Ранній розвиток наших діток

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем StarKa, 7 Квітень 2011.

  1. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Дає :)
    Якщо брати до уваги самі бажання дитини. Дитина отримує те, що хоче, це для неї свого роду забавка, а мама прислуховується до потреб дитини. Чим погано?

    І знаєте, спірне питання, але є приклади, коли і навчання за бажанням мами, а не дитини, теж дає свої бонуси. Я вже писала про дитину, яку з 4 років заставляли читати. Зараз дитина має такий інтерес до книг, записалась в бібліотеку, бо вдома все перечитала, в 9 років читає книжки мінімум по 70 сторінок на день. І крім того, має все те, що потрібно мати дитині ( хіба що сама не гуляє, бо наразі нема пристойного подвірря)

    ---------- Додано в 18:54 ---------- Попередній допис був написаний в 18:50 ----------

     
  2. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    :) показував на букву і казав: що то, що то??? коли я казала "то А" - радів, і питав далі: що то, що то? - на іншу букву поряд. Далі - знайде якийсь напис, знайде там своє А - і радіє. А коли після 2 років зміг накалякати І, Л, О і знаки пунктуації, плюс і мінус - то тільки і шкробав паличкою по піску/землі.
    Заставляла його? Ні.
     
  3. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    буде філологом, а мій певно астронавтом, бо колись так само встав з горшка і каже - о пісюхи як кільця сатурна
    і ніхто з ним книжок по астрономії не читав, угу
     
  4. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    а я про що мову вела? Раннє навчання- не основа подальшої успішності. Але
     
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    я складала мелодії, не вміючи грати на фортепіано. Вчитись на фортепіано з 4 років - це рано? Рано. Мені б це раннє навчання багато дало, бо я просиджувала години, "слухаючи" намальовану клавіатуру, доки на думку моєї мами не "дозріла".
    Зараз є багато можливостей показати дитині світ науки, світ прекрасного, просто світ - цікавий, захоплюючий. Не обовязково розвиваючими заняттями (сама того слова чомусь не люблю), але погодьтесь - якщо мама, ведучи дитину кудись, хоче показати щось дитині, а не КОМУСЬ ДИТИНУ, то це абсолютно некримінальна мотивація :)

    ---------- Додано в 22:04 ---------- Попередній допис був написаний в 22:00 ----------

    навряд, він - "татів", а тато в нас в мовах :)
    Але, звісно, що він, бачачи, як я розмовляю англійською і японською з кількома знайомими іноземцями , вже знає, що є інші країни, де люди по=іншому говорять. І матиме від мене стільки допомоги у вивченні іноземних мов, скільки буде треба. А від татка - стільки математики і фізики, скільки буде треба. Всьо, чого душа забажає.
     
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    мого попробуй застав. Так, йому теж 9, так, він відмінник у школі. Але попробуй вдома заставити прочитати хоч одну художню книжку. Лиш коли "надходить натхнення" читає свої улюблені енциклопедії з географії чи астрономії. Все інша література- йому "по боку", як би я не заставляла.
     
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Мій старший теж не любить читати. Доооовго чекала, тепер просто ставлю умову - за сьогодні маєш прочитати 10 сторінок, книжку вибирай сам. Читає, іноді захоплюється, каже, а ця книжка дійсно цікава.
    А був з ним випадок. Приїхали на море, купляли йому іграшки, забавки, вибирав. Так от вибрав він книжку " Крокодил Гена и Чебурашка", явно не по віку :). Купили. І він, який до того читав хіба пару речень ( 7 чи 8 років на той момент, здається таки 8...) прочитав ту книжку вже до вечора. Там трохи більше 100 сторінок було. Я була здивована! І задоволена, що дитина проявила зацікавленість))
     
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    а в мене не було треба. Був такий голод за знаннями, а в старшому віці - бажання побільше знати, щоб добре то все на практиці застосувати, щоб заробити і щоб було цікаво працювати. Червоний диплом бакалавра - з малою дитиною за ручку - не самоціль, просто результат роботи на знання, а не на оцінку. Червоний диплом спеціаліста з одним за ручку, другим в животі - так само, органічно і саме собою.
    Я не хочу силою впхати в дітей те, чого мені колись бракувало. Але показати: от таке є, тобі подобається? "подобається". Ну то давай ходити. А ще є таке. А то нам не іде. Ну добре. - це моя лінія поведінки.
    я - відносно молода і недосвідчена мама, багато чого сама сприймаю з дитячим захопленням. А похвалитись тим, що "я навчила огого скільки.."... тю... знаєте, я то мегавихвалялкою не вважаю. От якби не хворів ні разу за свої 5 років - ото да, цінно. Хоча, теж не вихвалялка :) ну, ви пойняли :)
     
  10. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    голод за знаннями буде там, де батьки не пропонують і не дають
    і то добре
    власне діти котрі полишені на самопізнання краще навчаються
     
  11. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Справа в тому, що дуже багато є такого, що треба починати саме в ранньому віці. Танці, гімнастика, плавання, музика... Звідки я можу знати, що моя дитина має якісь здібності, якщо вона себе в цьому не спробує? Легше спробувати і кинути, якщо не піде, ніж шкодувати про втрачені можливості і час
     
  12. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    Ага, особливо у ранньому віці))) Ви бачили багато дітей дошкільного віку котрі самі записуються в музичну школу?
     
