Сам удома. А коли і з якого віку?

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем AilataN, 22 Липень 2012.

  1. AilataN

    AilataN жива

    Сьогодні мені підказувала одна тьотя швидкість. В сенсі " куди йти".
    Отже : хвасталася бабця дитини 4-х років, що сьогодні їхня дівчинка аж до сьомої години вечора залишалась сама вдома. Повністю сама, зранку і до сьомої. "А що, це вже не перший раз. але отак допізна - перший. Ми їй подзвонювали час від часу. мама була на роботі , а я ( каже бабця) мала багато справ."
    Нє , прошу створити тему про таку проблему!!!
    Ну от , і ця бабця мене якось то послала, бо цілком була впевнена у своїй правоті, правильності. Я- не можу зрозуміти чому в мирний час, у працюючої мами, при наявності в хаті бабці, дитина сидить вдома, саменька, і пісяти ходить сама і їсти собі взяла, щось вгризла... САМА!!!!! У мене є стійке бажання подзвонити в якусь службу, щоб прийшли і ляканули гарно. Не забрали дитину, але пояснили. Бо мама там не алко-нарко, все добре( не найгірше), але оце залишання мене вбило!!Бо вони вважають таку поведінку нормальною!
     
  2. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    Баба так лишала, маму так лишали - і нічо, "он які виросли! ", тому вони і вважають це нормальним. Що вважає дитина,
    якій, може, в тінях бабайки ввижаються,
    може, голодна сидить
    біля вікна годинами стоїть, маму-бабу чекає
    і т. д.
    очевидно, нікого не цікавить... :sad:
     
  3. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Повага до старших, інші безапеляційні речі та виховання

    то добре що буде стояти чекати, а якщо щось вчудить, всяке може бути. Я навіть в 7 років малу саму не дуже хочу залишати, всяке може статись...
    Але різні люди є!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Sertce

    Sertce Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Мене батьки лишали колись на діда, ну то було, як саму- я зранку планувала, куди маю йти: кожен день йшла на якусь незнайому вулицю, до струмка( жили в селі). Ліс досліджувала( xата під самим лісом), а там є два заповідники, які оxороняються Червоною книгою України. А ще живність всяка дика- кабани, кози, навіть плазуни є. Реально страшно було мені, маленькі дитині. Приxодила додому надвечір, голодна і брудна, ноги подряпані, в синякаx. Дід забував за мене.
    Малого лишаю самого, як йду в магазин, але в період його обіднього сну.
     
  5. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    я якось не розумію, як то можна дитину лишити саму.
    ну хіба проживають на безлюдному острові одні одношенькі. Було таке шо малій було рік з чимось, погода паскудна, а я мушу вийти на вулицю. Пішла до сусідки і попросила пригледіти. Навіть зараз можу попросити пригледіти. А так, щоб саму в хаті... бррр Я поки повернусь - посивію з переживань. А чи треба мені та сивина?
    Мене залишали саму з 7-ми років... і трафунків було багато...
     
  6. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Зараз малому 4 роки, я не можу його надовго самого в кімнаті залишити. Не знаю, навіть не уявляю коли зможу залишити надовго. Хоча було кілька разів що на 5 хвилин залишала самого поки в магазин бігала, то дуже гордився що був сам і розказував який був чемний.
     
  7. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Пам"ятаю, мою подружку-сусідку залишали саму з 6 років. Раз сиджу вдома, уроки роблю - хтось у двері дзвонить. Дід двері відчинив - каже: стоїть Оля, налякана, заплакана, каже, що сама вдома, баби вдома нема, мама на роботі, а то зима, ввечері темно, а їй страшно. Я - в мене в голові не вкладалося, що можна піти і залишити саму таку малу дитину. Коротше, вона в нас посиділа деякий час, ми побавилися, тут баба її приходить - Оля в шоці: вона боялася страшно, що баба буде її сварити, бо пішла з дому. Дід якось почав вигороджувати дитину: вона прийшла до нас, бо хотіла дізнатися в Слави, як картинки малювати. Баба їй кулаком погрозила.

    Я пару разів залишала малу з 6-річного віку саму, але тільки в екстренних випадках: включала мультик, попереджала, що зараз прийду, була відсутня не більше 10 хвилин. Про те, щоб залишити дитину, молодшу 11-12 років, на цілий день, навіть уявити не можу, що то таке має статися.

