Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. Gabicce Mare

    Gabicce Mare New Member

    а де в цій країні бачились якусь професію щоб не пов"язана з вищою освітую і щоб платили гарну зарплатню ?)
     
  2. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    та будь де -- від майстрів, які ремонти роблять, до офіціантів, перукарів, поварів. Менше 10-15 тисяч ніхто із цих фахівців (ФАХІВЦІВ!) не отримує. Правда і більше 20 -25 тисяч мало хто із них має. Але все ж вища освіта не завжди дорінює висока зарплата
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  3. Gabicce Mare

    Gabicce Mare New Member

    нічого собі офіціанти по 10-15 тисяч))), мабуть даремно вчилась п"ять років)

    Щось ви трішки, здається, перебільшили з зарплатами)
     
    Останнє редагування: 11 Липень 2017
  4. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Так. Причому це не вигадані суми, а реальні. правда, це у хороших закладах, переважно центрових. і це не офіційна зарплата, а разом із чайовими. Під час Альфа-Джазу навіть по 2 тисячі в день виходило
     
  5. Gabicce Mare

    Gabicce Mare New Member

    не хочу нікого образати, але чисто моя думка...робота офіцінатом це не та робота, на якій можно все життя пропрацювати.
     
  6. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Воно так і є. Мало хто візьме на роботу офіціанта якому за 40. А після 40 що робити?
     
  7. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Ну тут ви дуже помиляєтесь, особливо якщо йдеться про чоловіка. Правда, мало який нормальний чоловік після 40 буде офіціантом, але це дуже крута категорія. В готелі на Пушкіна -- там офіціанти під 60 -- це "класіка". За кордоном, наприклад, в "Чардаші" в Будапешті -- чоловіки за 50
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Kandya, і скільки таких готелів у Львові. Нє, є звичайно, заклади де ще дух совка живе, то там їх трлхи є, але основна тенденція інша.
     
  9. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    як приклад: електрик\сантехнік...Але то треба буди хорошим майстром і не пити. В мене знайомий сантехнік за день може заробити стільки, скільки я за місяць. Людина їздить в Чехію на заробітки, приїжджає додому на 2-3 місяці, то люди записуються в чергу, щоб він в них зробив .
    чому дух совка? Для прикладу Реберня, Гасова лампа, там також працюють люди старші (не всі, але є)...Звісно, робота офіціанта це більше для молоді, але у навіть не дуже фешинебельних готелях старших людей зустрічаю.
     
  10. ZORRO WEST

    ZORRO WEST Well-Known Member

    IT нє:girl_smile:?Таких власне трьох знаю які самотужки вчились і нормально так живуть:girl_curtsey:.
     
  11. Nemi

    Nemi Well-Known Member

    Мій дядько так працював був у Трапезній, а йому тоді вже було добряче за сорок. І нічого. Дуже все душевно було) Всім подобалося)

    Надіслано від мого Redmi Note 4, використовуючи Tapatalk
     
  12. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Та є, звичайно, але бути офіціантом, це таки не легко, темпи шаленні, все на ногах, негатив від деяких клієнтів, ну і чим старший, тим важче до такого пристосуватися.
    Ну і на рахунок не дуже фешинебельних, оту якраз той дух і є. Зачуханий готель, контингетн теж бідненький. З/п мала, молоді не йдуть, от і тримають там тих, кого ще за союзу вщяли на роботу, а вони і не йдуть, ну бо куди йти.
    Це я все про тезу, що офіціант, це не те, чим хочеться займатися ціле життя.

    Ну і про сантехніків. Вірю, що Ваш сусід багато заробляє, але Ви таки пішли вчитися не на сантехніка, а вибрали інше, при чому прекрасно знали, ну принаймні уявліли як то все буде виглядати, але у вас просто така потреба, вона відрізняється від потреби вашого сусіда.

    Я от читаю темку і основна думка теми, що не всім тої освіти треба, воно то так, але кожен то має вирішити для себе сам, сам, або його батьки мають то вирішити за нього. А оті розповіді про "недостойних" мати освіту, про те як за однокурсники купують сесії, про те як батьки горбатяться, а чада прогулють, краще б гайки йшли крутити, їм та освіта не треба, вчаться, бо модно і т.п. ті "недостойні вищої освіти" самі якось розберуться треба їм того чи ні.
    @Hermi то я не до Вас, то так, в загальному, просто так вийшло, що під вашим постом то написала.
     
