Орхідеї

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем LuBimaya, 26 Травень 2012.

  1. olichkasp

    olichkasp Member

    В мене є 10 дорослих орхідей і одна маленька, дитинка від одної, одразу цвіла, вже 2й рік цвіте, випускає одну квіточку і цвіте:girl_dance::girl_claping: В деяких зараз теж період застою, але почали ніби корінці по трохи пускати:girl_claping:

    Каттлея, дуже гарненькі бутончики:good:
     
  2. China

    China New Member

    Віддам орхідеї, 4 шт, не цвітуть. не маю можливості їх доглядати. поїхала зі Львова, а їх не доглядали і корені підсохли. листочки не сухі. можливо хтось захоче їх виходити..
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. China

    China New Member

    Дякую, орхідеї знайшли власника!
     
  4. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Для любителів орхідей: в садовому центрі біля Давидова бачила орхідеї по 35 грн, але такі що потребують реанімації і звісно без квіток тож колір буде сюрпризом.
     
  5. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Приїхали мої малявочки IMG_20170513_164305.jpg
    Але мені чисто з голови вилетіло купити субстрат. Думала що ще є, але він якийсь запах має не такий. Їм нічого до завтра не буде у склянці? І взагалі які рекомендації по пересадці молодих орхідей?
     
  6. Gala

    Gala Well-Known Member

    Де замовляли?
     
  7. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    І ще маю такі мої хотілки...

    18485999_2103911619835765_57078095362411322_n.png 18425559_2103990333161227_2681336460492241460_n.jpg 18447122_2103990329827894_6049141834431186769_n.jpg
     
  8. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    на фото виглядає, що вони сидять в землі, як помідори, чи я помилилась? якщо я добре роздивилась, перша рекомендація: витрясіть і викиньте всю ту землю, і посадіть в дрібну кору, *дупа* (пардон) орхідеї має бути НАД корою
    Далі все як звичайно
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @arushka вони у якомусь субстраті, типу з кокосовим волокном і торфом. Завтра їх пересаджу. А капшо якого розміру брати? Одразу садити в звичайний чи обрати менший, а коли підростуть то знову пересадити. Ніколи не мала справи з малюнками. Тільки з дорослими рослинами.
     
  10. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    я колись потрапила на ферму орхідей, то мені там порадили *завжди садити рослину в менший горщик, ніж хотілось би*)))
    При пересадці гляньте, що там з корінням - воно має нормально сісти в горшок і досипатись корою (судячи з фото, коріння не сильно випирало з старого горшка, так? тому думаю, що підійде +/- розмір старого горшка. )
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Дівчата, мох сфагнум де можна купити у Львові?
     
  12. vituska

    vituska Member

    В квіткових магазинах продають сухий мох сфагнум
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Yeremiya

    Yeremiya Well-Known Member

    а де замовляли
     
  14. olichkasp

    olichkasp Member

    о мене також цікавить, де ви замовляєте?
     
  15. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @olichkasp @Yeremiya на ФБ. Пишу в ПП щоб не прийняли за рекламу.
    Там якраз новий завіз планують на початок червня. )
     
  16. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Купали я собі 4 малявки. Одна з них якась хиленька. Одразу мені не сподобалась. Один листок ніби мармуровий, і коріння спершу підгнивали. Я те все обрізала, підсушила, пересадила в кору. Не поливала кілька днів. Листя почало втрачати тугор, коріння засихає. Таки полила недавно. Тугор ніби відновився, але все одна рослинка якась слабка.
    Одні радять "садити" над склянкою з водою, щоб відростила коріння, бо є тільки 2 невеличких. Інші радять садити в кору і нічого не робити.
    От і думай як зробити правильно.
    На разі в корі їй було не дуже добре.
    Інші рослини ніби нічого. Поки адаптуються. Хоча ще нічого не випускають, але стан нормальний.
    З дорослими простіше, навіть з тими, що проводила реанімацію.
    А цим то боюсь пересушити, то боюсь перезволожити.
    Бавлюся вже більше двох тижнів з ними.
    Дівчата, чи варто зараз вкривали верх кори мохом? В хаті досить спекотно, 9 поверх західна сторона. Чи просто збільшити частту поливу?
    Свої дорослі я вкрила мохом, а зараз думаю чи правильно зробила.

    Може хто дають якісь рекомендації. Буду вдячна!
     
  17. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    обробіть листки системним фунгіцидом (Топсін чи який знайдете)
    На рахунок моху - я б не накривала, від постійної вологості легко може почати гнити коріння, хіба будете пильнувати постійно
     
  18. Rona

    Rona Мама-йожик

    Шось моїм орхам зле. Цвіли з грудня. Недавно одна втратила тургор листків. А в другої взагалі один пожовк повністю. То не біда, але інші два листки теж починають жовкнути. На листках і стеблах в обох виступають ніби крапельки роси. Раніше я такого не помічала. Може то якись шкідник?
     
  19. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Rona поставте на ніч кільце огірка на кору. Якщо є шкідники, то вони погризуть той шматок. І так кілька днів підряд.
    Якщо нічого не буде, то бажано дивитися на коріння. Зазвичай, коли жовтіють листки і втрачають тугор може бути проблема саме в них.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Rona а цвітіння було рясне?
    І чи підживлювали орхідеї давно?
    Моя одна на початку літа теж після рясного цвітіння тугор витрала, але не жовтіли листки.
    Просто такі "тряпочки" висіли.
    Підживлювала їх давно, то вирішила підживити.
    Ось така підживка дуже підійшла. Тугор відновився після 3 разу. Зараз листки ніби воскові, гарно ростуть.
    Але розвожу дуже слабкий розчин. На 1 л. десь 10 мл. Але для підживки треба переконатися, що немає шкідників та захворювань.
    Я "хворі" орхи ніколи не підживлюю. Максимум, то протираю розчином бурштинової кислоти. (1т. та 0,5л.)

    agrecol orhidea.jpg
    Ось така зараз красуня.
    IMG_20170626_124315_1.jpg
    А це мої яслі )))) і одна на реанімації.
    IMG_20170626_124341_1.jpg IMG_20170626_124405.jpg
     
    • Подобається Подобається x 2