Виступ перед аудиторією: таємниці успіху

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем gillian, 12 Лютий 2010.

  1. gillian

    gillian New Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    Відчуваю, що нас багацько буде ::)
     
  2. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    ой,і моя проблема червоніння.
    з часом якось навчилась її стримувати,але інколи червоню в зовсім непередбачені моменти.... а якщо хтось ще і зауважить:"ой,як ти почервоніла", то взагалі,до кінця розмови в нормальний колір не повернусь.
    моєю проблемою завжди була невпевненість у собі,скоріш за все, щн з дитинства,а точніше зі школи.
    у наших школах, більшість вчителів беруть тебе на сміх, "принижують" в очах інших однокласників, після цього людина закривається і почати говорити,чи просто висловити сво. дмку стає досить важко.
    так було до універу,а коли я поїхала вчитись до Києва, а там люди з усієї України,всі різні, у всіх думки різні, коли я побачила,що можна висловити свою думку на лекції і ніц тобі не буде, а лектор тільки тішитиметься,що його слухають і мислять,то мене трохи "попустило"
    а ще більше мене попустило,коли в Німеччині шестирічна дівчинка сказала мені: "кожен має право на помилку,навіть дорослий" - я була в шоці,в свої 6 років я болась говорити,бо всилили в мене страх саме тої ПОМИЛКИ.

    дуже мене заворожують люди, особливо жінки з виваженим голосом низьким, слухала б і слухала,в мене скоріше писклявий голос (хоча це теж від хвилювання в певній мірі)
     
  3. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    Аналогічна і в мене ситуація. Я страшно боюсь виступати, чи навіть просто розмовляти при не знайомих мені людях. Червонію страшно, навіть голос починає тремтіти. Мені завжди потрібна підтримка, зтось, хто б просто стояв поряд ( а інколи і говорив за мене:) бідний мій чоловік, але йому це зовсім не важко, він навпаки розмовляє годинами).
     
  4. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    я переконана, що в багатьох випадках це теж набутий навик - голос можна поставити. часто навіть треба - правильне володіння голосом, як інструментом, відіграє важливу роль у контролі над емоціями, у донесенні інформації, у переконливості ваших слів і у впливі на аудиторію.
    тут ще багато чинників залучено - правильне дихання, постава, жестикуляція.
    і у вас теж вийде, якщо мати величезне бажання, вагому мотивацію і не лінуватися докладати зусиль
     
  5. lerucha

    lerucha Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    Дівчата, розповім вам як навчилася вільно спілкуватися з людьми і не комплексувати перед великою аудиторією. Колись в школі в класі 9-11 у нас ввели так звані семінари, іх проводили раз на тижень, на кожен предмет навчання вибирали 4-5 людей, які писали реферати, а потім збирали два класи до купи, приходили викладачі, вільні від занять, і діти з рефератами в руках виходили перед всіма до дошки і РОЗПОВІДАЛИ, а не читали, ці реферати. Перші рази було не по собі. Здається пам'ятаєш все, що писала, вдома надцять разів перед батьками розкажеш, а як вийдеш і побачиш, що на тебе дивляться десятки пар очей, забуваєш навіть як тебе звати:scare:
    Але з часом такі заходи стали звичною справою для нас, і вже ніхто не кремпувався, навіть ті, що не вміли два слова зв'язати, навчились висловлювати свої думки. І коли я поступила у ВНЗ, вже було простіше стояти перед незнайомими людьми, навіть, коли не знала відповідь, не червоніла, якось викручувалася, щось казала, нехай невпопад, та викладачі двійки не ставили:girl_spruce_up:
     
  6. Panadolka

    Panadolka Well-Known Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    А от у нас зовсім навпаки. Я можу говорити годинами, а чоловік біля мене стоїть :haha:))) Хвилювання, брак слів, казала я йому, що треба більше читати, а він відмовляється :haha:)
     
  7. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    не знаю - в мене страху перед аудиторію не було ніколи :) конференції, виступи, відкриті дискусії, захист дисеру, круглі столи, лекції , багацько з того і англійською - якось даю собі раду :) помогло те, що я , ще дурним телям :), зразу після універу, читала лекції на комп. курсах та при центрі зайнятості - слухачі реально дивилися на мене як на "вищу істоту" - відкривши рота, затамувавши подих :) тоді прийшла така залізобетонна впевненість :)
     
  8. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    а де саме і коли?

    С-Т-Р-А-Х? о, мені це знайоме з дитинства....банальне - коли мама просила піти в магазин або в ЖЕК за довідкою, я придумувала всякі відмовки, щоб не йти, не тому що не хоітла помогти, а боялася... і тоді йшла молодша сестра, їй страшно не було.

    В школі вчилася відмінно і якось там я себе почувала впевненіше, хоча коли виступала на олімпіадах - теж тремтіла.А раз в 6му чи 7му класі зайняла 1місце на олімпіаді з фізики і це додало ще більшої впевненості.

