Оптимальна вікова різниця

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Borodinka, 3 Жовтень 2008.

  1. Borodinka

    Borodinka Well-Known Member

    Шановні форумчани! Коли ми почали замислюватися над проектом другої дитини, то керувалися думкою, що різниця у 2,5 роки - оптимальна: не дуже маленька, старша дитина отримала достатньо грудного молока і я змогла відновити сили, але і не дуже велика, щоб діти мали достатньо спільних інтересів. Проте, я досі невпевнена, чи така різниця у віці була найкращою.
    Пропоную поділитися власним досвідом або міркуваннями з цього приводу.
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    найгірша різниця - 4-5 років.. особилво якщо діти різної статі... у мене так з братом, з яким все дитинство не могла знайти спільної мови... десь читала, що дійсно не добре... мені подобається різниця 6-8 років або 2-3
     
  3. Olma

    Olma Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    У нас з братом різниця 1 рік і 8 місяців - просто супер! Дуже любилися з дитинства, заступалися одне за одного, ніколи не бились і зараз дуже близькі :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Alias

    Alias Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    Найгірша різниця-15 хв., як у мене з сестрою.Треба було одночасно годувати, відповідати на наші питання, бо ніхто не хотів чекати:haha:
    А ще погано, коли перша дитина іде в перший клас, а друга тільки народилася...теж з нашого прикладу.Бідна мама, як їй було тяжко з нами.
     
    • Подобається Подобається x 14
  5. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    Ми зараз у схожій ситуації. Дитині 2,4 на ГВ, і хочеться вже другу дитину, бо чим більша різниця тим важче буде і батькам і дітям. Якщо зможемо завагітніти то між дітьми буде рівнесенько 3 роки різниці.
    Якщо різниця мала то діти разом в садок, потім разом в школу, схожі проблеми... :) А от третю дитину можна вже народити через років 10 ;)
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Ykr@inochk@

    Ykr@inochk@ Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    Вмене з сестрою 11 років, у чоловіка з братом 6. Взагалі з роками розумієшь, добре що вродині двоє діточок.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    У мене з братом різниця 6,5 років. Не знаю, що там спеціалісти кажуть, але мене до того віку встигли розбалувати+я звикла, що я одна, тому дуже болісно реагувала на появу братика. Все дитинство ми страшенно воювали, думала вже, що ворогами на все життя лишимося, але зараз ми дуже любимо одне одного, шкода, що рідко бачимося...
     
    • Подобається Подобається x 5
  8. Злата

    Злата Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    у нас з сестрою 10 років різниця, думаю це занадто (я молодша)
    я виросла, а вона далі мене виховує, не вірить, що в мене можуть бути професійні успіхи і дуже важко сприймає мою особисту думку (особливо, коли вона не відповідає сподіванням сестри), хоч любим одна одну сильно і від цього все ще важче сприймається
     
  9. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    У мене з братом 2,2 - билися, сварилися..аж доки я заміж не вийшла...
    А наша менша ляля має народитися, коли Любчику буде 2, 10..Через кілька років скажу, чи то добра різниця...:xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. julchyk

    julchyk Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    у нас з братом- 5,5 роківдуже хотіла його народження, в усьому допомагала мамі,а коли підріс ще й встигли разом побавитись.У моєї коліжанки різниця із сестрою 14 років- так для неї немає у світі ближчої і ріднішої людини , ніж старша сестра, хоча вони обидвоє вже у дуже дорослому віці.
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    А в мене з братом різниця 3.11....і я просила в Бозі і ангеликів саме брата....і любила і помагала мамі, і бились і сварились ....а зараз...він приходить до мене і можемо просидіти разом весь вечір і просто протриндіти. Не знаю, як щодо різниці ....я думаю. то просто залежить від виховання, ми завжди все ділили на двох...

    В знайомого брат на 18 років молодший, і він його теж безмежно любить, каже, що тренується:)))
     
    • Подобається Подобається x 14
  12. Borodinka

    Borodinka Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    У мене з братом 12 років різниці. Коли мені мама почала натякати, що може б нам завести братика, то я казала, що певно краще піаніно!:xaxa: Але коли він народився, то дорожчої людини у мене не було: навіть на побачення з ним ходила! До сьогодні ми - хороші друзі. натомість у чоловіка з братом різниця у 3 роки - між ними постійно ворожнеча і конкуренція (бідна їх мама!). У нас зараз проблема в тому, що старша прагне більшого розвитку, а я всюди з ними двома! Добре, що вже до спільних походів у цирк і до занять малюванням доросла, бо інакше всі заняття відбувалися лише тоді, коли менша спала. А спала вона завжди мало, і хатні обов"язки ніхто не відміняв!
    Тому, для себе роблю висновок, що краще різниця у 8 років, щоб старше вже ходило до школи, і то не у перший клас!
    Дякую всім, хто зголосився до обговорення!
     
