Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

  3. Rusalonka

    Rusalonka New Member

    Я завжди намочую в зимній воді і добавляю трошки порошку і плямовивідника(Ушастий нянь виведе любе), якщо нема, то фейрі пару капель. Ніч мокне, потім полоскаю і ніяких слідів маркера.
    Пробуйте! Удачі!
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Tania Pavlyuk

    Tania Pavlyuk Well-Known Member

    Дівчата, допоможіть порадою. Хочу вишити таку сорочк. але мені не подобаються рукави. Щось мені трохи занадто багато там вишивки. Я люблю трішки простіше. Як можна переробити рукави? Можуть бути і четвертні? Буду вдячна.
    [​IMG][​IMG]
     
  5. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    можна рукава не вишивати, а лиш дати по краю один ряд тих ромбів.
    чи вибрати з взору діагональні ряди і так вишити по рукаву...
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Ще можна лишити тільки один вертикальний ряд зірок і ромбів посередині рукава.
    Або один чи краще два горизонтальні ряди не внизу рукава, а навпаки - на плечі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    дівчата, потребую поради.
    маю сестрі вишити сукню. такого фасону 10928854_913699721994807_6271923027400406285_n.jpg
    виникає питання-на чому вишивати? мабуть льон? треба, щоб не дуже тонке і водночас, щоб гарно спадала тканина на спідничці.
    верх буде отакий, тобто квадратний виріз. як правильно розкроїти: суцільні плечі, так ніби перед переходить в спинку(бо на схемі власне так виглядає natyk.jpg )? чи таки окремі деталі, а потім зшити?
    natyk1.jpg ХЕЛП?!
     
    Останнє редагування: 22 Січень 2015
  8. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    саме так. Бо потім нереально то все співставити, хоча можете побавитись)) Я планувала суцільну геометрію так шити на теперішній сорочці, і здуру викроїла окремо, тепер ще й одне плече вище другого викроєне, тут тре було підганяти, і тулила я тулила, щоб з"єднати зі спиною і ніяк мені не вийшло. А мій взір набагато вужчий за ваш. А забула, у мене ще катавася бо спереду квіти і я прорахувалась у відстані між полосками (завтра занимкую покажу) і мені ще й не сходиться сам узор на спині:girl_crazy:, короче намудрувала спочатку, а тепер я мудра))) наступну буду суцільно кроїти.
    --- дописи об"єднано, 23 Січень 2015 ---
    а ще можна розбити взір, наприклад порозкидати по рукаві або оті зірочки, або квадратики ті кольорові. Ну якось так
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Креативно Креативно x 1
  9. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    @Khrystik ще з кравчинею порадьтеся, але вишивати простіше, якщо плече суцільне, взір гарно ляже (без сюрпризів), лиш прослідкуйте, щоб в ширину (на плечі) взір не був зашироким і помістився, з іншого боку, напевно (не стверджую, лиш так собі думаю), якщо плече буде зі швом, то сидітиме сукня краще, але тоді треба буде по плечі одразу зшити і в процесі вишивання пробувати якось підганяти вишивку :hang1:, доведеться набавитися, бо плече косо кроїться і не факт, що вдасться гарно все розмістити
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    та я планую сама шити, от і хочу продумати все
    швидше за все кроїтиму суцільним куском, а далі подивимося. можливо вдасться трохи припасувати до плеча там, де вже закінчиться взір, біля рукава...
    natyk2.jpg
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Tania Pavlyuk

    Tania Pavlyuk Well-Known Member

    Дівчата, хто має досвід вишивання на червоній домотканній тканині? Чи варто пробувати експеримент вишивати червону сукню з білою вишивкою? Хочеться, але боюся щоб усе на смарку не пішло.
     
  12. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    Купила я заготовку для вишивання сорочки малому, відрізи тканини з нанесеним візерунком. Непокоїть мене, що узор дуже великий, стрічка на рукавах довга, однієї, мабуть, вистачить на два( На коробці написано: "Сорочка для хлопчика". Можливо, я щось не те купила? Не знаю що тепер робити:girl_sad:порадьте щось...
     
  13. roksolanka

    roksolanka Well-Known Member

    з власного досвіду - занесіть до кравчині нехай перше пошиє сорочку (манжети і комір пришити лише з однієї сторони або тільки приметати, щоб можна було вишивати), а вже потім вишивайте, особливо якщо будете вишивати бісером.
     
    • Корисно Корисно x 1
  14. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    Боїтеся що полиняє, чи в чому причина страху? Спробуйте вишити клаптик, поперіть і будете бачити
     
  15. Tania Pavlyuk

    Tania Pavlyuk Well-Known Member

    Саме так, боюся що полинає. Нажаль тканину ще не купила. Знайшла в інет магазині, але й ціна кусюча, 20грн за 10см. відповідно на сукню потрібно 300грн.
     
  16. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Та хлопчик може бути і підлітком під 1.80 зросту. :girl_wink: Краще дійсно спочатку порадитися з кравчинею, якщо стрічки довгі хай вибере симетричні фрагменти потрібного розміру на манжети і назначить вам, де саме вишивати.
    О, я вже здогадуюся, що за сукня, з останнього номеру "Української вишивки"? Мені теж дуже сподобалася. :girl_in_love: Але я би собі вишила червоним по білому. Як на мене, то кольорову тканину Краще вибирати в магазині, взяти клаптик і попрати, а там будете бачити. Бо інакше може бути неприємний сюрприз, а гроші немалі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Tania Pavlyuk

    Tania Pavlyuk Well-Known Member

    Так, саме ця сукня. У мене є біла вишита сукня. Хотілося червону на випускний до синочка в садок, в пару з чоловіковою білою з червоною. Нажаль, поки такої тканини не знайшла в магазинах. Спробую ще сьогодні пошукати. Дякую за поради.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    То на такого хлопчика якраз і є, на жаль :girl_sad:Будемо щось думати)
     
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Лежить в мене відріз домотканого старого полотна на вишиванку для себе. І ніяк руки не дійдутьвзятись до роботи. Хочу старий крій, з ластовицею. Дівчата, як почати?!!! Не берусь, бо боюсь зіпсувати))). Може є в когось така кравчиня, яка б змогла рокроіти "по-старому"?
     
  20. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    з кравчинею не допоможу, на жаль...
    а може спробуйте зробити пробний варіант крою на якійсь простій дешевій тканині
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  21. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Є в мене отаке, може Вам допоможе (правда не знаю на який то розмір)
    f2f2e2e2678f.jpg
    І погоджуся з цим
    Можна взяти старе простирадло :)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1