Скорочення у зв"язку з ліквідацією фірми

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Аня, 2 Травень 2010.

  1. Аня

    Аня Well-Known Member

    Я працюю у Львівському філіалі одного з Київських банків.З серпня 2008року знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною. У відпустку я йшла з окладу "Х". Під час кризи відбулося зниження окладів , і дівчина , яку взяли тимчасово на моє місце отримувала вже менший оклад "У". 05 травня відбувається повна ліквідація Львівської філії банку. Мені виплачують компенсацію за невикористану відпустку і вихідну допомогу згідно трудового договору у розмірі одного окладу, але не окладу Х з якого я йшла у відпустку, а з меншого окладу "У"....
    У мене питання:
    1.чи це законно? Чи мені мають виплатити оклад з якого я йшла у відпустку?
    2.Я офіційно не є заміжня, але одинокою матір"ю не являюсь, чи належать мені ще якісь виплати?
    3. Чи мають мене право скорочувати чи мають перевести у гол. банк у Київ?
     
  2. Nery

    Nery Well-Known Member

    Відповідь: Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    По пункту 3:
    Звiльнення вагiтних жiнок i жiнок, якi мають дiтей вiком до трьох рокiв (до шести рокiв - частина шоста статтi 179), одиноких матерiв при наявностi дитини вiком до чотирнадцяти рокiв або дитини-iнвалiда з iнiцiативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крiм випадкiв повної лiквiдацiї пiдприємства, установи, органiзацiї, коли допускається звiльнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жiнок здiйснюється також у випадках їх звiльнення пiсля закiнчення строкового трудового договору. На перiод працевлаштування за ними зберiгається середня заробiтна плата, але не бiльше трьох мiсяцiв з дня закiнчення строкового трудового договору.
    (Стаття 184 КзОТ)

    Але оскільки ліквідують не все підприємство, а лише Львівську філію, то просто зобов"язані працевлаштувати, а не відправити на біржу.

    По решті пунктах, на жаль, не зовсім компетентна. Сама нещодавно була в такій ситуації, правда мою ставку не рухали. Зате змінили посаду. У випадку, якщо б я відмовилась, мені погрожували відправити на біржу.
     
  3. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    Найголовніше, на мою думку, написати заяву про звільнення за ст.40 п.1 (через ліквідацію підприємства), а тоді все решта керівництво саме Вам запропонує: і вихідну допомогу, і нове місце роботи (до речі, має бути не гіршим за попереднє). А звільнити вас у будь-якому випадку на можуть (ну хіба ви самі напишете заяву за власним бажанням).

    ---------- Додано в 15:12 ---------- Попередній допис був написаний в 15:11 ----------

    А на якій підставі?
     
  4. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    Принаймні, не сьогодні, в неділю...
    1.А чому заголовок "Терміново!"? [​IMG]
    2. Не питаю, до чого розділ "Бізнес-леді"...
     
    Останнє редагування: 2 Травень 2010
  5. Nery

    Nery Well-Known Member

    Відповідь: Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    Згідно ось таких статей
    це щодо пониження статусу, оскільки в мене була керівна посада:

    Стаття 32. Переведення на iншу роботу. Змiна iстотних умов працi
    Переведення на iншу роботу на тому ж пiдприємствi, в установi, органiзацiї, а також переведення на роботу на iнше пiдприємство, в установу, органiзацiю або в iншу мiсцевiсть, хоча б разом з пiдприємством, установою, органiзацiєю, допускається тiльки за згодою працiвника, за винятком випадкiв, передбачених у статтi 33 цього Кодексу та в iнших випадках, передбачених законодавством.

    Не вважається переведенням на iншу роботу i не потребує згоди працiвника перемiщення його на тому ж пiдприємствi, в установi, органiзацiї на iнше робоче мiсце, в iнший структурний пiдроздiл у тiй же мiсцевостi, доручення роботи на iншому механiзмi або агрегатi у межах спецiальностi, квалiфiкацiї чи посади, обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права перемiщати працiвника на роботу, протипоказану йому за станом здоров'я.

    У зв'язку iз змiнами в органiзацiї виробництва i працi допускається змiна iстотних умов працi при продовженнi роботи за тiєю ж спецiальнiстю, квалiфiкацiєю чи посадою. Про змiну iстотних умов працi - систем та розмiрiв оплати працi, пiльг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, сумiщення професiй, змiну розрядiв i найменування посад та iнших - працiвник повинен бути повiдомлений не пiзнiше нiж за два мiсяцi.

    Якщо колишнi iстотнi умови працi не може бути збережено, а працiвник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договiр припиняється за пунктом 6 статтi 36 цього Кодексу.

    і відповідно стаття 33, щоб зрозуміти, коли...:

    Цитата:Стаття 33. Тимчасове переведення працiвника на iншу роботу, не обумовлену трудовим договором
    Тимчасове переведення працiвника на iншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається лише за його згодою.

