Привчаємо до горщика: досвід, питання, поради...

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем Ольга, 4 Травень 2007.

  1. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    У нас наразі процес впровадження горщика у життя триває :)

    Метод запозичила на іншому форумі:
    А ще, дякую Уко, є таке http://community.livejournal.com/golopopy/profile
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    У мене з моїм малим, на жаль, процес був дуже болісним.
    Я працювала, закінчувала 5 курс. Справ багато на горщик часу мало. для привчання треба вдома сидіти. У мене подруга свою малу ще до року до горщика привчила. Але вона фактично "жила тим, що дитина пісяє та какає". Ми сміялися з того, але то дійсно так було.

    Колготки в нас не линяли. Але мали ми багато пар. Літом малий взагалі тільки в майточках ходив. До речі, з хлопчиками, кажуть у тому плані важче, бо вони частіше пісяють. 20 пар колготів та майточок замало може бути. :)

    Кажуть, що привчати найкраще влітку, бо тоді тепло. Ми так і робили. Одного літа ніц не вйшло. Тоді пішли на друге. Спершу моя мама зголосилася, що привчить малого. Ну, не вийшло. Місяць потратила і нічого. Я якраз тоді поїхала на літню школу англійською.
    Проблема була така, що дитина не бачила, що те, що він робить в штани, то зле. Дідусі та бабусі тішилися, коли він у штани робив. То чому би ще так само не робити?

    Тоді мені довелося самій все зробити. Зробила за 3 дні фактично. Без перебільшення. Але не обійшлося, на жаль, без рукоприкладства.
    Спершу я просто хвалила його за те, що пісяв у горщик (він у нас із музикою був), а якщо попісяв на в штани і, відповідно, на підлогу, то сварила. Головне, щоб у реакції мами чи тата був КОНТРАСТ, аби дитина розуміла, що пісяти на горщик, то добре і її похвалять, а в штанці - дуже зле, бо будуть сварити (тут як із песиком чи котиком).

    Малому страшенно не подобалося, що я його сварю, адже бабусі тішилися. У нас тоді якраз один приятель гостив. Оскільки ліжка у нас додаткового не було, стелили перини на підлогу, так гості й спали:). Малий взлостився, що я його сварю і пішов напісяв у кімнату, де було постелено для гостя. Я була в шоці. Малий дістав. Не сильно, але достатньо для нього, аби усвідомити, що він зробив зле. Крім того, він завжди дуже добре відчуває мій психічний стан. Після того разу він почав говорити "пІ-пі" (з наголосом на перше "пі"), коли починав пісяти. А вже наступного дня говорив "пі" якраз перед тим. Якщо я не встигла його на горщик посадити, то вже була моя вина. Я просто розчарованим голосом йому казала, що нам цього разу не вдалося. На третій день, малий сам витягав горщик, а мені лиш треба було йому помогти сісти. Потім ще сюрпризи траплялися, але дуже зрідка. То так привчилися до пісяння на горщик.
    Я писала десь, що йому 15 місяців було, але йому було вже 27-28.

    Що важливо: дитина має відчувати дискомфорт, мокроту. І контраст у реакції батьків.

    Ми ще малому давали, аби він сам після себе прибирав. Він того не любив, але чемно прибирав.
     
    • Подобається Подобається x 10
  3. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    Думаю, що зациклюватися на горщику не варто.
    Я точно саджу після денних снів, а між ними приблизно орієнтуюся, аби пройшло 40 хв. Як забуду посадити - ну то нічого страшного.
    Коли бабця буває з донею то тут вже дисципліна і дитина може бути весь день без памперса! Бабця чемно ловить все у горщик :)

    а я лінива...
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Натагідра

    Натагідра Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    яка знайома тема :), в мен чоловік закинув в машинку пар 20 різнокольорових, тому надалі ми пісяли в сіро-синь-бурячкові колготята :)
     
    • Подобається Подобається x 7
  5. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Я працюю з iндусами ( з Iндiї)i ми колись говорили про горщики. Тож менi один казав що в Iндiї є дуже вiрний i надзвичайно швидкий сподiб навчити дитину проситись. Отож: дати дитинi походити з мокрими чи обробленими штанами деякий час, i на другий раз воно вже попроситься. Я особисто напевно так би не робила, але деякий сенс цей метод має.
    Я знаю що мене навчили ходити на горщик ще до року. Пiсля їжi починаючи з 5-6 мiсяцiв мене роздягали i тримали над горшком щоб туда я ходила, i так чим далi тим частiше старались попередити пiсяння i какання у горшок. I згiдно з розповiдями (бо сама не пам'ятаю) до року я вже просилась. Звичайно випадки були, якщо забавилась, чи ще щось, але регулярно вiдвiдувала горщик.
    У Америцi - на горщик не садять аж до 3-4 рокiв. Це просто жах!!!!! Iншого слова немає. Тут виробляють пiдгузники до такого вiку. I навiть їх так смачно рекламують, i виробляють такi спецiальнi труси-пiдгузники. Одним словом, тут дуже не дбають за горщики, натягнув пiдгузника i гуляй. Для мене це дико!
    Щодо якостi пiдгузникiв. Я чула вiд мамiв i читала вiдгуки споживачiв на www.consumerreport.com (це добрий ресурс для вiдгукiв про бiльшiсть продуктiв на маркетi) що HUGGIES є найлiпшi пiдгузники. Так що я збираюсь вживати їх. Для експерименту, правда куплю маленьку пачку Pampers i порiвняю. Якiсь дешевi пiдгузники з невiдомими фiрмами я купляти не буду.

    Ще недавно у високому замку прочитала статтю де рекомендували вертатись до марлевих пiдгузникiв. Коли вони розказували про те що пластик шкiдливий iтд... я вiрила i вже думала що так i буду робити. АЛЕ, коли я дочиталась до кiнця i там говорилось що мами тримають дитину у попiсяному пiдгузниковi до 5х годин... все стало зрозумiло! Хто ж тримає дитину так довго у мочi???? I тим бiльше ще там говорилось про вживання вже вживаних тобто запiсяних пiдгузникiв. Це взагалi караул. Я правда мала одну сусiдку у Львовi яка висушувала Памперси своєї дитини i потiм їх знов одягала. Мало того що її хата смердiла вiдповiдно, плюс я впевнена що постiйно шкiра дитини була подразнена. Сеча - це ж не просто жовта водичка, це ж вiдходи, амонiй. Пiдгузники треба мiняти часто, особливо якщо мама знає що пiдгузник мокрий. Але у немовляток вiн iтак мокрий що 2-3 години.
     
    Останнє редагування модератором: 6 Січень 2010
    • Подобається Подобається x 2
  6. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    И правильно рекомендуют!!!!!
    Памперсы..ето токо для ленивых!!!
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    О, то в мене не один такий: косо-криво, аби живо. :D :D :D

    А з підгузниками не то саме? Адже вогкість дитина далі відчуває і воно ще їй і парить.
     
    Останнє редагування модератором: 6 Січень 2010
    • Подобається Подобається x 1
  8. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    так, для лінивих татів, бо це ж був обовязок порядного радянського батька - прати пеленки від ранку до ночі... не мати часу ні на дитину ні на роботу... :sad:
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    От чесно скажу, не маю поваги до цієї газети ані на краплю!
    Був у нас казус у сім'ї. У високому замку написали, що треба кактуси перед монітором ставити, бо вони шкідливі промені вбирають і менше на людину опромінення йде. Наша мама так і зробила. Бідні кактуси так покрутило. :sad:
    А через рік мама в тій же газеті (!!!) вичитала, що кактуси не треба ставити перед монітором, бо ті рослинки тільки даремно мучаться, а нічого то не дає.
    Нам недавно подарували насіння арізонського кактуса, то мій чоловік хотів мамі подарувати, але ми потім пригадали, що було з домашніми кактусами, і передумали. :D:D:D

    А щодо підгузників, то це не для лінивих, Читателю, а для зайнятих. Добре, якщо жінка має час, можливість та бажання весь час удома сидіти, а котра не має того? Не знаю жодної жінки, яка би казала, що не рада, що є підгузники. Моя сестра казала, що вона страшенно мучилася з марлями та пеленками. І багато молодих жінок так кажуть. То вже старші та старенькі свою мудрість проштовхують. В мене часом враження, що в тої мудрости принцип, аби не так, як нині роблять.
     
    • Подобається Подобається x 14
  10. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    Про якість ВЗ-шних статей навіть згадувати не хоцця...
    А горщик... Мт почали з чіткої процедури: поїв - 5 хв. (max.) над тазіком, потім, коли став сидіти, тазік замінювали на горшок.
     
