Нагрубання молочних залоз. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем irina, 15 Січень 2010.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. irina

    irina Active Member

    Допоможіть будь ласка. В мене тільки починає прибувати молочко - 4 доба після народження. І ліву грудь дуже розігнало, я на протязі дня її масувала і зараз грудь вся потвердівша і сам сосок такий набрякший, і молочко не хоче йти, і дитинка не хоче брати цю грудь. Що мені робити???
     
  2. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Для початку, не хвилюйтесь! По можливості зцідіть хоч трішечки, щоб в області ареоли грудь зм"якла і пропонуйте дитинці (малятко не бере, бо таким маленьким ротиком важко захопити тверду грудь) Якщо візьме дитинка, то будь-яким чином заохочуйте ссання (погладжуйте по голівці, гладьте ніжки і ручки). Не знаю чи допоможе це у випадку з прибуванням молока, але спробуйте прикласти лист капусти відбитий і прикласти до грудей. Я теж через таке пройшла, тому дуже добре вас розумію! Може дівчатка- спеціалісти підкажуть краще.
     
  3. irina

    irina Active Member

    Відповідь: Лактостаз чи мастит? що робити?

    Дуже дякую Marisia за швидку відповідь. Я вже капустяне листя приклала, а потім дала цицю малюку. Він спочатку пручався, хоча молочко вже просочувалося, і тільки потім приклався до неї. Мені вже набагато легше стало на душі, ДУЖЕ ДЯКУЮ!!!
     
  4. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Нагрубання молочних залоз. Що робити?

    Нагрубання молочних залоз іншими словами
    Набрякання молочної залози – це набряк молочної залози який проявляється щільністю тканин у просторі за ареолою, змінює форму соска й заважає комфортному, ефективному прикладанню дитини до грудей. Набрякання грудей пов’язане з початком вироблення молока і не сформованістю рефлексу його виведення. Це фізіологічне явище яке виникає на 2-3 добу після народження дитини і триває кілька днів. Якщо правильно годувати дитину, то у перші дні після пологів груди майже не набрякають. Проте певні чинники можуть призводити до посилення цього процесу.
    Потрібно розрізняти Наповненність грудей

    • грудь важка, наповнена, відносно горяча
    • пом'якшується після годування
    • молоко вільно витікає
    • ареола залишається еластичною, дитина гарно її захоплює
    і Набрякання

    • болюча, переповнена, «кам'яна» грудь
    • шкіра блищить, сильно натягнута. Набряклість
    • ареола не еластична, тверда. Сосок здається плоским
    • виділення молока порушене
    • дитина важко захоплює груди
    Причини та фактори що спричиняють виникнення та розвитку:

