Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 1 Квітень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Мені вкотре стало цікаво, чому люди вимагають від інших того, чого самі не роблять? Чому від інших вимагають бути такими, якими самі не є? Чому критикують ту поведінку, яку самі ж потім повторюють на місці того, кого критикують? :confused:

    От розтлумачте мені.
     
    Останнє редагування: 1 Квітень 2009
    • Подобається Подобається x 6
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    Добре, забудьмо про причину, чому я створила гілку. Аби це було легше, я відредагувала свій допис, а дописи перенесла сюди. Дякую, Льоліку, що напоумили щодо помилки. Не будемо тут розборки робити. :)

    Візьму інший приклад.
    Розмовляла я з однією жінкою. Вона дуже нарікала на владу. На українську, очевидно. У певному моменті я спитала її, чи вона би так само чинила на місці тої ж Юльки чи інших, чи інакше. Відповідь була: "хіба я дурна? ясно, що я би так само робила!" То чого нарікати? От такого я не розумію.
     
    Останнє редагування: 1 Квітень 2009
    • Подобається Подобається x 9
  3. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    Це і є, власне, нашою найбільшою вадою: зазирати у рота сусіду, а самим не сприймати критику. Влада владою, але поки у суспільства, тобто у кожного громадянина зокрема, докорінно не зміниться ставлення до себе та оточуючих, кардинальних змін в країні чекати також марно.
    Ця тема мене дуже турбує останнім часом і тому попадається відповідна літ-ра (яка саме я вже писала у читальному залі). Я багато переосмислила і намагаюсь тепер й діяти відповідно.
     
    • Подобається Подобається x 9
  4. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    І шо тепер? харє Крішна? :xaxa:

    http://www.youtube.com/watch?v=x94FyGiPhG0
     
    Останнє редагування: 1 Квітень 2009
  5. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    а де моє повідомлення...і Кози? :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    МОДЕРАТОРИ ПОТЕРЛИ!!!!!!!!!!!!!! :tanksmile: (;) )


    А по темi... в Майкла Джексона є дуже класна пiсня "Змiна" (Change) I am starting with a man in the mirror - Я починаю з чоловiка у дзеркалi. Помоєму така риса притаманна багатьом якщо не всiм (вимагати вiд iнших те що не робиш сам). З особистого досвiду, це тяжко робити, вважати на свої вчинки. Я не буду коментувати подiї на форумi, але наведу iнший приклад який мене особисто ГРЕ(И)БЕ!!!:
    Чому старшi люди забувають що вони теж колись були дiти, пiдлiтки, молодьож iтд...
    Скiльки раз чуєш про "дурних пiдлiткiв", "тупу молодьож" i решта лайна? Я останнiм часом (бо старша i бiльш борза) просто в очi питаю: А ти сам не був/була пiдлiток/молодьож??? Шо ти робив/робила? Не то саме????

    Мої спроби "пагаварiть" закiнчуються або розповiдями якi вони були чудовi пречудовi або фразою "Не треба утрiрувати". I то я точно не пiдлiток i напевно вже й не молодьож (так швидко час летить).

    От така ... малята...
     
    Останнє редагування: 1 Квітень 2009
    • Подобається Подобається x 18
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    У другому дописі все сказано. :)

    імхо, оффтоп. :n:
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    Офф, 100%
    Про які Харе Крішна йдеться? Я говорю про обобистісний ріст та самовдосконалення. Духовне в тому числі.
    До речі, як пише Біблія: "не суди да не судимий будеш" - найкраща відповідь на назву цієї темки. Якщо глибинно подивитись на цю фразу, то треба і починати із себе, і закінчувати собою.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    А з іншого боку це не значить, що треба бути святим.
    Бо людина може мати різні пориви. Але якщо вказувати комусь на його помилки, маючи в думках власні, то таке вказування буде м'яким, або ж його не буде, буде просто порада. Тобто це свого роду "говорити з любов'ю", бо пам'ять про власні помилки та мінуси не дасть говорити зверхньо наприклад.
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    Знайшла саморобний опус про толерантність знаків зодіаку:)
    з нетрів нету..
     
    Останнє редагування: 2 Квітень 2009
    • Подобається Подобається x 16
  11. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    А якщо серйозно про толерантність чи то культуру спілкування-дискусій без образ є дуже об"ємна теоретична база. Взяти хоча б цю - по Поварніну (ніяких зарозумілих словечок, життєві приклади і чудова структуризація).
    На пару сторінок тільки назв помилок (хитрощів) як звести грунтовну розмову нанівець чи принизити співрозмовника..
    Коли ж я бачу надбагато отаких відвертих вивертів у людини (може свідомо, а може підсвідомо використаних), мені особисто вступати з нею в дискусію просто не хочеться. Коли на кожне речення можна класифікувати помилку.. До речі, нарочита демонстрація свого "вищого інтелектуального рівня" співрозмовнику (а відтак прямого приниження його), це одна з найпошліших помилок ведення дискусій.
    З дозволеного:
    Тому безособово - маємо серйозну матчасть;)
     
