проблеми зі спанням

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем duncan, 4 Серпень 2007.

  1. invisible

    invisible Well-Known Member

    Наші малята одного віку, то розкажу як у нас. На ніч лягає приблизно 21:30-22. В кімнаті десь 20-21 градус, спить у суцільному чоловічку. Вранці сон до 9-10 в середньому. А от коломийки з нічними прокиданнями теж є. Останній місяць-два особливо жестяково. Бувають ночі, що кілька разів прокидається з диким криком, треба носити вколисувати. Ну і загалом досить часто будиться. Часом як вже вкладу, то і відійти не можу, зразу прокидається. З голодом це не пов'язую, бо сильно кричить і цицю в такі моменти не бере. Думаю або зуби або якась чергова фаза розвитку.

    Надіслано від мого LG-X135, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @OxyFoxy а ви не можете трошечки шпаринку у вікні робити? Ми робимо малюсіньку шпарку щоб з неї трошки дуло, закриваємо щільно штори і повітря в кімнаті зовсім інше стає. У вас швидше за все зубки, в мене в малого як лізли, то я його по всьому ліжку ловила, повз десь, плакав. Часом і сидячи на руках з ним типу спала, з грудей не злазив. Та й зараз п'ятірки лізуть, то цілу ніч на грудях висить. Вже майже без плачів, але майже цілу ніч цицю хоче, забереш крик. І то так хвилями, є ночі майже без пробуджень, а є просто капець. То пережити треба. В нас ніколи не було так, що поклала і цілу ніч спить, хоч малому вже два.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Ми лягаємо разом з донечкою спати, то виходить, що в нас 12 год сну - реально нам з чоловіком забагато. Доця спить з народження без прокидань, плачів, колисання, буває, що прокидаюся я, бо вже виспалася, і в голові 1000 і одна думка. Залишити спати саму неможливо, донечка така притуляшка, що я навіть в туалет вночі ходжу, і чоловік до неї мусить тулитися, бо одразу шукає, де я. Вночі їсть в 3 ночі, і 6 ранку. Коли їсть, постійно гладить моє обличчя, груди, за ручку любить тримати - я ще реально в житті нічого кращого не мала, аж до сліз мене розчулює те дитя. Так, я до чого, може то треба було дитину підлаштувати під свій режим, дивитися фільми на ніч і тд, але в нас вийшло навпаки - ранній відбій, 12год сну + спання з нею вдень.

    Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
    • мімімі мімімі x 1
  4. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Дякую за розраду. Я теж думаю, що зубки. Але цієї ночі спала нормально, то вже і не знаю, на що думати. Думала, їй зажарко. Одягнула вчора в бодік на короткий рукав і штанці тоненькі, то вранці в неї холодні руки, ноги, шия, спинка, але в кімнаті реально 23-24. Не мала би замерзнути. А шпаринку, на жаль, не можу зробити, бо в кімнаті дерев'яне вікно і двері на балкон. Їх коли відкрити, то добряче так тягне.
     
  5. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Там вище написали і я погоджуюсь, попробуйте раніше будити дитину. Ну і ввечері заведіть ритуал, купання, казочка-пісенька, циця і спати, нехай чоловік з вами лягає, а потім, коли дитина засне йде працювати. Чоловік мій рідко є вдома, але мала без нього не йде спати, тому ми всі разом лягаємо, а потім він робить, що йому треба, якщо не засне))))
     
  6. Fast

    Fast Well-Known Member

    А я проти того щоб будити дитину. В мене тоді хапризує. Хоче - спить до 10, хоче - спить до 12. Коли дитина сама прокидається - то не до порівняння. Вона така вся щаслива на кухню приходить, з посмішкою на всі свої 12 зубів. Всім такі цьомки і обнімашки роздає! А ввечері - коли засипає - добре, а коли ніяк - то дивимся всі разом фільм якись. То може і в 12 заснути і в 1 ночі. Я собі ще колись з Солькою пообіцяла - не можу вкласти, значить ще не час. Реально тоді простіше.

