Плануємо подорож містами Європи

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем Consuelo, 27 Квітень 2010.

  1. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    Ок, вкрали вам карточку, ви заблокували, а гроші де взяти в чужій країні після блокування? А ще в Європі ще більше ніж в нас поширені махінації з карточками, наприклад коли ви розраховуєтесь карточкою в супермаркеті. Мій чоловік розраховувався в Данії карточкою всього 2 рази, в аеропорту (дьюті фрі) та супермаркет, в обох випадках карточку до рук не давав. Після приїзду додому з його рахунку десь аж в Італії зняли гроші)) А якщо би зняли все до копійки коли він був за кордоном?
    Особисто я від недавно дуже оцінила тревел-чеки. Єдиний недолік, в українських банках беруть процент за їх купівлю немаленький. Мати окрему карточку для подорожей з невеликою сумою, або декілька карточок на кожній по 100-200 баксів наприклад. І зі свого досвіду можу сказати, що найкраще гроші міняти в аеропорту, це якщо ви летите літаком. Бо якщо в незнайомій країні шукати точки обміну, то можуть нагріти ще більше, ніж ви втратите на курсі.
    Дві мої розповіді в ЖЖ про подорож до Чехії про все на жаль так і не дописала..
    http://girlwind.livejournal.com/11923.html
    http://girlwind.livejournal.com/12085.html
     
  2. sv-ukraine

    sv-ukraine New Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    Просто жах! А я думала, що це тільки в нас обікрсти можуть!
    Про те, що гроші краще міняти десь в аеропорту, це правда. Коли я була в Чехії і міняла грошей, я купу грошей заплатила за карту, думааючи, що це мені дали її в подарунок в обмінному пункті. А потім грошей не могла дорахуватись.
    А от в Чорногор"ї супер! Люди дуже привітні, все розкажуть, люблять побалакати, посміхаються!
     
  3. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    як правило в аеропортах i вокзалах курси не вигiднi... обмiнники працюють в робочi години, в свята все закрито. I частенько потрiбен паспорт.
     
  4. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    ну Ви пишете зі свого досвіду, а я - зі свого, і вони різні)) в нашому випадку ліпше б УСІ гроші були на карточці))) насправді ніколи не вгадаєш де і як можуть обікрасти, що є незмінним - НЕ ТРИМАТИ ГРОШІ В ОДНОМУ МІСЦІ РАЗОМ

    ---------- Додано в 20:43 ---------- Попередній допис був написаний в 20:41 ----------



    ---------- Додано в 20:44 ---------- Попередній допис був написаний в 20:43 ----------

    як на мене - це не проблема)))
    в Іспанії паспорт вимагають всюди при розплаті карткою - навіть, коли купуєш дрібничку

    ---------- Додано в 20:47 ---------- Попередній допис був написаний в 20:44 ----------

     
  5. Golgy

    Golgy Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    поясніть, будь ласка, для чого мати декілька копій документів?
     
  6. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    1. якщо маєте де залишити закордонний паспорт, щоб не носити зі собою - безпечніше брати копію
    2. якщо у Вас вкрадуть сумку з оригіналом чи одним екземпляром копій - щоб мати в іншому місці запасний (ксерокс в Європі дорогий)
    3. тримати ті копії раджу тримати в незалежних місцях один від одного (наприклад, не тре тримати одну в сумці, а іншу в гаманці, який лежить в тій же ж сумці)
    4. в консульстві ніхто не зробить нового паспорта без підтвердження особи і громадянства, тому важливо мати максимум копій всіх потрібних документів (наприклад, посольство не видає прав на машину, тех паспорта тощо, а якщо вам їх вкрали - мусите мати якесь підтвердження, що маєте право їздити і це ваша машина, особливо це поттрібно на кордон при поверненні додому + обовязково рапорт з поліції)
     
  7. Olyvka

    Olyvka Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    В неділю повернулися з Іспанії (Каталонія), їздили до родичів з дітьми, тому літаком. Основні враження:
    1. Іжа. Продукти приблизно коштують як і в нас. В кафе дорожче, але порції великі і все що залишається можна забрати з собою. Крім того є придорожні ресторани і ресторани з шведцьким столом де сам собі обераєш меню, а платиш фіксовану суму (10-15 євро).
    2. Дороги. Автобани досить дорогі (щоб добратися з Барселони до Флоренції треба проїхати близько 7 пропускних пунктів) штрафи великі, дітей можна перевозити лише в автомобільних кріселках.
    3. Покупки. Значно дорожче в них білизна (від 50 євро в магазинах), золото, шкіряне взуття. Взагалі щодо взуття, як пояснили мені родичі, все що менше 40 євро шкірзамінник, притому коштує як в нас шкіра. Зато в них є дуже гарні тканинчасті сандалі, всі іспанці поголовно в них ходять. Я вже другий раз собі привожу. Тільки розміровка в них інша, це треба враховувати, особливо на базарі. Багато накупила речей дітям. Дитяча зимова курточка Zara коштує 25 євро. Нажаль не було можливості подивитись собі.
    Наступного разу поїдемо вже машиною по Європі з кінцевою зупинкою в Іспанії такщо чекаю на детальний опис дороги з переліком готелів і ресторанів.
     
