Нефізичні покарання дітей

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем yasna, 5 Квітень 2010.

  1. yasna

    yasna Well-Known Member

    Якщо є схожа темка, з"єднайте будь ласка!
    Багато пишуть про те, як не можна карати дітей, і рідко зустрінеш. як праівильно покарати дитину, щоб не принижувати її не завдавати болю(фізичного і морального), а показати межу між можна і не можна у суспільстві.
    Недавно використала вичитаний метод на Дзвінці:
    Дитина помила посуд. але залишила кастрюля і брудну мийку.
    Сидить за комп"ютером.
    Я підхожу і вічливо говорю:
    -Донечко, вибач, що відволікаю тебе, але ти не закінчила мити посуд. Закінчи будь ласка.
    -А що там?
    Я пояснюю яку роботу треба доробити.
    Кастрюлі миються, але на місце не ставляються, на підлозі наляпана вода.
    Я знову підхожу і знову вибачаюся, що відволікаю, але кастрюлі у нас ставляться у стіл. і по мокрій підлозі Цвітана може посковзнутися.
    Дитина знову йде і робить, але кидає ганчирку для підлоги брудною.
    Я кажу:
    -Доню, мені так не зручно тебе знову відволікати, вибач будь ласка, але... :girl_wink:
    кілька днів після того посуд мився нормально, розставлявся по місцях і мийка залишалася чистою:girl_curtsey:

    Головне у цьому методі:
    щоб дитина була зайнята чимось цікавим. і постійне відволікання заважало займатися справою
    бути вічливим. але не холодно вічливим, а показати, що дуже шкода відволікати дитину, і ви б цього не робили. якби робота зробилася добре. Вічливість не дасть ходу агресії з боку дитини, налаштує її на дружнє ставлення.
    Скажу по правді. мені далося це не легко. Бо накричати. а потім переробити простіше. ніж ходити тінню за дитиною добру годину. доки вона закінчить роботу.
    Треба б вже повторити, але ні як не зберуся з духом
     
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    -ЛєхкО!
    Я, буває, гляну на Данила [​IMG] - і все. :)
    (вийняток - комп'ютерна гра. поки не вимкну - можна з гармати стріляти)
     
    Останнє редагування: 5 Квітень 2010
  3. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Для нас з сетсрою теж найстрашніше покарання було - це татовий погляд.
    Як гляне, то ми не знали, де ховатися. При цьому завжди розуміли, за що тато блискавки мече.
     
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    дуже здивувалася, що метод працює. Зі мною таке б не пройшло.
     
  5. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    ну тут питання, що дитина розуміє "доробити до кінця". як приклад: посуд це те з чого їдять - от його вона і помила, а раковина, це точно не посуд.
    Просто коли ми говоримо про "виховання" чоловіків, то всі кажуть хвалити за найменшу виконану роботу. Якби це чоловік мив посуд то я 100% впевнена, що б дружина за ним не бігала і не казала домити баняк і раковину, і за третім разом підлогу, а до 9-річної дитини такі вимоги висуваються.
     
  7. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Я, мягко кажучи, трохи чогось не розумію. Тепер у дитячих обов"язках мити посуд? Може я щось неправильно розумію у вихованні дітей? Якщо моя дитина виявила добру волю і вирішила помити посуд, то я їй буду дуже вдячна за допомогу, навіть якщо щось залишить. Але в обов"язки моїх дітей не входить мити посуд, каструлю, а потім раковину, а потім підлогу. Мої діти мають обовязок тримати у порядку свої речі, іграшки, шкільне приладдя. Все інше - тільки вияв доброї волі і бажання допомогти (що, до речі вони роблять дуже часто, без нагадування і прохання).
    Чи не забагато ви покладєте на дитину?
     
