Ти чи ви? Та інші звертання

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем Tutuka, 18 Червень 2009.

?

Вам легко переходити на "ти"?

  1. так

    16,5%
  2. ні

    10,0%
  3. байдуже

    2,1%
  4. залежить від особи, до якої звертаюся

    71,3%
  1. sonyafortuna

    sonyafortuna Sonya Fortuna

    Відповідь: Ти чи ви?

    Я взагалі така проста, як двері))) шо навіть в мої за 30 до мене частіше звертаються на "ти" а діти кличуть Соня без цьоця, бо я то дуже не люблю-вуйко, цьоця, тета)))
     
    Останнє редагування модератором: 20 Листопад 2013
  2. mazepynka

    mazepynka Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Вибираю відповідне звертання за віком, посадою і т.д., а взагалі, за бажанням самої людини.
     
  3. konfety

    konfety Лучший изгиб на теле девушки - это ее улыбка!

    Відповідь: Ти чи ви?

    Звертатися на Ви - говорить впершу чергу про ваше виховання)
    На ти можна звертатися тільки після взаємної згоди.
    Я наприклад не люблю, коли мені незнайомі люди починають "тикати", наче ми найкращі друзі..
     
  4. LsP

    LsP New Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    я теж можу перейти на "ти" лише за взаємною згодою.
     
  5. Gorda

    Gorda Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Це класно :) якщо вас називають без того "цьоця". Мені кажуть тьотя Іра, то таке якби одразу 10 зайвих років зверху :))
    Сама також не люблю, коли до мене на "ти" незнайомі люди говорять. Ну це невиховано на мою думку.
     
  6. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Я, в принципі, краще почуваюсь у спілкуванні коли "на ти", але і "на Ви" теж нормально. От чого я терпіти не можу-це звертання на ім"я по-батькові, коли це використовується в побуті!!!!Мене це взагалі бісить як пережиток совка, але на роботі ставлюсь до цього з розумінням, а от звертатись так, скажімо до маминих коліжанок, чи доінших людей з якими я "на Ви" поза роботою-це фу-фу-фу!!!Мене з дитинства привчили до старших звертатись з приставкою "пан/пані". Я цим звертанням завжди охоче послуговуюсь.
     
  7. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Коли я спілкуюся зі знайомими чи друзями - то однозначно люблю на "ти", а коли до малознайомих, то люблю на "ви" але з іменем, без по-батькові (Оксано, ви чудово виглядаєте) :).
     
  8. Lesja

    Lesja Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Я легко можу перейти на "Ти", але все залежить від ситуації і самої людини, якось інтуїтивно відчуваю, коли можна. А от зараз в мене стоїть гостро питання з дітками, стосовно того, як вони повинні звертатись до мене, чоловіка і моїх батьків. Справа в тому, що в чоловіковій сім"ї було заведено звертатися на "Ти", а в моїй на "Ви",зараз діти нам всім "тикають", мені ніби нормально,а от моїм батькам це постійно ріже слух(ми живемо разом), роблять малим зауваження. На вихідних помітила кумедну тенденцію, коли хлопцям щось треба від нас, то звертаються на "Ви", в інших випадках на "Ти"
     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ти чи ви?

    от так всі, а я люблю ім"я-по-батькові.

    тобто до маминих подруг ви звертаєтесь на "ти"? Я би облупилась

    ну і по-хорошому (читайте правильно), то пан/пані+прізвище , а не ім"я.

    і ще люблять пані і зменшувально-пестлива форма - пані Галинко. В мене вибух мозку настає.
     
  10. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Ти чи ви?

    Мені чомусь останнім часом всі скрізь тикають, особливо коли я з молодшим тільки гуляю.
    Вчора продавчиня в хлібній будці "якого тобі хліба дати, дитино".:dntknw:
    Я так на неї глянула, бо ж тих дві зміни, що завжди там продають в лице вже знаю, а нє, то якась новенька... Станно-странно...)))
    Може мені пора змінити імідж, чи зовнішність)

    А загалом я не люблю коли мені однолітки викають, але попросити перейти на "ти" чогось сама не вмію. І коли до того я була з людиною на ви, то в один прекрасний день почати тикати для мене майже не реально. Всерівно буду забуватися і трудно мені воно буде даватись. А от коли не знайомі старші люди тикають не терплю. Таке якесь виглядає, ніби ти молоде-зелене, а я отут всьо і вся.))
     