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    100%!! В Італії стільки румунів...:girl_impossible: це просто неможливо, в Флоренції ввечір так не комфортно десь ходити. Італійців мало, румунів купа!При чому вони такі наглі і агресивні..А скільки випадків в Італії всяких неприємних речей,як вони крадуть....
     
  9. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    це не проблема а порада))
     
  10. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    нє,я не про то.просто ,коли Румунія ввійшла до Євросоюзу,то вони ринули у Європу, в Італію в тому числі.Я була там,бачила на власні очі,скільки їх там є. В маленьких містах,наприклад де ми були( в горах) їх нема,а от Рим ,Флоренція...то просто жах... НАйбільше грабіжок саме румунами скоєні.принаймні так там у новинах говорять.
     
  11. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

     
  12. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    Плануємо з коханим подорож на вихідні в одну з країн Східної Європи. :girl_claping: Порадьте, будь ласка, яку саме країну обрати (відпочинок плануємо пасивний, бажано, щоб були гейзери, озера, словом, мальовнича природа).:girl_in_dreams:
     
  13. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    Можна щось порадити, але тільки в залежності від того чи є у Вас шенген віза і на скільки днів плануєте їхати. Якщо тільки на суботу і неділю, то це дуже мало часу і далеко від кордону немає сенсу їхати.
     
  14. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    На жаль, тільки на вихідні (наприклад, п'ятниця вечір - виліт, понеділок ранок - повернення назад)...По-іншому не виходить...:confused:
     
  15. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    А віза у Вас є?
     
  16. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    ні...немає:girl_blush2::girl_blush2::girl_blush2:
     
  17. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    Вибір без візи у Вас невеликий: Білорусія, Росія, Молдова, Україна.

    ---------- Додано в 15:39 ---------- Попередній допис був написаний в 15:34 ----------

    Якщо у вас немає можливості самостійно відкрити Шенген візу, я б Вам порадила звернутись краще до якоїсь туристичної фірми, в багатьох з них є гарні екскурсійні вікенд-тури, наприклад в Польщу, Угорщину, Австрію. Я б вибрала, якщо є тільки два дні, поїздку в Будапешт або Відень. Якщо Ви будите їхати через туристичну фірму, проблем з візою не повинно бути.

    ---------- Додано в 15:41 ---------- Попередній допис був написаний в 15:39 ----------

    А хоч паспорт закордонний у Вас є?
     
  18. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    Вибір без візи у Вас невеликий: Білорусія, Росія, Молдова, Україна.
    О ні...:girl_nea: Тільки не це...Я собі трохи по-іншому уявляла "європейський" вікенд:girl_in_dreams:

    О! То ж ми так і планували!:girl_claping: Вибачте, що не уточнила...Саме через туристичну фірму, щоб було без зайвих турбот і хвилювань.
    Дякую за пораду! Почитаю про відпочинок у Будапешті і Відні. Чи є там те, що ми шукаємо (гейзери, соляні шахти, озера і т.д.):girl_tender:

    Є! (хоч це є):connie_pull-pigtail
     
  19. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    За гейзерами Вам потрібно в Ісландію їхати.:girl_smile:
    В Угорщині є озера, але наскільки я знаю тури на ці озера розраховані на тиждень-два. У вікенд-тури переважно входить відвідування великих міст, наприклад в Угорщині - Будапешт, в Австрії - Відень, по дорозі можливі невеликі зупинки біля озера чи на природі, просто за два дні Ви більше і встигните.
     
  20. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Відповідь: Плануємо подорож містами Європи

    Ех...далекувато, щоб тільки на два дні...:girl_in_dreams:

    О! Просто коханий категорично проти екскурсій по містам. Каже, що хоче просто відпочити, а не "лазити по руїнах"... Це в моїх особистих мріях - відвідування усіх історичних пам'яток, які мене давно захоплюють і приваблюють.
    Якось бачила фото зі Словаччини - там були гейзери...І печери зі сталактитами і т. д. Ось тільки не пам'ятаю, у якому місті/селищі це було...:confused:
    Або (коханий ще десь чув), що є такі відпочинкові комплекси з гарячими басейнами, де можна і взимку купатися...