Творчі роботи Tsokotukhy

Тема у розділі 'Галереї творчих робіт', створена користувачем Tsokotukha, 15 Квітень 2010.

  1. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Почну "від джерел".
    За першою освітою я художник по текстилю.
    Нажаль, рідко вдається звертатись до ткацтва. Спочатку причиною був брак місця, тепер брак часу.
    Проте, кожна виткана мною робота особливо випещена.

    Першим демонструю мій шлюбний рушник.
    Розміри 250Х50 см. Техніка - ремізне перебірне ткацтво (на 4-ох ремізному верстаті). В 1 см - 8 ниток основи та 12 ниток піткання. Матеріли: вовняні, нейлонові, віскозні, шовкові та люрексові нитки піткання та бавовняна основа.

    Особливістю такої роботи є те, що для початку мною було пробрано та натягнуто 406 ниток основи (кожну ниточку в окреме вічко "галева" ремізної рамки, а згодом в окремий зуб берда) довжиною 3 м.

    [​IMG]
    Декілька фрагментів
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Виткано цей рушник було впродовж місяця ;) молода ще була
     
    Останнє редагування модератором: 15 Квітень 2010
  2. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Ткані уставки до шлюбної сорочки чоловіка.
    Техніка - ремізне перебірне ткацтво. Знову ж таки 8 ниток основи та 12 ниток піткання в 1 см. Відповідно знову доводилось пробирати 406 ниток основи, оскільки довжина нагрудних уставок 50 см.
    Матеріали: вовна, віскоза, муліне DMC для переборів та бавовна на основу. Сорочку ж пошито із натурального льону.

    [​IMG]
    Візерунком послужило писанкове зображення берегині, яке було стилізовано та адаптовано під перебірне ткацтво. Фрагменти.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ось так чоловік виглядав у цій сорочці у день шлюбу

    [​IMG]
     
    Останнє редагування модератором: 15 Квітень 2010
  3. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Продовжує ткані роботи - гобелен "Композиція"

    [​IMG]

    Розміри безпосередньо тканого виробу 150Х75 см. Техніка килимового ткання на рамі. В 1 см - 5 ниток основи, піткання є різним за густиною. Матеріали - вовна, акрил, бавовна, віскоза.
    Фрагменти.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Наразі з ткацтвом, за яке не соромно, все. В найближчих планах - виткати "Святих Іоакима та Анну" та "Замилування" (Єлеус).
     
    Останнє редагування модератором: 15 Квітень 2010
  4. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Далека до фаху, проте надзвичайно захоплююча (процес виконання) та доречна до нашого помешкання творча робота - вітражна композиція до кімнатних дверей.
    Вітраж повністю виконаний власноручно. Від першопочаткового задуму, ескізу, проекту, порізки скла, шліфування, обгортання мідною стрічкою, паяння (найбільш захоплюючий етап роботи), патинування, чистки до монтажу (не довірила майтстрам).
    Такий вигляд мають двері з боку коридору.

    [​IMG]

    Матіали: скло "Тіфані", мідна стрічка, припой, нейтралізатор, флюс, мідна патина, мідний дріт, силіконовий герметик.
    Творчим викликом була реалізація задуманого двошарового вітражу. З огляду на це деякі елементи були припаяні, а деякі припасовані за допомогою силіконового герметику. Таким чином із внурішнього боку стилізоване зображення соняшника сприймається лише "на просвіт".

    [​IMG]

    Декілька фрагментів. Фахівці можуть, звичайно, знайти до чого придертись ;).

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Вітраж дверей до ванної кімнати вирішено значно простіше.

    [​IMG]

    В планах ще виконати, із залишків цього скла, годинник на кухню та декілька фото-рамок.
     
  5. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Пропоную Тепер Вашій увазі те, що надихає мене останнім часом - робота із непряденю вовною.
    Першим демонструю шалик. Це в більшій мірі ексклюзивна прикраса, принаймі я їх саме так позиціоную.

    Матеріали: непрядена мериносова вовна (топс, 23 мікрон), волокна шовку малбері, пряжа (мохер з шовком), мило.
    Розміри 80Х15 см.

    Особливістю цього шалика є те, що з одного боку переважає вовна білого кольору, а з іншого ніжно-рожевого.

    Один бік.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Інший бік

    [​IMG]

    [​IMG]

    Фактура зблизька

    [​IMG]
     
  6. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Восени мала натхнення до стилізовано макової теми. Результатом став ось такий шаличок.

    [​IMG]

    Матеріали: непрядена вовна для гарячого збивання, нитки мохер, бісер.
    Розміри 85Х30 см.

    [​IMG]

    На цей час активно експериментувала. Врешті власниця цього шалика має можливість носити його так, як на моделі або кріпити на декоративну застібку-шпильку. Нажаль цієї застібки (силізованої квітки) я не зазнимкувала.
     
  7. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Кінець літа та початок осені минулого року в цілому став для мене періодом творчих пошуків та експериментів.
    Один із них

    [​IMG]

    Розміри: 150Х35 см.
    На виготовлення цього шалика було затрачено:
    нитки білого кольору - льон, вовна альпаки та мохер з акрилом (70/30),
    непрядена вовна російського виробництва у 7-ми кольорах,
    мило, руки та дуже багато часу. Цих 30% акрилу в суміші ниток ох як важко мені далися. Після такої спроби переконалась, що синтетика та збивання речі категорично не сумісні.

