Пішоходи у Львові

Тема у розділі 'За кермом', створена користувачем bora, 12 Травень 2010.

  1. bora

    bora Well-Known Member

    Туристи вже вирізняють таку категорію, як "львівські пішоходи". Зрештою про небезпечних водіїв ми говоримо, а тут такі кадри бувають... Тож на замітку автолюбителям, не знайомим з цим явищем.

    Може ще хтось поділиться спостереженнями?
     
    Останнє редагування: 12 Травень 2010
  2. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Це було б смішно, якби не було так сумно. Пішоходів-баранів у Львові точно не бракує. А знаєте,що дуже прикро? Коли я чекаю, поки загориться зелене світло, а машин нема на дорозі, то на мене дивляться як на якусь ненормальну. Мені деякі знайомі кажуть, що в мене трохи пунктик на переході дороги,бо я можу пройти зайвих декілька метрів, щоб перейти дорогу на зебрі.
    Найбільше бісять в тому плані батьки, які переходять з дітьми дорогу будь-де, а вдома розповідають, що дорогу треба переходити лише у визначених місцях. Цікаво, діти будуть слухати, чи робити так, як роблять батьки? Думаю, на це питання всі знають відповідь.
     
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    гггг, прямо про мене. А яще люлю прокоментувати типу "про себе": "невже так важко 5 секунд почекати", або "і ще дитину вчать", і з улюбленого "спочатку вони ходять на червоне світло, а потім купують машину і їдуть на червоне".

    Колись мені товаришка дуже гарну приказку сказала про оце вічне поспішання: "краще бути в дванадцятій вдома, ніж в пів дванадцятій в морзі" - дуже помічне :)
     
  4. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Та, бідні діти. Кажуть у школах почали якусь інформаційну кампанію з роз"яснення дітям ПДР.
    Нещодавно чекала знайомого на вулиці і спостерігала ситуацію коли дівчина зупинилась перед авто, а друга потягнула її за руку - Та чо ти стоїш, тут же перехід.
    Я аж бігала на другий бік, бо думала, що щось пропустила - жодних знаків, а тим паче зебри... Певно дехто трактує - де треба перейти - там і пішохідний:confused:
     
  5. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Пам"ятаю, як до нас в школу прийшов дядько міліціонер. Посадили всіх учнів певних класів в їдальні, і дядько почав розповідати страшилки. Всі історії починалисяч по різному, але яскраво, а закінчувалися фразою "труп на місці". Враження моторошні, але запам"ятала на все життя.
     
  6. Diana

    Diana мрійниця

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    І у нас це болюча тема, щоб добратися з малою в парк, кожного дня по 4 рази потрібно перейти 4 пішоходи, і завжди на якомусь одному хтось "жене" на зелене. Колись на пішоході мало мене з каляскою не збили:girl_devil:. А саме більше дратує, коли ти переходиш, одна машина тебе пропускає, а друга її обганяє і прямо на тебе. Ще в нашому місті не всюди на знаках переходу є зебра намальована, а де нема зебри, там деякі водії і не бачуть знаків.
     
  7. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    в мене теж такий пунктик, вже й чоловіка до нього привчила :) правда, часом дратує, коли на перехрестях часто малюють 3 зебри, а мені треба переходити саме там, де не вистачає 4-ї :girl_crazy: (одне з таких перехресть в центрі - просп.Свободи+вул.Дорошенка)

    угу, на Кн.Ольги після ремонту дороги знаків наставили, а "зьобру" намалювати забули. Правда, водії часом взагалі не помічають нічого: 2-х сусідів з мого під'їзду збили на переході з зеброю і знаками, обох насмерть.
     
