумію чому. Тому що до мене дід Мороз "приходив" (мама зі сходу України) на 1 січня , а до неї св. Миколай.
    До моєї донечки також приходить св. Миколай (я народилась у Львові), а на Новий Рік - символічно цукорки.
    так воно буває...
     
  10. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Маргаритка прекрасно знає, ким Миколай насправді був. Але тепер він не може бути реальною людиною, бо він вже не існує у фізичному світі. Саме тому і вважаємо, що це дух Миколая приносить дари діточкам.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Тут цю історію називають urban legend. Тобто напівправдою.
    Вони вплинули не на загальний вигляд Санти Клауса, а його червоний убір. До того він міг бути і зеленим, і синім, і блакитним, і рожевим. По старих листівках можна глянути.
    Треба пам*ятати, що Америка не має своєї особливої культури, тільки є синтезом різних культур. Наприклад образ Санти об*єднує традицію бритійську, німецьку та австралійську. Основою образу був саме бритійський Father Christmas, котрий виглядав приблизно так:
    [​IMG]
    Тобто носив зазвичай зелені шати. Потому кольори почали мінятися, а вже червоний і став його постійним кольором завдяки колі.

    Ну, тоді це трошки інакше, ніж було написано раніше.
    Я лише уточнила. Просто подаючи дітям дивну інформацію, неправдиву, ми наражаємо їх на розчарування.
     
  12. bzova

    bzova Active Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    підтримую Фіалку. Ми маємо свого Миколая. і його треба любити та прославляти, якщо хочете. я думаю це не правильно, коли кажуть що Миколай то тож ще дідмороз і санта клаус. просто діткам треба говорити так як є - то різні істоти, з різною історією та традиціями. а бо інші крайність - МИкоалй є , а діда мороза не признають. він теж є проте це не наше і інше. та кпро свого Микоаля ми не знаємо нічого - чула як одна мамуся казала, що він на сандках їздить :). все в одну кучу. і дивувалась з реклами на 1+1 минулого року - "санта клаус з оленем" - на загальнонаціональному:girl_cray:
     
  13. марта

    марта Well-Known Member

    Відповідь: Куди піти з малечею

    на ДП вже дуже багато про це питання говориться, але обоє мають право на існування
    ви собі вірте у що вірите, будь-ласка
    але, якщо ви так категорично настроєнні проти Діда Мороза, то у ваших інтересах поцікавитись, про що вистава перед виставою (навіть тут у дівчат можна було запитати)
    я завжди стараюсь побільше довідатись про будь-який захід, перед тим як туди вести дитину
     
  14. Солнушко

    Солнушко Well-Known Member

    Відповідь: Куди піти з малечею

    не могла не втрутитись...Лянка,аж смішно читати-Дід мороз вже існує багато поколінь,і це звичайно добре,що ви захищаєте традиціі своєї батьківщини,але треба вміти поважати і традиціі інших країн,зважаючи на те,що не так давно ми усі жили в одній державі-у Союзі...а там люди-верніше дітки вірили і в Св. Миколая і в Діда мороза...кожен обирає те,що йому блище до душі і не потрібно паплюжити те,що вам не до вподоби,бо у вас інакші уподобання...просто уникайте/не водіть свою дитину на такі вистави,якщо вважаєте,що їй не потрібно знати хто такий Дід Мороз!!!:girl_smile: знання ще ніколи не приносили шкоди людині...:girl_smile:
    але щоб так агресивно і зневажливо писати про Дєда Мороза я ще не чула..:eek:;)мабуть,краще би було,щоби замість того Дєдушкі Мороза виступав Санта-клаус.,нє?..:girl_haha:
     
    Останнє редагування модератором: 30 Грудень 2009
  15. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Куди піти з малечею

    Дід Мороз вигаданий персонаж, який ніколи не існував. Про традиції яких країн ви говорите? В Росії також був і є Святий Миколай. А Дід - суто комуністична вигадка. І до чого тут Санта-Клаус, коли мова йде про відродження українських традицій, а не про тяжіння до комуністичних чи прозахідних.
     