    1. пізній початок грудного вигодовування;
    2. внутрішньовенні вливання під час пологів;
    3. не правильне прикладання дитини до грудей;
    4. рідкі та короткі годівлі по режиму;
    5. відсутність нічних годувань;
    6. догодовування дитини сумішами.
    Лікування
    1. годувати дитину якомога частіше: щоб ви не відчували дискомфорту (розпирання у грудях);
    2. годувати дитину коли вона спить або дрімає, якщо ви відчуваєте дискомфорт у грудях, і коли дитина спить більше ніж 1,5-2 год.;
    3. обов’язкові нічні годівля (мінімум 3 годівлі);
    4. Використовуйте метод «Пом'якшення тиском». Його найкраще застосовувати безпосередньо перед кожним прикладанням дитини до грудей, стільки разів, скільки потрібно. Пом'якшення тиском, по Джин Коттермен [​IMG] Пом'якшення тиском, по Джин Коттермен: двухпальцевий метод (В кожному положенні пальців потрібно тримати не менше хвилини) [​IMG] [​IMG] Пом'якшення тиском, по Джин Коттермен: задіяна тільки одна рука [​IMG]
      1. Потрібно рівномірно й дбайливо надавити на ареолу в напрямку до грудної клітки й утримувати тиск не менше повної хвилини, а то й довше (2-3 хвилини, повторюючи, у міру необхідності). Необхідно зосередитися на ареолі там, де до неї приєднується сосок. Якщо нігті мами досить короткі, вона може одночасно натискати на ареолу зігнутими пальцями обох рук, при цьому її нігтеві пластинки будуть майже доторкатися соска. Ціль — створити кільце з 6-8 маленьких ямок або вмятинок на ареолі навколо підстави соска.
      2. Якщо набряк великий, тканина ареоли дуже тверда, при використанні методу тиску кінчиками пальців для кращого результату можуть знадобитися додаткові 1-3 хвилини постійного тиску. (Розслаблене спостереження за тим, як тече струмок піску в трихвилинних піскових годинниках — ще один гарний спосіб засікти час й уникнути неспокійного очікування).
      3. Якщо в мами, у якої короткі нігті, вільна тільки одна рука, вона може зробити «ямку» у центральній частині ареоли, схопивши за сосок і надавивши пальцями усередину, у напрямку до грудної клітки протягом 1-3 хвилин. При цьому зігнуті перші фаланги пальців збільшують область додатка тиску. Якщо треба, можна повернути руку під іншим кутом і повторити.
      4. Поздовжній стиск проток під ареолою зміщає частина молока назад, у більше глибокі протоки. Ослаблення тиску в стінках переповнених проток під ареолою зменшує дискомфорт при прикладанні. Підвищується еластичність комплексу соска-ареола, і в результаті дитина може втягти його в ротик глибше
      5. Практично завжди через три хвилини або навіть раніше вдається викликати рефлекс виділення молока завдяки рівномірній стимуляції нервів, що йдуть до соска й ареоли. Цей рефлекс просуває молоко вперед, до соска.
    5. Не використовувати в цей період молоковідсоса, вплив від'ємногонегативного тиску (вакууму) на ареолу в цей період може привести до подальшого посилення набряку тканин у районі, де лійки молоковідсоса прилягають до грудей, особливо якщо зціджування проводяться на максимальній тязі. Такий «додатковий шар набряклості» може перекрити доступ до молочних синусів у районі ареоли. Коли це відбувається, ні робота язичка дитини, ні ручне зціджування, ні сам молоковідсос не зможуть ефективно видалити молоко із грудей.
    6. якщо усе це не допомагає, перед годуванням зцідити трохи молока, але як останній вихід, оскільки зціджування ще більше стимулює лактацію;
    7. між годуваннями прикладати до грудей холодні компреси на 30 хвилин або компреси з тертої чи відбитої капусти;
    8. перед прикладанням використовувати методи стимуляції окситоцинового рефлексу
      1. Психологічна підготовка:
        1. створити затишну,спокійну атмосферу в кімнаті (включіть приємну, спокійну музику, засвітити ароматичну лампу);
        2. заспокоїтися, сконцентрувати свої думки на дитині.
      2. Практична підготовка:
      • якщо є можливість — здійснити тісний контакт з дитиною («шкіра до шкіри» або «очі в очі»);
      • випити теплий напій (заспокійливий чай з меліси, неміцний солодкий чай, компот, фруктовий сік тощо);
      • зігріти молочну залозу (прийняти досить теплу ванну, теплий душ, зробити ванночку для молочних залоз на 10 хвилин або прикласти теплий компрес);
      • простимулювати соски легким потягуванням і покручуванням їх пальцями;
      • зробити легкий, обережний масаж молочної залози по колу, а потім у напрямку від основи до соска;
      • попросити помічника, зробити масаж спини протягом 2-3 хвилин (сісти, нахилившись вперед, скласти руки перед собою на столі і покласти на них голову. Груди повинні знаходитись у вільному стані, має бути зручно, розслабити мязи шиї і спини. Помічник спочатку здійснює поглажування шиї і спини, потім розтирання і розминання до появи легкого почервоніння. Рухи виконують знизу вверх за током лімфи. Завершують масаж поглажуваням і натисканням на біологічно активні точки які знаходяться на відстані 2см по обидві сторони від хребта);
    Профілактика
    1. Максимально природні пологи;
    2. початок годування грудьми зразу після пологів;
    3. часте прикладання дитини до грудей, не рідше ніж що 1-1,5 год. в день;
    4. тривалість годування регулює дитина,
    5. нічні годівлі, мінімум 3 годівлі;
    6. слідкувати за правильністю прикладання дитини до грудей.

