Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я буду третя, яка підтвердить те, що на юрфак Франка можливо поступити самому, закінчувала 10 років тому, поступала сама, здавала тести, після репетиторів і також не вірила, що зможу сама поступити на бюджет - думала за щастя, як потраплю хоч на заочний. З бюджетників було дуже багато з села, де про ніяки "блати" і мова не йшла. На платному було багато "золотих" але хто знає А.М. той памятає скільки "синочків" через нього вилетіло без права поновлення.
    Тому дивуюсь, як чую від людй, які немають відношення до юрфаку що там "все за гроші", звичайно не без того було, але якщо вчитися, то реально було поступити, здавати і закінчити самому.
    І зараз часто до нас на роботу приходять на практику юристи з Франка - і що тішить рівень видно відразу - велика різниця з тим же МВС чи комрційною, про інші взагалі мовчу.
     
  2. lawyer

    lawyer Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Розкажу детальніше й про себе
    Також вступила сама на бюджет, здавала тести з правознавства, української мови, української літератури та англійської мови. Майже рік ходила на репетиторства, восновному завдяки їм і поступила, хоча і школу закінчила з золотою медаллю. Також дуже хвилювалася щодо поступлення, мріяла поступити хоча б на платний. А документи взагалі подавала в шести примірниках, очне бюджет/контракт, заочне бюджет/контракт, правничий коледж бюджет/контракт:)
    О, треба порахувати скільки студентів, з якими я вчилась на 1-ому курсі, закінчили в той ж рік, що я. Думаю, відсотків 50!
    Ага, зі всім згідна. І навіть закінчити можна з "червоним" дипломом без проблем (знову ж таки, кажу з власного досвіду)
    Мене взагалі дещо обурює, що усі ВНЗ Львова (окрім меду) готують правників. Бо рівень освіти кардинально різний, а потім створюється нездорова конкуренція на ринку праці, та й взагалі правду кажуть, що правової держави нема, а правників купа. Що, до прикладу, колишня школа міліція має до юристів?!
     
  3. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Маю диплом бакалавра з правознавства. Не бачу необхідності отримувати магістра для себе. Працевлаштовуватись на когось не збираюсь, гроші заробляю і без того. Хіба що деякі приватні тренінги відвідую періодично. Щодо юридичних знань - практика швиденько вчить, а теорією можна насичатись і насичатись все життя. Адже по суті головне не знати інформацію, а знати де її знайти.
    У моїх батьків по 3 вищих диплома - по спеціальностям не працюють. Якось так :)
     
  4. NutkaNezabudka

    NutkaNezabudka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Щодо необхідності вищої освіти, то власне я вважаю, що все ж таки потрібра. І хоча її рівень в нашій країні бажає бути кращим, та все ж маємо, що маємо...хто хоче вчитись, той отримає знання. І як би то не було банально, але вища потрібна хоча б для того, що без неї сьогодні практично не реально знайти роботу..

    ---------- Додано в 17:56 ---------- Попередній допис був написаний в 17:53 ----------

    о, згадала вислів з приводу вищої освіти: "Вища освіта як гарна білизна - її не видно, а самооцінку підвищує!":)
     
  5. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    досить довго я вважала так само. А знаєте в чому плюс нашої освіти - нас вчать викручуватись з будь-якої ситуації. Багато правда залежить від самоосвіти і самосвідомості. Але якщо ти дійсно здібний і бажаєш вчитись - то наша освіта краща ніж закордонна. Ти стаєш спеціалістом широкого профілю і за студентські роки навчишся і як "схитрити" і як щось вивчити за короткий термін. Після спілкування з іноземцями, зрозуміла одне - ту базу, яку дає українська освіта ні з чим не порівняєш. Один мінус - це теперішні викладачі. Є люди, яким аби відсидіти і гроші заробити, а викладачі старої закалки - це дійсно скарб для хорошого студента.
    Я побачила різницю на тренінгах з студентами з різних країн. Українські студенти швидше схоплюють, швидше розуміють суть поставленої задачі (за рівних умов, коли ніхто раніше не займався тим видом діяльності).
    У вишах нас вчать вчитись, прийшовши на роботу ми прикладаєм певні зусиля щоб вивчити специфіку і працюєм, але при потребі ми можем так само легко змінити нашу діяльність, іноземцям це вдається важче.
     
