Ой, Америка, ой, Канада...

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем Liliyah Romanova, 20 Травень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ще кілька місяців тому хотіла цю тему відкрити, але тоді натхнення не було. А тепер мене Маруся на створення цієї теми підштовхнула.

    Тема про стереотипи та про те, як насправді є там...
    У мене враження, що найбільше картина в людей вимальовується із фільмів, які самі ж американці й роблять. От тільки правди там не 100%, та й хтозна чи 50. :)
     
    • Подобається Подобається x 11
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Марафет на ходу

    Цікавий стик культур. :xaxa:
    Ой, Гамерика, ой, Канада...
    Як на мене, то той, хто 4 години добирається, то вже навряд чи автобус бере, радше поїзд. :xaxa: Якщо власного авта не має.

    Я вже давно помітила, що тут людям на оточуючих плювати й вони собі роблять що хочуть, а вже як почувається хтось, коли їх бачить, то це проблема того, хто дивиться. У середньовіччі, кажуть, соромно було не пісяти на вулиці, а подивитися на того, хто це робить. Отак і тут.

    А я от не лише малюватися, мені їсти на вулиці чи в транспорті також соромно. Хіба морозиво, і то навряд. І пити я на людях стараюся теж поменше. Виховання таке. І воно мені подобається. :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Марафет на ходу

    Власне авто мають всі але в Ню Йорку його нема де запаркувати, але навіть якщо хтось добирається на роботу автом то неодноразово зауважувала що жіночка за рулем автомобіля одною рукою тримає керівницю а другою в зеркальце заднього бачення підмальовує губи, очі, ітд. Це вже перебор.

    Автобусом їдуть бо він виявляється швидший від поїзда, ну принаймі в нашому штаті. Плюс, в поїзді дуже часто електрику відключають тому і їдуть автобусом.
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Давайте почнемо з того чи на вулиці їдять чи не їдять.
    На вулиці в похідному варіанті ніхто не їсть, бо справді нема як і на ходу тебе може змести така кількість людей що то морозиво буде в тебе на блюзці, але он каву п*ють всі в процесі ходьби по-вулиці на роботу. Поки дійде до офісу кавуся попивається.

    Так само як і будь де обіди їдять в парку і на вулиці в кафе. В Нью Йорку на час теплої погоди всі парки забиті людьми які працюють в сусідніх офісах і виходять на вулицю аби пообідати. Сідають або на лавочку або на траву і розкладають свій обід. Тому що американці в основному обідають салатою або канапкою це так би мовити невеличкий пікнік який вони собі створюють аби не сидіти в офісі цілий день.

    Навіть якщо купуєтьс хот-доґ чи будь яка інша канапка з нею ніхто не йде і не їсть по-дорозі, хіба туристи. Люди в основному стають в якесь одне місце і тоді їдять. А як скажете робити як ресторан коштує купу грошей, в вас діти голодні, ви не маєте змоги добратись додому бо туди добиратись 2 години. Ось і беруть люди ті канапки на вулиці і сідають в кутику на лавочці аби перекусити.
     
    • Подобається Подобається x 13
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Пригадався мені один допис. Навмисне його знайшла.
    А звідки береться оцей стереотип, що "тупі в принципі"? Що то за принцип такий? ;)
     
    • Подобається Подобається x 13
  6. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    А як в Америці з цінами, на їжу, одяг?

    В мене така думка- американці не тупі, просто українці, особливо "західняки" заздрісні. Вони завжди заздрили і заздрять сусіду в якого краща машина, другу, який їде на Канари і...американцям в яких нормальний рівень життя. Заздрять і пліткують щоб легше було:ninja:
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Ніколи б не подумала, що Задорнов українець... особливо західняк. ;)
    Ви впевнені, що ЛИШЕ українці?
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    тут, Лілю, думаю йшлося про "тупість" не всіх американців ,звичайно,у них теж багато розумних людей,але враження таке, що вони вузькопрофільні якісь, тобто якщо знають щось одне, то вже не можуть і близько здогадатися, як можна зробити щось інше.Може я туманно висловлююсь....але що не кажіть, але ми-українці якісь більш винахідливі:)наш хлоп вміє практично все(але може вміє поки що, бо колись не було стільки машинерії, яка зараз починає думати замість людини), може за якісь 50років і ми такі станемо!:confused:
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Вони не вузькопрофільні, вони - не комбінатори. Думаю, ви про це.
    Вони вміють жити за правилами. То таке моє враження.
    А щодо українців, то кажуть "голь на вьідумки хитра", але чи не тому власне, що "голь"? Хоча винахідливість - риса дуже позитивна, але коли вона стає комбінаторством та шахрайством...
    Пригадалася мені сцена із фільму "Скільки важить троянський кінь". Там поляк розповідає майбутньому партнерові шведові про свій "ген винахідливості". Поляк поїхав відпочивати до Швеції, але його випадково забули й залишили йому лише причеп. Він викликав поліцію й сказав, що вкрали машину. Звічно, шведські поліцаї навіть подумати не могли, що можна так дурити по-чорному. Дали чоловікові готель, поки шукали машину, але не знайшли, то перепросили його, купили квиток і відправили додому. Очевидно, що шведові таке не могло сподобатися й контракт підписаний не був.
    Це епізод із фільму, але він має в собі долю правди. Те, що тому полякові було смішне й що він уважав за незвичайну винахідливість, шведові не містилося в голові й було образливе. Бо ті поліцаї не були тупі, вони поставилися до людини з повагою й довірою. Очевидно, вони не могли подумати, що для когось це аж ніяк не цінності. :)
     