    Вартує прочитати!
    А також теми
    Зціджування молока. коли? як?
    Відео!
    Фрагмент фільму ВООЗ про нагрубання грудей і про те, як потрібно дуже обережно зціджувати таку грудь. Скачати: ТУТ (18 Мб). Раніше ролик був розміщений на youtube но вони його видалили через заборону голих тіл.
     
    Останнє редагування: 7 Травень 2011
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Переслідують мене трохи страхи минулого.
    У мене із Дарком молоко почало прибувати на третій день дуже інтенсивно. Зразу почали з*являтися легкі затвердіння на грудях, при основі так би мовити. А потому набрякли лімфовузли, особливо під пахами, й груди зробилися як камені.
    Коли в мене лише з*явилися ті затвердіння, я питала в акушерок, що мені з тим робити. Мені тоді відповіли, що в мене так було, я просто забула. :girl_crazy: Відповідно я ніц із тим не робила, бо порадити щось путнє не було кому.
    Пізніше я мала цілий тиждень епопеї з розмасовуванням грудей. Даркові було дуже важко їсти, бо груди були аж надуті, молоко саме лилося з них фонтанами, він не міг захопити їх, аби нормально смоктати. Доводилося трохи зціджувати, або й власне розмасовувати, хоча то давалося нелегко. Пекло немилосердно.
    Ціле щастя, що тривало то все лише тиждень. Потім Дарчик почав більше їсти й мене порятував від того.
    Питання моє таке: як такого уникнути з другим малятком? що було неправильно в першій ситуації? що я не так робила?
     
    Останнє редагування: 17 Серпень 2010
  6. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Лілю, вдруге такого може і не бути! Я теж очікувала твердих грудей і купу неприємностей ( з 2-м синочком), то груди не були тверді! Ні на 3-й, ні на 4-й чи наступний день :) Крім того, зі старшим сином було так - приносили раз на 3 години на годування, вночі ніхто дитино не приносив ( звірі, хто придумав такий режим) :sad::sad::sad: А так молодший мав доступ до грудей постійно, можливо тожу вже та ситуація не повторилась. А можливо, що груди вже "пам'ятають" що до чого...
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Та в тому й справа, що ми з Дарком були весь час разом. Він навіть спав зі мною в лікарняному ліжку, хоч там дуже то забороняли. А я просто не могла його в ліжечку лишати, коли воно бідацьо здригалося цілу першу ніч.
    Я власне тому й не розумію, звідки ноги в того всього ростуть, якщо ми годувалися за вимогою кожні 1,5-2 години від перших годин після народження.
     
  8. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Ліля, у мене з Христинкою теж не було затверділих на камені грудей. Були застої з часом, поки все не внормувалось (місяць-два) а потім все як по маслу. Ми в роддомі "розмоктували" груди. Я міняла Христю кожні 30 хв з одної сторони на другу в перший день, і вона смоктала весь час без перерви. Потім якось були дні-тижні коли вона багато спала і не їла, і я вже не знала що робити і тут питалась у дівчат, але все внормувалось. Я лише з другою дитиною зрозуміла що таке "на вимогу". Це не дійсно з першого писку, чи якогось дискомфорту ітд. Але ще коли вона багато спала, то я сама їй підсовувала груди як могла.
    До сих пір... навіть сама дивуюсь що Христя така грудна. Їсть як немовля. А вже 10.5 місяців.
     
  9. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    мені консультант по ГВ казала, що коли груди робляться тверді треба прийняти гарячий душ або покласти теплий рушник, вони змякнуть і ти зможеш дати дитині розсмоктати. Казала не зціджувати і про масування також ніц не казала, то мені мама як зачала помагати масажами то я сказала що такого не потребую. Ней дитина їсть що з’їсть а далі ней буде як є... а на мене налітали, кричали що будуть у мене застої і мастіти. Але то їнча історія.

    А он теплий душ мені завжди допомагав.
     
