Поступитися місцем у громадському транспорті. Хто кому винен?

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем jozya, 16 Грудень 2010.

  1. jozya

    jozya Member

    Довелося пару раз їхати в маршрутці під час вагітності (хоча всіма силами намагалась того уникнути) і це був далеко не час пік (тільки сидячі зайняті). Зайшов "мущина" років 50 і я (5-тий місяць + пуховик - тіпа не видно). Взагалі я перших місць уникаю, прохожу далі в салон, а тут... ну єдине вільне, плюс всі зайняті "інвалідами" - здоровими бугаями. Діалог (саме до мене як до єдиною представниці слабкої статі):
    - Дівчино дайте місце, в мене нога болить!
    Я: (починаючи вставати, а потім різко сіла назад) - А я взагалі-то вагітна.
    - Яка ти на ... вагітна? Вагітна вона! Ну ви чули?! + ще широкий спектр ненормативної лексики, а коли виходив щое бонусом кілька прокльонів.
     
  2. tasha

    tasha New Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    то вже навіть не рагуль, а біомаса.
     
  3. Amrita

    Amrita Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    Я в таких випадках чемно говорю :"Тут їде багато молодих людей, які з задоволенням дадуть вам місце!". Хтось з "інвалідів" (хай з дуже незадоволеною міною) таки встає !!! :girl_claping:
     
  4. Princess

    Princess Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    згадала, як колись зайшла в маршрутку з сліпим товаришем. попереду сиділа бабуля і малий. на другому ряді - дядечко середнього віку. далі я вже не зазирала, спокійно так до нього прошу уступити місце незрячій людині. на що отримала просто квадратні очі "а шо це ви мене просите, я шо, наймолодший?!?!" я досі не розумію логіки :)
    місце уступила дівчина з іншого боку. таки дівчат, виходить, простіше просити і отримувати розуміння
     
  5. tania

    tania Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    Захотілося додати до теми. Їхала в маршрутці десь на шостому-сьомому місяці вагітності, маршрутка була не переповнена але люду троха було отож якась студентка вирішила мені місце уступити каже в мене сестра вагітна знаю що важко тож сідайте будь-ласка і ТУТ звідки не візьмись така статечна ЦЬОЦЯ (на вигляд досить інтелігентна і огрядна) мене рукою відсторонила а сама сіла. Студентка пробувала щось їй сказати але мені від сміху аж дух перейняло. Ото певно я в тему написала. Інтелігенція блін.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    коли я вагітна ходила- 8-й місяць- живіт як глобус, місцем в транспорті ніхто не поступиться, зате всі хрестилися біля Матінки Божої в центрі!
    Стосовно кидання папірчиків, непоступання місцем, підлітки, і шофери що слухають шансон (хто з радіо, хто з мобілки)- думаю, що всі ми рагулі, якщо не робимо зауваження. Жінками ще іноді можна пробачити, а от мужчини- вимираючий вид- вони, якщо, звісно, хочуть називатися мужчинами і якщо пі*юн не є тим єдиним, що їх від жінки відрізняє, повинні робити зауваження підліткам, шоферам, поступатися місцем і вказувати іншим.
    якщо ми всі раптом одного дня почнемо робити зауваження, коли нас щось не влаштовує, то є шанс, що все виправиться.
    Коли бачу, що хтось смітить- ніколи не змовчу. Іноді, коли це хтось старший, "турботливо" кажу, "Ой, підніміть, в Вас щось випало!", а коли це публіка з рогожитку, то кажу в більш дохідливій формі.
     
  7. Seppy

    Seppy Active Member

    Я шокована деякими откровеннями в дописах. Бачу рагілізм заразний: "вона не уступає і я не встану"; "та тріпає, а чим я гірша?"; "переходжу тут, бо тут всі переходять" і т.д.... Страшно стає від прочитаного. Рагулізм є елементарним браком виховання і культури, і було б добре, якби людина, намагалася змінитись на краще, а не шукала виправдання своїй поведінці, ще й пишаючись нею.
     
  8. SUN

    SUN New Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    І мені страшно від прочитаного. Я завжди поступаюсь місцем. Подобається мені людина чи ні, бігла вона за автобусом чи ні, погано я себе почуваю чи ні... Я б себе не поважала, якби сиділа, а старша людина біля мене стояла. Мої діти з чотирьох рочків поступають так само. І мамі руку подають, і вперед жінок, дівчат пропускають. Це норма.
    Пам'ятаю, ходила перший раз вагітна 8 років назад, я ще на зупинку підходила, а люди вже з місць в транспорті підривалися, було незручно, але я була вдячна. Третій раз навіть на останньому місяці вагітності незавжди хтось поступався місцем. Що з суспільством робиться? Це нова генерація підросла, ура... Нема чим хвалитись, дівчата.
    До речі, я своїм пацанам приблизно так колись пояснювала: сьогодні такий 20-річний хлоп (дівчина) відвертається, не поступається старшій людині/вагітній/дітям місцем, шансів , що його/її покохає принцеса/принц повний нуль, в 30 років ситуація з культурою не міняється, це вже просто озлоблена невдаха, пожалій таких людей.
     
  9. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: РАГУЛІ.

    А я все одно вважаю, що людина мала б дбати про свій комфорт хоча б в такому мінімумі, як уникнення очевидних незручностей. Що заважає проїхатися на базар на годину пізніше?
    Людям, які очікують поваги від інших, незле було б хоч трохи самим поважати оточуючих. І вік/положення тут ні до чого.
     
  10. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    "погано я себе почуваю чи ні"...вибачте, нехочу образити, але можливо ви себе настільки погано не почували (коли під час КД, тебе просто скручує вдвоє, голова обертом , нудить, тремтять руки...або колись я нат натовкла собі пальця на нозі мештами, поки їхала (стоячи ) в маршрутці думала здурію, а вийшовши з неї, то натурально йшла і плакала від болю...і я сумніваюсь, що якби я сиділа тоді в маршрутці, я б захотіла комусь уступити місце).
     
  11. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    тільки ви молода дівчина,а тутговориться про уступання місця старшим людям.тобто бабцям,дідусям.Мені б совість не позволила сидіти,коли якась бабця стоїть біля мене. А я завжди їжджу з інструментом і повірте стояти з ним зоовсім не весело,бо елементарно маю лиш одну руку щоб триматися,а коли повно людей то просто супер.І тим не менше.як би я себе зле не почувала,таки повагу до старших маю...

    ---------- Додано в 17:17 ---------- Попередній допис був написаний в 17:16 ----------

    думаєте лише у вас болючі Кд?то є не виправдання,багато в кого то є,терпимо і нема значення,сидиш,чи стоїш...А от для якоїсь бабці,в якої ноги болять постійно то є важливо
     
  12. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: РАГУЛІ.

    Бу-га-га.
    Особисто в мене під час болючих КД повністю віднімає ліву ногу. Але то ж фігня, я молода і здорова, так?
    І я далі не розумію яким чином співвідносяться болі в ногах і можливість спланувати покупки так, щоб не створювати незручностей іншим.
     
  13. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.



    ---------- Додано в 17:29 ---------- Попередній допис був написаний в 17:27 ----------

    О, і ше поки не забула...завжди мене дивує коди ті ж дідусі і бабусі, їдучи зі своїми внуками садять їх, а самі горою стоять над ними, що б часом ніхто "не образив".
     
  14. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    "якийсь" інструмент називається скрипкою,яка є у футлярі.І вибачте,якщо ваша косметичка дорівнює розмірам і вазі мому футляру.то я вам просто співчуваю....

    ---------- Додано в 17:31 ---------- Попередній допис був написаний в 17:30 ----------

    ну і що?? в мене теж болючі КД.І ногу віднімає,і голова крутиться,і тошнить і ще всього купа..Але я по-перше в такому стані не сяду в маршрутку,але якщо мене раптово застане в транспорті я все-одно не зможу сидіти біля стоячої бабусі.То є не повага.Ось станемо колись старими,тоді й побачимо,як то...
     
  15. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    І вік тут ні до чого. Не знаю скільки вам років. Але от моїй мамі, трішки за 50, завжди намагається виглядати добре і достойно, не показуючи навколишнім шо і як в неї болить. А от наприклад в неї дуже болить рука в лікті, і триматись їй надзвичайно важко, а ще коли з сумкою, то взагалі. Але вона ше не виглядає настільки , що б їй усі спішили уступати місце ( і слава Богу), так як бути?

    ---------- Додано в 17:37 ---------- Попередній допис був написаний в 17:33 ----------

    тю, я думала шо то хоч якась бандура, а лише скрипка :) будьте уважні, я написала що не їжджу з косметичкою. А часто буває шо на одному плечі ноутбук (десь зі всім до 4 кг),на іншому сумка, теж не легка і не мала, а ше плюс кульок, величенький (це коли я була студенткою). Іноді важко було просто в маршрутку зайти.
     
  16. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: РАГУЛІ.

    Ну, значить, я ще не досягла такого рівня духовного просвітлення, щоб поступатися місцем в момент, коли сама ризикую втратити свідомість або елементарно гепнутися прямо на коліна щасливо всадженій на сидяче місце бабусі.
    Всі будемо старими, згодна. Але ще раз кажу - повага від віку не залежить. І якщо людина не думає про інших - ризикує нарватися на таке ж ставлення. Тільки от одні до цього готові, а для інших дуже неприємним сюрпризом стає те, що старість, виявляється, ніяка не індульгенція.
     
  17. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    можна попросити.Чи в нас то принизливо? Але я говорю про бабусь і дідусів,яким по 70 років.Багато хто каже,а нащо вони взагалі кудись їздять.Але що ж їм,вдома сидіти цілодобово??Держава про них не дбає,ніхто про них не дбає,вони нікому не потрібні,то може хоча б ми,молоді люди,проявимо таким чином до них повагу!?

    ---------- Додано в 17:39 ---------- Попередній допис був написаний в 17:38 ----------

    о йой...Ви хоч коли-небудь носили скрипку в дерев'янному прямокутному футлярі??
    І до речі,я впевнена,що навіть бандуристка уступить бабці місце.І віолончелістка також.Була свідком.
     
  18. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.

    Ні, попросити не принизливо, просто вона чудово розуміє, шо молодий також може почуватись погано, і вік, це не показник здоров"я. І я можу уступити місце не лише старенькій бабці, але і молодій людині, яка погано почувається.
     
  19. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: РАГУЛІ.



    ---------- Додано в 18:47 ---------- Попередній допис був написаний в 18:45 ----------

    Якось, будучи студенткою, поступилася місцем школярці в уніформі ЛАГу, яка висіла на одній руці, а в іншій тримала зошит і намагалася щось підівчити. То бабця, яка сиділа (!) поруч, намагалася промити мені мізки на цю тему :)
     
  20. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: РАГУЛІ.


    Нехай кожен залишиться при своїй думці.Просто я вважаю,що це таке саможалювання-ми такі бідні,слабі,хворі. А мали б тішитися,що ми ще поки що молоді і маєм бути сповнені сил і енергії.І хай краще та бабця посидить,вона вже стомлена від життя,в нас ще все попереду.. Зрештою,як ми відносимося до людей,так колись і до нас віднесуться... Сумно буде колись.