міжхребцева грижа

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Neytasa, 1 Лютий 2012.

  1. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Після довгого періоду болі в спині і відвідувань різних масажистів і спеціалістів, постійного прийому обезболюючих, зробила компютерну томографію попереку, на якій виявили 2 міжхребцеві грижі і ще невеличкий букет проблем.... І це в 27 років, звідки воно взялось не розумію. Лікування особливого не запропонували, поки знімаю запалення ліками. І маю запитання- хто має таку проблему? Як ви лікуєтесь? Яким можна займатись спортом? Який масаж можна робити? Як взагалі з цим жити? Можливо хтось порадить лікаря, який Вам допоміг?
     
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    У мене в тітки така проблема. Півроку їздить по всяких лікарях і т.д. (в Ірпінь під Києвом, в Одесу) Є невеличкі позитивні зрушення (вже не кожний день п’є знеболювальні). Але в неї це вже давно.
    І ще у свекрухи сестри таке ж. То їй лікар призначає якийсь курс лікування. Вистачає на 1-1,5 року. Але останній курс як пройшла - то не допомогло.
    Рекомендації - не піднімати важкого, не перенапружувати спину і т.д.
     
  3. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    В мене 4 роки тому виявили 2 міжхребцеві грижі 9 і 6 мм, тоді мені було 25 років. Болі були жахливі, віднімалися ноги і лікарі говорили тільки про операцію. Я того діла не хотіла, почала шукати і знайшла лікарів у Франківську (вони зараз працюють в Німеччині). поїхала туди і зробила собі так звану операцію, не знаю як правильно воно називається. Мені ставили катетор в нерв на спині і потім вводили туди ліки,щоб грижі зсохлися. Чула, що таке є і у Львові. Далі почала займатися пілатесом, це найкраще що підходить при такій проблемі (ще можлива каланетика). Нещодавно робила повторне МРТ попереку, мої грижі стали протрузіями, відповідно зменшилися до 3 і 2 мм.
    Знаю, що при цьому не бажано робити масажі, щоб не зашкодити, різко не нагинатися, а лише присісти і тоді щось піднімати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Komashka

    Komashka Active Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    Zvizda, то ви про масаж при грижах чи при протрузіях писали? при протрузіях Можна і Треба робити масаж спини. мені такий глибокий масаж спини роблять, що сльози капають, але помагає!
    Gestija, відповісти на ваші запитання повинен той, хто вас напрявляв на КТ чи МРТ. Відносно спорту вам форум не підкаже, бо це трохи така відповідальність - грижі..Щодо масажу: при грижах ніколи не ходіть по чиїйсь пораді до мануальщиків, всяких світил, які на вас заробляють гроші. Вони вам гірше зроблять, це точно. Людина, яка візьметься за масаж у вашому випадку, повинна мати медичну освіту. Це може бути реабілітолог або фізкультурник. Переважно до них відправляє ваш лікуючий лікар, якщо він вам не заборонив фізичні навантаження
     
    Останнє редагування: 1 Лютий 2012
    • Подобається Подобається x 1
  5. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    Дівчата, бачу грижу можна виявити і комп"ютерним томографом. Які тоді переваги магнітно-резонансної томографії? Чоловіка направили зробити саме останню, але зупиняє шкода, отримана від даної процедури.
     
  6. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    я сама пішла на КТ, хоч лікар пропонував МРТ. Видно дуже добре і чітко. По перше дешевше, а по друге робиться за хвилину, а не 40 хв., як МРТ. Можливо МРТ краще робити коли є серйозніші проблеми, пухлини і є спірне питання при постановці діагнозу.
     
    Останнє редагування: 1 Лютий 2012
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    цитата з вікіпедії:
     
  8. Marjaha

    Marjaha New Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    в співробітниці виявили міжхребцеву грижу-три місяці інтенсивного лікування, найкращий результат отримала в реабілітаційному цеттрі у Винниках, всіх нюансів не знаю, знаю лише що взагалі не змогла стати з ліжка одного дня, тепер каже майже пригає. якщо комусь потрібно буде, розпитаю деталі.
     