    Надіслано від мого GT-I9300, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  7. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    А ви собі проексперементуйте, там при таких температурах як зараз великих шпар ре треба, достатньо просто не закрити один шпінгалет. Попробуйте собі рукою, достатньо буде щоб просто трохи тягнуло від тоі шпаринки. Але вважайте щоб на маля не дуло.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Дитина мусить мати режим, інакше буде велике навантаження на нервову систему.

    Ось цитата з книжки Вікторії Горбунової "Виховання без нервування..."
    найризикованіше – це взагалі відсутність більш-менш усталеного ритму, коли кожна доба не схожа на іншу. За таких обставин дитина перебуває у стані постійного стресу, нескінченної адаптації. Дитячі організм та психіка не можуть розрахувати ресурси, виділити час на відпочинок, енергозбереження та відновлення. А оскільки дитина не знає, скільки та коли вдасться поспати, – вона спить довго-довго, а потім, коли фізично виснажується або перезбуджується, ніяк не може заснути: просто не спрацьовує механізм, який за витриманої логіки дня стає автоматичним.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Встати зранку пізно це не обов'язково відсутність режиму. Це просто ІНШИЙ режим:)
    В мене малий зазвичай "совеня": пізно лягає, пізно встає. Чи то його особливість, чи пристосування до мого режими "сови", чи то і то. Але будити мусово я б точно не стала. Максимум, якщо хочу покоригувати режим, можу сама проснутися швидше і встати з ліжка, тоді скоріш за все і малий скоріше встане. Правда, не факт. Буває, що я встаю, він через якийсь час прокидається, кличе мене і цицю і ще засинає) Тому скільки дитина хоче спати, стільки спатиме) в нас з народження нічний сон був 11-12 год. Зараз 10-11 год.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Ви змішали все до купи.
    Будити дитину раніше я рекомендувала OxyFoxy, якій не подобається режим дитини і вона хоче його відкорегувати (читайте вище).
    А про режим я написала форумлянці, яка вважає нормальним не мати режиму.
    І так, ви праві, вставати пізно і лягати пізно, це також норма, я мала на увазі, що дитина має знати, коли їй треба йти до сну, а не день так, день сяк
     
  11. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Та чого) ніби і не змішала)
    Я якраз написала у відповідь на Ваш останній пост-відповідь форумлянці, що писала, що її дитина встає тоді, коли встає, і лягає тоді, коли хоче спати.
    Бо в нас десь так само, але це і є режимом водночас. Просто по-перше, пізнім, а по-друге гнучким. Якщо малюк не хоче спати, а вже дуже пізно (як для звичних годин вкладання), то я не буду його на силу вкладати. І навпаки, якщо ще дуже рано, але він хоче спати, то ми йдемо спати. Відповідно час прокидання зранку залежить від часу, коли "пішов в ніч")
    "Має знати, коли спати іти", ніби добре. Але на практиці не так завжди. Не завжди ж усі дні схожі. От бувають якісь насичені чи то емоційно, чи фізично і дитина скоріше "вирубується" або навпаки відкривається друге дихання. Чи десь в машині закімарила запізно, чи були в гостях, чи просто був нудний домашній день і енергії купа ще. Не уявляю як то змушувати завжди лягати в один і той же час. Я скоріше прихильник спостерігати і підлаштовуватись під малечу і її готовність до сну.
    Не претендую на істину щодо поняття режиму чи його відсутності. Просто розказую своє бачення щодо свого малюка.
     
    Останнє редагування: 8 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Fast

    Fast Well-Known Member

    Мусить, якщо мамі так треба.
    Розумієте, ото як в нас є, то можна теж, загалом, назвати режимом. Але то дитина собі так сама встановила, а ми підлаштувались. Всі підлаштувались. А коли піде в садочок, от тоді буде режим у неї. Потрібно буде вставати вранці,без будь-яких 2 години туди, 2 години сюди. А поки, лафа у всіх.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. maavka