    • Подобається Подобається x 18
  10. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    А слухайте,:xaxa:....а чи то правда, що справжні американці для того, щоб поміняти розетку чи вимикач, викликають майстра?
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    У мене у Львові приятель є, він нічого в хаті не робить, бо зір не дозволяє та й не вміє він тих господарських штучок. Так от він гордий з того, що може заробити грошей і найняти майстра до тих усіх справ. :)

    У мене тато та брат точно вміють такі речі, але от чоловік та його батько - ні. Зате вміють заробити на майстра.
    Зрештою, я точно знаю, що викликала би майстра, і чоловікові би таке робити ніколи не дозволила.

    А що в тому смішного? :no:

    От написала, і подумала, що ви, певно за саму пластмаску питали.
    Якщо люди винаймають помешкання, то за кожну поломку дзвонять до власника, бо то він має то ремонтувати й за то платити.
    За решту не знаю, як вони й що.
     
    • Подобається Подобається x 8
  12. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Якщо мова йде про пересічного американця то рідно таке трапляється але якщо мова йде про людей які працюють по 12 годин на день і то вони свій вихідний хочуть використати не на такі дурниці як вставляння розетки а на щось більш краще - провести час з родиною, поїхати пограти гольф. Американці просто дуже добре вміють цінити свій час. Вони працюють дуже тяжко і можуть собі позволити викликати майстра, щоб поміняти розетку.

    Он скажімо для приміру. Мій чоловік не вміє працювати головою а може лишень руками. Отже він працює в великому будинку де живуть міліонери і він їм іде і робить в квартирі дрібні направи. Це тому що вони змогли вивчитись а він ні. Ось і все. Для кожного є робота.

    Плюс, американці відносяться до всього що на все є свій майстер. Для чого він пан в білих рукавичках буде лізти до електрики якщо він її не знає і може коротнути так що пів будинку тут буде без світла, хай краще це зробить простий хлоп з України. А якщо недай Боже коротне і не буде світла хоч на короткий час то люди в будинку будуть дуже незадоволені. У них є свої правила і все має бути так а не інакше. І доречі не дуже бачу тут велике розходження з Україною. В українців також повно своїх вимог що має бути так а не інакше.

    В Україні це пережиток Радянського Союзу, що треба вміти виживати, що ти не хлоп якщо ти не можеш вкрутити лямпочку. Тут такого підходу нема.
     
    • Подобається Подобається x 15
  13. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Коли зір не дозволяє - це зрозуміло. Просто в моєму понятті є так званий мінімум, який мав би осилити будь-який чоловік. Точніше так, хай краще вміє поміняти розетку, ніж любить займатися консервуванням. Це моя особиста думка. А саме такі чоловіки мене оточують.
    Про "вміє заробити на майстра" я з Вами повністю згідна, але коли причина більш вагома для виклику, ніж просто розетка.
    А чому смішно, бо знайомий коли був у родича в Америці, то той саме хотів викликати майстра по цій самій розетці. А знайомий питає: "Маєш викрутку?" - "А ти що, то справиш?" - "Та ясно, сховай ті свої 10 баксів". Тому і питаю: то так є дійсно поголовно, чи то стереотип?
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Як ж та приказка. На кожного є свій купець? Ну ось так само і тут. Є їжа дешева а є дорога і одяг так само. Кожен купує за своїми можливостями. Є чоботи за 100 долларів а є і за 10 тисяч долларів.
    Конкретно запитуйтесь,тоді я вам проведу екскурс по-магазинах :xaxa:

    Стиль життя інакший. Це не обовязкове вміти зремонтувати розетку.