  9. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    Я мала на увазі грижі, чи можна масаж при протрузіях я не знаю.
     
  10. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    Розпитайте будь ласка, думаю багатьом пригодиться ця інформація...
     
  11. zlatovlaska

    zlatovlaska Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    Я завжди чула лише позитивні відгуки про це місце, поки саму не "припекло".
    Пішла туди на консультацію. Відправили мене на МРТ, попередньо поставивши діагноз лістез (мала при собі рентген). Зробила, прийшла на наступний день, підтвердив лікар ще раз діагноз і добавив грижу 7мм. Сказав , що єдина розрада- хірургічне втручання. Грижу вирізати а лістез вправляти і вкручувати в хребет шурупчики, інакше ніяк...
    Поїхали в Київ. Сказали , що на мені просто хтіли заробити - 1400у.о вартість отої установки з шурупів. Грижа є , а от лістез є вроджений і ніц вкручувати не треба, прожила з таким 29років.. і ще більше проживу. Грижу 9мм бажано вирізати. Щоправда направив ще раз на їх МРТ , бо Львіське йому не сподобалось, погано видно.


    Знайома ходила на консультацію до лікаря Козявкіна Володимира , у неї 3 грижі 8,6 і 3мм. Сказав, що візьметься за її лікування, при умові що все робитиме як він рекомендує.
    Наразі сказано було висіти на перекладині 2-3 рази на день по 5хв, після цього полежати 10хв. Спати на підлозі або на дошці. Не нагинатись, лише присідати. Піднімати не більше 1кг. Різко з ліжка не вставати, сповзати або щоб хтось акуратно допоміг встати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    zlatovlaska, а як Ви знімаєте біль? Бо я вже проколола і пропила практично всі існуючі знеболюючі, допомагають тільки на час прийому і то в максимальних дозах, як зменшую, відразу болить сильно... колю ще вітаміни Б, з Хеля дещо, але нічого не змінюється. Чи вартує починати приймати якісь хондропротектори? Ще є варіант зробити блокаду гормональним препаратом, ще думаю чи вартує. Хтось пробував цей метод?
     
    Останнє редагування: 2 Лютий 2012
  13. zlatovlaska

    zlatovlaska Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    Моваліс проколола 5 днів і фуросемід пила 3 дні . Фуросемід трошки знімає набряк і грижа менше тисне на нервові закінчення.При потребі Моваліс можна потім продовжити в таблетках, якщо ще будуть болі. Колоти його радив лікар на ніч.
     
  14. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    Хто лікувався в Центрі корекції постави Оксани Слінько? Чи вартує туди звертатись? і чи лікувався хтось в Львівському відділенні медичної реабілітації у Падка В.О?
     
    Останнє редагування: 17 Лютий 2012
  15. Komashka

    Komashka Active Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    була на діагностиці в Слинько. моя особиста думка: можливо діагностику ще варто зробити (200-300 грн якщо не шкода), але перш ніж ходити на заняття, порадьтеся з невропатологом! у них там конвеєр пацієнтів...і всім вони виписують цілий букет різних мінеральних добавок, бадів, які я особисто мала приймати півроку (мені так і сказали, що наступна консультація через півроку. ви маєте пропити все те, що виписав лікар...), хтось інший - 3 місяці і всі по 300-400 грн пляшечка. звичайно купувати потрібно в їхньому центрі...лікар мені потім сказав, що то що його пий - що не пий - результату ноль, а гроші підуть.. якщо ви дивились прейскурант, то знаєте скільки коштує одне заняття, скільки аксесуарів ви маєте докупити. це заробляти треба тисячІ, але не гривень, щоб собі позволити. ще не радила б купуватись на те, що вправи потрібно робити в корсетах! в кожного лікаря на це своя думка, а здоровя в вас одне. втекла я звідти одним словом
    і ще одне: хороша клініка/лікар ніколи не піариться в інтернеті...
     
