ОСББ

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Neytasa, 28 Грудень 2010.

  1. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Дівчата,хто живе в будинках де створено ОСББ? Як вам вдається вирішувати проблеми? В нас ніби всі активні,але все закінчується розмовами і обіцянками......Всі багато хочуть,але робити нічого не поспішають...:girl_impossible:
     
  2. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: ОСББ

     
  3. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: ОСББ

    А в нас ті що найбільше мудрують і виступають взагалі на збори не приходять!:girl_mad:
     
  4. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: ОСББ

    В нас ОСББ вже досить довго.але то новобудова і зовсім іншакше ніж би в старому будинку робити.єдине погано,що голова менше робить ніж би мав!але тут принаймні я точно знаю куди йде моя кварплата!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: ОСББ

    І в нас новобудова.....
     
  6. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: ОСББ

    У нас ОСББ. Новобудова, така форма вирішення питань з самого початку (з 2007). У перший рік загальні збори збирали щокварталу, тепер раз на рік. Правління засідає частіше. Звичайно, наші люди не поспішають нічого робити, всі один на одного дивляться. Думаю, багато залежить від голови. На нашого хоч і нарікають, але він реально щось робить.
    Як написала Оля, ми хоч знаємо куди йдуть наші гроші. Сходи до під'їзду облаштували для полегшення заїзду візочків, територію навколо будинку щодня прибирає найнята для цього прибиральниця, тротуари посипані піском. Навколо будинку насадили дерев... Мені подобається, що є конкретна відповідальна людина, до якої можна звернутись з будинковою проблемою, бо абстрактний ЖЕК, то щось таке, де крайнього не знайдеш.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: ОСББ

    Як Ваші ОСББ планують озеленювати прибудинкову територію? За загальні кошти, чи мешканці самі цим займаються?
     
  8. MALYSH

    MALYSH New Member

    Відповідь: ОСББ

    У нас мали робити ОСББ, але з нашими сусідами каші не звариш:ed4d70def841dc74b57
    На збори ніхто не виходить, гроші на ремонт не хочуть здавати, кожен чекає поки всі здадуть, бо ЖЕК ніколи нічим допомогти не може:girl_devil:
    За прибирання сходових кліток у Жеку відмовились ми за це не платимо,
    із 13 квартир тільки три квартири миють сходову клітку (зато всі підписувались і були згідні дотримуватися графіку миття)
    Вот так нікому нічого не потрібно
    Всі далі свого порогу палець об палець не вдарить
    Сидять і чекають поки воно само зробиться
    Підвали і горища засмічують, навіть тої лампочки на сходовій клітці не вкрутять
    А коли зустрічаються один з одним, так і починається: "А може ОСББ створити?":girl_crazy:
     
  9. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: ОСББ

    За загальні кошти.
     
  10. Vероніка

    Vероніка Never give up

    Відповідь: ОСББ

    В моєму будинку на Сихові ОСББ вже кілька років - голова, один із мешканців будинку, виношував цю ідею близько 10 років, поки нарешті всі не погодились.
    Результати за 4 роки - повний ремонт під"іздів (плитка на сходах, стіни пофарбовані, квіти, ледь не євро), належне прибирання на всій території, ремонт даху. Квартплата в середньому така сама, як і в Жеку, але ці гроші реально йдуть на потреби будинку, а не невідомо куди.:girl_yes:
     
  11. manka

    manka Member

    Відповідь: ОСББ

    В ОСББ є плюси (здебільшого, якщо це новий будинок) але мінусів побільше буде. Мене цікавить таке питання: якщо в будинку протікає покрівля і її потрібно полагодити чи замінити чи це не буде проблемою лише верхнього поверху? Чи легко буде зібрати на це гроші в мешканців квартир нижніх поверхів? В кожному будинку є по кілька сімей (не лише неблагонадійних) які не будуть здавати гроші ні на що, бо їм не треба чистого під"їзду, зелених насаджень, лавочок під будинком... Якщо будинок знаходиться на балансі ЛКП, то на його дії чи бездіяльнісь можна вплинути звернувшись до адміністрацій, ЛМР, чи в міністерство (можна й до самого президента). А коли ми створимо ОСББ, то все буде залежати лише від його керівника.
     
  12. Svitlana83

    Svitlana83 Well-Known Member

    Відповідь: ОСББ

    Ми живемо на 9 поверсі. Дах протікав дуже довго. ЛКП не мало ніколи грошей.Після зверненння в прокуратуру кошти знайшлися. Пару років мали спокій. Тепер в ОСББ проводили ремонт даху коштами міськради. Наша частину не зробили, бо колись ЛКП робив і комісія вирішила що нам не треба. Через декілька місяців дах почав протікати. Пишемо звернення в ОСББ. Побачимо.
    А ще наше ОСББ багато обіцяє, багато почали робити- незакінчили. І ще-наш голова не пройшов на виборах. Це говорить про те, як люди шанують його працю.
     
