Вибір дружки

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Komashka, 11 Травень 2008.

  1. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    не тому. Єдина причина, чому священник неохоче на таке йде, то через те, що шо буде, як дружбам заспівають на весіллії "хай поцілує друба дружку" - от питання, а вони одружені!
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Komashka

    Komashka Active Member

    Відповідь: Вибір дружки

    ага цікаво. Прийдете в церкву до священика і будете йому казати, що ви читали кодекс і має бути по-вашому? то для себе можна почитати, для обізнаності, а священик скаже так, як він вважає за потрібне. Міняти через це церкву?
     
  3. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Якщо священик не знає Кодексу Канонів - то нащо вам такий священик? Висновок один - міняти церкву (тоже мені біда, у Львові що церков недостатньо?).
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    ага, скажіть, хай письмово дасть відмову і скажіть, що будете його рішення оскаржувати
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    Слухайте, вам що 16 років? Ви так дивно реагуєте... Спокійніше трохи, й поміркованіше. Відійдіть від монітора, попийте чаю, а тоді ще раз перечитайте. ПРОБЛЕМИ НЕМА!

    Додано через 42 секунди
    О, Маріє, зразу видно, що ви з церковною бюрократією у Львові не стикалися.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Komashka

    Komashka Active Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Далеко не 16. Проблеми і не було. Я реагую нормально, тільки не люблю коли мені доказують свою правоту і кажуть що це добре, тобі так кажуть, ти слухай і читай, і священик дурний, і церква, і все решта. я своєї позиції нікому не навязую, а говорю за десятки людей, які святкували так як я описала. Вам не подобається - не пишіть. Чи у нас хто модератор - той старший і у того думка безапеляційна?
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    Я вам сказала, що він дурний?

    Ні, просто не люблю, коли всілякі дурниці видають за канони Церкви і ще й кричать, що то всі так кажуть, а серед тих усіх ще й священики. Брехні не люблю. То все.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Komashka

    Komashka Active Member

    Відповідь: Вибір дружки

    А де брехня??? Чи вам сказати поіменно хто в якій церкві вінчався і в якому статусі дружки були?? Наголошую: Я нічого не придумала. Не вірите - не моя справа. Все то все.
     
  9. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Вибір дружки

    А якою рукою "не писати"? Правою, лівою? Можна "бігом"? [​IMG]
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    Ось це
    цілковита вигадка. Священик вам скаже, що то значення не має, але додасть те, що вже раніше написав Мих. З огляду на народні традиції (якщо ви такі на весіллі матимете, а мають не всі) варто брати неодружених.
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Тошеня

    Тошеня Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    А для чого придумувати велосипед? Так в нас повелось, що дружки і дружби мають бути саме неодруженими. Недарма у відомій нам, народній пісні співається:"-Ой коси, коси ви мої,
    Довго служили ви мені.
    Більше служить не будете,
    Під білий вельон підете.
    Під білий вельон, під хустку,
    Більш не будете за дружку. "
    Може і церквою не заборонено, але для чого нам "мавпувати" західні традиції, якщо свої є, українські?
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Галинка

    Галинка Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Чоловік за дружбів брав своїх колєг, в яких були наречені. І я навіть не задумуючись, взяла за дружок тих дівчат. Допомоги від них не чекала, все робила сама. Колись сама дружкувала, мене молода завалила своїми проблемами на стільки, що я чуть не відмовилася. Після того дала собі слово, що своїми проблемами дружок нагружати не буду - це ж моє весілля!!!

    Додано через 8 хвилин
    Ага! Так є! В нас перед хрестинами всі в один голос кричали, що коли хресна має в той день місячні, то хрестити по церкоаних канонах не має права. А я подзвонила до священника і виявилося, що це бабські забобони!!! Вибачте, що приклад не з цієї теми, просто так є, що всі звалюють на церкву, не знаючи церковних законів і обрядів.

    Додано через 20 хвилин
    А ще мого чоловіка вся родина поблогословили моїм весільним букетом, бо - "бабки старші, знають що робити", вони ж до церкви ходять!:sad: :sad::D :D То я побачила десь через місяць на весільній касеті - як я плакала!!!:sad: :sad: :sad: Ледве відходила з тим букетом по місту - весь розлітався, ходила і квітки підбирала, думала так погано зробили за такі великі гроші:ireful1:
     
    • Подобається Подобається x 9
  13. Mari_JA

    Mari_JA Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    я вже на одній гілці згадувала про своїх дружок.одна пара була така:вона без не має хлопця,а він має дівчину.друга - то так ся стало мали між собою любов!тепер до другої пари ми на весілля збираємся йти!чесно я ними так собі довольна,дивлюсь тепер на відео,а їх толком і нема...на перекурах...і помочі було "0",зато рвалися дуже.я була впевнена в своїх дружках на всі 100%


    на рахунок священників у кожного своя думка.нам перед шлюбом список склали,що треба.ще досі валявся по хаті десь.довідку про хрещення з підписами хресних,або бабусь і дідусів.у чоловіка є,бо дідусь священником був.а я не маю,бо хрестили мене не у Львові -1;у священника в хаті,бо тоді неможна було -2;священник вже помер -3,своїх хресних я в упор не бачила -4;дідусі і бабусі повмирали -5.А ще треба дозвіл від пароха,тої церкви,до якої я належу.від коли ми "належимо" ?і щоб я часом не була православна!ось так, а то шлюбу не дадуть нам в тій церкві.
    але нема такої ситуації щоб не було виходу. пішли в іншу.тепер там лялю хрестити будемо.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Вибір дружки

