Разом до церкви

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Ірушка, 28 Серпень 2009.

  1. Ірушка

    Ірушка Well-Known Member

    Сьогодні я плакала не в жилетку, а в рушник та сукню поплачуся ще сюди.
    Ще вчора ввечері ми вирішили з чоловіком піти до церкви, сьогодні я кілька разів йому про це нагадувала, але коли прийшов час збиратися на вечірню службу мій коханий солодко спав і не подавав ніяких реакцій на мої слова.Далі пішов насичений діалог і виявилось, що до церкви ходити він взагалі не вважає за потрібне, релігійним вихованням дитини він займатися не буде, наші батьки нас виховали без відвідування церкви і ми якось виросли і він просто відноситься до чоловіків, які не ходять до церкви і в цьому нічого поганого не має.
    Після цього я не просто плакала, мені настільки було паскудно, що до церкви ми вибралася десь через годину - я з червоними очима, запухша в чевоних плямах.
    Як зробити так, щоб він захотів ходити на службу я просто незнаю, в голові після сьогоднішнього дня якась пустка, і саме жахливе, що я сама в цьому винна потрібно було ці розмови починати з самого початку подружнього життя, а не 4 роки по тому.
     
    • Подобається Подобається x 28
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    Ірушка, це складна ситуація, але не робіть із цього трагедію. Якщо він ходитиме до церкви через силу, бо ви так хочете - це буде набагато гірше, ніж якщо не ходитиме.

    Я вам розповім приклад однієї жінки, яка ходить до нас на парохію. Її чоловік був вихований католиками, але має відразу до церкви ще з дитинства й коли вони одружувалися, він їй про це сказав. Що ж вони зробили? Вони просто домовилися про деякі речі в тому плані.
    1. він ходить з усією сім*єю до церкви на великі свята (і дійсно ні разу не пропустив жодного великого свята);
    2. він підтримує релігійне виховання дітей: коли діти не хочуть молитися з нею ввечері, то каже їм, що мають мами слухатися; діти ходять до католицької школи, щонеділі й свята з мамою в церкві;
    3. він ніколи не говорить кривого слова щодо релігії з пошани до її релігійних почуттів та переконань.

    Я впевнена, що їй нелегко, але вона того ніколи не показує. І ходить до церкви щосуботи, щонеділі та свята з усіма тепер уже 4ма дітьми. І не лише ходить до церкви, а й є активною в церковному житті також, завжди є на зустрічах духовних, святкуваннях. Тут є зустрічі групи "життя й світло", то після них є вечірня, а тоді всі разом вечеряють зупою та булками. Вона не раз готувала зупу для тої групи. Отакий чудовий приклад. Думаю, що така поведінка є найкращим прикладом для чоловіка й по багатьох роках вона таки буде винагороджена. Головне не чекати заплати, а просто робити, що маєте робити.
     
    • Подобається Подобається x 32
  3. Ірушка

    Ірушка Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    Після виплаканих сліз це вже не трагедія, а так ще одне відкриття, але не дуже приємне.
    Дякую за наведений приклад, але всеодно в голові ще не проясніло, потрібно переспати ніч може завтра стану мудріша і зрозумію звідки починати.
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    Ото правда. Я колись свого чоловіка дуже визбирувала, за порадами мами, що він не ходить до церкви в неділю чи свято, не постить коли приписано і всяке різне. Коли я йому на це вказувала то у нас були дуже неприємні пусті сварки. А від коли я просто дала йому волю в тому, адже він дорослий мужчина і він сам вирішує чи він того хоче чи ні, то він раптом і з нами до церкви що-тижня ходить, і на всі свята їдемо разом. Правда не здержується від мяса коли можна було б, але це не найважливіше.
     