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ти чи ви?

    ну а як звертатись як людина тебе не знає. представляйся іменем-по-батькові.
    та то продавцю треба манери міняти. Ти тут до чого?
     
  12. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Ти чи ви?

    згадалось, як проходила педагогічну практику і в мене 10й клас на уроці тримав дисципліну і працював. Чому? бо я їх на "ви" всіх називала, і вони так тішились ,що аж гарно вчитись стали :)
    Не люблю, коли незнайомі кажуть на "ти". Особливо - продавці, ремонт одягу тощо. Я ж клієнт і мус бути ввічливість
     
  13. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Ти чи ви?

    Як не знає як мене звати, то можна просто "дівчино".
    Ну, або "жіночко", вже шо є то є, най так буде.)))

    а якщо знає ім"я, то ж можна просто по імені без отих пань...

     
    Останнє редагування: 12 Лютий 2014
  14. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Ні, на Ви, але з приставкою "пані".

    ---------- Додано в 14:20 ---------- Попередній допис був написаний в 14:19 ----------

    О, то мене дууже дратує коли продавці "тикають".

    ---------- Додано в 14:23 ---------- Попередній допис був написаний в 14:20 ----------

    Я вважаю що це дуже правильно. Ну ще школа то півбіди, а от в інституті, на мою думку, всі викладачі повинні на "Ви" бути із студентами.Але в нашому суспільстві поки не та субординація, люди ще не дозріли....
     
  15. Freitag

    Freitag Active Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    За роки навчання в універі був один єдиний викладач, який звертався до мене на "ти". І це був той випадок, коли оце "ти" було якраз виявом особливої поваги, бажання виховати послідовника, так би мовити, спілкуванням на рівних. А, загалом, у житті для мене працює стандартна формула до батьків, рідних (але не старшого покоління), добрих знайомих - на "ти", до всіх решта - на "Ви".
    І за миле радянське "жіночко" у свою адресу - забилам би:girl_wink:
     
  16. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Ти чи ви?

    А як до Вас мають звертатись не знайомі люди, щоб обійшлося без вбивства.:girl_crazy:
     
  17. Freitag

    Freitag Active Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Як завше, виручає мене у мовних суперечках професор Пономарів Як вас тепер називати? Також знайшла ще одну пізнавальну статтю Ваша Високоповажносте! або Скільки років слову "пан"?
    І справді без того звертання за статевою ознакою "жіночко", "мужчина" можна спокійнесенько обійтися іншими формами ввічливого звертання: "Перепрошую, чи могли б Ви..." або "Дозвольте, будь ласка..." тощо.
     
  18. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Де Ви (якщо не секрет) навчались?
    Я ніби нормальна вихована студентка була, староста факультету, всі діла, але в мене було певно зо 2 викладачі, які звертали на "Ви", всі інші-на "ти"....

    ---------- Додано в 16:36 ---------- Попередній допис був написаний в 16:34 ----------

    Теж того не люблю, але без вбивств. А от "мужчино"-то просто завал!!!Мій тато завжди ненавидів це звертання, напевно мені воно передалось генетично, не люблю коли так говорять))))(не до мене звичайно, я в загальному))))
     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ти чи ви?

    я не Фрайтаг, але в ЛНУ ім. І. Франка де я вчилась була така ж ситуація. Всі казали студентам "ви".
     
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Ти чи ви?

    В нашім училищі також звертались на "ви". Моя мама завше до всіх зверталась тільки так, хіба би то був її учень/учениця або її курс, де вона була керівником.
    Мене он тіпає коли до мене ні з того ні з сього хтось говорить на "ти", це як в рускому магазині. Я що з нею свині пасла?

    Назагал люблю на "ви", хіба, що вже знайома з людиною. А я таки Пані Рудь, ще мої кажуть на мене Рудьова, ну ж бо належу до того хлопа. Моїй бабці завше казали Пані Поберейкова. :girl_yes: