незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Зорянівонька, 13 Жовтень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    О власне! Ще би "мину мазайла" згадали. :mocking:
    Вочевидь у нас стандарти зависокі, не на тих рівняємося, а треба на возного, тьотю Мотю, може, ще й Голохвастого та Проню... :scratch_one-s_head: Бач, кого треба за приклад брати! :nea:
     
  2. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    ну що ж, мені соромно, чесно. Буду виправлятися :girl_flirt:



    Дівчата, мене цікавить, чи можна використовувати слово освітчений, бо знайшла таке: http://lib.sowa.com.ua/Stepan/pinchyk.htm

    Микола Кирилович Пінчук був людиною освітченою, обдарованою, закоханою в рідний Степань,
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Як на мене, оскільки то хтось писав біографію, то написав із помилкою, так, як сам то вживає.
    Критерієм щодо правильного написання вважаю словники.
    Раджу ось цей: http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
     
  4. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    нажаль, УЛІФ часто глючить і недоступний. Слоник (поняття не маю, чому його так називають) трохи стабільніше працює.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Думаю, через перші дві літери. Дійсно на слоника схожі.
    [​IMG]
    Я там люблю їхній форум почитати.
     
  6. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?


    Вчора, 23:42


    ой..мабуть на Ангел вже трохи спала,коли темку створювала...сміялася над словом ітикатками:)) якось так смішно вийшло...але я без образ.то ж справді,машинально такі деколи перли можна написати..
     
  7. Gemmy

    Gemmy Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Тут, на Закарпатті, мова дуже насичена іншомовними словами. Я дуже стараюся говорити українською, але, якщо говоритиму чистою, літературною мовою, мене просто не зрозуміють. Змушена вживати слова іншомовного походження і бачу, що деколи вже забуваю, як має бути правильно. У нашому місті при прийнятті на роботу обов'язково знати угорську (в першу чергу!) і російську (українську - не обов'язково).
    Так от, сьогодні так розвеселилася! Прийшла за довідкою про склад сім'ї в ЖКГ, а попередня відвідувачка принесла з бухгалтерії папірець:
    "Німа борг на "ЖЕК" такої-то особи..."
    І це працівники держустанови таке пишуть!
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Не старайтеся, ви ж не на телебаченні. ;)
    Говорити літературною мовою у повсякденному житті неправильно.
     
  9. Gemmy

    Gemmy Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Не знаю, наскільки це неправильно, але мені завжди подобалося :girl_yes: Крім того, одна справа, коли ти говориш суржиком, але знаєш, як має бути, а інша - коли розмовну мову вважаєш єдиною правильною. От я останнім часом ловлю себе на тому, що починаю плутатись і задумуватись над простими словами.
     
  10. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    а що то мало бути? :girl_spruce_up:
     
  11. Angel

    Angel Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    ооооо! і моя персона тут красується:girl_bye: очепяточка,однако вийшла....
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Суржик - то не мова, а калічення мови.
    А яку саме мову вважаєте розмовною?
     
  13. Mokka

    Mokka Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    То ви порівнюєте ось це:
    з творами Дереша, Покальчука, Винничука?
    Самовпевненості вам не позичати!
     
  14. Gemmy

    Gemmy Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    Це мало означати, що боргів (за квартиру) дана особа немає (до речі, дивно, що мене не просили збігати за таким же папірцем, мабуть, зразу зрозуміли, що не піду :girl_smile: )
    Розмовна мова (в моєму розумінні) - це мова з використанням іншомовних слів, часто недоречним (хіба ж це не суржик?), скорочених літературних.
     
  15. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    :) найкраще то апостроф
     
  16. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    А може малось на увазі Сергії? Я часом свого швагра називаю Серйожка))
     
  17. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

     
  18. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    А я недавно довго думала (майже як у Левандівки), що то таке ковти... Їх продавали у Барахолці. Після роздумів таки допетрала - то светрики були :)
     
  19. Barbie

    Barbie Well-Known Member

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    А я сьогодні помітила на форумі рекламу підлідкового взуття:girl_cool:Як так можна?
     
  20. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: незнання мови чи цілковита байдужість, або чому говоримо з помилками?

    сьогодні..? спить ваша пильність - я то неподобство помітила ще вчора :d23: наразі від них відповіді ніякої.