    Власник або уповноважений ним орган має право перевести працiвника строком до одного мiсяця на iншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди, якщо вона не протипоказана працiвниковi за станом здоров'я, лише для вiдвернення або лiквiдацiї наслiдкiв стихiйного лиха, епiдемiй, епiзоотiй, виробничих аварiй, а також iнших обставин, якi ставлять або можуть поставити пiд загрозу життя чи нормальнi життєвi умови людей, з оплатою працi за виконану роботу, але не нижчою, нiж середнiй заробiток за попередньою роботою.

    У випадках, зазначених у частинi другiй цiєї статтi, забороняється тимчасове переведення на iншу роботу вагiтних жiнок, жiнок, якi мають дитину-iнвалiда або дитину вiком до шести рокiв, а також осiб вiком до вiсiмнадцяти рокiв без їх згоди.

    І щодо скорочення, чи вивільнення, які також мають відношення до реорганізації підприємства ( не знаю тільки, чи стосується повної ліквідації):

    Стаття 49-2. Порядок вивiльнення працiвникiв
    Про наступне вивiльнення працiвникiв персонально попереджають не пiзнiше нiж за два мiсяцi.

    При вивiльненнi працiвникiв у випадках змiн в органiзацiї виробництва i працi враховується переважне право на залишення на роботi, передбачене законодавством.

    Одночасно з попередженням про звiльнення у зв'язку iз змiнами в органiзацiї виробництва i працi власник або уповноважений ним орган пропонує працiвниковi iншу роботу на тому ж пiдприємствi, в установi, органiзацiї. При вiдсутностi роботи за вiдповiдною професiєю чи спецiальнiстю, а також у разi вiдмови працiвника вiд переведення на iншу роботу на тому ж пiдприємствi, в установi, органiзацiї працiвник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятостi або працевлаштовується самостiйно. Водночас власник або уповноважений ним орган доводить до вiдома державної служби зайнятостi про наступне вивiльнення працiвника iз зазначенням його професiї, спецiальностi, квалiфiкацiї та розмiру оплати працi.

    Державна служба зайнятостi пропонує працiвниковi роботу в тiй же чи iншiй мiсцевостi за його професiєю, спецiальнiстю, квалiфiкацiєю, а при її вiдсутностi - здiйснює пiдбiр iншої роботи з урахуванням iндивiдуальних побажань i суспiльних потреб. При необхiдностi працiвника може бути направлено, за його згодою, на навчання новiй професiї (спецiальностi) з наступним наданням йому роботи.
     
  6. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    Так будь-яка із статей говорить про вашу згоду. Якщо ви не погоджуєтесь, то зобов"язані вам знайти інше робоче місце аналогічне попередньому, оскільки у вас не просто звільнення через реорганізацію чи ліквідацію, а крім цього, ви так звана пільгова категорія (знаходитесь у декретній відпустці). Доки ви самі не написали заяву за власним бажанням, ніхто вас не понизить в посаді та не відішле на біржу.
     
  7. Аня

    Аня Well-Known Member

    Відповідь: А-а-а!!!!Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    Терміново, бо 5-го травня все, розрахунок і документи на руки, в "бізнес-леді", бо не знайшла нічого більш підходящого.
    Все що запропонувало керівництво - я вже написала. Але з цим не погоджуюсь:girl_smile: тому думала, може хтось компетентний щось підкаже
     
  8. MAXAMAK

    MAXAMAK New Member

    Відповідь: А-а-а!!!!Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    Маю ось таку думку із цього приводу:
    - по перше повна ліквідація Львівської філії - не є повною ліквідацією Банківської установи (філія не є окремими підприємством, а лише окремим його підрозділом) - тому це більше схоже на реорганізацію підприємства, а ніж ліквідацію. З цього випливає - що вам повинні запропонувати інше місце праці відповідно до вашої кваліфікації. (ви пільгова категорія)
    Вихідна допомога у розмірі одного окладу та компенсація за невикористану відпустку - це вірна виплата Вам. (якщо Вас буде звільнено без дотримання порядку чи із порушенням(невірний запис у трудові, затримка виплати і таке інше) - ви можете розраховувати на три оклади, але через судову інстанцію )
    У будь-якому випадку про таку "ліквідацію" (реорганізацію) вас мали попередити за два місяці (якщо 5 травня то не пізніше 5 березня) у письмовій формі. Якщо такого не було то ви маєте повне право цього вимагати і від моменту попередження маєте два місяці плюс до запису у трудовій книжці. (це привід для звернення у судову інстанцію за захистом свого трудового права.)
    Стосовно зміни Вашого окладу - теж питання спірне - зменшення розміру оплати праці - це істотна зміна умов праці на яку ви мали б дати свою згоду, у випадку відмови - передбачено певний порядок звільнення. Питання не однозначне потребує деталей і уточнень, що б можна було дати якусь пораду.

    Ви насамперед уточніть - який запис Вам хочуть зробити у трудовій книжці - чітко пункт та стаття (є практика подібні речі підписувати як звільнення за угодою сторін) - на це б радила не погоджуватись - до вияснення усіх деталей. Якщо все ж за п.1ст40 - то чітко має бути запис що у звязку із ліквідацією - а це вже спірне питання.
    Постарайтесь уточнити деталі, а потім можна радити щось конкретне. За один день підприємста не ліквідують.
     