    В інституті переживала тільки на екзаменах і то тільки тоді мала страх що можу здати гірше, коли не переживала!!!Вже зайшовши в аудиторію і витягнувши свій екзамен.білет я сідала і спокійно все писала, і потім розповідала не менш впевнено викладачеві,хоч лице було багрово-пурпуровим, але колір лиця знання не зменшує!!!
    Часто я казала собі подумки перед тим як чула, що починаю червоніти, я зараз почервонію - ну і нічого!

    Ще одне пригадалося, коли приїхала "молода, зелена" після закінчення інституту до Львова (а до того може була тут 1 раз в цирку і два рази на олімпіадах обласних)тільки знайомитися з майбутньою директрисою, а вона каже - залишайся і завтра виходиш на роботу...о мама рідна!що я буду сама у Львові робити....жити з її бабулькою....офісної техніки я зовсім не знала, добре що друкувати на друкарській машинці вміла добре, бо ходила в школі на курси, до компьютера боялася підходити з місяць,а ксерокс, а факс....а найгірше було розмовляти по телефону по-російськи, хоч в школіі вчила, але середовища мовного не було, а тут клієнти...і треба!!!

    Це була добра для мене школа, тепер ці всі страхи в минулому, але все одно публічні виступи не для мене досі! От органіовувала я цього року новорічний корпоратив і була ведучою відповідно, хоч нас і не так багато було до 15чол., всі свої, але оце ПОЧАТИ було якось важкувато, потім все пішло звичайно.

    Помітила для себе, що мені інколи по роботі навіть легше все описати в листі, вирішити проблему письмово, ніж по телефону!Чому????Якийсь все таки страх є???
     
  9. gillian

    gillian New Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    Це вже позаду.
    Наступний безкоштовний майстер-клас буде
    4 березня знову у книгарні "Є"
    на просп. Свободи, 7 у Львові о 16 год.

    20 лютого за символічну вартість (49 грн.) можна прийти на перші три години курсу "Харизматичний оратор".
    Сподобається - можна продовжити.
    Немає часу - потім :girl_spruce_up:
    За цим посиланням
    http://www.shkola-agrus.com/ua/rozkladall.html
    знаходите те, що цікавить, і реєструєтеся.
     
  10. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    І мені знайоме відчуття.
    В школі і в ВУЗі такого не було, принаймні, не пам"ятаю.
    А от коли пішла на роботу, і ти молоде, зелене, сидиш на нараді серед директорів, головних бухгалтерів і власника, де всім біля 40...тут в мене аж голос мінявся від переживання, таке враження було що то не я говорю, і в той момент ще страшніше стає, таке відчуття ніби від хвилювання все стискається, дихання перекриває...дуже неприємно. Останнім часом правда вільніше себе почуваю, на корпоративі навіть тости вільно говорю...але відчуваю що працювати над собою треба...бо одне діло перед однолітками в школі виступати, а інше серед солідної старшої публіки...:girl_in_dreams:
     
  11. Gossip

    Gossip Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    Суперово людям котрі за словом в кишеню не лізуть, та є одне АЛЕ коли в них поченається словесний пронос- краще б вони змовчали :girl_sad: бо їхнє постійне: бла-бла-бла :girl_mad::girl_mad::girl_mad: може зашкодити бізнесу і партнерським відносинам!!!
     
  12. Vendy

    Vendy Active Member

    Відповідь: Надмірне хвилювання чи просто СТРАХ

    це точно.

    почитала темку і зрозуміла, що не одна я така перелякана.
    в мене є деякий страх перез чимось новим, боюсь щось міняти. Боюсь поміняти роботу, яка вже мене дістала, тому що здається, що нова може бути не кращою, новий колектив.
    часто на свій захист не можу нічого сказати, в той момент важко підібрати слова, а потім вже пізно.
    одним словом я одна з вас, в кожного знас є різні страхи, а головне як нам з ними боротися?
     
  13. malunka

    malunka New Member

    Виступ перед аудиторією

    У мене так складається кар'єра, що з наступного року потрібно буде регулярно виступати перед досить великою аудиторією, до того ніколи цього не робила і одна думка мене лякає, хочу якось почати себе до цього готувати! порадьте, будь-ласка, як це зробити? будь-ласка, поділіться своїм досвідом!
     
  14. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Виступ перед аудиторією

    Я так думаю, в кожного є свій "рецепт". Наприклад, комусь треба шпаргалку, а мені особисто це заважає тільки. В силу специфіки моєї діяльності, я часто виступаю, але з використанням презентацій.

    Є багато порад про виступи. Найголовніше, як на мене, - знати, перед ким будеш виступати - старатись підлаштувати доповідь конкретно під тих, хто слухають.

    А ще - говорити ДУЖЕ просто навіть про складні речі - на "хлопський розум". Як я вже переконалась, це справедливо навіть у суто наукових колах...Завжди в аудиторії є хтось, хто не дуже "в темі", а навіть як хтось глибоко розуміється - слухачам ЗАВЖДИ ПРИЄМНО РОЗУМІТИ, про що йдеться. Була на кількох лекціях відомих європейських лекторів (науковців) - це завжди страшенно цікаво, бо дуже просто розказано і з елементами інтерактивності (ну так спитати щось у залу навіть якщо просто риторично....чи відступ невеличкий із гумором :)). Велика майстерність розказати просто про складне :girl_yes:

    Ну а далі - якісь свої "прийоми". Я коли говорю, то стараюсь дивитись комусь одному в очі :), але час від часу стараюся ніби окидати поглядом всю аудиторію.