    • Подобається Подобається x 17
  5. Panadolka

    Panadolka Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    Ірушка, Ви мені нагадуєте мою свекруху і мене. У мене такі конфлікти кожен день раніше з нею були. Ну не з такої я родини, що постійно ми ходили в церкву! А свекруха постійно мене "напрягала" тим, щоб я йшла. Відповідно я йти взагалі не хотіла, тому що це мене змушують і бажання відбивається взагалі. І я завжди казала, що краще я піду тоді коли сама цього хочу, а не тоді коли мене заставили і я пішла через нехочу. На мою думку це ще більший гріх.
    Зараз у нас все більш-менш внормувалося, але як щось у нашій сім'ї стається, то одразу винна я, бо не ходжу до церкви :)
     
    • Подобається Подобається x 11
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка :)

    Проблема й справді інша. Ви власні страхи й проблеми на чоловіка спроєктували. Думаю, вам таки варто самостійно розібратися в тому, що вам треба, а що ні. Якщо раніше ви не хотіли з ним іти, то чому зараз чекаєте, що він із вами ходитиме? Працюйте над собою, а від нього нічого не чекайте, бо виглядає на те, що в тому не трошки вашої вини, а трохи більше... І не треба на його духовний нерозвиток кивати, попрацюйте спершу над своїм, а там і він у себе та у "вас" повірить. :)
    І якщо вам не хочеться йти до церкви, бо він із вами не йде, то повірте, що причина цього зовсім не в ньому.
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Лянка

    Лянка Well-Known Member

    Відповідь: Разом до церкви

    В мене схожа ситуація. Чоловік після семінаріїї нехтує Богослужіннями, таке враження, що він перенаситився релігійності, якщо так можна сказати. Ми разом також 4 роки. Спробувала повпливати на нього тим, що ми сім"я і ми маємо до Церкви йти разом. Тому сама перестала ходити. Це не принесло жодного результату окрім мого відходу від Церкви.
    Правильно вище сказали, потрібно самому розвиватися, йти вперед і тоді в чоловіка не буде іншого виходу як йти за дружиною і дітьми. Тому тепер я щонеділі ходжу або з однією або з другою донечкою до Церкви (з двома не дам собі ради) і на душі спокійно. А коханий чується не в своїй тарілці. Думаю рано чи пізно він опамятається.
     
    • Подобається Подобається x 8
  8. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Разом до церкви

    І я на свого помаленьку впливаю!!вже пару раз був після весілля зі мною.завжди питаю, може ти б пішов зі мною? до весілля ходив тільки на Різдво і Великдень!!як то кажуть вода камінь точить!
     
    • Подобається Подобається x 9
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Разом до церкви

    О, це теж спосіб. Не тиснути, а пропонувати, як десерт! :girl_claping:
    А він її закінчив? І чи можна спитати яку?
    Думаю, причина десь глибше...
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Разом до церкви

    Знаєте, у мене на селі священник одного разу казав, що сімейний похід до церкви має бути як нагорода, а не як покарання. Правда, він говорив як привчити дітей ходити до церкви, але, думаю, до дорослих можна застосувати те ж саме...
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Разом до церкви

    Я завжди збираючись до церкви так легенько свому натякаю, може б він зі мною пішов. Деколи натяк типу повз вуха пролітає але найчастіше УРА почутий. Чемно вдягається і йде! Завжди йому кажу що як підеш до церкви і працюватиметься легше і душа буде окриленою і буде між нами повна злагода і взаєморозуміння-це дійсно правда, і добре що він це розуміє.
     
    • Подобається Подобається x 10
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Разом до церкви

    У багатьох людей звички нема просто.
    От ми ходимо не лише щонеділі й свята, а на вечірні, коли є. Щосуботи 100%, а ще посеред тижня іноді, бо не завжди є. А ще, як є можливість, то й на утреню ходимо. Мій Дарко часом каже, що "мамо, то вже забагато церкви", але я на те не зважаю. Пояснюю, що часом буває багато гуляння в парку, а часом - перебування в церкві. І те, і те є потрібне.

