Ваше ставлення до ЕКЗ

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем levandivka, 1 Травень 2010.

?

Моя позиція:

  1. Читала уважно "Позицію Церков", вважаю, що гріх

    32 голосів
    38,1%
  2. Та читала... Але ж... Якщо дуже хочеться - не зовсім гріх

    14 голосів
    16,7%
  3. Не читала. Але свою думку маю, поділюся

    11 голосів
    13,1%
  4. Най люди мають! Медицина - наше всьо...

    27 голосів
    32,1%
  1. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Тема з'явилася з трудної спроби тлумачити на форумі позицію Християнських Церков: ЕКЗ (ЕкстраКорпорального Запліднення) - гріх.
    Оскільки виявилося багато бажаючих "просто висловити СВОЮ ДУМКУ" (яке кому діло до Церкви і її позиції..?)
    Маємо окрему тему. І голосувалку. :)
     
    Останнє редагування: 10 Листопад 2010
  2. Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Так, Церква проти.
    Але, на мою думку, це дуже делікатна справа. Тут не може бути чіткого "так" або "ні".
    У кожного "чутливість" власного сумління є різною - хтось щиро вважає таке абсолютно недопустимим, а комусь сумління дозволяє вдаваться до такого способу.
    Вважаю, що кожна людина, яка має з таким справу, мусить бути проінформованою, що при ЕКЗ кілька запліднених яйцеклітин свідомо знищується, і що Церква це не схвалює та вважає гріхом.
    Ну а далі - кожен вирішує згідно свого сумління.
     
  3. altari

    altari New Member

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    А я попри все піду на ЕКЗ!Останній шанс...І щоб там мені хто говорив!
     
  4. Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    У нас чоловіком поки дітей нема. Але я думаю, що ми будем робити все для того, щоб дітки появилися, навіть, якщо буде необхідність в ЕКЗ. Мати своїх дітей і говорити "я проти ЕКЗ"-це прояв в якійсь мірі егоїзму та нерозуміння тих пар, які йдуть на даний крок. І я б дуже хотіла, щоб церква поміняла свою позицію, і визнала, що ЕКЗ-це напевно єдений шанс для тих сімей, які хочуть стати батьками, відчути радість материнства і бітьківства від початку зачаття дитинки! Звичайно, дітей можна мати завжди-якщо й не своїх рідних, то усиновлених, але кожні батьки завжди хочуть, моляться, надіютися і роблять все необхідне для народження рідної кровинки.
     
  5. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Молитися і йти на свідомий гріх?
    Наступним кроком стане крадіжка? (бо ж "хочуть, єдиний шанс" (с) )
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Щось Ви п. levandivka не туди загнули...
    Трошки різні речі вагітність і крадіжка. а ЕКЗ я особисто гріхом не вважаю, а останньою можливістю завагітніти.
     
  7. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Церкви проти штучного запліднення (ЕКЗ)

    Я також вважаю, що ЕКЗ є гріх, адже діти - це Божий подарунок, і якщо Господь не дає діток, значить така Божа воля, або просто треба почекати, щоб заслужити цей подарунок. Особисто знаю дві пари, які родили дітей штучним заплідненням. в результаті у одних дитина родилась з "чорною хворобою", у інших ще якась хвороба(не пам"ятаю назви), коли лікарі сказали, що дитина не доживе до повноліття, дитина реально мучиться все своє життя. Може це і збіг обставин, але є над чим подумати.

    Не можна йти проти Божих правил, і хотіти перехитрити Бога. Можливо мій допис і примітивний, але це моя думка.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Я так розумію, ви натякаєте на те, що це їх так Бог покарав?

    Я схильна думати, що це все ж таки випадковість. Хоча, якщо це дійсно факти, прибічникам ЕКЗ варто було б взяти до уваги таку загрозу.

    Ви самі кажете, що діти - Божий подарунок. Тоді, логічно, якби Бог був проти ЕКЗ, то зробив би так, що штучне запліднення було б узагалі неможливим, і діти від цього б не змогли народжуватись.
     
  9. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Та ж "читано і співано"...
    На все Божа воля, але є не лише Бог. От той вторий (жертва ЕКЗ?) і придумав ЕКЗ. О!
     
    Останнє редагування: 10 Листопад 2010
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    факти такі, що у дітей народжених внаслідок ЕКЗ частіше трапляються вади, ніж у тих, які були природно зачаті. Це абсолютно неупереджена медична інформація

    і Господь завжди дає діток. Просто часом ці дітки стають рідними через усиновлення.А те що ми не хочемо брати таких діток, то хто нам винен?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

     
  12. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    а чия вина,що хтось може відчути усі принади народження власної дитини,а інші не можуть.Чому одні мусять усиновлювати дитинку,а можуть родити своїх?Не заслужили?Не думаю....рпосто життя таке складне,несправедливе...Чомусь ті,хто має своїх діток не дуже задумуються над усиновленням.Але чому їм ніхто не говорить,що потрібно усиновляти??я не знаю,що мене чекає в майбутньому,але мені щиро оббідно за тих чудових людей,які по якихось причинах не можуть завагітніти...І якщо ЕКЗ-єдиний шанс,що ж,осуджувати їх не буду... Кажуть це гріх перед Богом,але чому Бог так часто не дає діток тим,хто їх таак потребує?...:sad: І хто не є гіршим абсолютно за тих,хто може мати своїх діток...
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Бог дає, але не всі хочуть брати. Егоїзм і бажання довести всім і собі, що "я можу!" пересилюють добрі і справжні почуття, які несе із собою реальне батьківство, а натомість зациклюють людину на зачатті і вагітності за будь-яку ціну, як матеріальну, так і моральну.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Убивство задля вищої цілі - не гріх?

    Бог не карає. Людина сама себе карає.
    Якщо не виходить завагітніти природньо, значить на це є певні причини. Форсувати таке народження - відповідати за наслідки.
    Просити у Бога потрібно, про чудо просити, а не видирати із рук усіма можливими способами.
    Ви мені нагадали слова, які Христові говорили, коли був розіп'ятий: зійди з хреста!

    До речі, перешкода таки є. Якщо вселяти лише один ембріон, проти чого Церква немає нічого проти, то надто мала ймовірність, що спрацює, а операція доволі коштовна.
    Усіляке буває. Іноді, аби Господь показав свою силу й подав чудо, іноді люди платять за своє бажання "пожити для себе" тощо. Різне буває.

    А ви впевнені, що то саме Божа вина?
    Для цього треба мати віру. Бути практикуючим християнином, а не животіючим, тобто із індивідуальною вірою для себе.
     
    Останнє редагування: 11 Листопад 2010
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  16. Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Гріх.
    Та я особисто не можу поставити знак "дорівнює" між серійним вбивцею і мамою, яка наважилась на втрату кількох зародків заради щастя народити дитятко. (Вибачте, що беру за приклад крайнощі, але, думаю, ви зрозуміли хід моїх думок).
    Якщо у першому випадку все однозначно чи майже однозначно, то в другому - все-таки вважаю за доречне хоча б не засуджувати таких людей - не з власної якоїсь дурненької захцянки вони ідуть на такий крок.

    Глибоко поважаю тих, які не переступають своїх (чи Церковних) принципів, навіть у таких болючих питаннях.
    Але вважаю, що було б, як мінімум, по-християнськи, не засуджувати мамів, що пішли на таке. Давати поради, рекомендації - так. Але все-таки, на мою думку, таке неоднозначне питання мало б залишатися на розгляд власного сумління і ніким не засуджуватися.

    Вибачте, але це мені трохи скидається на фарисейство (як казав Христос, - "ті, що відціджують комаря, а верблюда ковтають".. Мабуть, пам`ятаєте той випадок про витягування козлятка з ями в суботу? Вже в той час Ісус глибоко шкодував людей, які були змушені нести "страшні тягарі", які на них поклали тодішні фарисеї та саддукеї, що закликали євреїв надзвичайно строго притримуватися "букви Закону").

    Мій висновок - якщо ви (це не до вас, Лілю, не ображайтесь..) глибоко віруюча людина, і не дозволяєте собі навіть думати про ЕКЗ - честь вам і хвала. Чесно.
    Але така "свята" людина ніколи не дозволить собі ставити клеймо на своєму співбратові, який не є таким стійким у вірі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Цілком можливо, що власне "я" вона поставила вище за Бога.
    Маємо приклад Сари та приклад Анни в Біблії. І вони там недаремне.
    Що саме однозначно? Смертна кара за його вчинок?

    Ніхто не засуджує. Є чітке формулювання та рекомендації Церкви. Є попередження зодо цього християн, які знають про це, тим, які не знають. Мовчання на гріх - також гріх. І є повне право попередити людину, котра стає на хибний шлях, або хоча б спробувати їй відкрити очі. Щоби потім не мучила совість, що міг, а не зробив нічого.
    Якраз питання моралі тут однозначне. Є вбивство ембріонів – гріх, нема – не гріх.
    Грішити чи ні - справа совісті кожного християнина.

    “А коли прогрішиться твій брат проти тебе, іди й йому викажи поміж тобою та ним самим; як тебе він послухає, ти придбав свого брата. А коли не послухає він, то візьми з собою ще одного чи двох, щоб справа всіляка ствердилась устами двох чи трьох свідків. А коли не послухає їх, скажи Церкві; коли ж не послухає й Церкви, хай буде тобі, як поганин і митник! Поправді кажу вам: Що тільки зв’яжете на землі, зв’язане буде на небі, і що тільки розв’яжете на землі, розв’язане буде на небі”. Матв.18:15-18.
     
    Останнє редагування: 11 Листопад 2010
  18. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Скільки вже часу живу на форумі, а ніяк не второпаю, що заважає прочитати формулу, дану 1000 разів, і не псувати чолом штукатурку [​IMG]
    Судити людину - не християнська позиція. Визначити, "что такоє хорошо и что такоє плохо" - норма життя.
    Вбивати - зло. Але судить Районний Суд і Пан Бог.
    А наш з вами обов'язок - знати (/розрізняти), що то є гріх, що ВЧИНОК є негативним.

    Що робити, коли не вдається завагітніти (/виносити)?
    Аналізувати! Вірити і не класти на терези додатковий гріх.
    Бог любить нас. (с)
    Але, чи любити Його (і чинити за Його наказом) - вибір кожного.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. sani

    sani New Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    от власне треба дотримуватись принципу закону, а не букви...

    Тоді постає запитання скільки людей, які зробили ЕКЗ відлучені від церкви за такий гріх?
     
  20. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Ваше ставлення до ЕКЗ

    Та, ситий голодного не розуміє... Я цілком за усиновлення, але для мене, наприклад, важливо виносити дитину, відчути перші рухи, копняки по печінці, пройти через пологи, а перший крик, викладання на животик мамі, прикладання до грудей... Я впевнена що якщо вагітність через ЕКЗ наступила то така волля божа. В мене є дуже добра коліжанка у якої є донечка, просто лялечка. Здорова, вона її виносила, народила сама і вже третій рік годує.
    Взагалі якщо вже так розмірковувати то і операцій, напевно робити не можна і намагатися врятувати людину у будь-якій ситуації.