    Комашко, ви відкрили тему, щоби спитати людей їх думку чи щоби вони сказали саме те, що ви хочете почути? ;)
     
    • Подобається Подобається x 11
  15. natty

    natty Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    В такій темі не чекала побачити суперечку:)

    В мене було дві дружки. На той час вони не мали серйозних стосунків, але якби мали, я, мабуть, порадилася б з ними і запропонувала на їх розсуд, бути дружками чи ні. Одна з них - двоюрідна старша сестра. Не тому, що так заведено, а швидше тому, що, які б не були добрі коліжанки, сестра - рідна людина, їй було дуже приємно. З другою дружкою були проблеми. Мала бути моя найкраща коліжанка з Німеччини, але вона відмовилась через те, що не встигала приїхати швидше до Львова, щоб допомогти мені з підготовкою і пошити собі сукню. В результаті була інша коліжанка з Одеси, яка приїхала теж напередодні весілля. Так що я дружок звільнила від будь-якої підготовки, все робила сама (купувала букетики гостям) або довірила спеціалістам (прикрашання машини, залу). Навіть кошички, з яких вони чіпляли букетики гостям, зробила власноручно:) Але за це я на них не маю жодного жалю - звикла все робити сама, щоб було так, як я хочу, а не так, як вийде:) Крім того, для дружок це теж відповідальний момент, їм так само потрібно виспатись, зачесатись-намалюватись, гарно виглядати. Для чого грузити їх зайвий раз? В мене була одна чітка вимога: не пити зайвого, мати гарний настрій, максимально забавлятися самим і забавляти гостей, бути активними...ну і все:) Мої дружки - молодчинки, справилися на 100 %
     
    • Подобається Подобається x 9
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    А хто каже мавпувати? Зрештою, навіть не знаю, як є на Заході.
    Я лише сказала, що говорити, що "так церква чи священик каже" - то цілковиті нісенітниці. То й усього.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Додано через 1 хвилину
    Добре, що голову попелом не посипали... [​IMG]
    Угу, церковна бюрократія. І коли береш довідку, ще й тобі парох "шпильку пустить": а чого то ви своєї церкви відцуралися? Тю, начебто це не одна церква й не один Бог. Аж злість бере! [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 12
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Вибір дружки

    Мої тато з дитинства при священниках і коли ми питались щодо дружок то сказали що одружені чи ні значіння не має. Бо то лишень свідки шлюбу... Тими во людьми навіть сусіди можут бути. Шлюб від того значіння не втрачає, якщо дружка чєсом одружена.

    В моєї мами дружкою була її сестра, яка вже була три роки замужем.

    Це все людське!!!

    Невже у Львові нема добрих каноніків? Наш священник як в чомусь не впевнений то дзвонить до каноніка і перепитує, так аби він не зробив помилки, але ще ніразу від нього не чула таких он дурних людських забобонів. Він нам зразу казав - це все людське в церкві значення не має.

    Додано через 10 хвилин
    У мене на розписку були дружки яких я перший раз побачила в залі шлюбних засідань :D Воно мені що вона була що її не було.
    А на шлюб була моя товаришка яку я давно не бачила, ну і сказати що вона щось там дуже багато зробила не скажу, просто вчасно подала хустку в церкві. А дружба до неї мав таке відношення як тромбка до ровера. В неї був свій ухажор на той час...

    Додано через 37 хвилин
    Девушка вибачєйте, але я якраз від тих новових начулась більше чудес ніж від тих що в підпіллі. Так що не будем.
    Мене виховували власне такі і ніколи таких дурниць як ото оповідають не чула і не знала.
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    Ружні є. Але знаю з підпілля таких, що йой! Як проповідують, то єресі так летять, аж тріскочуть!

    То я узагальнила. Є такі, котрі добре дбали, а є такі, що краще й не згадувати...

    Додано через 2 хвилини
    Миху, а як старості співають, аби коханку поцілував? Чи старосту теж брати нежонатого?
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Вибір дружки

    Ото начитаєшся того всього і дивуєшся… В нас так все пообростало забобонами, що далі нікуди!!!
    За свідків можна запросити і одружену пару ваших найкращих друзів – це ні на що не впливає, в нас так не прийнято робити, але це не означає, що так не можна.
    Ще зустрілася з такою ситуацією і мене це здивувало, що не можна запрошувати за хресних батьків людей з різним «цивільним статусом» тобто, хтось одружений, а хтось ще ні, бо життя не складеться у того, хто неодружений.
    У зв’язку з перечитаним вище в мене виникло запитання (до Лілі швидше за все), а чому хресні батьки не можуть один з одним одружитись? То перешкода релігійного характеру?


    І Церква одна і Бог один, але парафії різні, тому довідку вимагають з метою запобігання непорядності деяких людей, які можливо вже перебувають в шлюбі з іншою людиною і намагаються ввести в оману ще одну. Цивільні шлюби фіксуються органами державної влади, а церковні у парафіяльних книгах. Порядок має бути, нє?:)
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Вибір дружки

    Та це я знаю. Мене пустота деяких парохів вражає. Грошей мало чи як? Нащо тексти пусті бездумно кидати?
     
    • Подобається Подобається x 1