Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Ми читаємо Нестайка. А ще маємо улюблені "Історії для хлопчиків". Наскільки знаю, є такі й для дівчаток.
     
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

     
  4. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    о, то ти маєш що малюку в животику співати, а дитя потім буде знати це, вони все знають;)
     
  5. Oduvashka

    Oduvashka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    А в нас улюбленна книга візуальний словник шестимовний. Можемо довго сидіти, розглядати, шось розказувати, дуже Костіку подобається і він вже ьагато сам розказує.
     
  6. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Найкращий подарунок - книга! Моя Тереза ще зимою сказала що мріє отримати на День народження багато книжок.
    У нас діти дуже люблять книжки; починали з маленьких таких кольорових тоненьких книжечок за 1 грн. яких за перший рік життя Терези назбирали чималу колекцію. :) Далі, по мірі підростання, книжечки ставали більшими і грубшими :) Регулярно поповнюємо домашню бібліотеку новими екземплярами. Коли працювала то з кожної з/п купувала діткам справді гарні якісні книжки. Зараз нові купуємо по мірі прочитування попередніх.
    Поки що діти більше люблять коли їм читають. Наразі не спостерігаю тяги до самостійного читання хіба що це буде щось енциклопедичне або науково-пізнавальне. тоді так і то " od deski do deski".
    Перечитали вже на сон всі "Пригоди в лісовій школі" Нестайка, а також Ено Рауда "Пригоди Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька". Полиці прогинаються від різних казок та оповідань. Ми з чоловіком любимо читати і бачу, що мої діти не байдужі до книжок. Мене це тішить.
     
  7. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?



    А ми наразі читаємо на ніч вірші Ганни Чубач, Наталі Забіли, окремим пунктом у нас йдуть казочки. Ну і я щомісяця стараюсь купити малому хоча б одну книжечку. Наразі вони ще тоненькі і з цупкого картону, але, думаю, з часом вони також стануть грубшими і з більшою кількістю тексту, а поки я треную свою пам"ять і гарні віршики просто розповідаю.
     
  8. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

     
  9. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Ми маємо книжку "Улюблені вірші" і диск із віршами з цієї книжки у виконанні відомих українців. Мої діти знають на пам"ять всі ці вірші - чудовий тренінг для пам"яті! :)
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    У нас також. І останнє придбання - Рекорди Ґіннеса 2010. Дарко в захопленні!
     
  11. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Ми останнім часом читаємо Наталю забілу - п"ятитомник ще з мого дитинства у спадок перейшов. Точніше - доня з доброго дива сама читає, хоча раніше не хотіла цієї затертої книжки без кольорових малюнків.
     
  12. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    та що діти...я вже половину їх теж вивчила:girl_crazy: і чоловік деякі:) як їдемо в машині то усі разом декламуємо:)
    а книжка ця справді суперова,підбірка віршів дуже добра:)
     
  13. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Софія найбільше любить також книжки Ганни Чубач, вони гарно римуються
    серію книжечок видавництва Ранок
    ну і Улюблені вірші, як же без них:)
     
  14. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Читаємо "100 казок" від "Абабигаламаги". Це коли я читаю, а діти слухають. А віднедавна доня може взяти книжечку і сама почитати - останнім часом читає оповідання про фей.
     
  15. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Я сама раніше дуже багато читала, тепер за браком часом читаю здебільшого лише те, що пов"зано з роботою або дитиною, ну і дитячі книжки. Напевно тому я до них така вимоглива :girl_haha: - завжди хочу, щоб і ілюстрації гарні і тексти.
    Маєм багато книжечок для найменших переважно видавництва "Ранок", а ближче до 2 років, коли доня вже почала слухати довші оповідання і вірші, почали переходити на "новий рівень". Колекція вже чималенька, але найбільшою популярністю користуються наступні книжечки:
    1. Пригоди "Песика і Киці" Йозеф Чапек, видавництво "Махаон". 6 оповідань про песика і кицю з дуже гарними ілюстраціями. Перші дні з тою книжкою лягали і вставали :).
    2. "Мед для мами" І. Малкович, "Абабигаламага".
    3. "Казки для малят" від Сімейного Клубу. Купила випадково в Сільпо. Українські народні казки з гарними ілюстраціями.
    4. "Найніжніші обійми" Сара Неш - оповідання як маленький леопард скучив за мамою і шукав, хто б його обійняв, як мама. Малій дуже подобається :). Я спеціально купила, бо вона любить казки про малят і мам.
    5. Збірки "З лісу зайчики ішли" і "Сонечкові діти", видавництво "Лелека" - багато гарних дитячих віршиків.
     
