Ти чи ви? Та інші звертання

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем Tutuka, 18 Червень 2009.

?

Вам легко переходити на "ти"?

  1. так

    16,5%
  2. ні

    10,0%
  3. байдуже

    2,1%
  4. залежить від особи, до якої звертаюся

    71,3%
  1. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Здається, такої теми у нас ще нема (ну або я погано шукала ;) )

    Отже, як би ви хотіли, щоб до вас зверталися?
    До мене - краще на ти :)
     
    • Подобається Подобається x 21
  2. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Ти чи ви?

    підтримую, до мене теж на "ти" будь ласка:girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 13
  3. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    І до мене на ти :girl_curtsey:
     
    • Подобається Подобається x 12
  4. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    До мене теж можна на "ти", бо мене то "виканя" якось напружує і робить ще старшою:girl_in_dreams:. Але особисто я не можу собі дозволити звертатися на "ти" до форумчанок відносно нових або до тих, з якими майже ніколи не перетинаюся дописами:girl_smile:. Мені то не зовсім комфортно чи зручно.
     
    • Подобається Подобається x 22
  5. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    і я хочу на ТИ....:)
     
    • Подобається Подобається x 12
  6. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    І я теж на ти. А от мені дуже цікаво, як ваші дітки вас кличуть, на ти чи на ви, чи якщо вони ще малесенькі, то як би ви хотіли щоб вони кликали вас. Сама в свій час думала над цим питання, так як я до батьків завжди говорила на ВИ, але мені то якось не те було. А мої діти до мене на ТИ і я дуже рада з того.
     
    • Подобається Подобається x 14
  7. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Мої діти будуть казати тідьки ТИ і нам і бабусям і дідусю....Я на Ти до батьків, а от чоловік на ВИ, так склалось, хоч і він каже що то не правильно.Я хочу для дитини бути в першу чергу другом, а ото викання для мене як спілкування двох чужих людей
     
    • Подобається Подобається x 24
  8. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Ти чи ви?

    По татовому бажанню я до батьків говорю на ВИ, а до бабці на ТИ, так кумедно виглядає:girl_haha:
    Мої діти будуть казати лише ТИ, думаю вже нема такого викання як колись, таке враження що чужі люди:girl_sad:
     
    • Подобається Подобається x 12
  9. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Моїй однокласниці мама заборонила їй "викати" з тої самої причини.
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Mokka

    Mokka Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    І до мене на "ти", будь-ласка! Я себе так молодшою відчуваю :girl_spruce_up:
    В нас вдома теж так заведено - я до батьків тільки на "ти", навіть собі не можу уявити, як би я до них на "ви" говорила :girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 12
  11. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    До мене на "ти", я на "ти" з усіма родичами, навіть з бабусями.
    Але коли починаю розмовляти з чужими людьми - на "Ви", навіть коли мене просять на "ти", неможу, це як рефлекс. Сьогодні якраз зловила себе на цьому - прийшла практиканточка-студентка і просить втретє, щоб я їй не викала,а я неможу! Звичка прщеплена батьками.
    А ще мене ДУЖЕ бісить тикання офіціантам чи водіям типу "слишь ти, зупинись", була б на їх місці - забила би м!
     
    • Подобається Подобається x 26
  12. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    До мене на "ти". Всі близькі родичі - теж на "ти" називаю. Включно з прабацею, коли вона ще жива була. По роботі на "ви" було б дивно напевно, в нас всі від най-найстаршого/вищого за посадою на "ти".
    Наша викладачка з англ. в інституті завжди казала "you - так в нас заведено було, що всі звертання до неї тільки англійською. А колись почула, як вона до мене на "ви" українською звернулася, ледь не зомліла ))))) Якось в мене її англ. "you" завжди було аналогом "ти". В нас (в групи) і стосунки із нею близькі були досить, тому так і здивувало.
    От єдиного не переношу, коли старші люди до мене "тикають", типу ти ж мені в дочки годишся. Ту людину перший раз в очі бачу, а мені "посунься", "передай" чи ще шось в тому дусі. Фє, не інтелігентно.
     
    • Подобається Подобається x 17
  13. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Коли стосунки офіційні (як наприклад, студент-викладач) - я за "ви", а для родинних, дружніх стосунків - за "ти". Я з батьками на "ти" і з бабусями/дідусями так само була, так будуть і мої діти. Ще хотіла б з свекрухою на "ти" :girl_in_dreams:, а то "мамо, ви..." мені якось аж тяжко вимовити.
     
    • Подобається Подобається x 16
  14. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Ну, до мене, звичайно ж, що на "ти", бо по-перше - якось чудно коли на "ви" (в універі довго звикалось,але ж то універ,а тут всі вже як свої за стількт часу :)),та і по віку я ще на "ви" не дуже тяну :girl_crazy::girl_haha:
     
    • Подобається Подобається x 8
  15. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    До мене на "ти":)
    Я вже почала привикати на форум ідо всіх тикати, спочатку важко було. На тиякось рідніше.
    Я з батьками на ти, а чоловік зі своїми на "ви" - якось воно віддаляє...
    Але... Мені дуже подобалося, як в школі(гімназії) і Універі деяки викладачі зверталися до нас на "ви". Тоді себе почували дорослими і вже не дозволяли якихось дурниць:)
     
    • Подобається Подобається x 19
  16. Mokka

    Mokka Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Угу, як, наприклад, Термінатор :girl_smile:
    В нього це якось так виходило, зразу відчував себе дорослішим і що викладач тебе поважає :girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    +100!

    до мене на ТИ, а з ким не перетиналась у спілкуванні - то говорю на ВИ. при ближчому знайомстві можу перейти на ТИ. але з незнайомою людиною собі ТИ-кати не можу дозволити. Ну і від мало знайомої людини одразу ТИ-кання якесь дискомфортне відчуття викликає
     
    • Подобається Подобається x 12
  18. Галя_у_стразах

    Галя_у_стразах Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Особенно радует когда к родителям обращаясь на "ВИ" посылают по дальше :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  19. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Аналогічно! :)
    В житті також вухо ріже, коли незнайомі тикають, але у спілкуванні на форумі - навпаки.
    Я для себе вирішила написати про спосіб звертання у свій підпис :)
     
    • Подобається Подобається x 7
  20. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    І в мене, як рефлекс звертання на "ви" :girl_smile: на посиденьках та й взагалі до незнайомих людей, байдуже, молодші чи старші за мене. Якось мені незручно тикати до когось...
    А з ким з форумчанок знайома особисто або часто переписуюсь, тоді вже пишу "ти", якщо рефлекс не спрацьовує :girl_haha:
    На роботі також на "ви" до всіх, і, обов'язково, до студентів :girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 17