  13. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Про офіціантів..."Дорослі" офіціанти чоловіки(40-50років) - явище дуже поширене в ресторанах при респектабельних сучасних готелях, і в нас(рідко, але є), і особливо за кордоном. Справа в тому, що таких ресторанах часто відбуваються ділові зустрічі, переговори мешканців готелю, і молоді дівчата-хлопці можуть відволікати гостей, викликати "неправильні" думки, ну ви зрозуміли. Тому для підтримування спокійної, надійної атмосфери власники таких готелів, як правило, толерують дорослих офіціантів чоловіків. До такого офіціанта можна звернутись з проханням порекомендувати вино до страви і його відповідь буде сприйматись авторитетніше, ніж слова 25-річної дівчини чи хлопця. Такий собі сомел'є на пів ставки))))
     
  14. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Ну але й освіта в них , напевно, не 9 класів і не курси офіціантів. І мови, мабуть, знають і не одну. Правда?
     
  15. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    А чому ні? Зрештою в мене немає якихось даних щодо цього, але я допускаю, що дехто з них має середньо-спеціальну освіту, дехто закінчував курси і має Сертифікати певного рівня, дехто має вищу освіту...Зрештою я не про це, а більше про факт наявності в нас дорослих офіціантів.
     
  16. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    я пам)ятаю що ви прихильник вузів. але наприклад мій брат самотужки вивчив англ, французьку і німецьку.ну бо по роботі йому тре було.. він до речі в вузі пас задніх. бо лінивий був. а на другому курсі разом з Скрипником і ще кількома фанатами програмування вони створили Елекс.. і здається тоді ж його чуть з універу не поперли.. так що все відносно
    пс.хоч Рома ще маленький. але я не буду заставляти здобувати в.о. Для мене важливіше, щоб він вмів думати, вмів ставити мету і її досягати. міг знайти себе в цьому непростому житті..і не був лінюхом, який сидить на батьківській шиї..
    пс2. моя знайома постійно жаліється на свою роботу- відповідальності купа. зп не та... он там продавець і то має більшу зп, відповідальності менше.. кажуть їй- так в чому проблема іди продавцем- так встає в позу- як це я піду продавцем. в мене ж вища освіта!
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Nemi

    Nemi Well-Known Member

    Справді, якась в нас зацикленість на тій вищій освіті. Я мріяла піти після дев'ятого класу на кондитера, але рідні вперлися "ти розумна, тобі треба во". В результаті жодного дня за спеціальністю не працювала. На четвертому курсі підірвала собі здоров'я. Нічого доброго про те навчання згадати не можу. На тих роботи, що мала, за освіту ніхто не питався, дипломів не перевіряв. Головне - що вмію робити і який досвід. Тепер взагалі фрілансер, а клієнтам, знову ж таки, цікавіше портфоліо, ніж "папірчик".

    Надіслано від мого Redmi Note 4, використовуючи Tapatalk
     
  19. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    а мене ніхто не заставляв. і братів теж. хочеш-іди поступай.поступила, не жалію. але вдруге б туди не пішла)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Про офіціантів) Знаю випадок і при чому не один, одна талановита студентка, пробивна, правда не зі Львова тут вчилась на самі п'ятірки, отримала 2 вищі освіти, і от взнаю що працює офіціанткою, замотана, треба ж і квартиру знімати як у Львові жити хоче. Змолоду офіціантами багато підпрацьовують. Так що багато такого що з двома і навіть трьома вищими освітами працюють і офіціантами, і на касах в Ашанах, і операторами в колл-центрах, сама бачила таке, і зараз таких досить багато, бо не факт що з вищими освітами людина влаштується на тепленьке місце. Хоча це не значить що вища освіта непотрібна, просто йдуть здобувати її часто такі які ні потім наукою займатись не планують, і ні працювати по обраній професії, ні навіть вчитись ті 5 чи скільки там років навчання.
     
    Останнє редагування: 12 Липень 2017