  13. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: ОСББ

    Ми рипалися створити ОСББ, але у нашому 26-квартирному будинку це нереально. Зігнали перші збори, одноголосно вирішили спихнути головування на мене (а у мене ще і робота, і хата, і дитина, на себе не завжди можу час знайти), і відразу ж кинулися з наїздами пропозиціями, а як попросити кого-небудь походити зібрати папери, то нікому нічого не треба. Третина квартир - пофігісти, хіба нарікати і критикувати годні, ще третина - пільговики і пенсіонери, нехай і не всі безнадійні, але ж не навісиш бюрократичну тяганину на 70-річну бабульку. Дім вже не новий, і якщо який-небудь форс-мажор, з ремонтом ми ради би не дали, з іншого боку - 50 років сплачуємо квартплату, а останній ремонт був 25 років тому, хоча коли будинок відрізали від ЦП, міськрада почухалась-почухалась і врешті поставила всім котли, але це явно не за ті гроші, які ми платимо ЖЕКу.
    ОСББ вигідно створювати, коли або маленький будинок і нормальні сусіди, або велика новобудова, тоді пара-трійка "халявщиків" особливої ролі не грає.
     
  14. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: ОСББ

    В нас ОСББ. Будинку 20років.За останні 10 років голова змінюється приблизно раз в 3роки. Всі питання вирішуємо на загальних зборах, які проводяться 1раз в квартал, ну і + позапланові збори, якщо є потреба. Всі роботи на прибудинковій території і в будинку виконуються за загальні кошти (з квартплати). як на мене, то найголовніше, щоб був толковий голова, який би міг організувати людей, якщо потрібно, який би міг, мав час і хотів щось робити для будинку.
     
  15. MALYSH

    MALYSH New Member

    Відповідь: ОСББ

    а у нас на збори мешканців мітлою не виженеш, всі стають дуже зайняті хатніми клопотами:girl_crazy::girl_mad:
    а коли в когось із сімей в дворі скандал, вони тихень наблюдають з-під штори:girl_devil::ninja:
     
  16. olangel

    olangel Well-Known Member

    Відповідь: ОСББ

    Підкажіть будь ласочка, як стати ОСББ? Бо в мене у будинку 4 квартири, з них 1-на здається під магазин, в 2-й живе моя бабця, в 3-й я, ну і одна квартира сусідська.
    Яким чином тоді оплата рахунків проходить?
     
  17. littlebird

    littlebird Well-Known Member

    Може в когось була подібна ситуація. Будинок ОСББ. Ми живемо на 9 поверсі. Дах довший час протікав. Чоловік сам відремонтував дах, наскільки це можливо. Говорила про це голові кооперативу(вона мешканка нашого будинку), з метою відшкодування нам витрат в рахунок квартплати. Але зрозуміла, що вона не має бажання погоджуватись. Що робити в такому випадку? Є проблеми в будинку, які вирішуються всіма( наприклад прорвала каналізація на 1 поверсі), а наш дах, виходить, тільки наша проблема.
     
  18. я_тут

    я_тут Well-Known Member

    Дівчата, хто має паркінги в новобудовах, які суми ви платите в осбб за обслуговування паркінгу?
     
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Трошки підніму тему. З 1 липня, за законом, прийнятим минулого року, всі будинки, які не створили ОСББ, будуть передані на обслуговування тих фірм, які призначить райвиконком. ЖЕКи будуть ліквідовані. Мене той факт немало лякає, бо кажуть, що тарифи виростуть в рази, а змінити того надавача послуг за законом буле практично нереально. В нас малосімейка на 160 квартир, більшість пенсіонери або орендарі. Ця тема мало кого цікавить. А я переживаю, що квартиру в такому будинку буде важче продати чи здати (що нас скоро чекає). З іншого боку, читаю ту всю процедуру створення ОСББ і від купи формальностей голова йде обертом. З такою кількістю квартир і інертних мешканців договоритися майже нереально. Може тут є люди, які займалися створенням ОСББ? Як ви організовували збори? Хто в вас зголосився бути головою? Чи настали якісь позитивні зміни після створення? Чи стали платити більше/менше?
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. zkate

    zkate Well-Known Member

    @Haidee не скажу як все починалось, але збори ми організовуємо декілька разів на рік по потребі і для звітності перед мешканцями (клеїмо оголошення, що будуть збори). Позитивних змін купа!!! В квитанції маємо графу "ремонтний фонд", з нього робимо ремонт в під'їзді, міняємо сантехніку, електрику, опалення і т.п. Є в нас лічильник на опалення на будинок, на день скручуємо, на ніч підкручуємо :) мені наше ОСББ і його голова дуже подобаються, але робота то невдячна, наша голова бере собі зарплату лише 500грн (пів мінімалки), маханини з ним багато, до того ж наші люди вічно всім не задоволені... бидла вистачає :sad:
     
    • Подобається Подобається x 1