    Останнє редагування: 5 Квітень 2010
  8. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    В нас діє метод"Мамо ти мною пишаєшся?"
    Кажу поприбирай забавки-він відразу :і ти мною пишатимешся?
    Там де не діє такий -то діє інший:має моя дитина два "ідеала" - сусідський хлопчик і ще один його друг.То як дуже нечемний приходиться казати:" а от Іллюшка ..так би ніколи не зробив..."
    він тоді стає насуплюється і каже і я теж дуууже чемний..і робить все що скажиш.(Хоч я читала що то дуже негативний метод"порівняння"може призвести до розвитку багатьох комплексів,тому ним користуємось "на крайняк")
    Але..є вийнятки коли не діє ніц.Тобто поки він не доскачеться до синяка,поки не догопцається в футбік до розбитого чола,носа,колін,поки не притисне пальців гримаючи дверима-не схаменеться.Тоді наступний раз кажу:"а памятаєш як ти дверима хлопав і пальці прищимив???"і все..тоді стає чемним.
    А нещодавно:прийшли в гості до брата,малий підійшов спокійно взяв склянку з столу і розбив об землю,спеціально.І стоїть дивиться що буде.Ми "скрипя зубами" спокійно кажем:ну і хто так робить????
    Він каже:Я,але ж ви мене любити й такого?ми кажем :так
    Тоді підійшов обняв мене,чоловіка,сів і чемно до кінця вечора був біля нас.Шо то було?????до сих пір незнаєм!
    Але всеж найдієвіший для нас:обняти і просто розмовляти,і 200разів повторити що ми його любим любим,але є речі які треба теж враховувати..тощо.
     
  9. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    ох матінко... я досі терпіти не можу дівчинку, однокласницю, з якою мене порівнювали. Принесу додому 11 балів з 12, то мені "а от Марта напевно 12 дістала".... я не плакала... не злилась мабуть.... але Ви собі не уявляти, що я відчувала! словами це не передати.... насправді охоту відбивало до всього, бо знала, що чужі діти кращі. Що б я не зробила. Хоча при чужих мене дуже хвалили! І мене це з толку збивало. Тому з цим треба бути дуже обережним.
     
  10. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Не для всіх дітей метод, явно...
     
  11. levandivka

    levandivka З яйцями...

    А є метод "для всіх"?
    Та й не в дітей впирається, а в батьків: "не для всіх батьків метод".

    Версія: продовження рольової гри "а ти мене любиш?", яку ви ж затіяли.
    http://www.youtube.com/watch?v=B2pBbxrRlb4
     
    Останнє редагування: 5 Квітень 2010
  12. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

     
  13. yasna

    yasna Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Не бачу нічого страшного, якщо десятирічна дівуля матиме посильні обов"язки по господарству.
    У мене навіть Цвітана має свої обов"язки - відносить запісяні трусики у ящик для прання. і робить це із великим захватом.
     
  14. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    отак ви називаєте свою дитину!?!
    Ваша менша дочка Цвітана
    робить це із захватом, а старша теж із захватом виконує свої
    ?
     
    Останнє редагування: 5 Квітень 2010
  15. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

     
  16. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    Для мене було найгіршим покаранням, коли мама зі мною не розмовляла. Але то теж не на всіх діє - на чоловіка і малого точно нє...
    А от з таким покаранням зараз для малого - проблема. Ще не знайшли свій варіант.
     
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    а чоловіка теж так "виховуєте"? Чи попускаєте? Можете не відповідати, бо відповідь зрозуміла.

    Про "дівулю" - я теж в шоці. Впевнена, що ця дівуля і до сушки то не дістає. Діло ваше, але раз ви це винесли на форум, то дозволю собі сказати, що картина вимальовується. як мінімум, дивна.

    ---------- Додано в 21:53 ---------- Попередній допис був написаний в 21:51 ----------

    для мене це було не покарання, а вже моральний тероризм "бессмысленный и беспощадный"
     
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    я згадую досих пір,як мій молодший брат приходив зі школи і казав,що йому уже набридло,що вчителі порівнюють його зі мною або ж зачитують мої старі твори...
    Як на мене, "метод порівняння"- це не метод. А ще, з власного досвіду бачу,що на різних етапах дитячого життя діють різні методи. І те,що підходить для 2-річної дитини аж ніяк уже не проходить у тієї ж 4- річної. А в 5 чи 6- років ще щось інше. Тому універсальних методів не існує.

    ---------- Додано в 18:58 ---------- Попередній допис був написаний в 18:58 ----------

    аналогічно.
     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей

    в сім"ї нас з сестрою не порівнювали, а от в школі... Бідна вона була :sad:
     
  20. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Нефізичні покарання дітей