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?



    Тут питання у тому, яку "межу" у професії ви для себе ставите у майбутньому власне по вашій спеціальності. Все-таки, бакалаврат автоматично дуже звужує коло. Окрім того, зараз і випускників - магістрів багато непрацевлаштованих. Тому якщо на важелі вакантного місця стоятиме бакалавр і магістр навіть на посаду "третього асистента другого юрисконсульта", перевага буде на стороні магістра.А починати усім з чогось треба.
    у багатьох роботодавців зараз це є прямою вимогою до кандидатів- якщо Львів, то випускник лише Франкового вузу
     
  7. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Може 10 років тому то ключове у тому питанні:girl_crazy: Я вірю, що талановита людина може втупити сама, в принципі. Але, на жаль, в наш час бачила як здібні діти не пройшли, бо "втиснули" потрібних, і, таким чином, розумні не вписались по рейтингу, і в магістратуру коли побачила хто проходить, то здивувалась - аж ніяк не найкращі студенти, зате якось пройшли, кому треба (а місця там обмежені). До речі, на юридичний факультет університету Франка з класу вступили трієчники (що ніколи не переймались своїм навчанням), але з добре забезпечених сімей (на скільки я знаю на платну форму навчання). Висновки робіть самі. Хоча, на бюджетний напевно реально вступити самому, там і пільговики, і діти з сіл навчаються, так що шанс є, але треба дууже працювати над цим, та ще й має пощастити, бо теж може хтось "потрібний" претендувати на це місце:girl_mad:
     
  8. lawyer

    lawyer Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    О, в нас казали: "хто пережив 3-їй курс, той закінчив юрфак", числа 115, 121, 152, 185 і.т.д. досі викликають в мене лише одні асоціації:)
    І в нас багато хто не склав державні іспити, чесно, було дуже шкода тих студентів, бо ж права перездачі по типу "талону" нема

    ---------- Додано в 22:39 ---------- Попередній допис був написаний в 22:37 ----------

    На жаль, то далеко не так. Детальніше написала у карму
    Ні:), я вступала лише 8 років тому!
     
  9. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Ви були у приймальній комісії, чи саме Ви не поступили на юрфак, бо когось "втиснули" поперед Вас?
    А може ключове питання в тому - що я пишу з точки зору власного досвіду, а Ви - однокласників-одногрупників і т.д.
    І ще, я поступала у 98 - році тотального безгрошів'я - зарплат-стипендій не платили, а якщо давали, то раз на пів-року мізер. До чого я - що грунт для хабарів був огого, не так як зараз, але якщо були знання - то і поступити, і вчитись було реально, був такий клас викладачів, яких без знань,не здав би ні за які "пряники", був певний рівень, певна "школа", вірю що є і зараз.
     
  10. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Тут вже писали, що вища освіта потрібна не всім, і я погоджуюсь. Особливо в тих випадках, коли дитина обрала певну творчу професію, а батьки наполягають на отриманні вищої освіти хоча б по суміжній спеціальності. Пригадую, натрапила в інеті на статтю на цю тему, автор написав так: вища освіта - це як дитсадок для дорослих. І щось в цьому є. Часто аспект соціалізації виявляєтся важливішим ніж саме навчання.
    Перше, що я згадую, коли думаю про роки навчання в універі, це спільні походи в карпати, прогуляні пари, якісь приколи. Звичайно пам"ятаю і саму науку, і вона теж була важлива. Але якщо порівнювати, що для мене відіграло важливішу роль, то це соціалізація, однозначно. А інші учбові заклади цю функцію теж виконують.
     
  11. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Ні, юридичні науки то "не моє":girl_smile:. Я особисто вступала у ВУЗ з медаллю, так що без проблем вступила куди і готувалась, з навчанням проблем ніколи не мала, бо це мені легко давалось і в школі, і в ВУЗі (без хабарів), закінчила магістратуру, захистила дисертацію:girl_yes:. Але на прикладі знайомих і не знайомих людей бачила реальні ситуації як відбувається вступ, і дуже шкода розумних та талановитих дітей, яким несправедливість зашкодила навчатись там, де вони заслуговують. Працюю в освіті і багато чого бачила, і вступних кампаній теж :girl_curtsey: Звичайно, що є студенти, які самостійно навчаються (і таких не мало), але ж не треба забувати як іще буває, коли здібним не дають пробитись, а в нас це поки що поширене явище, на жаль.
     
