Особисті переписи - Запитання і зауваження

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Kasia, 15 Травень 2008.

  1. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    мені здається що десь 400-500 гр.

    пекла вже разок. тісто в мене було таке щоб можна було трохи качалкою розкачати, правильно?
     
  2. sunday

    sunday Народжена бути щасливою. І БУДУ! ;)

    Відповідь: Кексики/muffins

    скажіть будь ласка,яку крупу ви використовуєте? чи вона пропікається? чи має бути,як "полента",дрібонька?
     
    Останнє редагування модератором: 14 Жовтень 2013
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Кексики/muffins

    А чому б мала не пропектись, не розумію цього запитання. Крупу можна брати дрібнішу а можна грубшу. Для хлібчика треба грубшого помолу, бо там повинні відчуватись ті крупинки. Якщо ваша родина не любить такого, тоді беріть дрібну. Проте в нас беруть саме крупу грубшого помолу. Якщо ви боїтесь, що воно буде надто хрустіти під зубами, перекрутіть крупу один раз в кофемолці.
    [​IMG]

    Власне, щоб кращим виходив хлібчик, то крупу треба змішувати з мукою.
    [​IMG]
     
  4. Strekoza

    Strekoza Well-Known Member

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    Пекла такий крамбль, дякую, дівчата, за ідею. Мені засмакувало, минулого року за схожим рецептом фарширувала яблука вівсянкою, теж давала масло і родзинки до пластівців. Але мої домашні не оцінили чомусь. Можливо я взяла замалу тортівницю, не знаю, але ото "тісто" вийшло сухе, розсипчасте. Як в вас? Гарячим з морозивом смачно, а холодним поливала йогуртом, брала собі як перекус на роботу. Ще спробую зі сливами, але, певно, в більшу форму або менше дам пластівців.
     
  5. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    По суті крамбль повинен бути такий, що "тісто" розсипається. Можете спробувати з пропареними пластівцями, ну такі, що готуються за хвилину. Тоді досягнете власне такої консистенції, що тісто буде суцільне. Ну або збільшити кількість масла і дати не цурку а рідкого цукру у вигляді меду або кленового сиропу. Також "зварить" пластівці.

    Я крамбль тому і лю, що пластівці там залишаються незмінні, тобто трошки підсушені, а яблука робляться м’які. Ну що поробиш, люблю я печені ябка. :girl_crazy:
     
  6. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Ви все правильно робите, на роботу як перекус дуже гарна ідея. Я сьогодні собі в далеку дорогу взяла, то ввечері зовсім не відчувала голоду. Ще нарила крамбл з сьомгою, овочами, або з моцарелою і овочами. Тісто дійсно крихке, крамбл - це крихти, таке розсипчасте і хрумке має бути, крісп ще називають.
    Після того, як зацікавилася різними крамблами, натрапила випадково на схожий перепис під назвою "гранола". Складники майже такі ж самі + вода. На маленькому вогні розігріти воду, цукор ванільний (або трошки кленового сиропу), корицю, масло, і вже тоді вимішати цю суміш з пластівцями, горіхами, сухофруктами, і випікати-сушити, все одно має вийти хрумка суміш, а не каша. Зробила з водою, і мені більше сподобалося, бо пластівці краще приготувалися.
    В неті багато переписів "граноли", у Висоцької також зустрічала, бачу, що такі сніданки дуже популярні за кордоном. Роблять заготовки в банку, а потім снідають гранолою з йогуртом, молоком, свіжими фруктами, також бачила, що нею "фарширують" яблука, груші.
     
  7. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    я пекла крамбль, як була в свекрухи, то вона теж якось не зрозуміла чого воно таке розсипчасте, а мені засмакувало:)
     
  8. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    Маю питання до тих, хто пік яблучний наполеон.
    В мене тісто зовсім не хотіло розтачуватись, розсипалось і все, мама мені порекомендувала підсипати муки - краще б я того не робила, коржі взагалі не тримаються купи. І їх в мене вийшло 4 замість 12 :))
    Чи то руки не з того місця ростуть? Я тепер не знаю чи є сенс варити крем?
     
  9. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    так виглядає, що забагато муки
    насправді тісто дуууже пластичне і зазвичай після проведеного в холодильнику часу, його треба дійсно підсипати мукою.
    якщо випечені коржі добрі на смак і не тверді, то спробуйте зліпити кремом докупки, вони повинні "відійти" і гарно скріпитись від вологого крему. пару год в холодильнику і має бути добре)
     
  10. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    не тверді, дуже крихкі. Дякую, спробую якось врятувати ситуацію.
     
  11. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    то супер, буде смачно, побачите )
     
  12. malicious

    malicious Member

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    Теж пекла цей пляцок.Вийшов супер.Тісто дуже легке в приготуванні,легко розкачується і скоро печеться,тільки трохи крихке, але крем дійсно все скріпив.Робила половину порції, то вийшло 8-9 коржів ( 1 пачка маргарини, 2 жовтки, 3 ложки сметани і 2,5 скл. муки). А ще крем дуже ніжний, нема важкості як після масляного чи заварного.Дякую за рецепт!!!!
     
  13. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    а яка у вас форма?
    я в круглу діаметром 30 см розкачувала, то в мене лише 4 коржі.
    Можна було 5 - але тонших, але я вже і так з тим тістом намучилась.
    Я вже думала, може то ще мука відіграла роль. Бо я брала не звичайну білу пшеничну, а типу житньої (обгортку викинула, то вже не пам'ятаю точно як вона називається).
     
  14. malicious

    malicious Member

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    Форма прямокутна 28 см.Розкачувала ДУЖЕ тоненько.
     
  15. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    Питають дівчата в кармі, що на курячих гомілках лежить - то цибулька. Дуже її люблю, а маринована і запечена для мене - краще ніж їсти м'ясо:girl_crazy: Вона такого кольору, бо маринувалась в соєвому соці. Дуже смачно!:girl_cool:
     
  16. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    Я таке їм і моя донечка дуже любить з несолодким йоґуртом. Тільки в ґранолу додається багато фруктів і ягід, можна і свіжі, які потім підсохнуть в духовці. Я не підсолоджую взагалі і солодке воно лишень за рахунок сухофруктів. І в ґранолу додається радше кокосова олія, ніж масло як це робиться в крамбль. Ну і я люблю додавати мід або кленовий сироп, а не воду і палений цукор. Сорі, у мене з цукром війна.
     
  17. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: З особистих рецептів

    За вашим рецептом вже котрий раз роблю таку рибку, і завтра робитиму знову. Тільки солі трошки більше даю, але ніколи не думала, що то так просто і корисно :)
     
  18. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    Питання до Kasia і інших дівчат. :) Хочу спекти штолен і зробити цукати з апельсина. Знаю, що треба тонко зрізати ножем, і проварити по 10 хв 3 рази. Якими по розміру їх нарізати? Проварити в сиропі чи без? Через скільки часу можна додавати їх в штолен? Дякую!
     
  19. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    я роблю простіше. овочерізкою тоненько зрізаю полоски з апельсину і лимону. без білої шкірки має бути
    далі ріжемо ножем ті полоски на тонесенькі смужки. варимо сироп на око - цукру більше ніж води. він не має тягнутися, просто має бути дуже солодким. закидаю смужку- і даємо тршка покипіти. викидаю на ситко. зайве як стече , розкладаю на деко чи тарелі в 1 шар , так широко. за ніч підсохне і зацукрується. все.
     
  20. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Особисті переписи - Запитання і зауваження

    тикніть пальцем на рецепт
    і на штолен