Вибір дружки

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Komashka, 11 Травень 2008.

  1. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Вибір дружки

    Глянув аватар. Сміявся. :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Іспанка

    Іспанка Super_lovely Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    і я хочу!!мене візьміть!!:) :) :) я ще ніколи дружкою не була:)
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    О, вже три дружки є, повний комплєкт. :cowboy:

    Левандівко, я на весілля зелені кеди зніму. Вберу парадові чорні, на обцасах.
     
    • Подобається Подобається x 10
  4. Patrick

    Patrick Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Дурниці це все і забобони.
    Я коли женився то в моєї жінки дружкою була її коліжнка- розведена з дитиною. І католицький священник нам дав шлюб , не звертаючи на це уваги.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Вибір дружки

    Дружка на весіллі виконує роль свідка і помічниці для наречених. І нема ніяких зобов.язань, типу мусить бути неодружена чи ще щось. Решту все люди собі допридумали :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    А де такі кеди продають? Що чорні, ще й на обцасах?
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    о! то я хотіла сказати...
    але мої хресні - продружня пара. і живуть в парі до нині. вже 24 роки:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    Це інше. Якщо ви подружню пару взяли за хресних, то так.
    Але саме хресним (які до того не були одружені) Церква шлюбу не дасть. Не можна.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Komashka

    Komashka Active Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Мабуть я чогось не розумію. Зайдіть запитайте в греко-католицькій церкві священика про шлюб і він вам точно скаже, що дружки мають бути неодруженими!!! На те вони і є, що вони "без пари"
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    То якийсь не надто мудрий священик. Або ви говорите, чого не знаєте.
    Я вчора вже кількох розпитала, включно з домашнім.
    Немає вимог щодо дружок. Свідками може бути будь-хто. Навіть одружені старші пані й пани.
    Дружки мають бути неодруженими лише для весілля, котре є залишками дохристиянських традицій. Для християнського шлюбу сімейний статус свідків не має ніякого значення.
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. Komashka

    Komashka Active Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Ну незнаю. Я була більш ніж на 10 весіллях і ще про скільки була наслухана - на усіх дружки були неодруженими і без пари. Не думаю, що усі ті весілля були дохристиянські...
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    Ви читайте, що написано, і не придумуйте.
    Вам уже пояснили, нащо треба неодружених. Бо на забавах одружені чи з парою будуть сковані. Для Церкви то значення не має ніякого.
    Ті, хто беруть шлюб і не мають забави потому, мають і старших свідків набагато, й одружених.
    Так що то все народне. І я говорила не про те, що весілля дохристиянські, а традиція.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Komashka

    Komashka Active Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Гаразд, кожен стоїть на своєму. Можна не так критично. Я не маленька дитина. Говорю тільки про те, що бачила на власні очі.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    Комашко, та й мене не були одружені дружки. Всі були неодружені й без пари. У нас то ненавмисно вийшло. Я хотіла конче сестричок, а чоловік узяв найближчих друзів.
    Тільки такого в канонах Церкви немає, що мають бути неодружені. Прийдуть одружені, ніхто їх не вижене. І довідки про хрещення не спитають. Хіба в православних.
    І ви собі можете вірити, як хочете, але не треба казати, що вам такі дурниці священик сказав.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Це просто у нас тут "так прийнято" - але ж це не означає, що по інакшому бути не може;)
     
    • Подобається Подобається x 4
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    У Чернівцях була на весіллі, то там конче треба було передати кота через вікно. Мама знадвору передала молодій. Нащо і чого - ніхто не скаже. Але передати - мус! Інакше весілля не буде дійсне... [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. Komashka

    Komashka Active Member

    Відповідь: Вибір дружки

    І ви собі можете вірити, як хочете, але не треба казати, що вам такі дурниці священик сказав.[/QUOTE]

    То ви говорите, що це народна традиція, то кажете, що раз я таке почула від священика-це вже дурниця. Давайте краще поважати традиції. Може хтось супер-пупер сучасний і взагалі весілля спрощує до смішного, але це не я і сама я нічого не придумала. Якщо немає спільної точки зору, то кожен залишається при своїй
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    Ну, не може священик вам таке сказати. А якщо - то це вже точно безвідповідальність з його боку.
    Це є народна традиція. І те, що якщо священик таке сказав, то це дурниця - тому не суперечить. У Львові різні священики є. Ті, котрі в підпіллі свячені не мають освіти, тому почути можна багато всілякого.
    Хочете, самі почитайте канони щодо шлюбу...
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Та немає до дружок ніяких вимог, тільки нареченій допомагати. Це я вам як дружка зі стажем говорю. Тому вибирати дружками треба товаришок вірних на яких можна покластись при любій ситуації. А одружені/неодружені/самотні/розлучені/з дітьми ролі не грає.

    Бліін, ну ви даєте, читати заставляєте. Не можна так жорстоко з дівчиною поводитись.
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    Саме для Комашки даю посилання на Кодекс Канонів. Ніяких приписів щодо свідків на вінчанні немає. Лише щодо хресних, що згадувалося раніше...
    http://www.ugcc.org.ua/CCEC/16.html#c828

    Сама колись перечитувала. Нудна мова, але цікаві речі пишуть... [​IMG]