  10. Adelaida

    Adelaida Active Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    А в мене не виходило годувати часто. Мала спала майже весь час після пологів, і майже ніякі секрети пробудження не допомагали. Ротик стулений і все тут. У результаті груди стали величезні та тверді.
    То я прикладала теплий рушник або йшла в душ, легко рукою гладила від затвердіння до соску, молочко само виходило, потім годування, а потім компрес з капусти (залити окропом, потім відбити і охолодити). А під ранок чоловік питає, "чого це борщем так смачно пахне?" :girl_cool: Один раз навіть душ не допомагав, то я випила теплого чаю з чайною ложечкою коньяку, одразу молочко пішло. Чи то коньяк допоміг, чи то теплий чай, чи просто самонавіювання :)
     
  11. Zhyrafka

    Zhyrafka New Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    От і в мене вже на третій день груди були як камінці. За командою лікаря: "Постійно сціджувати!" медсестрички старались всі 5 днів, що я була в пологовому. А я, молоде дурне зелене, думала, що так правильно. Вже як прийшла додому, пошуршала шо з тим робити і помало почала зменшувати кількість сцідженого молока. До двох тижнів вже не зціджувала взагалі. При затвердіннях злегка, круговими рухами від основи до соска масувала. Але Ярослав щораз більше висмоктував. Лактація потроху внормовувалась, тому все швидко налагодилось.
    Висновок для себе зробила такий. Часом самій себе приходиться лікувати. А лікарі, чи то їм часу бракує, чи швидше БАЖАННЯ вчитись чогось нового. Вони все "по старінке" лікують.
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Нагрубання молочних залоз. Що робити?

    Я правильно розумію, що ось це все не є проблемою, поки не переходить у "кам'яні груди"?
    Бо в мене з прибуттям молока власне почалися ось такі відчуття, та ще й лімфовузли понабрякали. Малий їсть кожні 1-1,5 години й відчуття важкості трохи переходить. Груди міняю кожні 2-2,5 години. Вночі маємо чітко 3 годування.
    Дуже переживаю, аби не мати повторення сценарію, як мала з Дарчиком.
     
  13. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Нагрубання молочних залоз. Що робити?

    Все правильно. Ця важкість і наповненість має проходити і не заважати. Головне щоб не було лакального затвердіння (лактостазу), якщо буде - прикладайте дитину підборіддям в бік затвердіння і масуйте його при смоктанні.
    А які проблеми були з першою дитиною?
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Нагрубання молочних залоз. Що робити?

    Я писала в дописі №5 у цій темі. Не мала тоді нікого, хто би порадив, що робити.
     
    Останнє редагування: 13 Вересень 2010
  15. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Нагрубання молочних залоз. Що робити?

    Якщо дитині важко захопити груди, найкращою є техніка помякшення ареоли, або можна зовсім трошки підцідити і ареола теж змякне.
     
  16. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Нагрубання молочних залоз. Що робити?

    Фрагмент фільму ВООЗ про нагрубання грудей і про те, як потрібно дуже обережно зціджувати таку грудь. Скачати: ТУТ (18 Мб). Раніше ролик був розміщений на youtube но вони його видалили через заборону голих тіл.
     
  17. Marysunka

    Marysunka New Member

    Відповідь: Нагрубання молочних залоз. Що робити?

    коли родила, 4 дні мала була голодна (небуло, навіть молозива). На 5 день пибуло молоко. Я вже була вдома. Дуже сильно набрякли груди. Я не вміла сціджувати молоко (в мене з цим прикладанням, сціджуванням взагалі були проблеми). Мама визвала якусь чи то сангітарку чи медсестру з роддому. Та мене "доїла" близько години. Після цього молоко прибувало, але груди не тверділи. Так само помагає теплий душ, компреси. Потрібно підчас лактації обов’язково носити лівчик, щоб небуло перерозтягнення мязів - це також може призвести до нагрубання, маситу. Якщо дуже прибуває можна перев’язатися - головне не перестаратися.
     
  18. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Нагрубання молочних залоз. Що робити?

     
  19. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Нагрубання молочних залоз. Що робити?

     
  20. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Нагрубання молочних залоз. Що робити?