Варимо мило. Рецепти, поради, вихвалялки

Тема у розділі 'Інші види ручних робіт', створена користувачем cleonata, 6 Квітень 2010.

  1. cleonata

    cleonata Well-Known Member

    МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Ну що ж почнемо! Все настільки просто, що ви собі навіть уявити не могли 

    От прийдете ви до мене, та заберете приблизно таку штуку:
    [​IMG]

    - це мильна основа., яка є основною в даному способі приготування мила.

    ще вам буде потрібно:
    - Спирт мурашиний,

    - розпилювач (у мене від лікарства до горла, можна будьякий..., головне щоб дрібно розпилював),

    - форми(силіконові найкращі, також можуть бути пластмасові, паперові, обрізки пластикових пляшок, і т .д. але їх тоді потрібно буде змастити трішки олією. щоб мило гарно витягалось)

    - олія (якщо вариться мило для дуже сухої шкіри), у мене олія насіння льону, також дуже хороша з зародків пшениці, олія ШИ, їх можна купити в аптеках, є також в "Сільпо".

    - вітаміни Е, Д - вони також продаються в аптеках, і при їхній наявності, олію можна не додавати.

    - посудина для приготування мила( якщо робити 1 милко то зручно в горнятку, якщо будете зразу партію, то беріть більшу посудину, бо бавитись по одному не зручно, головне щоб посудина підходила до мікрохвилівки.

    приблизно набір виглядає ось так: [​IMG]

    Почнемо роботу:

    - основу потрібно порізати на дрібніші кусочки - я ріжу на кубики приблизно 1.5 см. на 1.5 см., хоча це не є суттєво, це можуть бути і полоски, головне щоб не дуже великі, і приблизно однакові, бо основа має плавитись рівномірно. Складаємо те порізане в горнятко:
    [​IMG]

    і в мікрохвилівку на хвилину , при 600 вт потужності. Якщо не маєте того чуда техніки, то на паровій бані також вийде добре.

    Розплавили…, бажано поглядати на ту основу, щоб вона не закипіла!
    [​IMG]

    В розплавлену основу додаємо вітаміни,
    в даному випадку я робила з медом, тож додала столову ложку меду,
    можна додавати барвники (бажано харчові., я беру ті що для крашанок, якщо є в тому потреба),
    можна додавати ефірні олійки, але з ними дуже обережно – буквально 3 крапельки на 100 грам милка,
    можна додавати густий заварений чай, наприклад я робила милко з ромашковим чаєм, з м’ятним, з набірними травами,
    для мила скрабу можна додавати сухі трави, мак, фуси з кави (випити каву і фуси просушити), можна сіль морську, цукор, помелені цитринові висушені шкірки, і т.д, головне щоб не мокрі, свіжі,, соковиті продукти, молоко можна але пастеризоване і строк придатності такого мила дуже малий…

    [​IMG]

    [​IMG]

    Перемішуємо гарненько, не роблячи дуже піни.

    [​IMG]
    Та заливаємо в форми.,, при перемішуванні так чи інакше утвориться піна, але її дуже легко усунути мурашиним спиртом, потрібно просто один раз сприснути на милко спиртом як тільки залили його в форму.

    [​IMG]
    Ось таке прозоре без піни буде після оприскування.
    [​IMG]

    Залишаємо милко постояти на пів годинки, як дуже спішите то можете і в морозилку покласти , коли будете витягувати з пластмасових форм, то по технології пасочки, - постукати «лопаткою» або на кілька хвилин в морозилку і форму під гарячу воду.

    От результат : [​IMG]

    Приємної вам роботи, а потім ванни! Пишіть коментарі, як ви робили, викладайте фото свого милка ;), буду дуже рада побачити ваші творіння!
     
  2. Радість

    Радість Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Якщо чай добавляти, то воно зарідке не буде? І якщо цитрусеві шкірки дати, то чи не осяде воно на дні?
     
  3. cleonata

    cleonata Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    потрібно варити густий "чефір" я додаю приблизно 1/5 частину того чефіру до відношення мила.
     
  4. Текіла

    Текіла Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Наталя, підкажіть, а де можна купити силіконові формочки?
     