  9. Аня

    Аня Well-Known Member

    Відповідь: А-а-а!!!!Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    Банк ліквідують повністю. Просто як мені сказали, ліквідаційна процедура триває, але по Львівській філії йде повне скорочення. І взагалі, я в кого не спитаю, всі кажуть не знаєм, так Київ сказав і все.
    Я з тим скороченням згідна, хай скорочують, а от на рахунок запису у трудовій і сумою виплат, уточню в гол.бухгалтера в середу.

    Мені до минулого тижня говорили, що тих, хто у відпустці не будуть скорочувати.Тому я так пізно кинулась питати
     
  10. Nery

    Nery Well-Known Member

    Відповідь: А-а-а!!!!Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    Це зрозуміло.
    Але,на жаль, в кодексі, ст184, чітко сказано, що при ліквідації, або при реорганізації, якщо перше підприємство ліквідовують, то звиняйте-на біржу чи в декреті, чи без нього...
    Більше того, я процитувала повністю найважливіші по даній темі статті власне КзПП, я неюридичним оком бачу повно дірок для вивільнення декретних працівників, невже Ви думаєте, що їхні юристи їх не бачать і не скористаються?(тим більше в час кризи)
    Тому коли була запропонована посада не керівника, але був збережений розряд і ставка, я після вивчення кодексу і консультації з кількома юристами, вирішила погодитись на такі умови
     
  11. allusya

    allusya Well-Known Member

    Відповідь: А-а-а!!!!Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    Маєте хороших юристів по трудовому праву? Мені б також не завадила консультація, можете скинути номер тел. і вартість послуг, будь ласка.
     
  12. inka

    inka і.Неrb-то до мене)

    Відповідь: А-а-а!!!!Терміново!!Скорочення у зв"язку з ліквідачією.

    Я була в подібній ситуаціі в серпні минулого року. Раджу Вам в середу з ранку підійти на вул.Валову 27 чи 29 напрти Муз. училища, там є Деражавний комітет по контролю за дотриманням законодавства про працю. Іхні фахівці безкоштовно і швидко Вас проконсультують тим більше та установа знає про всі ліквідаціі у Львові, та контролює дотримання встановлених норм.
     
  13. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Скорочення у зв"язку з ліквідацією фірми

    Можу коротко висвітлити свою точку зору на дану ситуацію, адже маю певний досвід у врегулюванні трудових відносин. Отже:
    1. Розрахункові кошти (вони ж невикористані відпустки) нараховуються за період останніх 12 місяців праці, оскільки Ви були у відпустці з догляду за дитиною, то з з/п, що зазначена у штатному розписі на Вашу посаду на дату звільнення.
    2. Вам, як самотній матері, можуть бути додаткові виплати, якщо це зазначено у колективному договорі. Також повинна надаватися додаткова відпустка (відповідно і компенсація) тепер вже на 10 календарних днів за календарний рік, АЛЕ якщо Ви після декрету не працювали, то про цю відпустку мова вже не йде.
    3. Усіх нюансів із структурою банку не знаю, на жаль, тому про переведення нічого не можу сказати.
    Звичайно, можна з ними судитися, але потрібно РЕАЛЬНО порахувати, свої витрати на юристів і вигоду у результаті. З власного досвіду скажу, що не варто! Краще зусилля та час витратити на пошук нової роботи!
     
  14. Korona

    Korona New Member

    Відповідь: Скорочення у зв"язку з ліквідацією фірми

    Я дуже перепрошую, але це випадково не БРР? Бо я у такій самій ситуації.
     
  15. jantarna

    jantarna New Member

    Відповідь: Скорочення у зв"язку з ліквідацією фірми

    В нас в школі катастрофічно зменшилась кількість старшекласників - звідси автоматично випливає скорочення годин у вчителів. Катастрофа!! Хоча б ставку нашкребли - треба когось відправити на пенсію, а когось в декрет
     
  16. Аня

    Аня Well-Known Member

    Відповідь: Скорочення у зв"язку з ліквідацією фірми

    Korona, ні не БРР-)) Вже скоротили у травні. Я собі через ті копійки не стала нерви псувати, стаж ще йде до 3х років, тому най ся вдусять і тим місцем, і тими копійками
     
  17. Korona

    Korona New Member

    Відповідь: Скорочення у зв"язку з ліквідацією фірми

    Значить на порозі щось краще!!!!
     
  18. Solomi

    Solomi New Member

    Відповідь: Скорочення у зв"язку з ліквідацією фірми

    звідки Ви то взяли?
    то було давно така політика

    стаж тепер тільки тоді йде , коли платиш в пенсійний фонд
    а якщо внесків нема ( бо Ви у декреті), то і стаж не йде

     
  19. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    Відповідь: Скорочення у зв"язку з ліквідацією фірми