  8. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    От прикриватися візочками з дитиною у нас чомусь люблять часто. :-( Мабуть, вважаючи, що якщо у них дитина у візочку, то водій побачить це за кілометр і там і загальмує поки вона переповзе з візочком через трамвайні шляхи.
    Загалом останнім часом у мене дуже часто зривається фраза: скільки людей жити не хочуть :girl_crazy:
    Загалом "хороші" в нас і водії, і пішеходи. Тільки от коли з вини пішохода, для уникнення якого водій здійснив маневр, стається аварія, то пішохід чимчикує собі спокійно далі, а винними залишаються водії :-(
     
  9. MAXAMAK

    MAXAMAK New Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Дуже "гарне" Львівське місце із регульованим світлофором є біля Привокзального базару. В мене деколи складається враження, що усі бабусі із тими торбами думають - Як машини стоять, то і мені треба стояти, а як починають їхати то мені треба скоренько дорогу перебігати. Незалежно від світла - там вічно повно людей на проїжджій частині товпиться. А попробуй посигналь - помідорами закидають)))).
    Одного разу провела експеремент по стадності інстинкту - стояла як пішохід на переході (виїзд із Коперніка на пр. Свободи)людей і з одного і з другого боку назбиралось добряче. На світлофорі ще було червоне - але машин не було - ступила крок із тротуару на проїжджу частину - і лавина понеслась. Всі як з одного так і з іншого боку хлинули переходити дорогу. Я стою і "фігію" - людоньки на світлофор дивіться, а не на мене. У результаті я і ще одна старша пані перейшли дорогу по правилам. А усі бігли і дивувались - чого то машини їм сигналять:girl_curtsey:
     
  10. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Мій чоловік дуже спокіний і врівноважений водій. Але коли бачить, як наше львівське панство зрізає собі шлях, витоптуючи газон, щоб перейти в непризначеному місці, готовий зупинитись для профілактичної бесіди:girl_devil: Перебігання вулиць в будь-якому місці у Львові пов"язано ще й з тим, що вулиці реально вузькі. В Києві львівські замашки важко реалізувати:suicide: Гарно дисципліновані пішоходи в Білорусії, не знаю, які міри приймались, щоб був такий результат.
     
  11. MAXAMAK

    MAXAMAK New Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Ще собі нагадала - деякі пішоходи, особливо напідпитку, дуже люблять встати на зебрі і виставити руку в бік - і так стояти. Вони себе героєм Гоголя почувають - так ніби захесне коло яке коло них утворюється на тій зебрі. Ми вчора так їхали - таке чудо стояло на дорозі - і не обїдеш - чоловік вже із машини почав виходити - то тоді скоренько зарухався.:aggressive:
    Є ще така категорія пішоходів, які в простому водійському народі, які часто їздять в сторону Стрия називають "кеглями"і "скакунами" "Скакуни" - це такі цікаві люди, які намагаються перебігти швидкісну трасу перескакуючи відбійники і не дивлячись по сторонам, що б страшно не було. :cowboy:"Кеглі" - це ще цікавіші люди, які виходять на трасу переважно у темний час доби, вдягаючи на себе все чорне, або сіре і вперто прямують не знати куди по білій лінії краю дороги....:girl_in_dreams:
    Ага, є ще одна категорія (дуже рідкісна - бо схильна до вимирання) - це "повзуни" - люди, зовсім загублені в житті, як пробують переповзти трасу - бо думають, що вони на злітній смузі для літаків:girl_crazy:
     
  12. Dobra

    Dobra Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Мій брат має розїзну роботу. Одного разу я їздила з ним. Перебігає молода жінка у невстановленому місці дорогу, на машини не дивиться взагалі - "абстрагується". Він зупинився і покрив її трьохповерховим матом. Я зробила зауваження, що так негарно, а він каже, що за цілий день їх стільки вибігає, що терпіння закінчується, а по друге, таким чином виробляє у них рефлекси, щоб на майбутнє знали.
     
  13. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Мої одногрупниці з Вінниці взагалі були в шоці від наших доріг і те, як народ дотримується ПДР. В них кажуть з тим жорсткіше і пішоходів штрафують на кожному кроці.
     
  14. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Я так туристів іноземних ідентифікую - раз стоять чекають зеленого шоб перейти то точно не наші, при тому що всі інші пруть навіть на світлофор не дивляться. а от на Степана Бандери коло Політеху взагалі броунівськийй рух.. Коли хочу і де хочу там і йду.. Я завжди коли вулицю переходжу думаю про те як би я відреагувала якби в цей момент була за кермом.
     
  15. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Я теж за юності переходиладорогу по-львівськи. Але вагітність і народження малого мене дисциплінували і переходимо дуже правильно!
     