    Учора мала свою маленьку радість. Дарко майже всі частини Літургії зі мною відспівав. Нарешті! І виявилося, що "святий Боже" (правда, англійською) вже знає напам*ять. Мені аж молитва інакше пішла, коли те чудо поруч виводило своїм голосочком "Господи помилуй". То так, трошки оффтопу. :shy:
     
    • Подобається Подобається x 9
  13. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Разом до церкви

    Мого чоловіка мама дуже віруюча людина, мій чоловік терпіти не може, коли з нею ні прощо не порозмовляєш - тільки про церкву, її настанови, що треба ходити до церкви і т.д.... Часто він з нею на цю тему сперечається, і я навіть інколи йому боюсь лишній раз про церкву щось натякнути. Але в суботу ввечері, я собі готую одяг, він мене завжди питає: "Кохана, а куди ми завтра йдемо?" я кажу: "До церкви". І все, він не стогне, не перекладує це з тижня на тиждень. Так само і сповідь. Головне знайти слушний момент.
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Разом до церкви

    Вибачте, що так скажу, але мама з вашого опису не виглядає на віруючу, а радше на фанатку. Така поведінка хіба поганий приклад подасть і взагалі може відкинути від церкви...
     
    • Подобається Подобається x 5
  15. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Разом до церкви

    Я згідна з Лілєю Романовою.
    Дуже часто бачила людей, які на словах фанатіли від церкви, але це скоріше було якимось прикриттям насправді того, що діється в душі та вчинках. Імхо.
    Не справа в тому, ходить людина до церкви чи ні. Справа в тому, ЯК вона живе і мислить. Головне - віра в серці.
     
  16. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Разом до церкви

    Так, вона фанатка, не те слово.... Мій чоловік навіть мав відразу до церкви деякий час, але якось я його вмовила, щоб він декілька раз зі мною походив, з дитиною.... А тепер після того, коли наш син сказав, що хоче стати священником, він ходить зі мною практично щонеділі.
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Разом до церкви

    Віра без діл мертва. :)
    Тут суть не в тому, чи в принципі ходити до церкви, а в тому, ЯК людину до цього заохочувати. Однозначно не тиском, скандалами чи сльозами.
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Разом до церкви

    Колись до весілля чоловік фактично взагалі не ходив до церкви, так вони виховані, - сім.я воєнного. Мама його сама ходила, а синам і чоловікові не пропонувала навіть такого. Але зараз досить часто ми всією сім.єю ходимо. І до сповіді ходить. І дуже поважає нашого пароха і священика, котрий давав нам шлюб.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Virginia

    Virginia Well-Known Member

    Відповідь: Разом до церкви

    В мене з моїм майбутнім чоловіком теж були проблеми з ходінням до церкви! Я з дитинства співала в церковному хорі і звикла ходит до церки, не залежно від погоди (так як дехто), а знайшла собі такого, який тільки на Великдень, підвозив маму до церкви, щоб посвятити Паску! Спочатку я його тягнула до церки зі сльозами, скандалами! Потім був період, що я принципово навіть не натякала що я йду до церки і хочу щоб він йшов зі мною! Слава Богу, тепер ми разом ходимо до церки і я навіть не прошу його, але звичайно, щось його мало до цього привести! Привело те, що в людини було настільки все погано, і не було надії, що щось може змінитись, можна було сподіватись тільки на чудо! Ну і тут я зі своїми "нравоучєніямі" спокійно, виважено запропонувала спробувати походити до церкви і щиро молитись! Тепер (ттт) все стає на свої місця, здається закінчується чорна смуга, він це бачить і тепер сам питає "Ми йдем до церкви на 13 чи на 18?"
     
    • Подобається Подобається x 6
  20. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Разом до церкви

    так я ж написала, "ЯК ЖИВЕ" - життя складається з вчинків. Тобто я не мала на увазі НЕ ходити в церкву можна, я до тези про фанатизм.

    Віра - це взагалі річ дуже акуратна, для кожного своє бачення віри існує. Тому для початку варто запровадити поваги: жінки до чоловіка у його небажанні ходити, і навпаки. В кожної людини наступає в житті момент, коли вона найбільше в житті потребує і хоче зайти в церкву. Тому не треба будувати барикад до цього душевного моменту.
     
    • Подобається Подобається x 4