  16. Brinumdare

    Brinumdare New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Шановні форумчани!Я вже рік шанувальниця ДП,бо рік тому побувала у Львові перший раз вжитті.Враження - неперевершені,закохалась на віки.Вже дома,я знайшла цей форум,щоб зберегти найдовше почуття,які я здобула від тієї поїздки.А сьогоденне життя змусило вже зареєструватися,щоб звернутися з питанням до досвідчених батьків та вчителів початкової школи,просто небайдужих."Які книги(чи списки книжок) рекомендують прочитати дітям,які добре читають,на літо після 1 класу?"Маємо з цим проблему в типовій східній школі!
     
  17. Brinumdare

    Brinumdare New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Особливо цікавлять книги з творами українських класиків ,щоб зацікавити дитину саме українською літературою.З сучасними письменниками список книжок вже складаю із дописів форумчан.Відкрила перш за всіх для себе Всеволода Нестайка.Вже читаємо.:girl_yes2: А справа в тому,що на канікули з 1 до 2 класу розрекламували Русскую литературу для 2 кл. видана у Москві.Гарна збірка з уривками відомих російських класиків.На мій погляд: якась дискриминація виникла. Російських класиків читати -не проти,але даже нашій вчительці ні з ким порадитися щодо українських.Маю надію хтось допоможе?
     
  18. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Не знаю які книжки у нас рекомендують читати після першого класу, напишу про вподобання сина (йому 6 років), читаємо йому, сам добре ще не вміє :
    Всеволод Нестайко "Пригоди в лісовій школі" :girl_in_love:(всі 4 книжки пішли ледь не на одному подиху), оповідання Наталі Забілої, "Чарівник смарагдового міста", недавно закінчили читати Мауглі, а зараз читаємо "Пригоди Нільса". І ще він обожнює енциклопедії, атласи, особливо, якщо багато малюнків та мало тексту (бо тоді сам читає). Ну і, звичайно, казки.
     
  19. Юстина

    Юстина Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Я також є горда і щаслива від того, що моя дитина любить книжку. Перша в нас з"явилася в сім-вісім місяців, коли я побачила, що дочка проявляє інтерес до ілюстрацій. Зараз вже назбиралася добряча колекція віршів, казок, абеток. Книжки несуть всі, бо бачуть, який Юстина проявляє до них інтерес: пам"ятає, про що кожна книжка, вимагає від всіх "цітати киньку", гарно запам"ятовує вірші (сьогодні як на майданчику голосно затягнула "Нова радість стала", ми всі випали...). Подобається "Грайлива абетка" Івана Лучука, розкішним є махаонівське видання казочки про казкового чоловічка Джека, вірші від Ранку, Промінчика, казки від Кредо. А, головне, аби вірш чи малюнок захопив дитину, не важливо чи від за гривню чи за сто.
     
  20. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    О,приймайте до гурту ще двох книголюбів. Мій Ярко теж просинається з вереском : " Мама, кашу і читати" (інколи про кашу забуває:)

    Маємо багато книжочок. І читаю йому на різних мовах. Наразі, топовими книжечками є :

    1) Казкові історії про кроликів від видавництва Махаон ( маємо 7 різних) (автори: Женев"єва Юр"є, Лоїк Жуанніго

    2)польською : Domisie ( маємо 5 з 8 томів, до них ще є диски)

    3) польською : про "мумінків". Цю книжку за 2 грн купила біля Федорова, бо колись ми з чоловіком дивились такий мультик.

    4) дуже любить читати про ведмедиків : маємо про Мишка (як від день проводив), про Бартоломея, який не хотів їсти (англійською) і ще про ведмедика і його день німецькою