  16. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Ще є в нас цікаве явище - переходити дорогу по-львівськи. Себто на перехресті переходити навскіс. Дійсно зекономиш 3 хвилини ну або вкоротиш собі віку - але більшість вважає, що "страшилки" то таке, з ними такого ніколи не трапиться.
    Я живу за містом на разі і там, щоб потрапити на запинку треба перейти швідкісну дорогу (на Стрий). Так от до пішохідного, який там зробили СПЕЦІАЛЬНО аби запобігти нещасним випадкам (які таки траплялися) йти може метрів 7-10, але наші вперті пішоходи "зрізають" і переходять там, де тільки їм потрібно. не враховуючи те, шо авто, яке рухається досить швидко їх абсолютно не бачить, адже там закритий підйом (і це фізично не можливо) і загальмувати автівці просто забракне відстані, навіть якшо воно буде рухатися за правилами 60 км/год.
    Щодо Привокзальної, це просто капці! Я як вчилася на курсах 6 років тому, там була така сама ситуація. Повзу я на свої учбовій вісімці з виразом "смерть в очах, на спідометрі 20", а люди собі дорогу перебігають на червоне, і то не одна-дві людини, а цілим натовпом. Я по гальмах, а інструктор мені - та чого гальмуєш, в нас же зелене! Страшно коротше кажучи ))))
    Особливо дратують мамочки з візочками, які пхають на дорогу поперед себе, або з малими дітками. Мені тут навіть пристойних слів бракує, аби висловитись. На таких мені не шкода часу зупинитись, аби мізки вправити. Може не подіє, може навіть облаять мене, але сказати шось мушу, ну або підїхати і як не посигналити.
    І на замітку пішоходам - наявність пішоходного переходу (зебри та/або знаку) окремо від світлофора ще не означає, що водій мусить зупинитися. Повинен тільки в разі, якщо ви знаходитеся на проїзжій частині (відокремлюється білими смугами з обох сторін). А взагалі не треба починати переходити, поки не не переконаєтесь в своїй безпеці - серед водії теж дурнів багато.
     
  17. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    В мене батьки з дитинства виробили звичку переходити за правилами. Тепер так своїх привчаю. Лідка вже з 2х років знала, що йти можна тільки на зелене.
    А от коли з дітьми на червоне чи де попало перебігають, деколи таки не втримуюся віід колючого зауваження тій мамі.
     
  18. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    на жаль, це не всі водії знають: часом стою на дорозі, на зебрі (одразу біля бордюру, так щоб і було видно що я переходжу, і щоб мене не збили), а водії замість загальмувати починають мене об'їжджати :girl_crazy: хоча багатьом треба віддати належне: кілька разів бувало таке, що мене пропускали, коли я ще не встигала дійти до переходу :girl_curtsey:

    загалом, коли мене пропускають, я водію дякую або просто усміхаюсь, часто отримую таку ж усмішку у відповідь - і настрій покращується :girl_in_love:
     
  19. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    Люблю їздити з чоловіком, коли ми в машині лише двоє. Він називає людей, які кидаються під машину "паштетами". Його мама намагаєтсья читати лекції, що людей обзивати негарно, але як таких називати?
    Іноді також роблю зауваження батькам, які пруть з дитиною на червоне світло. Іноді просто розповідаю Христинці, як їй пощастило, що ми добре виховані люди і переходимо дорогу не ризикуючи життям. Роблю це так, щоб інші почули :)
    Хоча я можу і на водіїв кидатися. Колись везла малу у візочку, а машина припаркувалася так, що лб"їхати можна було лише по дорозі. Бідний водій... Він намагався щось відповідати, але потім побачив, що краще бути вибачитися і від"їхати.
    а взагалі, я добра
     
  20. Diana

    Diana мрійниця

    Відповідь: Пішоходи у Львові

    А чого прикриватися візком, коли ти йдеш на зелене з дитиною з візком, і всі мами думаю "не переповзають" а швидко перебігають, то на це наше повне право.
    До речі минуло літа як були в Одесі, перше що мене вразило, на світлофорі ще світиться червоне світло, а водії вже зупиняються і чекають поки всі не перейдуть. А у нас на зелене треба перебігати і то дивитися на всі сторони