Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем tslezinska, 20 Лютий 2009.

 1. tslezinska

  tslezinska Well-Known Member

  Можу коротко пояснити, чому в церкві МП кажуть зрікатися КП. Колись була собі православна церква МП, вони там собі шось не поділили між собою, і нинішнього Митрополита Київського просто вигнали, відлучили від МП. Він собі в Києві благополучно став митрополитом, але МП його досі не визнає, вважає церкву КП незаконною і вимагає об"єднання 2-х церков під покровительством МП. Отака от історія:) Але віра і церква-то окремі речі, а наші духовні служителі полюбляють їх плутати. Особисто я не ходжу до таких церков, де віру плутають з отими всіма "дуростями". Коли нас з чоловіком обвінчали в ц.Юра, а потім відмовили нам у хрещенні дитини через оті всі "дурості", я не стала довго думати, а пішла до цюВолодимира і Ольги, де нам без всяких проблем дитину охрестили.
   
  • Подобається Подобається x 7
 2. Птася

  Птася Well-Known Member

  Відповідь: Про нечистоту жінки...

  Почнемо з того, що раніше не було ні МП ні КП, раніше була Єдина Канонічна Православна Церква. Після розпаду РС утворилася незалежна Україна. На той час Філарет був метрополитом Київським і Галицьким, сподівався стати Патріархом Московським (він вже був Патриаршим Местоблюстителем вибачайте що на рос. не знаю як правильно на укр. буде). Їм не ставши він почав виступати за надання українській церкві канонічної незалежності. Його ідею не підтримали на Архієрейскому Соборі. Тоді стався Філаретовський роскол який підтримала влада.

  Тепер же православна церква МП так і називається Українська православна церква. Я все життя хожу на Короленка, була перша сповідь і перше причастя, брала там шлюб, хрестила свою дитину і була сама хресною і жодного разу не зтикнулася з проблема. Це все залежить від того з яким настроєм ви туди йдете, а також з яким священиком ви там спілкуєтесь. Я рада що мені повезло з духовним наставником.
   
  • Подобається Подобається x 8
 3. Despina

  Despina Well-Known Member

  Відповідь: Про нечистоту жінки...

  Ну якщо вже починати спочатку, то справедливості раді, скажу, що церква в Росії у всі віки була дуже тісно пов'язана із владою. Радянська влада це прекрасно розуміла. Таким чином, в післявоєнний час в лавах верховних священнослужителів Російської православної церкви опинилось досить багато агентів КГБ. Як на мене, то в тому і вся біда Російської православної церкви - вона і до сьогоднішнього дня є занадто заполітизованою.


  Але це так, всього лиш історія. А церкву творять люди. А люди бувають різні.

  Особисто для мене правила, в які так вірить Меган, не мають абсолютно ніякого відношення до християнської віри. Вони скорше нагадують мені забобони. А для мене забобони і церква - речі діаметрально протилежні. Я і до вагітності дивувалась, скільки то є всякого, людьми надуманого. А після того, як народила, зрозуміла, що більшість забобон стосується саме маленьких дітей: не винось на двір до хрещення, не вішай речей на двір до хрещення, не купай після хрещення, спитай в хресної дитини, чи немає в неї часом місячних... Хтось такі речі сприймає як одне ціле з вірою в Бога, особисто для мене (до речі, внучки священника) - це брєд сивої кобили.
   
  • Подобається Подобається x 4
 4. Kasia

  Kasia Well-Known Member

  Відповідь: Все про хрещення

  люди добрі , а католицька церква не заполітизована:suicide:
   
  • Подобається Подобається x 2
 5. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Все про хрещення

  ЧОМУ ви це сприймаєте ОСОБИСТО? :suicide:
  Католицька Церква була зав'язана у скандалах із нацистами, із священиками-педофілами, а про ґетто в Римі чули, ще в 15 ст. здається. Жидів ізолювали від решти міста й у певній годині вони мали повертатися туди. Може, від них Гітлер і навчився такого. І то лише кілька речей із цілої купи.
   
 6. Despina

  Despina Well-Known Member

  Відповідь: Все про хрещення

  не настільки, далеко не настільки.

  Свого часу католицька церква також була тісно повязана із владою, що спричинило Хрестові походи, інквізицію і ще багато чого. Я не є експертом в тому питанні. Але для мене, людиною, яка кардинально багато чого поміняла в католицькій церкві став папа Іван Павло ІІ. Після нього католицька церква стала набагато менш політичною, більш відкритою і людяною.
   
  • Подобається Подобається x 6
 7. Kasia

  Kasia Well-Known Member

  Відповідь: Все про хрещення

  а як оцінили настільки чи не настільки??
  ділите хто кращий хто гірший?:shutup:
   
  • Подобається Подобається x 2
 8. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Все про хрещення

  Насправді, зовсім не у всі віки. Лише з приходом більшовиків, котрі її почали нищити, як лиш могли. І до того часу Церква була окремо від влади. Потім мусіла пристосуватися, на жаль.
  У цьому мені дуже подобається позиція покійного Митрополита Сурозького Антонія. Він ніколи не брав грошей від МП з Росії, визнавав, що Церква зайшла в блуд, але ніколи від неї не відрікся, бо вважав її правдивою й Божою. Йому навіть через це закидали співпрацю з КГБ, але це лише "злі язики". :)
   
 9. Despina

  Despina Well-Known Member

  Відповідь: Все про хрещення

  Це моя особиста думка. Коли в православній церкві МП вимагають при хрещенні зречення від КП, - то це чистої води політика
   
  • Подобається Подобається x 4
 10. Kasia

  Kasia Well-Known Member

  Відповідь: Все про хрещення

  а суть суть - політиканства в чому??? цього не вимагають при хрещенні дітей.
  це вимагають від людей ЯКІ СВІДОМО змінюють віросповідання. а якщо вони його не змінюють то для чого хрещення ще раз?.
   