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?


    Ну і щоб не 10 років тому... 3 роки тому у коліжанки донька і її уже тепер чоловік (а тоді ще однокласник), саменькі вступили на журналістику Франка. Діти не мали жодного репетитора навіть. Але є одне АЛЕ- ці діти дійсно хотіли навчатися там, де навчаються. І для цього прикладали максимум зусиль. І зараз навчаються без коштів на стаціонарі ( навіть з урахуванням того, що мають вже маленьку дитину на заочне не переводилися)
     
  13. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Оце точно ключове - велике бажання вчитись. Думаю ще від закладу і спеціальності трохи залежить.
     
  14. NutkaNezabudka

    NutkaNezabudka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Все правильно Ви пишете, але нажаль не вистачає практики на такому навчанні, а причиною томе є факт, що навчають здебільшого викладачі-теоретики, які займались тільки наукою, а до практичних навичок, на жаль, відношення не мають....(( а від цього виходить тупе переписування підпучників на лекціях...
     
  15. happylady

    happylady Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Вважаю, що вища освіта - необхідність а хто як її здобуває - за гроші чи своєю головою - вже інша тема.
    І ПЕРЕКОНАНА, що знайти роботу теж потім можна не за гроші, а здобувши ті знання,які Ви здобули ГОЛОВОЮ. (з власного досвіду).
     
  16. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

     
  17. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я вважаю, що при великому бажанні можна здобути дуже якісні знання і не відвідуючи жодного навчального закладу. Є купа тренінгів, он-лайн курсів від найкращих університетів світу, книжок, вебінарів, часописів. Я вважаю що майбутнє за самоосвітою.
     
  18. Masja

    Masja Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Нам в університеті викладачі завжди казали, що диплом про вищу освіту - не панацея. Вчитися ми маємо самі, вони нас тільки консультують, пропонують, радять, а отже - дають поштовх до самоосвіти :girl_smile:
    І ще одне: для мене вища освіта і наявність диплому про вищу освіту - не завжди взаємопов'язані речі :girl_sad:
     
  19. Veselka alj

    Veselka alj New Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    На мою думку вища освіта потрібна, навіть візбміть до прикладу щоб влаштуватися на нормальну роботу вимагають вищу освіту. Але те що вона в нас корумпована що з закінченням вишу диплом мають навіть "барани" за гоші. Але таки закінчення вишу робить людину освіченішою.
     
  20. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    ну то власне моя ситуація. Поступала в 97 році в Універ. Сама. У мами елементарно не було грошей навіть на найнеобхідніше. Не поступила. Була першою, над ким провели умовну лінію. Сказали, що якщо хтось відмовиться, то є шанс. А потім, на апеляції, декан факультету при комісії відвів маму в бік і назвав суму, не ховаючись, за яку мене пропустять - 300 дол. Для нас тоді це була нереальна сума. Говорилось це вголос, в присутності комісії, в якій сиділи всі "світочі науки і освіти" України...Ну нічого...Один рік відпочила і поступила наступного.
    Як згадую той період...Мамадарагая.... Це ж такий колосальний стрес для юного дівочого організму. Весь рік як на голках. Готуватись до випускних і вступних екзаменів, до випускного балу, потім самі екзамени, потім вступ...Все на купу. Чесно кажучи, я б повтору того періоду не хотіла. У мене є якась така утопічна мрія, щоб в майбутньому поступати у ВУЗ можна було не одразу після школи. Рік, може два, молодь мала б можливість прислухатись до себе. Що ж їй насправді хочеться. Можна було запровадити якісь ознайомлювальні курси на факультетах. Чи проводити для вчорашніх випускників семінари, тренінги. А там вже вирішиться, що найбільше припало до душі. Єдиний нюанс - де взяти ивпускникам гроші на цей рік. Але про це я ще не подумала))) Ну але то так, абстрактні ідеї...