    • Подобається Подобається x 8
  13. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    У мене з братом різниця у віці 7 років. Він народився 26 серпня, а 1 вересня я пішла в перший клас і відразу в музичну школу. Я собі уявляю, як мамі було з нами. А як ми сварилися, а билися... А як він з мене приколювався в підлітковому віці, мавпа така:crazy: Той весь дурдом закінчився два-три роки тому. Тепер ми майже мирно співіснуємо:dance:, хоча й деколи даються взнаки абсолютно різні характери і світогляд:cowboy:
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    Як я вам по-доброму завидую... Вас в сім"ї переважно по двоє. А я одна і чоловік один. Так завжди мріяла про сестру... В мене однозначно буде велика родина!
     
    • Подобається Подобається x 8
  15. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    А моїй сестричці було 6 рочків коли появили на світ я з братом.Це був для неї подвійний стрес(зі слів мами),бо йшла в перший клас,потребувала біьшої уваги,а тут ми ще й двоє з братом.Вона у нас була молодець,все помагала мамі....сестрички вже немає на світі 7 років і я кожний день згадую про неї,уявляю як би вона раділа моїм доцям ,яких не встигла побачити-їй було лише 27.В дитинстві і бились ,і любились,але так би хотілось повернути час назад років так на 15.Моїй старшій доці 6 рочків,молодшій 3.Але вони сваряться і б"ються,переважно молодша заводіла.
     
    • Подобається Подобається x 16
  16. Katrin

    Katrin Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    На мою думку багато чого залежить і від характеру самих дітей, від виховання і загалом, як самі батьки ставляться до появи другої (третьої), точніше сказати, як вони від моменту зачаття дитини знайомлять і підготовляють старших діточок.
    Можливо, ще залежить від статі, переважно дітки однієї статі бьються, хоча не факт.
     
    • Подобається Подобається x 8
  17. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    у мене з сестрою 2,5 роки різниці, я старша, але з дитинства ми всюди разом, бавилися собі, бувало і дерлися, але така різниця дуже добра, бо багато спільних інтересів.Хочу теж другу дитину, маю зараз синочка 1,6міс., але все ще вагаюся коли краще планувати, бо тільки-но весною вийшла на роботу і ввійшла в інший ритм життя, маю на увазі не лише один щоденний маршрут : хата-прогулянки з дитиною- базар-хата...але і затягувати теж не хочеться, щоб діткам було разом цікаво!
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    З точки зору жіночої фізіології, то після пологів жінці потрібно 2,5-3 роки для того, щоб повністю відновитися після пологів. На сайті "Рожани" я читала, що радять вагітніти, коли 1-й дитині хоча б 2 роки і 9 міс.
    Щодо власного досвіду: мій брат старший на 9 років. В дитинстві мені було класно, але зараз у нас чомусь дуже мало спільного, може тому, що відстань розділяє...А от у чоловіка є 2 молодших брата з різницею у 3 і 7 років відповідно. І стосунки просто чудові.
     
    • Подобається Подобається x 8
  19. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    Впевнена, що у хороших чи не дуже стосунках між братами та сестрами відіграють роль кілька чинників. Це і особливості характеру дітей, оптимальна вікова різниця (про яку мова), а, основне, на мою думку, це налаштування батьків... У мене з сестрою різниця 8 років і з дитинства я завжди була з "етикеткою" - "молодша сестра". Особливо заважала їй, коли почався період "кавалєрки". Секрети, подружки, хлопці і я-хвостик з вухами-локаторами і шантажем "все розказати мамі":xaxa: Наші відносини тоді були дуже натягнуті, але до тепер пам"ятаю, як батьки, після того, як ми посваримся-поб"ємся заставляли нас обніматись і миритись, як говорили, що буде час, коли ріднішої за сестри не буде...І, знаєте, все забулось - зараз ми найкращі подруги, за порадою чи допомогою найперше одна до другої. Часто нам говорять, що у нас хороші відносини і що заздрять таким стосункам.
    У моїх дітей теж планувала таку різницю. І старшому сину, коли була вагітна часто розказувала, як добре мати рідного брата, завжди придумую ситуації, і що вони будуть в них говорити - це Назарчику дуже подобається. Він всім розказує, який в нього хороший братик, що він вже вміє, і, основне, як він його любить.:)
     
    • Подобається Подобається x 11
  20. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Оптимальна вікова різниця

    В мене з братом майже така сама - 1 і 5 місяців, але ми билися в дитинстві і тільки думали як би то насолити один одному. Але тепер добрі друзі
     
    • Подобається Подобається x 1