    Ще важлива річ - якщо є презентація, то вона стає однією з ключових моментів. Є теж правила складання презентацій. Вона мала б бути читабельною (!!!), лаконічною (за принципом дизайну рекланих плакатів - мають бути "слогани", а не конспект; ну і класно, коли усна версія чуть-чуть відрізняється, ніби доповнюючи написане на екрані), приємною для ока, індивідуальною (це завжди якось так тепло вгадується, якщо доповідач має свій стиль викладу матеріалу і навіть "фірмову" тему оформлення).

    Можна писати цілі томи :). Ну але це перше, що поприходило на думку.
     
  15. malunka

    malunka New Member

    Відповідь: Виступ перед аудиторією

    truskaffka,, а вдома перед виступом Ви робити якусь репетицію?
    Я от хочу вдома перед своїми спробувати спочатку прочитати цю доповідь!
    А ще страшенно боюсь запитань на які б не змогла дати відповідь...
     
  16. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Виступ перед аудиторією

    Потренуйте інтонацію і голос. Говорити ви повинні не монотонно, а виразно, емоційно (не занадто), достатньо голосно. Посміхайтеся, жестикулюйте (тут, дивіться, теж не переборщіть), час від часу пересипайте свою розповідь жартами в тему або прикладами із життя, щоб розворушити вашу аудиторію. Можна зробити короткотривалу паузу на кілька секунд, це мобілізує. Розподіліть час: принаймні 3-5 хвилин на вступ і 10 на підсумки (залежно від загального часу вашого виступу). Бажано, щоб розповідь була динамічна, а не в"ялотекуча, навіть сухі економічні розрахунки можна подати цікаво. Плюс є багато книг і статей в інтернеті по даній темі, перегляньте собі. Мистецтво виступу можна опанувати, все приходить із практикою.
     
  17. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Виступ перед аудиторією: таємниці успіху

    Я собі під ніс проганяю вже сформовану доповідь, якщо є часові рамки (як на конференціях). Таким чином виловлюю, чи є щось зайве, що забирає час. Бо часто є так, що коли починаєш говорити, то відходиш в бік від головної теми - так от під час саме проговорювання (просто перегляд слайдів чи плану не поможе) відразу відчуваються ці місця потенційних відхилень - такі собі "чорні діри" :). Потім під час доповіді я вже наперед знаю, де треба себе більше контролювати і не вдаватись у деталі.

    Ну але такий жорсткий контроль за часом потрібне тоді, коли є, власне, мало часу. Якщо є годинна доповідь - то я вже не тренуюсь .

    Це прийде з часом. Коли перші рази хвилюєшся, то краще не давати собі таких завдань ІМХО. А коли вже буде розслаблення під час виступу, то це само прийде!

    Ще один мій секрет: я наперед придумую перше речення. Хай воно буде стандратним: "Доброго дня всім, пропоную вашій увазі доповідь на тему:...". Але я не повинна думати про нього, а говорити це перше речення на автоматі. За час проговорювання цього влягається перше хвилювання і далі вже спокійно продовжуєш.
     
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Виступ перед аудиторією: таємниці успіху

    я роблю те саме, але не в очі, а між очі.

    Виступала на різну аудиторію, з різних причин. Це були і урок, і міні-лекція, і промова, і ораторські конкурси. Мені легко, бо я люблю і звикла (колись :)) це робити.

    Маю свої секрети. Перед довгим говорінням (лекція, урок), варто ковтнути дуже теплого чаю, особливо якщо Ви ніколи не працювали з голосом спеціально. Жестикуляція має бути природньою, Ви маєте відчувати, що жести допомагають Вам, а не заважають. Якщо заважають - прийміть зручне положення тіла, тільки не схрещуючи руки на грудях (дуже затиснута поза) - і говоріть без жестів.

    Навіть якщо текст, який Ви готуєте - складний чи "не Ваш" - зробіть його Вашим. Якщо когось в чомусь переконуєте - вірте в те, що кажете.

    Якщо переживаєте за свою зовнішність підчас виступу - памятайте, що ораторське мистецтво може вмить змінити Ваш портрет. Доповідайте/промовляйте з задоволенням - і Ви виглядатимете шикарно.
     
  19. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Виступ перед аудиторією: таємниці успіху

    Точно! Це більш точно :) тому що дивишся не стільки чекаючи реакції, як просто на точку зосередження. Хоча мені помагає вловити кивання головою (типу "добре...добре") :)
     
  20. Galin Max

    Galin Max Member

    Відповідь: Виступ перед аудиторією: таємниці успіху

    повністю згідна - людям має бути цікаво вас слухати.
    ще колись чула пораду - візьміть свій текст доповіді і скоротіть його вдвоє, а потім ще раз - залишиться коротка і найважлвіша інформація