Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    Дівчата, хто вишивав сорочку на чорному домотканому полотні? Як ви її вишили? Я отримала тканину і страшно мені навіть починати, бо бачу, що попрощаюсь з очами точно :girl_impossible:
    канва відпадає, мала негативний досвід.
     
  3. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    найперше напишу що на чорному вишила поки тільки клатч - то робота не масштабна, але поділюся враженнями.
    Теж спочатку злякалася чорної тканини, але спробувала і пішло як по маслу, єдине що завжди сідала вдень і вишивала лише при денному світлі, при штучному було важко, може тому що не маю якоїсь спец лампи, а користаю настільну. Вишивала на домотканому 30.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    а тканину перед вишиванням не замочували? на нитки не линяла?
     
  5. octavia

    octavia Well-Known Member

    Домоткане пускає колір досить сильно . Я на ньому шити не змогла , мордувалась підсвічувала 3 лампами , плюнула і купила німецьку Лугану на ній шити досить комфортно , прекрасно носиться. Домоткане використала як підклад під шифон. До речі випраний кусок домотканого на нитки не пустив колір ,але вода була чорнюща. Коли випрати полотно наперед воно "збіжиться" і дірок не буде видно взагалі. Ще можна помалювати тканину куском мила або крейди (для шиття) краще видно дірки.
     
    • Корисно Корисно x 1
  6. Borsychok

    Borsychok мамуська-пампуська

    я знаю, але в описі до тканини написано, перед вишиванням замочити в холодній воді, бо линяє.
    кравчиня казала не мочити, бо неможливо буде вишивати, а я боюсь, щоб на нитки не полиняла.
     
  7. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    я не мочила, і після вишивки не прала, але я вишивала "кришку" клатчу, тому навряд його хтось і далі буде прати .
    може спробуйте замочити кусочок тої тканини і побачите що відбудеться - чи полиняє
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Vinnikomachka

    Vinnikomachka Читаюча посиденька

    Прийшла я сюди радитись... щось у нас у Вінниці особливо не розгуляєшся при виборі полотна для чоловічої сорочки, вчора я купила (сказали що виробник Луцьк), принесла додому розстелила на постільній білизні, а ця домотканна тканина якась така прозора, питання то вона така має бути- чи ще шукати якусь товстішу, знайшла в одному вишивковому магазині (сказали що коломийська), але вона мені виглядає не набагато грубша. Чи брати ту коломийську? додаю фото цієї луцької, гляньте - якщо запрозора то їду по ту коломийську, допоможіть
    DSC_0357.JPG DSC_0358.JPG
     
  9. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    я зазвичай купую на вишиванки чол\жін. коломийське полотно домоткане №30, воно не так просвічується.
    не впевнена чи для чоловічої сорочки таке прозоре добре. для жіночої чи дитячої ок. якраз також купила на дитячу сорочечку луцьке, воно дуже ніжне і легке. в луцькому полотні не дуже розуміюся, на жаль.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Vinnikomachka

    Vinnikomachka Читаюча посиденька

    Дякую. Тоді їду по то коломийське, але чи воно №30??? та продавчиня особливо не розбирається, поїду гляну ще раз, але ж то морока з тим полотном, я переживаю сильно, бо то перший раз зібралася вишивати на полотні, вже прочитала що прати не можна перед вишивкою, а якщо збіжиться? чи може кравчиня тільки пропарить перед викрійкою?
     
  11. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    Ви вишийте, тоді поперіть і вже після того несіть кроїти, так точно все буде ОК, якщо не впевнені у компететнтності продавця і якості полотна можу здати точку де я беру коломийське домткане 30-тку (продає онлайн у фейсбуці дівчинка з Франківська за дуже приємною ціною, сама вже двічі в неї замовляла)
     
  12. Vinnikomachka

    Vinnikomachka Читаюча посиденька

    о, буду дуже вдячна киньте мені будь ласка в приват дані цієї дівчини
    і ще питання - а яким чином вишивати, а опісля кроїти??? я ж думала вона мені все покроїть і я вже буду вишивати знаючи де тут рукав, а де передня частина, ну якось так...
     
  13. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    з власного досвіду - найкраще розділити полотно на частини- прямокутники - перед, спинка, рукава, вишити, попрати, а тоді нести кроїти-шити, якщо боїтеся самі різати можна занести до кравчині хай вона розділить і покаже що де і намітить де вишивати рукав, якщо він має бути вишитий, а не тільки манжет, або хай кравчиня розкроїть сорочку але з запасом, враховуючи майбутню усадку тканини. Взагалі, якщо кравчиня не вперше працюватиме з вишиванкою, то вона Вам все розкаже і підкаже як краще робити в вашому крнкретному випадку, бо має велике значення і розтшування узору, який Ви обрали (чи має він сходитися на швах, скажімо).
    контакти продавця кидаю у відгук
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Masja

    Masja Well-Known Member

    А таким способом можна вишивати тільки жіночу вишиванку, чи чоловічу також (Я маю на увазі перід сорочки)?
     
    Останнє редагування: 12 Листопад 2015
  15. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    @Masja, я так вишивала і жіночі і чоловічі, чоловічі навіть легше вишивати, там узор зазвичай спереду 2-ма полосками йде і все-ніяких переходів на плечі чи спину, ніякого стикування узору на швах і рукава чисті, тфльки манжети вишиваються.
    Головне відступіть 5-7 см від верхнього краю переду щоб кравчиня могла горловину вирізати і продумайте зразу як будете обробляти розріз, щоб потім на ходу не експериментувати, а одразу прорахувати взір
    --- дописи об"єднано, 12 Листопад 2015 ---
    @Sweet kitty звичайно, кину у відгук як доберуся до компа, бо з телефону ссилку не вдам відправити
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    Справа тут навіть не у прозорості, а у тому, що Луцькому властиво піти "катишками" (вилетіло з голови як правильно українською).
    І шкода тоді стільки роботи(((
    Я всі сорочки шию на домотканому коломийському, ну або на Німецькому Цвейгарті (єдине тут ціна кусається), а якщо обирати між коломийським і луцьким, то я б однозначно брала лише коломийське.

    Якщо будете нести кроїти, попередьте кравчиню, що після прання коломийське дає осадку на 10-12%, хай вона зразу кроїть з припусками на осадку. І прати тільки після вишивки і всі куски разом, навіть ті, що не вишиваєте (наприклад,спинку), щоб все полотно дало однакову осадку і після пошиття не перекошувалось. І обов"язково хай кроїть по нитці (тобто витягує нитку в місці відрізу і по тому ріже), а не на око, бо потім взір косо лягає.
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  17. Vinnikomachka

    Vinnikomachka Читаюча посиденька

    питання до вишиваючих, на комір сорочки (стійка) скільки сантиметрів висоти давати?
     
  18. окса

    окса Member

    Стійка-приблизно 4 см
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    А як визначити скільки см вишивати стійку до чоловічоі сорочки і рукави? Є якась формула? Чи просто прикласти до руки-шиі і вишивати скільки треба?
     
  20. Chekay

    Chekay Well-Known Member

    То Ви ширину взору, чи довжину манжета/коміра знати хочете?
     
  21. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    міряю обхват шиї і зап*ястка+ трохи додаю на "усадку" тканини
     
    • Подобається Подобається x 1