    Ще один ракурс

    [​IMG]

    Найцікавішим та найефектнішим, як на мене, у цій суміші ниток виглядає льон. Має легкий полиск та специфічну "кучеряву" фактуру.
     
  8. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Останньою з літньо-осінніх експериментів стала накидка-болеро збита із ниток. До певної міри це був творчий виклик. Ідея полягала в створенні нетканої тканини з якої опісля можна конструювати ужиткову річ.
    Матеріали: нитки (мохер з шовком та паєтками), непрядена вовна для гарячого збивання вишневого кольору.
    Вигляд з переду

    [​IMG]

    з боку

    [​IMG]

    та з заду

    [​IMG]

    Фрагмент

    [​IMG]

    Недоліком такої речі є те, що вона мнеться. Це теплий, гарний, нетиповий але не дорожній варіант.
     
  9. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Трошки вовняної біжутерії.
    Матеріали: непрядена вовна для грячого збивання, бульбашкова плівка, рідке мило, фурнітура.
    Саме з цих комплектів бере свій початок моє захоплення вовною.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Дуже люблю такі намистинки катуляти, оскільки результат завжди неочікуваний. Але дуже часто забуваю їх фотографувати.

    Майстер-клас по виготовленню намистин зі збитої вовни ось тут
     
    Останнє редагування: 20 Квітень 2010
  10. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Комплектик для Лілі - черговий експеримент.
    На цей раз моїм завданням було помістити в середину скляну намистину. Щось таки та вдалося.
    Матеріали: непрядена мериносова вовна (топс, 23 мікрон), волокна шовку малбері, бульбашкова плівка, рідке мило, скляні намистини різного розміру та форми, фурнітура.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Перед розрізанням цей комплектик мав ось такий вигляд. Трошки видно, як злегка виблискують волокна білого шовку.

    [​IMG]

    Цікаво, чи пасує він власниці? Мрію про фото :girl_in_dreams:
     
  11. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Продовжу експонувати свої текстильно-вовняні експерименти.
    Брошки та браслети "Мак". Семеновська вовна, декоративна тасьма, фурнітура.

    [​IMG]
    Поєднано техніки гарячого та холодного збивання.

    [​IMG]
    Браслет у якому регулюється розмір за допомогою кріплення жгута.

    [​IMG]
    А так браслет виглядав на Ганнусиній ручці.
    [​IMG]
     
  12. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Наступні мої експерименти.
    Квіткова прикраса, яка може мати багато варіантів кріплення, проте найбільш оптимальним виявився саме такий.
    [​IMG]

    Вигляд збоку.
    [​IMG]
    Використано південно-американську мериносову вовну 18 мікрон (одне задоволення працювати з таким матеріалом) та волокна шовку і льону.

    [​IMG]

    Зблизька
    [​IMG]
     
  13. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Тепла прикраса для осені.
    [​IMG]

    Мериносова вовна, волокна шовку, оливкове мило, руки та 8 годин клопіткої праці.

    [​IMG]

    Фактура зблизька.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Варто зазначити, що шалики такого плану не потребують особливого догляду. Більше того не треба боятись їх прати та прасувати. Єдине застереження це ручне прання та висушування в горизортальному положенні. Шалики з натурального матеріалу, відповідно можуть злегка мнутись. Відповдно прасування з відпаром не лише дбає, але й збагачує зовнійшній вигляд такого шалика.
     
  14. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Холодна гама, проте тепла річ.

    [​IMG]

    Вовна двох відтінків синього + декоративна тасьма + трішки натхненної праці = неповторна річ для підкреслення жіночого шарму.

    [​IMG]

    Зблизька.

    [​IMG]
     
  15. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Виходжу на якісно новий щабель.
    Останнім часом замилувано експериментую з тоншими матеріалами. Шалики з мериносової вовни 18 мікрон виходять значно пластичнішими, а від роботи колосальне задоволення (не зважаючи на те, що в часі тепер цей процес розтягується до 8-10 годин).

    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 23 Жовтень 2010
  16. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Знову шалик з мериносової вовни, оздоблений волокнами шовку та італійським мереживом.

    [​IMG]

    Зблизька.

    [​IMG]

    Фрагмент з мереживом.

    [​IMG]
     
  17. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    На черзі експеримент, який полягав у тому щоб поєднати в одному виробі мериносову вову, шматок італійського шовку, лляні та шовкові волокна та звичайні декоративні стрічки. На початок роботи мені ще важко було визначити, чи вдалою є ідея із стрічками, чи оправданим виявиться результат, оскільки такого я не зустрічала ще в жодної відомої мені та авторитетної майстрині.

    [​IMG]

    Фрагмент.

    [​IMG]

    Шматочок шалика зблизька. Тут добре видно візерунок шовкової тканини, кріпленння стрічок та "кучеряву" фактуру волокон шовку та льону.

    [​IMG]
     
  18. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Творчі роботи Tsokotukhy

    Експерименти із стрічками спокушали мене до наступної роботи.
    На цей раз це двошаровий шалик оздоблений лише волокнами шовку та декоративними стрічками, які творять самостійний середній шар.

    [​IMG]

    Більшість шаликів я позиціоную швидше, як ексклюзивну прикрасу, проте головне своє завдання, зігрівати витончену жіночу шийку вони виконують на відмінно.
    Шалик це чи оригінальне доповнення образу?

    [​IMG]

    [​IMG]

    Зблизька.

    [​IMG]

    [​IMG]