  11. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    В мене теж стійка антипатія до "Високого замку"...:sad:

    А на рахунок памперсів тут переважає така думка - дитина носить їх до тих пір, поки сама не вирішить, або поки батьки не скажуть "Ну все, ти вже виріс, давай на горшок..", тоді нащадок каже "Ок, як скажете..." і пересідає на ноцник. Не беруся судити, добре це, чи погано.:o Спеціально питав в лікаря на рахунок хлопчиків, той запевнив що не шкодить...:)

    Мій ходив в памперсах, майже до 3-х років. Одна з причин: так склалося, що ми живемо в одному місті, а наша Матуся працює в другому, а вчиться ще в іншому місті. Ну і я один з малим на руках, Мама приїжджає один-два рази на тиждень... Тобто морочити собі голову ще й брудними колготками-трусиками мені ніяк не посміхалось. :o Але якось спало на думку його в цьому процесі простимолювати. Є тут такі жувальні желейні цукерки у вигляді тваринок, без цукру і з соком. Отже за "пі-пі" малий отримував ведмедика, за щось суттєвіше - динозаврика... Подіяло дуже добре, моя дитина швидко "врубилася", і перехід на горшочок в нас відбувся швидко, "безболісно" і майже без брудної білизни. Я навіть за то не переживав, бо він просився аж занадто часто до туалету, щоб заробити ведмедика.:D ;) Бо так солодощі він в мене не їсть, хіба лише як "чесно зароблені призові"...
     
    • Подобається Подобається x 8
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  12. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Не зовсiм, я зробила експеримент, налила води у Памперс, i вiн висох за лiченi секудни.
    Якщо вiн закаканий, то iнша справа, але сеча нiякого результату не дасть, вона швидко вбирається.

    Я думаю що на перший рiк дитини памперси це надзвичайна зручнiсть i необхiднiсть. Потiм, пiсля року треба вчити до горщика, а памперси на всякий випадок i на час навчання мати.
    Це така сама зручнiсть як i жiночi "памперси" i все iнше. Я без таких речей життя не уявляю.
    А як бабусi 100 рокiв назад з сiном/соломою жили я не знаю i не хочу знати.
     
    Останнє редагування модератором: 6 Січень 2010
    • Подобається Подобається x 1
  13. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    ми користуємося Ліберо.
    За рік ще не було жодних проблем зі шкірою доці.
    Підгузник мокрий лише пару хв після того як дитинка його замочить. Іноді навіть після ночі, коли підгузник важить як цегла - але верхній прошарок на дотик був сухенький!
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    У нас Лiберо не продаються. :-\
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    Здається, вони турецькі.
     
  16. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    Не всі тати однаково ліниві... :rolleyes:

    Коли Ви поза хатою - ТАК!
    Звичка "безболісно" мочитися під себе виробляється легко, позбавляється - різно... :cool:
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. afterstep

    afterstep Well-Known Member

    Відповідь: Перший раз на горщик...

    спершу - це просто заощаджує дитячі нерви - немає різких дискомфортів. Починає дитина ходити - слід привчати на горщик, на ніч ще якийсь час вдягати памперс. Тобто - з моменту, як у дитини з'являється можливість самостійно себе обслуговувати (по мінімуму - знайти горщик та осідлати той пристрій) - і слід навчати. І нічого дитині психіку до того часу травмувати невчасно заміненими марлевими підгузниками.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Samojlovu4, levandivka - завидую білою заздрістю... і навіть уявити собі таке не можу...:D щоб хлопчики і так спали.... Вам зразкові дітки "попались"

    Можна ще одне питання до батьків з більшим досвідом? Коли ваші дітки з горшком подружились (одноразові ляпуси не рахуються)? І коли говорити почали? А то в нас все з перебоями... я вже не знаю яку тактику з горшком примінити і на яку хитрість йти, щоб говорив, а не хникав або показував руками ....

    P.S. а їсти коли самостійно почали?
     
  19. Капітан

    Капітан Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    Моїй малій зараз 2 рочки :)
    З горшком ще не дружить - хіба що регулярно садить на нього свою улюблену ляльку ("Ціпочку", таку яка на аватарці Олі колись була, с Баксом Банні) і вмовляє попісяти :o
    Говорити почала десь у рік, але окремі слова. Зараз вже реченнями пробує. Прикольно :rolleyes:
    Спить 10-12 годин вночі і у середньому 2 години в день :) За мене відсипається... До 1.8 року вночі майже не спала, ми з жінкою по черзі підколисували. Потім одну ніч принципово її не колисали, мала для порядку повила... Зате після того спить як має бути і ми нарешті відчули себе знов людьми :D
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Для майбутніх мам

    В переході на горшок нам дуже помогли жувальні желейні цукерки без цукру. За ПіПі - ведмедик, за більш серйозну справу - динозаврик. Подіяло моментально, малий аж занадто часто бігав до туалету заробляти собі ведмедики...:D Безпроблемно і зразу перейшов на горшок, може тому, що солодкого ми йому практично не даємо.:o
    З їдзенням не все так гладко. В садку в компанії карапузів гамає сам файно, дома також, але значно менш енергійно. Якщо хочемо, щоб він багато з`їв - догодовуємо самі, причому малий читає в процесі книжку. Це напевно не дуже добре, але "з книжкою" в нього можна запхати баняк страви, як треба...;)