    Останнє редагування: 2 Квітень 2009
    • Подобається Подобається x 8
  12. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    Але ТАК нецікаво! :)
    Доведеться у собі, у своїх діях (/дописах) знаходити причину конфлікту..? :confused:
     
  13. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    Саме так, :)Все, що тебе нервує, злить, подразнює - це ти сам:)
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    Розмовляла зі знайомою. Вона колись працювала в моб.салоні. Чомусь почала мені казати, що священики до неї казали "слава Ісусу Христу" й купив невідомо яку дорогу модель. Я спершу здивувалася з такого наїзду, потім відповіла, що ми з чоловіком маємо прості моделі й куплені за мої кровно зароблені. Далі я почула, що краще би ксьондзи не мобільні купували, а давали гроші потребуючим, бо от їм бабусі останнє жертвують, а вони невідомо на що видають.
    І я собі тоді подумала, що наш парох чи пастор часто є відображенням нас самих, бо він вихідець із того ж середовища, і от дивитися в те відображення іноді не так уже й легко. А в нас парох інший, він дає милостиню, і всі його парохіяни беруть із нього приклад. І коли він не має, то так і каже, але все одно дає, що має і скільки має.
    Я не хотіла питати тієї знайомої, чи дає милостиню вона сама, бо щось мені підказувало, що моє питання може тільки привести до конфлікту, адже відповідь напевно була "ні".
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    Священники теж люди!

    Хммм, десь вже я щось таке подiбне чула.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. bast3t

    bast3t Well-Known Member

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    да уж, а иногда они до такого "человеческого" облика доходят, что стоишь и думаешь чтоже святого в них осталось :sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    А вони святі? :confused:
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    ІМХО, оффтоп. (с)

    (1:1?) :xaxa:

    ******************
    إنَّ الْجَوَادَ قَدْ يَعْثُرُ -----Породистый конь и тот иногда спотыкается!
    (Эта пословица о человеке, от которого в основном исходят благие дела, но иногда бывают и промахи.)
    /джерело/

    Пропоную не витрачати час на обговорення відхилень від норми. :xaxa:
     
  19. bast3t

    bast3t Well-Known Member

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    я знаю что святых людей нет, но приезды на крутых иномарках (не моё дело), перегарище такое что рядом стоять не возможно, хватание девчонок за ноги... как по мне такое поведение ни в какие рамки не лезет [​IMG] ведь есть же люди, которые живут в рамках (Протоиерей Николай Стремский и много других примеров).

    такие промахи уже не "заболевание", а "диагноз".
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Починай зі себе, а тоді вказуй іншим...

    ця проблема стосується не лише людей в Україні. Я вчора коли відвезла батьків в аеропорт по-дорозі назад слухала руске радіо. Їхала я дуже довго, бо скрутила не в ту сторону плюс поїхала довшою дорогою, бо порадили що так буде краще... трафік об*їдеш... трафіку я так і не об*їхала, але то менше з тим.
    Так от по-радіо була передача про те чи ви б поступили чесно а чи б витягали від держави, а значить обдурили державу, на велику суму грошей, тут ідеться про мілліони в випадку якщо ви йшли по-вулиці, послизнулись і впали.
    Трошки історії для роз*яснення, в Америці існує закон про те що якщо ви впали або зашпортались на дорозі ви маєте праву судити компанію яка будувала дороги за пошкодження моральне або фізичне.

    Так от двоє людей сперечались чи ти б встав, стряхнувся і пішов далі... або якщо тобі зле, то сам встав сів збоку і чекав на швидку допомогу а чи лежав би пролежнем аби вибити більшу купу грошей. І багато людей сказали - а чому б і ні? Я що дурний не вибити з країни таку купу гроший?

    Це було про те, що вона також не дурна і крала б від держави як і всі решта.

    А те що все починається від нас самих, це правда. Я колись говорила з одним львівським молодиком про те що я сама встала і відгорнула сніг в себе перед будинком, ще живучи в Нью Йорку, на що він мені сказав що він вважає що краще той сніг там залишити а ніж самому марати руки. Ось так.

    І ще, майже кінець. Минулого тижня в Львівській Хвилі була передача з менеджером по маркетингу каналу Свобода (того що з Америки і має передачі на 5-му каналі і 1-му Національному, «Вікно в Америку»). Так он, коли його запитались що йому не подобається в Україні то він зауважив що ніхто нічого не прибирає і нікому нема діла до чужого сміття. І запропонував щоб робилось так як в Америці, коли студенти добровільно ідуть і допомагають прибирати парки, садиби, ітд ітп. На це йому ведучі зауважили що це дикість. Зате ведучі зауважили, що вони б гордились з того що їхня країна завалила економіку світу. Одним словом, два слова. Мені такого не зрозуміти.
     
    • Подобається Подобається x 8