    Останнє редагування: 17 Лютий 2012
  16. Lusuzka

    Lusuzka New Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    В мене болить поперек і тягне ногу, зробила томографію і в мене виявились 2 грижі в поперекову відділі - 10,5 мм і 5 мм. Пройшла курс масажів, то трошки полегшало, але всерівно проблеми залишились. Зараз почала ходити на плавання. Порадьте, будь ласка, хто з таким стикався, що вам допомогло?
     
  17. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    однокласниця-сімейний лікар, хороший (не тому, що однокласниця), сама має радикуліт. качається в тренажерці 2 чи 3 рази на тиждень годину до 7го поту. ходила до дорогого тренера 2 чи 3 рази, щоб та підібрала вправи і розповіла про їх "дозування", відтак займається сама.
    її сестра має міжхребцеву грижу чи грижі - точно не скажу. пила якусь добавку 2 чи 3 місяці, вартість місячного курсу коло тисячі гривень. протягом часу вживання почала робити вправи, які через день робить постійно - болів нема. на рентгені чи ще при якомусь обстеженні стан не прогресує. (якщо когось цікавить - взнаю яку саме)
    в мене болить поперек і тягне ногу, особливо в чоботях. Чи маю грижу - не знаю, але проблема точно в попереку. минулої зими, думала, не доживу до зняття чобіт. цієї осені все почалося знову, біль такий - ні сидіти, ні стояти, хіба лежати. ця ж однокласниця, про яку йшлося спочатку, порадила повисіти на турніку і зробити "човник" (про це трохи далі). Біль пройшов зразу! відтоді постійно стараюся займатися фізкультурою, бо тренажерка не для мене. інтуїтивно сприймаю каланетику і пілатес, про які тут писали, як "своє", але в силу певних причин кудись ходити не можу, тому плавання, яке теж радили, теж не підходить. Поки рятують ті ж "ніжки світового стандарту" - мені після них добре. ще є тібетські вправи - шукайте в неті, ніц складного, теж добре впливає.
    отже, про човник. Лягти на килим животом донизу, руки витягнути вгору. підняти рівну верхню частину тіла, затримати на кілька секунд (я рахувала до 5), опустити. так 5 разів. передихнути. знову те ж саме. мене вистачило на початку на 4 рази по 5 - тобто 20.
    опісля те ж саме робити з рівною нижньою частиною тіла.
    опісля піднімати руки і ноги рівні разом (у школі саме це називалося "човник") аналогічним методом.
    до того і після того повисіла на турніку 2 рази по кільканадцять сек (більше не можу). і біль пройшов.
    як бачу, щось подібне і тут радять.
    головне - систематичні фіз. навантаження, які для себе комфортні.
     
  18. Komashka

    Komashka Active Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    Незнаю що у мене там виявлять, за симптомами дуже на грижу схоже. Lusuzka, а біль куди віддає? Тільки в ногу чи ще в бік/в пах? Ви зимою на плавання пішли?!?
     
  19. zlatovlaska

    zlatovlaska Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    Вичитала ще, що грижу банками "витягують". Хтось пробував такий метод? Був якийсь результат?
    http://www.wz.lviv.ua/articles/80035

    ---------- Додано в 14:52 ---------- Попередній допис був написаний в 14:47 ----------

    Ця знайома вже відходила 5 занять. Відразу стає краще, але потім все повертається назад. Можливо ця методика їй не підходить а можливо сама вона винна... Оскільки його рекомендацій, даних раніше, не виконує взагалі. Доречі, до того всього ще сказав спати на животі і класти під нього подушку . Я пробувала, мені дуже не зручно, не виходить наразі, сповзаю увісні :)
     
    Останнє редагування: 21 Лютий 2012
  20. Leila

    Leila Well-Known Member

    Відповідь: міжхребцева грижа

    Чи може хто порадити якогось толкового тренера. Мені потрібні вправи для укріплення м"язів спини, але хочу робити їх правильно. Сьогодні лікар сказав, що маю клінічну картину грижі міжхребцевої. поки знімати медикаментозно біль, а далі качати м"язи.