    Мене саму вдома вперше залишили у 14 років на дві години - і то мені було настільки не по собі (просто в нас постійно вдома була прабаба, а коли мені було 14 років, вона померла, і так сталося, що одного дня всі пішли, а я одна залишилися вдома). Незвично так було...

    Мого тата вдома самого залишали з 4-5 років - жили в селі, і зранку батьки мусили йти в колгосп на цілий день і не мали з ким дитину лишити. Слава Богу, ніяких трафунків не сталося - дитина була спокійна, бавилася чимось там, нікуди не лазила, книжечки дитячі переглядала... Але ж... не завжди так стається. Стільки читаю в газетах в і неті - там будинок згорів, бо діти сірниками бавилися, там дитина пішла кудись і пропала, через кілька днів мертву знайшли, там дитина сама дорогу перебігала і машина збила, там собака покусав... І всюди дітям від 2 до 8-9 років переважно.

     
  8. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Я Яринку залишала саму вдома, як тре було в магазин вибігти. То займало буквально 5-7хв. Одного разу залишила десь на півгодини, іншого вибору не було.
    Все залежить від дитини - я точно знаю, що вона нікуди не взіле. Я їй включила мультики, і вона сиділа дивилась, навіть з місця не зійшла.
    Ну але їй вже 5. Ну і однозначно лишати дитину на цілий день саму то вже занадто
     
  9. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    і ми не страхаєм, нічим, про те дитина все одно має свої страхи. Боїться незвичного звуку, деколи боїться йти на кухню, як там світло вимкнене.
    Я теж залишаю, як треба в спарві вибігти. Простіше коли під час денного сну. А коли треба вийти вдень і нема можливості з малою, ну то мультики і щось смачне. Час "пробіжки " пораховано- максимум 12 хвилин.
    І то себе догризаю часом.
    На цілий день....
    Як старший пішов до школи то був змушений приходити сам додому, відкривати двері. готувати собі їсти . сам потім йшов гуляти...Це в сім років.
    Але ж чотири.... Як то та маленька , що вона весь день робила???? І не розуміють люди, бо в них "ситуація". І рахують, що мають йти на жертви. А дитині нічого не станеться.
     
  10. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

     
  11. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Я одного разу поклала дітей спати і пішла забрати в ательє штани - мене не було вдома 5хв. і все тому, що бігла як ошпарена в обидві сторони, бо весь той час мене переслідувала картина: "дітипрокинулисямаминемаєдужестрашно" :)
    А вперше я залишила вдома Терезу у першому класі на годину. Дзвонила їй к-ка разів, питалася чи їй не страшно, чи все добре, чи вона чемна, що робить...діставала я її одним словом. :) Довший час не ризикувала залишити вдома двох дітей, бо то вже "бригада". Терезу де залишиш там і застанеш, а Аня в нас на "видумки гаразда", а вдвох, то вже страшна сила :)
    Вже тепер, коли Терезі 9, Ані 7, а Маркові 2 я можу вийти зранку на базар, бо я йду не далеко, якщо щось, то вони мені одразу задзвонять і я довше ніж 20 хв. не ходжу. Мені часом навіть з кімнати не треба виходити, щоб вони щось "вчудили", то про яке залишання вдома на цілий день може бути мова? :)
     
  12. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Починаючи з осені ми будемо залишати вдома самих лишень старших. Син буде ходити в середню школу і буде приходити додому швидше і буде сам десь 30-40 хвилин поки чоловік не приїде з роботи. Правда у нього ще буде обов’язок піти і забрати дівчат зі школи, але то вже таке. Не обов’язкове. Данилові буде 12 в грудні, а Анні виповнилось 10.

    Раніше ніколи їх самих не залишала. Завше хтось був.
     
  13. penn

    penn Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    сину 7р.але лишаю максимум 20хв,щоб в магазин вибігти і то стараюсь не залишати
     
  14. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    2 роки назад, коли саші було 2.5, я зі своєю мамою пішла на базар/в магазин
    саша залишився зі свекрухою
    так от - бабуся вирішила збігати вниз в магазин за чимось
    саша підійшов до дверей і закрив їх
    коли ми прийшли, в хаті бринів стійкий запах валідолу
    бабуся лізла через кватирку по драбині (бабі 70 років і австрійський будинок, де висоооооокі вікна), мало ся не забила
    я не хотіла нічого казати, бо вона і так себе наказала отим лазанням
    но коли прийшов наш тато додому і бабуся сама йому все розказала.....


