Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Дівчата, Мануель і Діді на який вік? 3,4 роки норм буде?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    так. ми якраз в цей період зачитали 2 частини "до дірок"
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. littlebird

    littlebird Well-Known Member

    А моєму взагалі не пішла ця книжка( Ніколи не хотів її читати, навіть не всю її прочитали.
     
  5. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    може тому, що в мене дівчатка, а вони люблять всіляких мишок-зайчиків)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Мій не любить тваринок взагалі, але Мануель і Діді в свій час читався "на ура" (певно, через їх винахідливість - типу літака з капелюха і т.д), мало не по півкнижки за раз вимагав. Зараз вже трохи інші вподобання, але під настрій ще може дістати і кілька історій послухати.
     
  7. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    мій хоч і хлопчик, але обожнює книжки про тварин(про зайчиків особливо)))) А ще про всяких монстриків-чудіків-піратів...А от про машинки і всяке там подібне не дуже любить. І Віммельбухи нам не пішли. Хіба Рік у лісі, бо про тварин.
    Ще знайшла класну серії від вид-ва Час майстрів( у них гарні ілюстрації) про Кастора. Поки замовила одну. Подивимось. Але виглядає, що моєму сподобається.
    Результати пошуку для: 'кастор'
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Про Мануель і Діді(першу)... Читаємо поки півтора тижні. Якась чудернацька книжка, як на мене. Є пару цікавих оповідок(про капелюх, веселку, хатку з листя...)А решту - дуже дивні. Мухи об'їли хутро мишці, жуки з'їли хатку з печива. Такоє...
     
    • Корисно Корисно x 1
  9. Akseniya

    Akseniya Well-Known Member

    Нам теж не "пішла" ця книжка
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    І ми свою книжечку про Мануель та Діді подарували у бібліотеку. Навіть не дочитали. Дивакуваті історії, чи як - то правильно описати. Але знаю діток, для яких вона стала символом вечірнього читання. Кожному своє)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Чудні оповідки, ні про що, от "йшли - прийшли-лягли спати", я купила і відразу пошкодувала, але дарма, бо синові сподобалося, то таки читала йому часто, ну і вона, здається, стала першою книгою, яку він прочитав сам.
     
  12. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Та книга стільки часу в мене в списку бажань перекидувалась, і от, щойно замовивши, тут з'явилось стільки негативних відгуків(

    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
  13. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    В мене теж вона була у списку(( Ну скажу так, що малому певні розповіді сподобались, оті, що я написала, решту він просто перегортає. Деякі я навіть не читала йому, бо мені здались нецікавими(дивними).Я більше про своє(доросле) враження писала.
     
  14. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    А моя дитина в захваті від неї, знає вже всі історії напам'ять. За раз можемо цілу перечитати. В нас друга книга
     
  15. littlebird

    littlebird Well-Known Member

    Дівчатка, порекомендуйте дитячу енциклопедію для хлопчика 5 років.
     
  16. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    В нас є декілька від "Махаон",в загальному непогані, трапляються перекладацькі "ляпи", але не критично. Гарні ілюстрації, короткі тексти,багато цікавих фактів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Хтось купляв діткам такі книжки?
    Цікаво буде на 5 років???
    IMG_4481.PNG IMG_4483.PNG
     
  18. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Дівчатка, хочу малій Мауглі купити.
    Може, порадите якусь- щоб тексти не надто складні, ілюстрації гарні...

    І ще якусь Географію для дошкільнят - щоб карта цікава була. Щоб показати, де Украіна, США, де на море літали... ті, що в продажі бачила, або заскладеі або ні про що - якісь малюнки звірів на континентах хіба...
     
  19. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Я з відгуком на книжку :) Купили Владу на День народження і я від неї у захваті, хто ще не має - беріть, не пошкодуєте.
    Хоч і не дешева, але дуууже класна, і вартує всіх своїх грошей - величезна, з гарними малюнками, купа різних тем на будь-який смак (в нас зараз в особливому фаворі космос, але там є і про землю, і про історію, і про техніку, і про тварин...). Як на мене, одна з ідеальних книжок для першого самостійного читання, бо справді цікава, букви досить великі, а тексту на кожній сторінці не так багато, тому дитина не втомлюється. Сам собі листає, вибирає що цікаво і сам читає. А потім ще й батькам розказує: "а ви знаєте, чим планети відрізняються від зір?" [​IMG]

    [​IMG]
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Корисно Корисно x 1
  20. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    дівчата, порадьте щось цікаве для дівчаток 3 і 5 років. вже багато різного маємо. може щось нове цікаве нам порадите в Миколая попросити :)
     
  21. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Ці книги, що я замовила для малого свого, думаю і дівчаткам підійдуть - Мед для мами, Улюблені вірші Ч.2 (маємо Ч.1, дуже охоче читаємо), Перша подорож, 365 історій на ніч.
    З тих, що вже є і активно гортаються - Шустрик, Рік у лісі, Абетки (в загадках, Автоабетка - хз як для дівчат, але там є різні серії) і безліч про авто :)