  • Подобається Подобається x 1
 11. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Все про хрещення

  Що вони змінюють???
  Я й не знала, що Київський Патріярхат і Московський, то різні віросповідання. :8:
   
 12. Mira_SH

  Mira_SH Well-Known Member

  Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

  У кожної людини думка про релігію, дуже часто визначається священниками, які її преставляли, і та думка часто хибна.
  Так сталося, що знаю багатьох священників.
  Розкажу про себе
  був у нашому селі священник православний МП, такі пробовіді говорив, що бабці аж мліли, бо мав хлоп підвишенний язик. А був КГБістом.
  Він єдиний у всій сільські раді проголосував проти незалежної України.
  Крім того ховаючи одну жінку почав розказувати, що вона за життя зраджувала чоловіку
  Даючи шлюб міг сказати, що наречене вже не незаймана
  БУла ще в нас така традиція носити священнику поїсти, так от він міг сказати, от такато принесла погану передачу, а в цю неділю я хочу свіжої свининки, і так далі
  Хіба таке священник має робити?
  На противагу йому до села приїжджав правити греко-католицький священник
  так от правив він під церквою, бо батюша наш заборонив давати ключі(був довгий суд який взагалі відсудив церкву греко-католикам, але оскільки православна громада була чисельніша, то люди вирішили що буде почергово)
  Приїждав він зі ЛЬвова 100 км, і брав він з громади тільки бензин(треба ж якось приїхати). От він був справжнім священнником! Ніколи нікому кривого слова не сказав.
  Ну тепер думаю легко уявити яке в мене відношення до церков?
   
  • Подобається Подобається x 4
 13. Despina

  Despina Well-Known Member

  Відповідь: Все про хрещення

  суть політиканства в тому, що Московський патріарх, боячись втратити владу над Українською частитною православної пастви, всіляко старається завадити поширенню православної церкви Київського патріархату в першу чергу , і католицької церкви в другу чергу. Ви згадайте, які заяви лунали збоку Москви, коли сюди приїжджав папа, а коли приїжджав Вселенський патріарх? От вам і політика
   
  • Подобається Подобається x 4
 14. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

  Ну окрім КП є ще УПЦ МП. Вони досить проукраїнські. Саме тому під час виборів нового патріярха постало питання автономії цієї Церкви. На жаль, їм чітко дали зрозуміти, що вони є достатньо автономними. Ми тут дуже за них вболівали, але на жаль...

  А щодо заполітизованості РКЦ, то зверність увагу, що папа є не лише духовним провідником, але й главою держави Ватикан. А ще згадайте про початки й імператора Костянтина. :)
   
 15. Птася

  Птася Well-Known Member

  Відповідь: Все про хрещення

  А те що в КП за певні гроші хресними батьками може стати буть хто навіть іудей чи мусульманин? а чого він навчить дитину, якої православної віри? Це не захоплення частини пастви? якщо ні, то це чисте заробляння грошей
   
  • Подобається Подобається x 3
 16. Mira_SH

  Mira_SH Well-Known Member

  Відповідь: Все про хрещення

  Схильна думати, що в МП також, продажні люди є скрізь! Десь більше, десь менше, але є.
   
  • Подобається Подобається x 2
 17. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Все про хрещення

  Ну, власне. Згадайте скандал із священиком МП (у Росії), котрий дав шлюб двом голубим за якісь кілька сотень доларів.
   
 18. Птася

  Птася Well-Known Member

  Відповідь: Все про хрещення

  це даремна дискусія, знаєте як кажуть в семье не без урода. Так можна взяти будь-яку церкву.
  Треба говорити не про людей які служать в церкві а саме про віру. Кожна конфесія має свої традиції і обряди. Я наприклад виросла на них. Я дуже хотіла що б мою дитину окунали в купєль при хрестинах, як це роблять у нас на Короленка. Я з дитинства звикла вдягати спідницю покривати голову хусткою, я себе ідучи до церкви готую морально і фізично. Тому не можна говорити хто кращий, хто гірший. Я наприклад в першу чергу іду до церкви до Бога, а не до священика.

  Скажіть хтось колись був в Тезе (Франція)? Це місце де я зрозуміла що немає різниці якої ти конфесії чи якою мовою ти говориш. Там є тільки ти і Бог і ти розумієш що всі ми віримо в одного Бога, просто проявляємо цю віру порізному
   
  • Подобається Подобається x 8
 19. Liliyah Romanova

  Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

  Щодо священиків, то завжди треба пам'ятати, що вони лише люди. А те, якими вони є християнами чи священиками, свідчить лише про те, якими вони є християнами та священиками, але зовсім не про Церкву чи релігію, до якої вони належать. :)

  На жаль, екуменізм можливий лише на нижчих рівнях, бо на вищих вся дискусія зупиниться на питання, а хто відречеться від влади?
   
  • Подобається Подобається x 5
 20. Птася

  Птася Well-Known Member

  Відповідь: Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

  це реалії нашого життя, зараз всі намагаються дорватися до влади, нахапати-нахапати, а далі будь що буде.
  Тому віра має бути в душі і в серці, а не в церкві.