    maavka Well-Known Member

    Розкажу як таке може бути, щоб в той самий час вкладати дитину. Ми так робимо
    В нас до прикладу така ситуація, якщо моя дитина кілька днів лягала в одній годині, а потім був такий день, що вибив з колії, чи вдень раніше збудилась дитина, то ввечері, вже не вийде вкласти раніше, хоч мій синок і втомиться до того часу і наче хоче спати, але заснути йому буде важче. Він взагалі у мене такий, що легко збуджується, дуже емоційний і йому важко зрозуміти, що він хоче спати, і тому треба настроїтись на сон. Тому в нас є ритуали, але все-одно в різний час засинати не виходить (хіба як денний сон пропустить, то засне раніше наніч). Отож коли у нас бувають різні дні, я підлаштовуюсь під режим дитини.
    Наприклад, поспав Левчик вдень набагато менше, ніж завжди, то ми тоді багато бавився у спокійні ігри, саджу його на наше ліжко, забавляю його улюбленими іграшками, які його цікавлять, і він розслабляється і не гасає по хаті (раніше в цій ситуації нам були дуже помічні мультики, але тепер ми їх практично не дивимось, бавимось сортером, книгами, конструктором, піаніном та ін.).
    На вулиці як гуляємо, то більше возимся.
    Інша ситуація поспав Левчик більше вдень, чи так сталось, що заснув пізніше. Тоді ми граємо в активні ігри. Я витягають м'ячик, каталку. Чоловік також бавиться, вони разом люблять активно бавитись. На вулиці ми вже багато ходимо, і менше у калясочці сидимо.
    Якщо запрошуюють гості, то говоримо про наш режим. В маршрутці стараємось їхати в такий час, коли ще далеко до сну, щоб не закимарив, чи як вже треба саме в той час, то забавляємо, щоб не заснув. Бо інакше сон нічний дуже посуниться і будемо мати "веселу нічку" з тим присиплянням. Якщо насичений день, (напр. в нас таке буває, коли свекруха приїжджає до внука)то потім як я писала, бавимось у спокійні ігри, навіть даю свою мобілку, синок любить там мелодії переключати.
    Нудні дні я не допускаю, якщо вони є, то активно гуляємо, якщо не гуляємо (напр. через мороз), то в хаті тоді активнічаємо, наприклад купаємось (Лева купання збуджує, звеселяє, а не заспоклює, як у багатьох)

    От такі я маю турботи, але воно того вартує, зато не присипляю з криками,плачом. І дитина висипається і я можу щось планувати. І я вже привикла до таких підлаштувань.
    Як Лев подорослішає і буде свідомо засинати, то будемо щось міняти, думаю ритуалів тоді буде достатньо і ми не будемо так надто прив'язані то часу. А поки у нас так

    Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Ну бачите. Все індивідуально. Ви і я підлаштовуємося під дитину, але кожен по-своєму.
    Данько ніколи не засинає з криками чи істериками, якраз через те, що вкладаємося саме тоді, коли він вже сам каже "пати" або я сама по ньому бачу, що вже пора і можна іти спати. Спокійні чи активні ігри він сам обирає, а я довіряюся його вибору) І купатися я можу максимум запропонувати, а він сам обирає іти чи ні) До сну в машині я теж якось спокійніше ставлюся. Заснув, ну то заснув, значить потребує того перепочинку. Так, мені проблематмчніше потім буде скоріш за все, бо трохи посунеться нічне вкладання, але то таке - в садок ж нам зранку не треба, то й не робимо з того проблеми)
    Загалом вкладання в рамках 21-23 для нас норма. Вже після 23 я починаю нервуватися, але то скоріше винятки з режиму.
    Для мене, якщо я можу встати від малого +- о 21 - то це кайф, о 22 - файно, о 23 - норма, пізніше - наш з чоловік вечір втрачений:)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Fast

    Fast Well-Known Member

    Як дуже посунеться, ну нехай на години 2. То, що катастрофа, щоб аж так жити тим режимом?
    Що до такої степені дитина не виспалась, що аж сидить на ліжку?
    В мене старша не сиділа впринципі - там в заді потужний пропелер, то в 1,6 роки вона по шведській стінці вверх-вниз лазила. З нею в мене, режим був, але, всерівно, не такий режимистий.
    Але я не розумію, як це
    що дитина не хоче спати, а її заставляють? Коли нема режиму, такого не буває :)
     