  13. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    а навіть якщо і так, що поганого якщо це подобається дитині, хоча я б не назвала це штучноствореним світом. У нас чітко розділяє з ким може розмовляти польською, а з ким українською.
    про що й мова. Якщо дитина сама проявляє інтересто що в цьому злого. Старша сама просилась що б її вчили цифри, тягала за собою касовий апарат і мама - цифри. А букви то ні - ні. Натомість молодша труситься за буквами, і іншомовними словами (дякуючи старанням старшої ). То що я маю сказати "та ні доню, піди краще біля магазину послухай природньостворений світ у виразах не зовсім тверезих дядечок"?
     
  14. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    повірте, здібності самі себе покажуть, якщо дитину слухати і чути :).

    а ще точні науки, шахи, фехтування, кінна їзда... будете всюди свою дитину "пробувати"? ))))
    а навіщо?
    в мене дуже музична родина, багато хто має вищу музичну освіту, є професійні музиканти у сфері серйозної класичної музики, ніхто раніше 7 років в музичну школу не ходив.
     
  15. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    А наша Цьомцьомка хотіла і хто знає може б з неї вийшов би якийсь музичний геній!

    якщо чесно, то по можливості б пробувала)) і не бачу в тому ніц поганого. Вважаю, що дитині з раннього віку треба давата можливість для розвитку і самореалізації.
     
  16. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    незнаю-незнаю...В теперешній час планшетів/інтернетів ітд. луже важко зацікавити чимось дитину, особливо вже в більш старшому віці...Все таки варто займатись дитиною змалечку, інколи навіть заставляти.

    Я не буду писати про англійську/іспанську з 3 місяців. Напишу про нас. В 3.5 почали активні пошуки"а куди б віддати дитину" Спробували танці-не пішло.Віддали на акробатику і плавання. Півтора року прозаймались паралельно ...потім треба було робити вибір, бо одночасно і тим і тим стало трудно .Вибрали плавання. Ох, скільки раз він кричав що не хоче більше того плавання, особливо в літній період, коли всі друзі на дворі, а йому тричі на тиждень на тренування . Заставляли. З плачами, з криками....але отримали результат. Тепер тренування- то все.Малий жодного тренування не позволяє собі пропустити, уявляєте, нещодавно був ДН в його друга і він САМ сказав що не піде ,бо в нього в той час тренування.Якби дали тоді слабинку, кинули плавати-все зараз би знову він навряд би пішов. Він щодня придумує,що хоче щось нове-бокс,карате....а потім подумає і каже,що він все таки плавець.
     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

     
  18. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    і я так думаю... і не так заради результатів, навчання, а заради заняття чимсь, чим не можу займатися з дитиною я, а їй цікаво, заради ознайомлення з тим що може зацікавити.... і то стосовно дітей після трьох років, раніше, впевнена, що без потреби. Моя менша дитина ще на жодні заняття не ходила але дуже хоче на танці, хоче виступати, вдома щоденно ходить в трико, придумує собі танці, я не можу і не хочу їй відмовляти, з осені запишемося, а там побачимо. Потреби в інших гуртках для неї поки не бачу, а от зі старшою маємо на цей рік великі плани :)
     
  19. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    Ну бо чого бути категоричним і впадати в крайнощі? Або англійська з 3 місяців або взагалі нічого?

    Вважаю, що пробувати-водити варта вже з 3,5 років - коли дитині вже не достатньо хатньо-мамських завдань, хіба би мама супер креативна і по 12 годин на добу розважає-ознайомлює-малоповторюється, бо інакше дитина або проводить час на вулиці з друзями, або вдома стогне про мультики-планшети, і то неодноразово описано форумлянами в різних темах.

    Нам не пішли танці, гімнастика, зате ми з величезним задоволенням ходимо 2 роки на малювання і я, чесно, вражена успіхами. Цього року плануємо записуватись в балетну школу - хоче сама, бо коліжанки мала ходить і завжди розказує, хоч я спокійна - спробуємо і подивимось.

    Якщо спорт - то тут треба дивитись по дитині, коли воно йде, то тут треба перший рік бути систематичним і наполягати, бо є момент втягування в режим, і висновки на основі 1-2 місяці неправдиві, думаю після року можна оцінювати - треба чи ні.

    А з Олесею, 2 роки, ми ходимо тільки на розвивалку 1 раз на тиждень, бо то швидше часопроведення в хорошіій компанії зі зміною декорацій і щоразу гарними маленькими завданнями.

    ---------- Додано в 07:24 ---------- Попередній допис був написаний в 07:14 ----------

    І про Винахідник (збирати Лего )хтось писав, що то бздура, а я хочу Іру записати з липня, поки в нас канікули на малюванні до вересня. Я зацікавити її скласти щось до кінця з маленького Лего не можу, бо, банально, не дає малеча фізично - все ламає і пхається, і вона почне- за 10 хв кидає, і потім то все лежить без діла, а там в компанії під цікаві тематичні розповіді діти будують - розвиввається моторика, уява.
     
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Ранній розвиток наших діток

    Ми ходили цей рік, було весело і ненапряжно, а під кінець року почалися приколи "Ви вже старшенькі, підете в старшу групу, ви вже маєте щось там знати, говорити, рахувати". Ну та а як же. Все, більше не ходимо. Не знаю, як хто, але я для себе і своєї дитини можу бачити межі, де дитина бавиться, спілкується і міняє декорації, а де починаються непотрібні вимоги. Хоча, більшість мам хоче саме вимог, а попит породжує пропозицію.
    Тепер я думаю, що цікавого придумати для дитини на холодну пору року наступного сезону.