    Мій чоловік наприклад не вміє робити електрику зовсім, ані пламберку, зате він вам відреставрує меблі на ура. А ось мій тато то він на всі руки майстер. І мій чоловік виріс в селі в Україні. То це напевне таки від виховання залежить а не від країни народження чи перебування.
     
    Останнє редагування модератором: 20 Травень 2009
    • Подобається Подобається x 9
  15. Ворон

    Ворон Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Я майстра не викликаю. Я суперінтенденту звоню. Якщо не справується беру всіх до суду. Сьогодні має прийти ручку до крану прикрутити краще а то розхиталась. :no:
     
    • Подобається Подобається x 11
  16. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    я для такого, як і мій чоловік, також викликаємо майстра

    і живу я зовсім не в Америці, а у Львові

    і я не вважаю чоловіка свого не-чоловіком, чи не-мужиком через те, що він цього не робить, бо не вміє - бо вміє багато чого іншого - такого, що не кожен чоловік подужає - то якісь стереотипи, причому неамериканські зовсім

    думаю, що кожен таки має займатися своєю справою - ось і все - нічого смішного не бачу в цьому
     
    • Подобається Подобається x 10
  17. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Я б швидше назвала тему "Ой закордон" :)
    Повернулась з Німеччини від брата, то він, Лілю, сказав саме так, як ви. Що в людей є багато усталених стереотипів про закордон, про тих же німців, американців і т.д., і що здебільшого ними оперують саме люди, які ніколи в тих країнах не бували.

    А стосовно фільмів нагадали мені історію, коли ми з одним товаріщем обирали подарунок новоспеченому батьку. Так от, тоаріщ щиро здивувався, що дитина народжується у крові, слизі і т.д., бо у фільмах показують, як її чистеньку приносять матері. :cesored::ninja:
     
    • Подобається Подобається x 11
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    А ви що з тев ручков робите? Шарпаєте нев вверх вниз.

    А тепер розкажемо як тут налаштовано ремонт квартир і тому подібне. Почнемо з таких як Ворон і Ліля, які рентують помешкання у власника. :xaxa:
    В великих містах є багато-поверхові будинки в яких є багато квартир різного ґатунку. Ці будинки або були куплені пересічними емігрантами багато років тому або досить недавно заможними людьми. Такий як в Лілі будинок то не знаю хто власник а в такому районі як Ворон живе, то власники будинків старі українські еміґранти, просто в 70-ті роки було легко досить недорого купити будинок, хоча і під набагато вищий процент а ніж сьогодні. Так ось. В Америці існує таке правило, що якщо ви берете в оренду квартиру, то вас нічого не обходить її ремонт і власник вам зобов*язаний що-кілька років робити побілку. При кожному будинку є прикріплений супер, ну щось типу дворника. Але супер не лише прибирає і миє будинок, чи виносить сміття на двір (в подвір*ї будинку, або в самому будинку, стоять великі бочки куди люди скидають все сміття, а супер два рази на тиждень його виставляє на проїжджу частину, щоб сміттярі його забрали). Так ось в обов*язки супера також входить виклик по-квартирах для дрібних ремонтів. Правда, залежить від кваліфікації супера і домовленості між власником як працедавцем і супером як працівником, та людина виконує всі роботи по-будинку або викликає спеціалізованого майстра. Напркилад, мій чоловік як працював на 7-ій вулиці в одної польки замки завжди міняв сам, садив їй квіти на городі, мив дах, ремонтував туалети (доречі в тому будинку туалети були окремі від квартир), а ось коли справа доходила до великої поломки типу трісла труба в стіні, він викликав майстра.

    В обов*язки супера також входить прибирати перед будинком, чи то сніг чи ще яке інше сміття.

    Зате, за таку роботу супер окрім зарплати отримує оплачувані всі комунальні послуги і безкоштовну квартиру в тому будинку, або в одному з інших будинків цього власника. Знову ж таки, це все залежить від домовленості.
     
    • Подобається Подобається x 13
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    У нас теж емігрант власник - з Австрії чоловік. Купив 3 будинки в одному районі разом зі своїм батьком і ними займається. :) Дуже приємний пан і видно, що дбає про своїх мешканців.

    До речі, у нас двірник, а супер - цілком різні речі. Супер пильнує, аби було тихо, аби прибиральник добре працював, вирішує питання з мешканцями (ремонти, галасливі сусіди тощо), збирає плату, видає ключі до комірчини тощо...
     
    • Подобається Подобається x 9
  20. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Ой, Америка, ой, Канада...

    Но видите,...супер, коли є супер. А коли нема? Кого викликати на дріб'язковий ремонт (я про Україну)? КУма? Я, наприклад, уявлення не маю:confused:.
    Ви праві:
     
    • Подобається Подобається x 6