    • Смішно Смішно x 1
  16. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я може не зовсім зрозуміла, що ви мали на увазі під "немає режиму", але я так бачу про своїй дитині і знайомих, що не всі однаково добре переносять коливання в часі сну і вкладання "як сьогодні виходить". Дехто дійсно не має проблеми з того, що дитя закимарило в машині, чи пізніше лягли, або й діти навіть самі можуть заснути, коли їм треба за таких обставин, за яких інші не заснуть і вже перевтомляться, і тяжко буде вкласти. Моя дитина 90% ляже з істерикою, якщо так вийшло, що ми пізніше вкладаємось. Якщо засне в транспорті, то це буде сон тривалістю в час їзди (переважно хвилин 10-15) і більше не засне, зате близько 7 почнуться капризи і вкладання автоматично стає складним (зараз, з віком, трохи легше витримує день без сну). У мене дитина дуже режимна, і чим ретельніше його дотримуватись, тим легшим є вкладання, порушення режиму нам рідко минають гладко.


    Надіслано від мого X9180, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Fast

    Fast Well-Known Member

    Власне, коливання в часі в декілька годин. Вчора пішли спати в 12. Хоча пішли вкладатись в 10-30. Ну, не заснула - так походила, потовклась, ми фільм дивились, а в 12 обнялись і заснула, а я швиденько за нею.
     
  18. maavka

    maavka Well-Known Member

    В тому то і справа, що тоді моїй дитині важче засинається в іншій час (ніж по режиму), вона може не заснути, тоді коли втомиться, хоч я її присиплятиму. І перезбудиться і тоді вже появляться дратівливість і тяжке присипляння

    В мене так само дитина завжди пропеллером була, зараз хлопчику 1 рік і 9 міс. Він і поїсти толком не може, треба або забавляти, щоб сидів, або він їсть 2 ложки, побігав і знов прийшов по 2 ложки. Також забавляється сам лише 15-20хв, не більше
    Але є такі ігри, які можуть синочка так зацікавити, що він сидить. Раніше мультики були + іграшки. Але бачу що то недобре і тепер ми їх майже не дивимось. Тепер помагають на на певний час сортер, дерев'яні пірамідки, музичні іграшки де треба цикати, справжні мобільники, маленька тверда книжечка, гудзички (під наглядом) та подібне. Я ще іграшки чергую, кожен раз чи два дні, даю інші, тому виходить отак розсабити дитину, щоб посиділа на ліжку.


    Дитина хоче спати, але не може заснути (таке і з дорослими буває), хоч її і присипляю як завжди. Тому і кричить. Це буває тоді коли вона перезбуджується. Загалом є діти у яких таке рідко буває, тому ви і дивуєтесь:) Ми в невропатолога часто були, відхилень нема. Це все у дітей по різному буває.
    Хоча скажу,чим доросліший мій Левчик, тим менше проблем я маю з спанням. Зараз якщо таки виб'ється Лев з режиму, то не така катастрофа, як колись, але бачу, що самому синочку від того некомфортно, довго присипляється.

    Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk
     
  19. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    То, напевно, не тільки сну стосується, мені здається що просто є діти більш консерватори, а є новатори чи що - які дуже легко сприймають (і навіть часом люблять ) зміни, ясно що не такі які вже межуватимуть з повним хаосом, а отак - трошки, точково: нова дорога додому, нова страва, нове місце ... тоді вони загалом гнучкіші і лягати о 22, о 23 чи о 24 і при тому ще й вранці вставати однаково о 8-8:30 в садок для них не проблема - десь там наступного дня спокійно "доберуть" собі ту годину сну. У мене так з малим - окрім того, коли він вдома а не в садку, то денний сон може бути у будь-якому проміжку з 13 до 18:00 або взагалі не спати, але на ніч потім вкладається практично однаковісінько. При чому так було з досить малого віку (ще до 2 років)
     
  20. Olena Korsyka

    Olena Korsyka www.time4shopping.com.ua

    Деяким дітям допомагає заснути звук пилесоса, можна використовувати також ауді запис, але це пізніше, коли Ви переконаєтесь що цей звук дійсно заспокоює дитину.
     
    • Подобається Подобається x 1