Привчаємо до горщика: досвід, питання, поради...

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем Ольга, 4 Травень 2007.

  1. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    я своєму раніше показувала, то на нього вони не подіяли)))
     
  2. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    на мого нічо не діє.. останній шанс мультик.. пару місяців назад почав пісяти в горщик. а потім щось перемкнуло.. і опять по новій
     
  3. Raven

    Raven Мама малятка

    lbb songs пісні англійською для найменших
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Gudzyk

    Gudzyk Well-Known Member

    За вікном вже практично літо і хотілося б перестати вдягати малій підгузники аби шкіра в таку спеку дихала. А для цього треба навчитися робити свої справи в горщик. Тай вік вже підходить аби почати освоювати цю нехитру справу :).
    Наразі мала горщиком бавиться і навіть просто посидіти на ньому не дуже хоче. Підкажіть мами з досвідом з чого почати і як навчити. Дякую :)
     
  5. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Дитині 1 рік і 5 місяців. Вже місяць намагаюся привчити до горщика. Результат рівний 0. Навіть є певний регрес в порівнянні з початками. На початку я просто підловлювала. Хвалила, як виходило. Зараз мала категорично перестала робити справи на горщик. І бачу, що вже хоче пісяти, саджу на горщик, мала починає кричати, встає і за пару хвилин успішно пісяє в штани. Підгузки є на сон і як десь їдемо. Гуляємо без підгузків. Питання: чи продовжувати садити її далі на горщик як вона категорично кричить чи відкласти його на тиждень-два? На 100% повертатися до підгузників не будемо. Далі планую використовувати штани/трусики. Але чи не звикне дитина пісяти в штани і чи не буде вважати це нормою? Бо зараз мокрі штани її геть не напрягають, далі собі бавиться. Несу переодягати - кричить.

    Вона ще не говорить, але коли питаю: куди треба пісяти? То каже: го (показує на горщик). Але от від самого процесу відмовляється категорично.
     
  6. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    В дитини лише в 1,5 року починається етап контролю своїх "туалетних" потреб і в нормі триває до 2,5-3 років. Може бути і швидше. Мої діти свідомо пішли на горщик в районі 2 років. До того ми трохи висаджувалися, трохи ловили, підгузників майже не було. Ви самі зрозумієте, що таке, коли дитина свідомо сама знає, що їй треба в туалет. Це не тоді, коли мама питає, а дитина ствердно киває і йде на горшок. Це тоді, коли вона здатна сама відірватися від своїх справ і піти попісяти. Певний період часу вона буде пісяти в штани, можливо буде ходити робити ті справи за штору. Від того ніде не дінешся. І ні, дитина не буде до школи пісяти в штани, бо їй зарано зняли підгузник. В вашої зараз почався період спротиву - готуйтеся. Вона буде "динамити" горшок тим сильніше, чим активніше їй пропонувати. Бо попередні спроби йшли не від неї, а від вас. А її горшок - то її особиста справа:)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  7. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @Haidee то я наслухалася колєжанок, чиї знайомі діти вже в рік на горщик просилися )))
    Я то розумію, що свідомо вона ще не буде проситися довший час. Але парити дитину влітку в підгузнику не хочу то раз. А по друге, нещодавне запалення сечових шляхів пов’язую саме з підгузниками. То друга причина через яку хотіла чимшвидше відмовитися від них. І отой протест мене трохи збив з пантелику. Що я роблю не так. Хай би далі було таке підловлювання. 50/50 все ж таки легше чим всі 100% в штани. Може я занадто акцентувала увагу на горщику. Тому не знаю як зараз краще зробити: час від часу садити (хоча би на великі справи. Тут вона ніби не протестує) чи зовсім відкласти...
     
  8. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Happy Fiancee, я би щодня говорила щось таке---"а куди тре пісяти?..правильно- на горщик! щоб трусики були сухими . " ну і можливо власний приклад---я ж не пісяю в трусики...
    Тобто не силувати і не сварити. спонукати ніби.
    В нас діяло, але в раньшому віці. ну але мій і не впирався, просто не міг ще контролювати процес пісяння.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    Згідна з дописом вище. Насильно ні в якому разі не садіть, але кожен раз, як попісяє/покакає, нагадувати з горщик. Можна й поміж то питати час від часу чи не хоче пісяти.
    Ну і місяць - то є ніц. В нас той процес зайняв десь більше пів року. Десь по середині того проміжку признав вже горщик/унітаз, то стало легше, бо можна було ловити. Ну а потім в один прекрасний день і сам попросився
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я підгузників теж не люблю. В мене молодша теж з грудня. Носили на вулицю і на ніч до квітня чи травня (тобто до 4-5 міс), а далі ситуативно, як не було можливості висадити періодично чи поміняти трусики. Але в мене нема в хаті супер підлог і нових диванів, то я не переживала, що щось понищить. В минулу зиму (рік - рік і 3 міс) вже й на вулицю не дуже одягали, хіба як далеко ходили. Так зовсім самостійно на горшок ходить десь з зими, точно не пам'ятаю. Я теж не вважаю, що неходіння на горщик - то автоматична потреба в підгузниках цілодобово.
    Коліжанки смішні, ага. Потім буде "в 3 знає алфавіт", "в 4 читає", "в 5 розмовляє гарно англійською", а тоді в 10 років "ніц не хоче, до книжки не заженеш, на гуртки ходити не хоче":girl_haha:
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Корисно Корисно x 1
  11. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    @nibysh ото я так і говорю, власний приклад теж є. Бачу, що засильно акцентувала увагу з тим горщиком.
    @Haidee та я теж за підлоги не сильно переживаю. Ну попісяє, то витру. Зрештою в нас плитка.
    @бетменша о, треба набиратися терпіння. Я щось думала, що той процес піде швидше.
    Дякую дівчата! А то я вже переживала, що запізно почала знайомити її з тим горщиком ))
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    Та ні, все нормально. Ми почали десь від 1,5, то в 1,8 було майже сухо вдень. А в 1,10 зняли на ніч підгузки.
    АЛЕ в 2,1 стався регрес і тривав до 2,7 десь.
     