  5. cleonata

    cleonata Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Текіло в Сільпо є, але на сихові я вже маленькі всі викупила ;), "звиняйте", може в інших ще є... бо їх так і не дуже розбирають.

    Кого ще цікавить і в мене не був. я купувала за 135 грн там 6 штук, можу 2 продати ... по 22 грн. ;)
     
  6. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Я колись пробувала варити мило з дитячого,то вийшла повна пародія-перший раз після того,як додала морську сіль-воно звурдилося,другий раз ніби не звурдилося,бо давала лише ефірні масла,але не добре висохло,бо зменшилося в розмірі і мало купу зморшок...Тепер боюсь,щоб з основи милко не попсути...Що я робила неправильно?Ти його як сушиш?
     
  7. shoniko

    shoniko Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Я теж вже отримала основу, йду в аптеку по олійки і буду чаклувати. А ще мене цікавить чи можна добавити сік алоє, як і скільки?
     
  8. cleonata

    cleonata Well-Known Member

    якщо з дитячого то і виходить пародія, бо дитяче магазинне мило зроблене на основі каустичної соди це зовсям інший метод виробництва., а з основи воно ніколи не звурдиться, ну хіба кифіру додаш))))

    сушити просто - залишити в формах...,і слідкувати щоб діти не чіпали... бо то мило, ше зїдять...

    якщо куплений в аптеці то можна..., а живо-видавлений я не пробувала, але не раджу, він ж може спліснівіти? я не знаю ніц про сік алоє, чесно....))) треба вичитати в неті...
     
  9. shoniko

    shoniko Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Ну то не буду псути основи, спробую спочатку олії. Дуууууже дякуюююю за МК!
     
  10. Радість

    Радість Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    А я тільки що це зробила:girl_cool:. Підсохне, покажу. Тільки полишалися в середині бульбашки. Що не так?
     
  11. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

     
  12. Радість

    Радість Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Виявилось настільки все просто, що навіть не цікаво. Хоч не все получилось, але сам процес я зрозуміла. Буду експерементувати й надалі. Застигає дуже швидко, милиться добре, аромат хороший, барвник на тілі не лишається:girl_haha:. Червоне пахне розою, а жовте мандарином.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Радість, а які барвники ви давали чи запахи? і де такі формочкм взяли?
     
  14. cleonata

    cleonata Well-Known Member

    Радість - КРАСА!!!!!! Молодець:girl_tender: а з чим то милко жовте? квіти?

    Ума барвники бажано харчові,або до крашанок, я доречі давала і запах харчовий... з мускатним горіхом наприклад..., не страшно точно...)))
     
    Останнє редагування модератором: 8 Квітень 2010
  15. Радість

    Радість Well-Known Member

    Барвники харчові, мандаринове єфірне масло, мала якусь водичку з рози ( я на подушечки крапала і між рушники ставила для запаху), ведмедик то з пластилінового набору, а решта формочки з-під морозива.

    Це в мене для декору є пелюстки троянди. Я їх подрібнила і в мило. Хочу спробувати, чи дряпати сильно не буде, бо вони твердуваті трошки.
     
  16. cleonata

    cleonata Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Запаслива ;), молодець!!!! я така рада!!!! що все добре виходить.... дуже хвилююсь, щоб вам всім сподобалось...)
     
  17. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    Я вчора купила в аптеці вітамін А,вітамін Е,мурашиний спирт,апельсинову ефірну олію,маю вдома ще купу ефірних олійок,квіти нагідків,ромашки,суперовий листовий чай(з світу чаю-запах класний,а смак дуже приторний,тому попробую до мила:)),формочки(пасочки малої,і кухонні причандалі пару штук:)).І от все майже готове,тепер тільки треба дочекатись,поки чоловік привезе від Нати основу:) :) :)
    Надіюсь що не буде так,як з дитячими милками:)
     
  18. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

     
  19. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

     
  20. cleonata

    cleonata Well-Known Member

    Відповідь: МК від cleonata "Мило ручної роботи"

    і вийде пародія..... краще вже гліцеринове беріть...., народ шо за кустарні методи!!!!