    історія 30річної давності
    мій муж маленький (7 чи 8 міс)
    свекруха пішла в магазин, його залишила спати в ліжечку
    то були часи, коли молоко приїжджало в певну годину, треба було бути тоді в магазині, шоб його купити. а дитина була молоком годована
    коротше
    прийшла за 20 хвилин, всьо ліжко закакане, сина нема.
    по слідах (гиги) знайшла під ліжком
    мила піввечора то всьо

    тому мені каже - добре шо ти маєш слінги. не мусиш лишати дитину саму в хаті
     
  15. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Ой, це вже перебор, імхо, без образ....
    Старшого сина почала залишати самого вдома років з 7 певно...на годинку, пока "зміна караула" приходила ( дідусю треба було вже бігти на роботу, а бабця верталась з роботи). Хоча бачу по сусідським дітям, що вже з 5-6 років самі бігають по вулицям. Мені страшно було відпускати, то гуляв з друзями під наглядом ще в 7 років. :)

    свекруха розказує, що її залишали вдома з 4 років, а потім її батьки були в шоці - бо вона, як з"ясувалось, вдома цілий день не сиділа, а гуляла, і знала всі довколишні вулиці, райони та (!) навіть всі маршрути трамваїв - як куди доїхати. Але тоді особливо вибору люди не мали.

    Подруга почала залишати дочок вдома самих - старшій було 7 років, молодшій 2. Спочатку на півгодини, а через півроку - на цілий вечір ( так з 7 чи 8 вечора ). Дівчата самі приймали душ, старша молодшу вдягала, могла поміняти памперс закаканий при потребі, самі вкладались спати...:) Ні, я на таке б не підписалась. Я навіть зараз, коли старшому 13.5 років і молодшому 3.5 - не залишила б їх самих вдома :):) , бо це дурдом повний - вони деруться, пригають, старший на молодшому вивчає прийоми рестлінгу ( обидва в захваті від цього, але не я ;)), то щоб було, коли мене нема поруч ?! А так старший, звісно, сам на футбол їздить, гуляє давно сам, вдома - хоч на цілий день....але без молодшого :)
     
  16. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Старших (зараз 10 і 12) залишаю самих вже років 2-3. При чому, я швидше почала пускати їх кудись самих (в школу, наприклад), ніж лишати вдома. І завжди з ключами і телефоном. Ніколи не зачиняю дітей так. щоб вони не могли вийти. Лідку лише з літа почала лишати зі старшими на годину-дві (пау хвилин в магазин вже не рахую). І то боюся, бо вона - електровіник і старші з нею просто не впораються.
    Дарку лишати саму не боюся - вона втуплюється в книжку і втрачає відчуття часу і простору. А от з Орисею не так все просто - вона норовить скористати з відсутності батьків - то в косметику влізе, то ще на якісь подвиги її тягне.
     
  17. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Петрика можу залишити на годину максимум, але дзвоню без кінця і питаю як справи. Ключі і телефон завжди біля дитини, ніколи не замикаю самого, але і залишаю дуже рідко, в магазин вибігти чи до школи за уроками, якщо малий хворіє (школа практично в дворі). Один раз залишила Петра із Дмитром на 20 хвилин, але гнала як ошпарена до магазину і назад, бо маю таких винахідників - просто капець.
     
  18. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Та звісно, що без образ)
    Тим більше - справа не в тому, що так боялися за мене, що до 14 років саму не лишали, а є цілком конкретне пояснення, яке слідує відразу за тим, що ви зацитували, а саме:

    просто не тільки я - ніхто з сім"ї не міг залишитися вдома і сказати, що от я сам, бо завжди там була ще й прабаба, яка була дуже хворою і з дому нікуди не виходила, а значить, була вдома постійно (балкон не рахується):connie_pull-pigtail
     
  19. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

     
  20. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Сам удома. А коли і з якого віку?

    Мене теж лишали саму з 4 чи 5 років, в 6 пішла до школи. Вибору не було. Правда мама працювала дуже близько від дому, то прибігала дуже часто. Єдине, що я витворила, то згодувала котові братових рибок, і одного разу заховалась десь і заснула, а мама думала, що я кудись пішла сама.. а потім я прокинулась, вилізла, а вдома такий дурдом, всі в шоці))) Здається з того часу мама мене з собою на роботу брала.. але не пам’ятаю точно.