  13. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    Мої обоє з 1,7 без памперсів на день (хвалюся) і страшій з 2,2 забрала на ніч, хоч памперс зранку в 90% випадків зранку був сухий, але я боялася забирати, син з 1.9 повністю без памперса. Але обоє не просилися, малій треба було пропонувати, проситися стала в 2 роки вдень, вночі спала міцно.
    А син говорити почав тільки після 2,5, але в нього проколів було менше, бо сам сідав на горщик, інколи знявши штани, але не знімаючи трусиків. На вулиці не хотів, поки не запісяв штани, які після намокання стають дуже тверді, після цього почалося "просіння" : тримався за причинне масце і кричав: "ААААА!". Досі так часто робить)) Вночі крутиться і кличе мене.
    До чого я це веду. Малу я висаджувала, потім як почала ходити пропонувала горщик, як була вдома (але з її року працювала, а чоловік вирішив не напрягатися). Короче, танці з бубном і я злилася на себе, що не можу навчити, а на неї, що не проситься. Бо мені моя мама постійно наголошувала, що ми (3 дітей) з півроку ходили на гощик.
    А з малим пустила все на самотік, поставила горщик, як проходила мимо пропонувала, як попісявся помила-витерла і гуляй далі. І з ним все вийшло легше і простіше. Дехто скаже, що бачив приклад старшої і тому навчився, але вона ходила в туалет і горщиком вже не користувалася.
     
  14. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    З горщиком наша історія почалсь коли дитині було 9 місяців, але не прижилось, то користувались до літа підгузниками. В квартирі дуже холодно, і нажаль, з цим зробити нічого не можна. Влітку знову спроби. Почала какати в горщик часом і попісяла. На осінь поч зими стався регрес. І от ближче до 2х років, десь в 1.10, коли в квартирі потепліло, зняла на день підгузник, за 2-3 днів дитина почала пісяти в горщик. Звичайно, що намочила колготки. На двір і на сон, ще в підгузнику.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  15. Melian

    Melian Well-Known Member

    В нас справжній прогрес і ото дійшло до дитини, що треба і горщик пісяти сталось в 1.8 р, коли вона сама сходила на горщик без питань і нагадувань. Правда, як в колготках бігала по хаті, так і діла свої на горщику зробила, але то вже дурниці))) до того вчили десь з 1.4 р, з перемінним успіхом. Після того впісювалась кілька разів, переважно коли сильно загралась. На вулицю зняли памперс в кінці зими ( Ані було 2.2 р), був 1 раз прокол. На рахунок какань, то навчилась до горщика терпіти дуде швидко, ще коли в підгузнику бігала, так що я ні разу не мала проблем з грязними трусиками.
    Тепер думаю зняти підгузник на ніч. Як краще - будити серед ночі чи спостерігати і коли крутиться піднімати на горщик? Бо буває тиждень- два після нічного сну сухий підгузник, часом сама вночі проситься на горщик. А коли я на крилах радості після такого тижня ложу спати без підгузника - вночі намацую велику калюжку і сильно спляче дитя(

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
  16. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    Я брала доню вночі, коли вона вовтузилася і якщо я то чула. А так, то різне траплялося.
     
  17. Zaychenya

    Zaychenya Пухнастик-гризун

    Дальше мучитись чи все таки лишити для садочка. Малому ні горщик, ні мелодії. Ні вмовляння. Ні приклади нічого не дають. А мокрі штани і трусики - ну зоооовсім не заваджають. Коли мию попу в ванні і прошу попісяти - через раз попісяє. Все. На тому досягнення закінчилися. живемо на зйомній квартирі 1.5 року де дууже холодно і все застелене ковраліном. Багаторазові підгузки пробувала. Ходить з 'бомбою' між ногами і нічого йому не заваджа.
     
  18. kykysia

    kykysia Well-Known Member

    Трохи переглянувши тему, думаю чи не рано нам, а чи може не пізно.
    Малому 1 рік буде за 2 тижні.
    Купили горшок.
    Ще одітим на нього сісти може, а коли знімаю штанята то сяде раптом на кілька секунд і встає. Чи він йому не зручний, чи зависокий...

    Спостерігаю що після нічного сну какає відразу, і після сніданку...а тоді ще десь в обід.
    Памперс з ночі мокрий- встає раз їсти.
    Трохи в день без підгузників впускаю, то 1-1,5 години може не пісяти.

    Питаю куди треба какати і пісяти -показує на горщик(розказувала йому, сама сідала і напевно запам'ятав).

    От і думаю:
    Варто вже привчати?
    Почати з висаджувань після сну? На що ще звернути увагу?

    Якщо він не хоче сидіти на ньому? Відкласти то діло??? Чи пробувати,але не заставляти?
     
  19. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    ідеальний варіант. а заставляти точно не треба
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Я тут подумала за басейни і виникло питання. Як з туалетом? Якщо дитині вже трошки більше двох років, на горщик регулярно не проситься (вдома без підгузків, на вулицю взимку одягаю). Як організувати похід в басейн за таких обставин? Брати горщик? Чекати коли вже не буде прольотів з туалетом? (Спеціальні підгузки не розглядаю, бо в такому віці купатися в підгузнику мені не підходить). Та навіть коли вона вже буде нормально на горщик проситися, то все одно питання з туалетом (брати свій горщик, купувати якісь одноразові накладки, чи як то організувати)?