    Останнє редагування модератором: 30 Грудень 2009
  16. Солнушко

    Солнушко Well-Known Member

    Відповідь: Куди піти з малечею

    Лянка,я бачу ми говоримо з вами на різних мовах-не маю бажання розтягувати цю розмову...:girl_smile:лише на завершення:
    читайте уважніше-я ж написала,що дітки вірили і в Св.Миколая і в Діда Мороза.-свято вірили..хоча Дід Мороз,як ви кажете,російський герой-видумка,в Україні,особливо на Заході більше шанують Св. Миколая та Різдво,а в Америці-вирує Санта-клаус на санчатах-та мене не дратує ніхто з вище згаданих,і синові як виросте про всіх обов"язково розкажу...:girl_smile: от і говори після цього з вами про повагу до традицій інших народів,якщо ви окрім своїх увіруваннь в ніщо більше не вірите і не поважаєте-нехай навіть вигаданих,але любимих персонажів,що дарують дітлахам казку!;)
    тож гарного вам нового року і Різдва!!!:girl_smile:
     
    Останнє редагування модератором: 30 Грудень 2009
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    А якщо точно, то скільки? 80 років то аж так багато? ;) Він - порівняно з Миколаєм та Пер Ноелем - мацьонький хлопчик у памперсах. ;) Та й по своїй суті вигадка бездуховних людей.

    Якщо цікаво, то прочитайте.
    Моя дитина про діда Мороза ніколи не чула. Миколая знає й любить, а про Санта Клауса знає, що то казка і дядьки в костюмах. :xaxa: На Різдво ми подивилися кілька фільмів про Санта Клауса й він лише більше повірив, що Санта Клаус - то клоун, хоча ми ніяк фільмів не коментували й нам вони своїм різдвяним духом дуже сподобалися.
     
    Останнє редагування: 30 Грудень 2009
  18. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Цілком підтримую. Обома руками.

    Сподіваюсь, що Дід Мороз таки відійде "в нєбитіє"... Хоча, мої сподівання, мабуть, не здійсняться. Я 18го прийшла до похресниці, принесла їй "Миколая", а вона у відповідь: "а до мене вже сьогодні дід мороз приходив"... І що тут скажеш? Нянька росіянка. А батькам начхати. От і виростає нове покоління.

    Повага - це одне. Нехай собі буде Санта, Дід Мороз, Святий Валентин і всі решта. Але ж ЦЕ НЕ НАШЕ, люди добрі!
    Мені дивно, Солнушко, що Ви не відрізняєте повагу до традиції від слідування традиції.
     
  19. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    Традиції це не 50-100 років, а століття. Спитайте, чи ваші бабуся-дідусь в дитинстві знали, хто такий дід мороз, ставили ялинку?
     
  20. Солнушко

    Солнушко Well-Known Member

    Відповідь: Миколай чи Санта Клаус/дід Мороз?

    а століття по вашому це скільки років?
    так,мої дідусь та бабуся та прадід ставилии ялинку,хоча під час війни не думаю,що їм було до того....

    ---------- Додано в 22:35 ---------- Попередній допис був написаний в 22:09 ----------

    ми всі до недавна жили в Союзі...я народилась у Львові,у мене російськомовна сім"я,наразі нікуди не збираюсь переїздити...почитаю українські традиції,володію укр мовою,спілкуюсь двома мовами вільно,хоча росіянка..для мене не має різниці якої національності людина,головне щоб добра була!!! є деякі суперечливі теми-то я в них не лізу,щоб не виникало неприємних ситуацій для обох сторін..
    а в темі -куди піти з малечею я говорила про дитячу радість,що дарує Новий рік та Різдво,ми самі часто вигадуємо дітям казки-тільки би вони були щасливі...всі ми виросли-і всі знають тепер чи існує насправді Дід Мороз чи Санта Клаус!якщо я росіянка і живу у Львові,то що мені тепер вішатись чи закритись вдома і нікуди не виходити? я людина і маю право на свою точку зору-прошу поважати це і не ображати!!! читайте правила Форуму!
    нічого не маю проти вашої думки відносно Діда Мороза-це ваше право,а я вірю в нього і в Св.Миколая...:girl_smile:
     
    Останнє редагування модератором: 31 Грудень 2009